Coraz mniej Rosjan ufa Putinowi. Już nie taki "prawdziwy lider"


W ciągu roku spadł odsetek Rosjan ufających Władimirowi Putinowi. Według sondażu Centrum Lewady, coraz mniej ankietowanych wyraża sympatię do prezydenta. Gorzej też dla Putina wygląda jego ocena pod kątem cech osobowości, z którymi Rosjaniom kojarzy się ich przywódca.

Jak podaje telewizja Dożd, cytowana przez internetową gazetę Znak.com, najnowszy sondaż Centrum Lewady pokazuje, że głowie państwa ufa 21 proc. Rosjan, podczas gdy przed rokiem było to 26 proc.

"Raczej ufa" 52 proc. (przed rokiem było 57 proc.), nie ufa 14 proc. (tyle samo, co rok temu).

Mniej sympatii

Odpowiadając na pytanie "Jakimi słowami możecie określić swój stosunek do Władimira Putina?", 30 proc. ankietowanych mówiło o "sympatii" (rok temu było takich osób 37 proc.).

Liczba osób z "neutralnym czy obojętnym" stosunkiem do prezydenta wzrosła z 10 do 15 proc. Jako "ostrożne i wyczekujące" swoje nastawienie do Putin określiło 8 proc. respondentów (rok wcześniej było 5 proc.).

Nie taki lider?

Rosjan zapytano też, co ich pociąga w osobowości prezydenta. 33 proc. odpowiedziało, że Putin to doświadczony polityk (rok wcześniej było dużo więcej, bo 40 proc.). 31 proc. Rosjan nazwało prezydenta człowiekiem "energicznym, zdecydowanym, o silnej woli" (rok temu 41 proc.). "Dalekowzrocznym politykiem" Putina nazwało 21 proc. Rosjan (w marcu było 23 proc.). Odsetek Rosjan uznających Putina za "prawdziwego lidera, który jest zdolny pociągnąć za sobą ludzi", w ciągu roku zmalał z 25 do 20 proc.

Autor: //gak / Źródło: Znak.com

Pozostałe wiadomości