W Banja Luce rozbito międzynarodową siatkę stręczycielską

Źródło:
PAP
Bośnia i Hercegowina (wideo archiwalne)
Bośnia i Hercegowina (wideo archiwalne)
Reuters Archive
Bośnia i Hercegowina (wideo archiwalne)Reuters Archive

We wtorek w Bośni i Hercegowinie rozbito siatkę przestępczą, której celem było nakłanianie do prostytucji obcokrajowców spoza Unii Europejskiej - podała prokuratura.

Do rozbicia siatki przestępczej na wniosek prokuratury Bośni i Hercegowiny doszło we wtorek w Banja Luce – przekazała miejscowa prokuratura. Przy zatrzymanych znaleziono także ich dwie ofiary - obywatelki Brazylii.

"Dobrze zorganizowana grupa działała na terenie krajów Unii Europejskiej. Jej celem było nakłanianie do prostytucji obcokrajowców spoza Unii Europejskiej" - podała prokuratura, dodając, że dokładna liczba ofiar przestępców jest nadal ustalana.

 
Służby bezpieczeństwa w Bośni i Hercegowinie PAP/EPA

"Podejrzani wykorzystywali je, osiągając w ten sposób nielegalny zysk. Z zebranego materiału dowodowego wynika, że międzynarodowy werbunek i stręczenie odbywały się poprzez sprowadzanie cudzoziemek do Bośni i Hercegowiny, najczęściej do wynajmowanych w Banja Luce mieszkań" - głosi oświadczenie prokuratury.

"Podejrzanym postawiono zarzuty popełnienia przestępstwa nakłaniania do prostytucji" - dodano.

Prokuratura kontynuuje śledztwo w sprawie i planuje w związku z nim nawiązać współpracę międzynarodową z Europolem, Eurojustem i Interpolem.

Autorka/Autor:asty/kg

Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: PAP/EPA