SBU publikuje przechwyconą rozmowę rosyjskiego żołnierza

Autor:
mjz/kg
Źródło:
PAP
Ukraińscy żołnierze walczą pod Hostomlem, SBU poblikuje przechwyconą rozmowę. Wideo z 3 marca
Ukraińscy żołnierze walczą pod Hostomlem, SBU poblikuje przechwyconą rozmowę. Wideo z 3 marcaFacebook/Wywiad Ministerstwa Obrony Ukrainy/Służba Bezpieczeństwa Ukrainy
wideo 2/21
Facebook/Wywiad Ministerstwa Obrony Ukrainy/Służba Bezpieczeństwa UkrainyUkraińscy żołnierze walczą pod Hostomlem, SBU poblikuje przechwyconą rozmowę. Wideo z 3 marca

Służba Bezpieczeństwa Ukrainy (SBU) opublikowała przechwyconą rozmowę, w której rosyjski żołnierz opowiada swojemu koledze, że pod Hostomlem, w pobliżu Kijowa, część ich kolumny została rozbita "w proch" przez Ukraińców. W czwartek wieczorem ukraińskie służby informowały o "walce o kontrolę" nad tym miastem.

Relacja tvn24.pl: Atak Rosji na Ukrainę

"Wszyscy jechaliśmy jedną kolumną: najpierw krasnojarcy, nasi jako drudzy, za nami kemerowcy, kemerowski specjalny oddział szybkiego reagowania. Krasnojarców (Ukraińcy) rozbili w ogóle 'w proch' z czołgów i moździerzy. Naszych też rozbili. Kemerowcy zdążyli wyskoczyć i się ukryć – ale i u nich jeden zabity, trzech rannych. O naszych w ogóle nic nie wiadomo" - powiedział żołnierz, którego słychać w nagraniu opublikowanym przez SBU.

Zapis audio rozmowy został opublikowany w komunikatorze Telegram.

SBU podkreśla, że wojska rosyjskie już drugi tydzień ponoszą ciężkie straty. "A więc frustrują się swoimi stratami, a duch bojowy topnieje wraz z wiosennym śniegiem" - pisze SBU.

Ukraińskie służby o "bitwie o kontrolę nad miastem Hostomel"

W czwartek wieczorem, około godziny 19, jednostka ukraińskiego ministerstwa obrony odpowiedzialna za wywiad przekazała w mediach społecznościowych, że "trwa walka o kontrolę nad miastem Hostomel". "Do godziny 18.30 zniszczono już 10 wrogich wozów bojowych na terenie miejscowej huty szkła" - przekazano. Dodano, że w sumie w ciągu dnia ukraińskie siły specjalne zniszczyły w Hostomlu 20 wrogich wozów bojowych.

Opublikowano też nagranie przedstawiające walczących ukraińskich żołnierzy.

Atak Rosji na Ukrainę

Tydzień temu, w czwartek 24 lutego nad ranem, na rozkaz Władimira Putina, Rosja rozpoczęła inwazję na Ukrainę. Agresorzy bombardują nie tylko strategiczną infrastrukturę wojskową, ostrzeliwana jest także infrastruktura cywilna, w tym budynki mieszkalne. Jak podaje strona ukraińska, wśród ofiar są setki cywilów, w tym dzieci. Rosjanie weszli na Ukrainę zarówno od północy - także z terytorium Białorusi - jak i z południa, z Krymu. Najcięższe starcia toczą się o Charków oraz o stolicę - Kijów. Ukraińcy stawiają twardy opór.

Atak Rosji na Ukrainę - oglądaj program specjalny w TVN24:

Zaślepka materiału TVN24GO
TVN24 na żywo - oglądaj w TVN24 GO
Materiał jest częścią serwisu TVN24 GO

Autor:mjz/kg

Źródło: PAP

Tagi:
Raporty:
Pozostałe wiadomości