Zażyli grzyby halucynogenne i poszli w góry. W akcji ratunkowej uczestniczyło 11 osób

Źródło:
CNN, Keswick Mountain Rescue Team
Kraina Jezior (Lake District) to częsty punkt na mapie podróżników
Kraina Jezior (Lake District) to częsty punkt na mapie podróżników
Google Earth
Kraina Jezior (Lake District) to częsty punkt na mapie podróżnikówGoogle Earth

"Grupa młodych mężczyzn", sprawiających wrażenie odurzonych, szła górskim szlakiem w jednym z brytyjskich parków narodowych - informuje CNN. Ratownicy, którzy sprowadzili turystów na dół, ustalili, że przed wędrówką zażyli oni grzyby halucynogenne.

Do zdarzenia doszło 8 kwietnia w parku narodowym Lake District (po polsku - Kraina Jezior) w północno-zachodniej Anglii. Jak poinformowały cytowane przez CNN lokalne służby, kilku turystów zgłosiło, że po górskim szlaku chodzi wyraźnie odurzona "grupa młodych mężczyzn". Na miejsce wysłano składający się z 11 ratowników zespół Keswick Mountain Rescue Team. Jak przekazała na swojej stronie organizacja, okazało się, że stan turystów był wynikiem zażycia przez nich grzybów halucynogennych.

Akcja ratunkowa trwała dwie godziny

"Dwóch członków grupy, w tym kierowca, nie czuło się dobrze. Poszkodowanych sprowadzono na dół, obecny wśród ratowników medyk udzielił im wskazówek dotyczących harmonogramu dalszej części ich podróży" - czytamy we wpisie zamieszczonym na stronie Keswick Mountain Rescue Team. Ostatnie zdanie odnosi się prawdopodobnie do "podróży", w którą mężczyzn zabrał narkotyk (z ang. trip - red.). Mówiąc prościej, lekarz wyjaśnił im, przez jaki czas będą jeszcze pod wpływem grzybów.

We wpisie zaznaczono, że cała akcja ratunkowa trwała dwie godziny.

Znajdujący się na liście światowego dziedzictwa UNESCO Lake District jest największym parkiem narodowym w Anglii - podaje CNN. Odwiedzający go turyści powinni pamiętać o zagrożeniach, jakie mogą czekać na nich na miejscu. Na oficjalnej stronie internetowej parku jego władze ostrzegają m.in. przed ekstremalnymi warunkami pogodowymi, a także nierównościami terenu.

ZOBACZ TEŻ: Nauczycielka miała organizować walki uczniów. "30 sekund, żadnych krzyków"

Grzyby halucynogenne - co to jest?

Bezpiecznej wędrówce po parkowych szlakach z pewnością nie sprzyja zażycie grzybów halucynogennych. Substancją psychoaktywną, która odpowiada za stan odurzenia, jest zawarta w nich psylocybina, która zaburza percepcję oraz przyczynia się do powstawania zmian świadomości. Psylocybina czasami wywołuje również halucynacje słuchowe i wzrokowe.

W niektórych amerykańskich stanach grzyby halucynogenne, zwane też magicznymi, zostały częściowo zalegalizowane. W Wielkiej Brytanii pozostają jednak na liście substancji zakazanych.

ZOBACZ TEŻ: Niedźwiedź zaatakował dwóch zapaśników. "Krew spływała wszędzie ze wzgórza"

Autorka/Autor:kgo//az

Źródło: CNN, Keswick Mountain Rescue Team

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock