Europosłanka nie mogła otworzyć konta na Instagramie z powodu nazwiska. Jest wnuczką dyktatora

Autor:
pp/kab
Źródło:
PAP
Siedziba Parlamentu Europejskiego w Brukseli
Siedziba Parlamentu Europejskiego w Brukseli
Reuters Archive
Reuters ArchiveSiedziba Parlamentu Europejskiego w Brukseli

Wnuczka faszystowskiego dyktatora Włoch Benito Mussoliniego Alessandra Mussolini przekazała, że nie mogła otworzyć konta na platformie Instagram z powodu swojego nazwiska. Po konferencji prasowej eurodeputowanej Forza Italia w Strasburgu koncern Meta, który jest właścicielem portalu, umożliwił polityk założenie profilu.

Sprawę Alessandry Mussolini opisały w czwartek włoskie media. - Od wczoraj próbuję otworzyć konto na Instagramie pod nazwiskiem Alessandra Mussolini. Platformy społecznościowe są teraz niezbędne do pracy. Jestem blokowana. Przysłali mi wyjaśnienie, że nie akceptują mojego konta w ramach ich polityki - skarżyła się w czwartek na marginesie sesji plenarnej Parlamentu Europejskiego w Strasburgu wnuczka faszystowskiego dyktatora Włoch Benito Mussoliniego.

"Na Alessandrę Mussolini jest blokada"

- Próbowałam otworzyć konto na Alessandrę Gramsci (Gramsci - filozof, ideolog komunizmu - red.) i nie było problemu. Próbowałem na Alessandrę Berlinguer (były szef Włoskiej Partii Komunistycznej - red.) i też nie było problemu. Na Alessandrę Mussolini jest blokada - mówiła eurodeputowana Forza Italia podczas konferencji.

Amerykański koncern Meta, który jest właścicielem Instagrama, po konferencji Mussolini w Strasburgu zmienił zdanie i otworzył jej konto. "Skontaktowali się ze mną z Mety, przeprosili, tłumaczyli, że zaszło nieporozumienie" - poinformowała potem Alessandra Mussolini.

 
Benito Mussolini, zdjęcie z 1938 roku Deutsches Bundesarchiv
Zaślepka materiału TVN24GO
TVN24 na żywo - oglądaj w TVN24 GO
Materiał jest częścią serwisu TVN24 GO

Autor:pp/kab

Źródło: PAP

Pozostałe wiadomości