- Niech zacznie się praca na rzecz zmian - powiedział Gordon Brown, nowy premier Wielkiej Brytanii po zaprzysiężeniu. Szef Partii Pracy i zaufany człowiek swego poprzednika Tony'ego Blaira, otrzymał nominację z rąk królowej Elżbiety II.

To archeologiczne odkrycie na miarę odnalezienia grobowca faraona Tutenchamona. Egipscy archeolodzy twierdzą, że jedna z dwóch kobiecych mumii, znajdująca się w muzeum w Kairze, to w rzeczywistości królowa Hatszepsut.

Protest przeciw kartkom na paliwo w Iranie. Grupa młodych Irańczyków podpaliła stację benzynową i stojące na niej samochody.

Zarazili wirusem HIV ponad 130 osób, w tym 118 dzieci - orzekł sąd w mieście Szymkent na południu Kazachstanu. I skazał 21 lekarzy i pracowników służby zdrowia na kary od kilku miesięcy do ośmiu lat więzienia.

Na Dolnym Śląsku wojewoda zakazał trzymania drobiu na otwartej przestrzeni i polecił rozłożyć przed fermami maty dezynfekcyjne, bo przypadki zachorowań odnotowano już w Czechach.

- Polska może odegrać istotną rolę w bliskowschodnim procesie pokojowym - zapewniał Macieja Wierzyńskiego saudyjski minister spraw zagranicznych.

Ratownicy odnaleźli wrak samolotu, który w poniedziałek rozbił się w kambodżańskiej dżungli. Nikt z dwudziestu dwóch pasażerów nie przeżył katastrofy.

36-kilometrowej długości most nad zatoką Hangzhou połączył Szanghaj z przemysłowo-portowym miastem Ningbo w najbardziej prężnym gospodarczo regionie Chin. Według konstruktorów, to największy morski most świata.

Połowa Niemców twierdzi, że stosunki polsko-niemieckie pogorszyły się w ostatnim czasie. Im starsi i lepiej wykształceni są respondenci, tym gorszą mają opinię na ten temat - wynika z sondażu "Rzeczpospolitej". Tylko 7 proc. naszych sąsiadów uważa, że stosunki uległy poprawie.

Irańczycy protestują przeciwko wprowadzeniu reglamentacji benzyny. Chociaż kraj jest naftowym potentatem, to nie ma dość rafinerii, by ropę przerabiać.

Od dziś na noszenie broni na Zachodnim Brzegu Jordanu trzeba będzie mieć specjalne pozwolenie. Prezydent Mahmud Abbas poprosił też Izrael o zgodę na sprowadzenie z Jordanii lojalnych wobec niego bojówek.