Hezbollah znowu atakuje. Tym razem jednak w domowych komputerach. W grze "Special Force 2: Opowieść o prawdziwym poświęceniu", możesz zostać islamskim bojownikiem i stawić czoła izraelskim wrogom.

Wenezuelska opozycja oskarża prezydenta Hugo Chaveza o to, że proponując zmiany w konstytucji chce zatrzymać władzę na zawsze. Sam Chavez zapowiada zbudowanie państwa socjalistycznego na miarę XXI wieku.

Gigantyczne pożary szaleją na północ od Aten. Żywioł oprócz hektarów lasów zniszczył już dziesiątki domów na przedmieściach greckiej stolicy. W niektórych dzielnicach brakuje prądu.

Tysiące funkcjonariuszy przygotowuje się, aby udaremnić spodziewane demonstracje neonazistów. Ich organizacje przesłały liczne zapytania, o zezwolenie na manifestacje w rocznicę śmierci prominentnego hitlerowca Rudolfa Hessa. Sądy odmówiły, ale demonstracje i tak się pewnie odbędą.

Organizacja Narodów Zjednoczonych podliczyła, że od początku roku w Iraku zginęło ponad 12 tysięcy osób - donosi hiszpański dziennik "El Mundo".

W Afganistanie doszło dziś do dwóch incydentów z udziałem polskich żołnierzy i transporterów Rosomak. Jeden z pojazdów osunął się z nasypu, drugi najechał na ładunek wybuchowy domowej roboty. Żadnemu z żołnierzy nic się nie stało.

Tysiące fanów Elvisa Presleya zjeżdża z do Memphis w stanie Tennessee, by wziąć udział w obchodach przypadającej w czwartek trzydziestej rocznicy śmierci króla rock and rolla.

Kosmiczny spacer amerykańskiego astronauty Ricka Mastracchio zakończył się szybciej niż planowano. Zauważył on niewielką dziurę w lewej rękawicy swojego skafandra i musiał wrócić do wnętrza promu.

To prawdopodobnie największy samobójczy zamach w historii Iraku. We wtorkowej masakrze na północnym zachodzie kraju zginęło co najmniej 250 osób. Telewizja CNN twierdzi, że ta liczba może sięgnąć nawet 500.

Największy na świecie, mający 107 metrów kwadratowych obraz Matki Boskiej powstał w mieście Uamantla w Meksyku. To tylko jeden z licznych obrazów usypanych z piasku i trocin.

Samolot, który w zeszłym tygodniu wtargnął na terytorium Gruzji i wystrzelił rakietę, nadleciał z rosyjskiej przestrzeni powietrznej - tak według gruzińskich władz oceniła incydent międzynarodowa komisja ekspertów.

Klienci domów publicznych mają pomóc w walce z handlem ludźmi. Czeskie ministerstwo spraw wewnętrznych podjęło w kampanię informacyjną, której celem jest walka z handlem żywym towarem.

Rosyjski prezydent Władimir Putin i goszczący w Rosji książę Monako Albert II porzucili wygody letniej rezydencji carów w Peterhofie i udali się pod mongolską granicę, by napić się herbaty i zrelaksować przy wędce.

- Wierni wszystkich wyznań powinni nazywać boga Allahem - ta nieoczekiwana propozycja padła z ust... katolickiego biskupa Holandii. Nie wywołał entuzjazmu ani wśród chrześcijan, ani muzułmanów.

Nauczycielka-astronautka Barbara Morgan, jako pierwsza poprowadziła lekcję z kosmosu.

Trzy rzadkie, perskie lamparty, które przyszły na świat 19 czerwca w budapesztańskim zoo, po raz pierwszy zostały zaprezentowane zwiedzającym.