Mija 60 lat od stworzenia przez Michaiła Kałasznikowa karabinu AK-47. Według Rosjan, 90 procent Kałasznikowów to podróbki.

Jeden demonstrujący zginął, a kilku zostało rannych podczas protestów w mieście Chingqing w centrum Chin. W manifestacji wzięło udział 5000 osób.

Są specjalne środki ostrożności na lotniskach, restrykcyjne przepisy wizowe, a Amerykanie i tak nie wierzą, że rząd jest w stanie ich obronić. Boją się też epidemii - wynika z sondażu AP-Ipsos.

Miłośnicy przygód młodego czarodzieja z niepokojem w sercach oczkują zakończenia serii, bo boją się, że główny bohater umrze. Znawcy literatury przekonują: -Tak byłoby lepiej dla Pottera.

Choć prezydent USA będzie pełnił swoją funkcję jeszcze przez 18 miesięcy, amerykańskie media już obwieściły koniec jego kadencji - pisze "Gazeta Wyborcza". Bush może skupić się już tylko na destrukcji - oceniają.

Zanim policji udało się zatrzymać 15 osób podejrzanych o współudział w poniedziałkowym zamachu w prowincji Marib, funkcjonariusze w czasie poszukiwań musieli stoczyć walki z islamskimi fundamentalistami.

Trzęsienie ziemi o sile 6,1 stopnia w skali Richtera nawiedziło w czwartek wieczorem, czasu lokalnego, położony na południu Meksyku stan Chiapas - poinformowała Amerykańska Służba Geologiczna.

Setki obrońców praw zwierząt wyszło na ulice hiszpańskiej Pampeluny, żeby zaprotestować przeciwko tradycyjnemu świętu San Fermin.

Jedenaście osób zginęło w czasie Izraelskiej akcji wojskowej przeprowadzonej w Gazie. Poważnie ranny został również dziennikarz stacji Al-Aqsa - Emad Ghanem. Lekarze musieli amputować mu obie nogi.

Ponad setka dzieci w zimnych wodach morza Irlandzkiego - tak zakończyły się regaty u wybrzeży Irlandii. Ma szczęście wszystko skończyło się dobrze. Młodzi żeglarze dzięki kamizelkom ratunkowym i szybkiej akcji straży przybrzeżnej bezpiecznie dotarli na suchy ląd.

Po kilkunastu godzinach czekania na lotnisku w Tunezji - 150 polskich turystów w końcu wróciło do Polski - dowiedział się portal tvn24.pl. Tym samolotem, około godz. 1 odleci na urlop do Tunezji równie liczna grupa. 150 osób, w tym 40 dzieci cały dzień koczowało na warszawskim Okęciu.

Ratownicy odnaleźli po południu ciała poszukiwanych trojga Polaków, uwięzionych na lodowcu w masywie Mont Blanc we włoskich Alpach.

Potężne pożary we Francji. Z okolic miasta Antibes na Lazurowym Wybrzeżu ewakuowano prawie trzy tysiące turystów. Ogień szalał tam całą noc.

Pociąg metra wykoleił się w czwartek w godzinach porannego szczytu we wschodnim Londynie. Według brytyjskiej służby zdrowia, lekkie obrażenia odniosło 37 osób, 11 z nich trafiło do szpitali.

Ajman al-Zawahiri, człowiek numer 2 w międzynarodowej sieci terrorystycznej Al-Kaida, wezwał do zjednoczenia wysiłków muzułmanów w świętej wojnie i obalenia "skorumpowanych" rządów muzułmańskich.