Prezydent Wenezueli Hugo Chavez zapowiedział mediację z rebeliantami z organizacji Rewolucyjne Siły Zbrojne Kolumbii (FARC). Organizacja przetrzymuje zakładników, których chce wymienić na uwięzionych towarzyszy.

W związku ze zbliżającym się tropikalnym sztormem Henriette władze meksykańskie ogłosiły stan wzmożonej gotowości na wybrzeżu Pacyfiku w pasie sięgającym od miasta Manzanillo w stanie Colima do Cabo Corrientes na południu.

Danuta Huebner, pełniąca funkcję unijnego komisarz ds. polityki regionalnej, odwiedziła Grecję, by pomóc władzom tego kraju oszacować straty spowodowane przez szalejące tam pożary.

Do zdarzenia doszło w Nazranie, głównym mieście położonej na Północnym Kaukazie rosyjskiej Inguszetii.

Tysiące widzów na Placu Katedralnym w Wilnie śledziły w napięciu pełen ryzyka występ francuskiego akrobaty. Didier Pasquette wybrał się na nietypowy spacer - po 100-metrowej linie, zawieszonej 15 m nad ziemią.

Wielka Brytania wspomina Lady Di. W kaplicy Pałacu Buckingham odprawione zostało uroczyste nabożeństwo. W miejscach związanych z Księżną Dianą zebrały się tłumy. Ludzie składali kwiaty, palili znicze i wspominali księżną Walii.

Co najmniej 8 osób zginęło, a 60 zostało rannych w zderzeniu pociągów na przedmieściach Rio de Janeiro. Liczba ofiar może wzrosnąć ponieważ akcja ratunkowa wciąż trwa.

Wiele osób nadal uważa, że śmierć Diany nie była zwykłym wypadkiem, lecz zamachem zorganizowanym przez brytyjskie służby specjalne. Dlaczego Diana zginęła? Czy to był naprawdę wypadek?

W pobliżu izraelskiego portu Hajfa zderzyły się w czwartek wieczorem dwa statki. Dwóch marynarzy zaginęło, 12 innych udało się uratować - poinformowały izraelskie służby ratownicze.

To globalny problem, obecny w niemal 70 krajach - mówią naukowcy. Spożycie arszeniku, zawartego w wodzie pitnej i ryżu, może prowadzić do raka płuc i skóry, który ujawnia się dopiero po wielu latach od pierwszego zatrucia.

Obydwie strony (Serbia i Albania) zgodziły się na wstępnych, oddzielnych spotkaniach powstrzymać się od działań, bądź oświadczeń, które mogłyby zagrozić rozmowom pokojowym - powiedział wysłannik UE podczas rozmów w Wiedniu Niemiec Wolfgang Ischinger.

Kilkudziesięciu żołnierzy zaginęło w położonym na północnym zachodzie Pakistanu obszarze plemiennym, graniczącym z Afganistanem - poinformowały pakistańskie siły bezpieczeństwa.

W stolicy Chile, Santiago manifestanci protestowali przeciw neoliberalnym praktykom rządu. Doszło do walk z policją. Ponad 400 osób trafiło do aresztu.