Zamieszanie związane z ujawnieniem przez Edwarda Snowdena szczegółów supertajnych operacji amerykańskiego wywiadu polegających na podsłuchiwaniu i przechwytywaniu informacji na całym świecie ponownie zwróciła uwagę na trwającą już całe lata wielką wojnę cybernetyczną na skalę globalną. Z każdym rokiem bitwa o kontrolę nad cyberprzestrzenią jest coraz zacieklejsza.

Ambasadorzy państw UE dokonają w czwartek wymiany informacji na temat podejrzeń, że Stany Zjednoczone inwigilują unijne instytucje. Nie zajmą jednak wspólnego stanowiska w tej sprawie. Apelował o to we wtorek prezydent Francji Francois Hollande.

Książę czy księżniczka? Brytyjczycy od blisko dziewięciu miesięcy zachodzą w głowę, jakiej płci będzie dziecko brytyjskiej pary książęcej. Nie narzekają za to bukmaherzy, którzy zarabiają na zakładach o pilnie strzeżonej tajemnicy. Pewne jest jedno - informacja o narodzinach potomka zawiśnie na bramie pałacu Buckingham.

Właściciel prywatnego ogrodu zoologicznego z okolic Turynu na północy Włoch zginął we wtorek rozszarpany przez trzy tygrysy. Małe zoo zostało zamknięte dla zwiedzających przez władze sanitarne, ale 72-letni mężczyzna wciąż zajmował się rosnącym stadem zwierząt.

Na Białorusi wybuchła afera z udziałem uczestniczek wyborów Miss Mińska. Tamtejsze media i blogerzy domagają się odebrania tytułów kilku dziewczynom po tym, jak w internecie dokopano się do ich zdjęć. Niektóre z nich pozowały topless i oferowały swoje usługi jako striptizerki.

Film pornograficzny został przypadkowo pokazany na dużym telebimie na publicznym placu miasta. Wszystko przez nieuwagę technika oglądającego obraz na komputerze, który okazał się być podłączony do ekranu.

Kardynałowie i biskupi uznali cud uzdrowienia wybrany do kanonizacji Jana Pawła II - podała agencja Ansa. Papież może zostać ogłoszony świętym jeszcze w tym roku, ale pozostaje to w wyłącznej gestii Franciszka I. Wcześniej hipotezę, że Jan Paweł II zostanie kanonizowany razem z papieżem Janem XXIII postawił watykanista włoskiego dziennika "La Stampa" i portalu Vatican Insider Andrea Tornielli.

Około 10 tys. pracowników sektora budowlanego w Portugalii czeka na zwrot zaległych od ponad 10 lat wynagrodzeń. Kłopot w tym, że zdecydowana większość zalegających z wypłatami pracodawców to bankruci.

Raport krytykujący reformy konstytucyjne na Węgrzech jest "nieuczciwy wobec Węgrów" i zagraża Europie - oświadczył w Strasburgu Viktor Orban. Część europosłów broniła dokumentu, jednak szef węgierskiego rządu zapowiedział, że go nie zaakceptuje. Po stronie premiera Węgier stanęło kilku polskich europosłów.

Egipskie wojsko w sposób niedwuznaczny grozi cywilnym politykom. W Suezie żołnierze ćwiczą na ulicach, a do mediów przeciekły detale "mapy drogowej", którą generałowie chcą narzucić prezydentowi Mohammedowi Mursiemu. Zakłada ona między innymi zawieszenie konstytucji, rozwiązanie zdominowanego przez islamistów parlamentu i rozpisanie nowych wyborów prezydenckich. Byłby to przewrót w aksamitnych rękawiczkach, w stylu "tureckim".

Uznanie cudu Jana Pawła II to potwierdzenie świętości papieża Polaka - ocenił matropolita krakowski kard. Stanisław Dziwisz, w reakcji na informacje włoskich mediów. - Pragnienie uczestników pogrzebu Jana Pawła II "santo subito" spełnia się. Modlitwy ludzi na całym świecie Pan Bóg wysłuchał - powiedział kard. Dziwisz.

Sąd w Moskwie skazał na 150 godzin prac społecznych miliardera Aleksandra Lebiediewa. Bogacz został ukarany za to, że podczas debaty telewizyjnej we wrześniu 2011 roku pobił biznesmena Siergieja Połonskiego.

Katastrofa rakiety Proton-M podczas startu z kosmodromu w Bajkonurze jest, jak mówią specjaliści, "wyjątkowa". Bardzo rzadko dochodzi do tak spektakularnych awarii na samym początku lotu. Według informatorów rosyjskich mediów, rakieta od oderwania się od ziemi była "poza kontrolą". Winne niemal na pewno są silniki.