Ponad 20 islamskich bojowników zginęło w nalotach dokonanych przez egipskie lotnictwo na Synaju, przy granicy z Izraelem - podał dziennik "Al-Ahram" na stronie internetowej. To odpowiedź na niedzielny atak, w którym śmierć poniosło 16 Egipcjan.

Hilary Clinton podróżuje po Afryce. Sekretarz stanu USA spotkała się już z Nelsonem Mandelą, byłym prezydentem RPA i legendarnym bojownikiem w walce z apartheidem oraz odwiedziła najmłodsze państwo świata – Sudan Południowy. Znalazła też czas na chwilę relaksu.

Wielki pożar rafinerii ropy naftowej w Richmond w Kalifornii zdezorganizował we wtorek życie okolicznych mieszkańców, a tysiące z nich wezwano, by nie opuszczali budynków oraz szczelnie pozamykali okna i drzwi.

Jared L. Loughner, który podczas strzelaniny w Tuscon zabił sześć osób i ranił 13, w tym członkinię Izby Reprezentantów USA Gabrielle Giffords, jest wystarczajaco zdrowy, by stanąć przed sądem - uznał we wtorek amerykański sąd. Natychmiast po tym orzeczeniu Loughner przyznał się do winy.

Domniemany ochroniarz Osamy bin Ladena od ośmiu lat mieszka w Niemczech, gdzie rozpowszechnia swe radykalne poglądy, i jest przez władze niemieckie uważany za zagrożenia dla bezpieczeństwa kraju - poinformowały niemieckie władze. Nie można go jednak deportować, bo ożenił się z Niemką.

Niemieccy posłowie do Bundestagu - w sumie 121 osób - ze wszystkich partii politycznych, podpisali się pod listem w obronie trzech Rosjanek z zespołu Pussy Riot, sądzonych przed moskiewskim sądem. Także UE wyraziła zaniepokojenie przebiegiem procesu.

Obrońcy Pussy Riot zażądali we wtorek uniewinnienia trzech kobiet z rosyjskiej kapeli punkrockowej. Wcześniej tego dnia, na rozprawie w Moskwie, prokuratura domagała się dla nich trzech lat więzienia. Nadieżda Tołokonnikowa, Jekatierina Samucewicz i Maria Alochina są oskarżone o "chuligaństwo motywowane nienawiścią religijną".

Prezydent Białorusi Alaksandr Łukaszenka zażądał przyśpieszenia tempa zbioru plonów. Szef państwa mówił o tym na naradzie dotyczącej żniw.

Cywilny pracownik dowództwa sił powietrznych NATO w bazie Ramstein w Niemczech został aresztowany pod zarzutem szpiegostwa - podała we wtorek niemiecka Prokuratura Federalna.

Koreańska telewizja państwowa KRT pokazała zdjęcia przywódcy Kim Dzong Una, który wraz z żoną odwiedził jednostkę wojskową. Uśmiechnięta małżonka po raz kolejny towarzyszyła przywódcy w oficjalnej wizycie.

Syryjska armia w dalszym ciągu intensywnie bombarduje położone na północy kraju miasto Aleppo, uważane za bastion rebeliantów walczących z reżimem Baszara el-Asada. Walki toczą się głównie w centrum miasta i w dzielnicach na wschodzie i zachodzie.

Obrazy z Marsa, jakie prześle "Curiosity" nie będą nudne, znajdziemy tam wiele ciekawych rzeczy - przekonywał na antenie TVN24 fizyk Tomasz Rożek. Amerykański pojazd terenowy pomyślnie wylądował na Marsie w poniedziałek. Przez blisko dwa lata będzie tam prowadzić badania.

W kościele protestanckim w mieście Otite, w środkowej Nigerii, nieznani napastnicy zastrzelili co najmniej 19 osób, w tym pastora - poinformowała miejscowa policja. Jest wielu rannych.

Wielka awaria Wikipedii miała miejsce wczoraj po południu. Internetowa encyklopedia miała kłopoty z funkcjonowaniem przez ponad godzinę. Wszystko przez dwa przypadkowo przecięte kable w pobliżu centrum przetwarzania danych na Florydzie.