Były szef Międzynarodowego Funduszu Walutowego Dominique Strauss-Kahn będzie sądzony pod zarzutem stręczycielstwa - ogłosiła prokuratura w Lille. Chodzi o libertyńskie wieczory z udziałem prostytutek pomiędzy 15 a 18 grudnia 2010 roku.

W ramach wielkiej antymafijnej operacji włoscy policjanci zatrzymali co najmniej 50 osób w pobliżu Rzymu. W Kalabrii schwytano kolejnych 65 podejrzanych o związki z mafią. Wśród zatrzymanych są prawnicy, biznesmeni i lekarze.

Funkcjonariusz białoruskich służb specjalnych, który pracował na rzecz państw obcych, został zatrzymany na Białorusi - poinformował prezydent Alaksandr Łukaszenka, cytowany przez agencję Interfax-Zapad. Łukaszenka komentował sprawę Edwarda Snowdena, którego określił "zdrajcą".

Trójka irańskich wspinaczy nie powróciła ze szczytu Broad Peak po tym, jak zdobyła wierzchołek nową drogą. Szerpowie, którzy wyruszyli im na pomoc, poinformowali, że widzieli ciało leżące w nieznacznej odległości od normalnej drogi, którą wspinali się zimą polscy himalaiści - Adam Bielecki, Artur Małek, Tomasz Kowalski i Maciej Berbeka.

W Stambule i mieście Canakkale na północnym zachodzie Turcji doszło do protestów przeciw wypowiedzi sufickiego myśliciela Omera Tugrula Inancera, który uznał, że publiczne pokazywanie się przez ciężarne kobiety jest "nieprzyzwoite".

"Spieprzyłem" - stwierdził krótko maszynista, gdy zdał sobie sprawę z tego, co zrobił. Do transkrypcji rozmów z lokomotywy pociągu rozbitego pod Santiago de Compostela dotarł dziennik "El Mundo" i opublikował ich fragmenty. Maszynista miał powiedzieć m.in., że chce umrzeć, gdy dowiedział się o rozmiarach katastrofy. Został już zatrzymany przez policję.

Mały samolot lecący znad Polski wywołał alarm obrony przeciwlotniczej w Obwodzie Kaliningradzkim i w jednostce NATO broniącej przestrzeni powietrznej Litwy. Włoska maszyna została najpierw "przegoniona" przez dwa rosyjskie Su-27, a później zmuszona do lądowania przez francuskie Mirage.

Od kilku miesięcy atakowało bydło na wschodniej Białorusi. W końcu kołchoźnikom udało się je zabić. Początkowo nikt jednak nie był w stanie powiedzieć, co to za zwierzę. Zdjęcie "mutanta" trafiło na czołówki białoruskich mediów.

- Jest rok 2081 i Brytania jest w żałobie. Po długim i szczęśliwym panowaniu stary król Wilhelm odszedł. Wszystkie oczy są zwrócone na jego następcę - pisze "Daily Mail", bawiąc się w futurologię. Zdaniem dziennikarza gazety, nowo narodzony książę George będzie władał krajem, w którym polska społeczność będzie odgrywała bardzo ważną rolę.

- Przez dziesięć lat pracy jako policjant słyszałem wiele wymówek, ale takiej jeszcze nie - stwierdził brytyjski policjant, który zatrzymał Muhammada Ikhlaqa. Alfons tłumaczył, iż wziął do samochodu "tą panią", żeby "pomogła mu kupić pomidory".

Prezydent i minister obrony Filipin zgodnie skrytykowali kupione w Polsce śmigłowce Sokół, uznając je za bezużyteczne w walce. Zadeklarowali przy tym, że kolejnych takich maszyn nie będą kupować. Polskie śmigłowce najprawdopodobniej padły ofiarą filipińskiej polityki. Zamówiła je administracja poprzedniej prezydent.

Administracja USA nie zamierza orzekać, czy w Egipcie doszło do wojskowego zamachu stanu - oświadczył w czwartek wicesekretarz stanu William Burns. Taka interpretacja ostatnich wydarzeń oznaczałaby automatyczne wstrzymanie amerykańskiej pomocy dla Egiptu.

Papież Franciszek spotkał się w czwartek wieczorem z uczestnikami Światowych Dni Młodzieży. Na nadmorskim bulwarze Copacabana powitał go 150-osobowy zespół młodych artystów, który zaprezentował spektakl o życiu Rio de Janeiro, zwanego Cudownym Miastem. Radosnej atmosfery nie był w stanie zakłócić ani deszcz, ani porywisty wiatr, który spłatał papieżowi figla.

Komitet Praw Człowieka wezwał w czwartek Czechy do zamknięcia chlewni powstałej w latach 70. na terenie byłego nazistowskiego obozu przejściowego dla Romów w Letach. Przedstawicielka rządu zapowiedziała, że decyzja w tej sprawie zapadnie w ciągu roku.