Tajfun In-fa dotarł do Chin. Odwołane loty, zamknięte szkoły

Do wschodniego wybrzeża Chin dotarł tajfun In-fa. W Szanghaju oraz sąsiadujących z nim regionach nadmorskich odwołano wszystkie loty, a pociągi metra spowolniły lub zawiesiły kursowanie. Środkowe regiony kraju wciąż usuwają skutki rekordowych powodzi z ostatnich dni.

Sławę zyskał błyskotliwymi monologami, w których ostro i dowcipnie wypowiadał się na temat problemów społecznych. Na wielkim ekranie pojawił się w filmie "Golfiarze", gdzie zagrał u boku Billa Murray'a i Chevy'ego Chase'a.

"Niektóre domy zalane aż po sam dach", ewakuacja kilkunastu tysięcy osób

Około 15 tysięcy ludzi zostało ewakuowanych wskutek podtopień w niżej położonych dzielnicach Manili. Zniszczonych jest wiele dróg, władze proszą o "zachowanie ostrożności i czujności". Ale powodzie nawiedziły nie tylko stołeczny region Filipin. - Niektóre domy zostały zalane aż po sam dach - powiedział gubernator prowincji Mindoro Orientalne na wyspie Mindoro.

Łazik Perseverance pobierze pierwszą próbkę z Marsa

Łazik Perseverence w ciągu kolejnych dwóch tygodni ma pobrać pierwszą próbkę skał z Marsa, którą w przyszłości kolejna sonda przywiezie na Ziemię. Obecnie pojazd poszukuje najlepszego miejsca do wiercenia - informuje NASA.

Trzęsienie ziemi na Filipinach. Trwało prawie minutę

Trzęsienie ziemi o magnitudzie 6,7 nawiedziło w sobotę regiony położone na południe od stolicy Filipin - poinformował filipiński Instytut Wulkanologii i Sejsmologii. Na razie nie ma informacji o ofiarach lub zniszczeniach.