Świat

Świat

Matteo Salvini nie wpuścił imigrantów na ląd - przed sądem odpowie za ich porwanie. Były wicepremier Włoch został pozbawiony immunitetu i dlatego można posadzić go na ławie oskarżonych, i zagrozić wieloletnim więzieniem. Matteo Salvini broni swoich decyzji i paradoksalnie politycznie może mu się to jeszcze opłacić. Materiał Sylwii Piestrzyńskiej z magazynu "Polska i Świat".

Nikt nie został ranny, ani też nie było żadnych szkód - poinformował w czwartek wieczorem na Twitterze rzecznik międzynarodowej koalicji walczącej w Iraku z Państwem Islamskim, po ataku na bazę wojskową K1 koło Kirkuku na północy kraju, gdzie stacjonuje kontyngent sił USA.

Przebywający w Finlandii minister spraw zagranicznych Jacek Czaputowicz na spotkaniu z prezydentem Saulim Niinisto wyraził nadzieję na dalsze pogłębienie współpracy między dwoma krajami.

Około połowa z 14 tysięcy chętnych na irańskich parlamentarzystów rozpoczęła w czwartek swoje kampanie wyborcze. Pozostałe 7 tysięcy kandydatów, głównie o poglądach reformatorskich i umiarkowanych, wykluczyła Rada Strażników Konstytucji. Wybory parlamentarne w Iranie odbędą się w cieniu napięć ze Stanami Zjednoczonymi.