26-latek uziemił samolot, bo nie chciał założyć maseczki. Dostał mandat i nigdzie nie poleciał

TVN24 | Poznań

Autor:
aa/gp
Źródło:
TVN24/PAP
Nie chciał założyć maseczki w samolocie, nie poleciał do GrecjiTVN24
wideo 2/9
TVN24Nie chciał założyć maseczki w samolocie, nie poleciał do Grecji

Kapitan samolotu trzy razy upominał pasażera, by założył maseczkę. Gdy ten nie dawał za wygraną, wezwano Straż Graniczną. Samolot w końcu odleciał na Zakintos, ale bez 26-latka.

Straż Graniczna musiała interweniować w środę na pokładzie samolotu PLL LOT, który z Poznania miał polecieć na grecką wyspę Zakintos. Samolot zgodnie z rozkładem powinien wystartować około godzinie 7 rano, odleciał jednak z ponad 50-minutowym opóźnieniem.

- Podczas kołowania samolotu załoga trzykrotnie upominała jednego z pasażerów, żeby założył maseczkę ochronną. Nie słuchał ich, w związku z czym przerwano kołowanie samolotu – maszyna wróciła na miejsce postojowe – powiedziała Natalia Sosnowska z biura prasowego Nadodrzańskiego Oddziału Straży Granicznej.

KORONAWIRUS W POLSCE. RAPORT TVN24.PL

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE NA TVN24 GO >>>

Dodała, że mężczyzna zakładał maseczkę, a po chwili ją zdejmował. Kapitan samolotu wezwał na pomoc Straż Graniczną. Pasażer został wyprowadzony z maszyny. - Funkcjonariusze przeprowadzili z nim czynności wyjaśniające i został ukarany mandatem w wysokości 300 zł w związku z niewykonywaniem poleceń załogi statku powietrznego – powiedziała Sosnowska.

Przyznała, że nie ma informacji, by mężczyzna był pod wpływem alkoholu. - Na początku nie chciał przyjąć mandatu, ale ostatecznie go podpisał - przekazała.

Samolot wystartował do Grecji bez 26-latka na pokładzie.

W związku z epidemią koronawirusa pasażerowie mają obowiązek noszenia maseczek ochronnych zarówno na lotnisku, jak i na pokładzie samolotu.

Ponad 700 nowych przypadków koronawirusa, 18 osób nie żyje.

Autor:aa/gp

Źródło: TVN24/PAP

Tagi:
Raporty: