TVN24 | Poznań

Po zderzeniu na skrzyżowaniu bus uderzył w ścianę i wjechał do biura

TVN24 | Poznań

Autor:
aa/gp
Źródło:
TVN24
Wypadek w Ostrowie Wielkopolskim
Wypadek w Ostrowie WielkopolskimTVN24
wideo 2/6
TVN24Wypadek w Ostrowie Wielkopolskim

Trzy osoby trafiły do szpitala po porannym wypadku w Ostrowie Wielkopolskim. Policja ustala dokładne okoliczności zderzenia busa i auta dostawczego na skrzyżowaniu. Jeden z pojazdów uderzył w ścianę pobliskiego budynku.

Do zderzenia doszło około godziny 5 na skrzyżowaniu ulic Odolanowskiej i Długiej w Ostrowie Wielkopolskim. Z nieoficjalnych informacji wynika, że kierowca busa nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu samochodowi dostawczemu. Jak widać na nagraniu z monitoringu, tuż po zderzeniu zielony bus zjechał na pobliską posesję, a potem częściowo wjechał do punktu usługowego firmy ubezpieczeniowej.

- Po przeprowadzeniu rozpoznania stwierdzono, że zachodzi konieczność ewakuacji osoby z wewnątrz tego pojazdu. Strażacy przy użyciu sprzętu hydraulicznego uwolnili ją, a także udzielili kwalifikowanej pomocy medycznej pozostałym uczestnikom zdarzenia - mówi Tomasz Chmielecki ze straży pożarnej w Ostrowie Wielkopolskim.

Jedno z aut uderzyło w ścianę pobliskiego budynkuTVN24

- Policjanci są na miejscu i prowadzą swoje czynności w celu ustalenia wszelkich okoliczności tego zdarzenia. Na razie mogę tylko powiedzieć, że obaj kierowcy są trzeźwi - powiedziała w czwartek rano młodszy aspirant Małgorzata Michaś, rzeczniczka ostrowskiej policji.

OGLĄDAJ TVN24 NA ŻYWO W TVN24 GO>>>

Auto "wjechało" do środkaTVN24

W busie znajdowały się dwie osoby, a w aucie dostawczym dwie osoby oraz pies. - Łącznie w zdarzeniu uczestniczyły cztery osoby, trzy z nich zostały przetransportowane do szpitala, ale ostatecznie tylko jedna pozostanie w placówce. Na razie nie mamy szczegółowych informacji dotyczących obrażeń - dodaje Michaś.

Pies nie ucierpiał w wypadku.

Autor:aa/gp

Źródło: TVN24

Źródło zdjęcia głównego: MD PARTNER UBEZPIECZENIA

Pozostałe wiadomości