Zderzenie czterech pojazdów w Koszutach. Cysterna leży na dachu

TVN24

Droga krajowa nr 11 jest zablokowanaTVN 24 Poznań
wideo 2/3

Droga krajowa nr 11 pomiędzy Środą Wielkopolską a Kórnikiem na wysokości miejscowości Koszuty (woj. wielkopolskie) jest zablokowana w obu kierunkach po zderzeniu cysterny i samochodu osobowego. Dwie osoby zostały ranne.

Do wypadku doszło we wtorek około godziny 11:30 na trasie Poznań - Katowice.

- Ze wstępnych ustaleń wynika, ze kierowca toyoty corolli najprawdopodobniej zjechał na przeciwległy pas ruchu, gdzie doszło do zderzenia z cysterną przewożącą produkty pochodzenia mlecznego. W wyniku zdarzenia ucierpiał kierowca toyoty, jak również pasażerka tego pojazdu - mówi Edyta Kwietniewska, oficer prasowa komendy powiatowej policji w Środzie Wielkopolskiej.

Cysterna dachowała

Kierowca cysterny prawdopodobnie chciał uniknąć zderzenia, jednak jego manewr zakończył się dachowaniem. W wypadku uszkodzone zostały dwa kolejne samochody osobowe.

Jak podaje Kwietniewska, większość uczestników wypadku jechała na wakacje.

Kierowca toyoty, w ciężkim stanie, został przetransportowany do szpitala śmigłowcem Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Do szpitala, tyle że karetką, trafiła także pasażerka toyoty.

Długie utrudnienia

Droga w obu kierunkach jest zablokowana. - Utrudnienia w ruchu mogą potrwać kilka godzin. W cysternie znajdują się produkty pochodzenia mlecznego. Będzie konieczność odwrócenia tej cysterny. W tej chwili nie ma żadnych wycieków, ale będziemy to cały czas monitorować - przekazała Kwietniewska.

Policja wytyczyła objazdy. Auta jadące w stronę Poznania są kierowane na drogę wojewódzką nr 432 w kierunku Kórnika. Z kolei kierowcy podróżujący na południe regionu muszą zjechać w Kórniku z drogi krajowe 11 na drogę wojewódzką nr 434 w kierunku Śremu.

Autor: FC/ks / Źródło: TVN 24 Poznań, PAP