Poznań

Poznań

17-latek napadł i pobił kobietę

Jacek Kudliński udowodnił, że policjantem jest się nie tylko na służbie. Funkcjonariusz wracał wieczorem z zakupów, kiedy usłyszał wołanie o pomoc. Dzięki szybkiej reakcji udało się mu złapać 17-latka, który napadł i pobił kobietę.

Zatrzymali dilera. Usłyszał 72 zarzuty

Kryminalni z Kościana (woj. wielkopolskie) zatrzymali 24-latka, który handlował narkotykami. Mężczyzna niedawno wyszedł z więzienia, gdzie siedział również za dilerkę. Teraz może posiedzieć nawet 10 lat.

Poznań odkrywa tajemnicę atomowego schronu

Aż do 2000 roku utajniona była nawet jego lokalizacja. W razie ataku miał dać schronienie najważniejszym urzędnikom miejskim. Z okazji rocznicy stanu wojennego wielkopolskie muzeum dało jednak poznaniakom rzadką okazję by go zwiedzić i na jeden dzień otworzyło drzwi tajnego przeciwatomowego bunkra z czasów zimnej wojny.

Kobieca ręka w kobiecej piłce

Prezes Warty Poznań, Izabella Łukomska-Pyżalska została członkiem komisji do spraw piłki nożnej kobiet – dowiedział się portal tvn24.pl. Przepadła jednak w głosowaniu na członka komisji futsalu.

Zima podwaja popyt na sól

Gdy słupek rtęci w termometrach spada, w kopalniach soli zaczyna się ruch. W Kłodawie sprzedaż skoczyła zimą aż o 100 procent. Największym odbiorcą soli okazuje się... Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad.

Zielone światło dla "poznańskiego metra"

Wielkopolski Inspektor Nadzoru Budowlanego wydał pozwolenie na użytkowanie całej trasy tramwajowej na Franowo. Nie ma już ryzyka, że "poznańskie metro" zostanie zamknięte 1 stycznia.

Oskarżeni za protesty przeciwko ACTA

- Cztery osoby, zatrzymane w Poznaniu podczas jednego z protestów przeciwko ACTA w styczniu 2012, zostały oskarżone o udział w zamieszkach - poinformował zastępca prokuratora rejonowego Prokuratury Poznań Grunwald i Jeżyce Piotr Kotlarski. Grożą im nawet 3 lata więzienia.

Zarzuty dla gangu przemytników

Prokuratura w Poznaniu zakończyła śledztwo w sprawie gangu, który przemycał papierosy do krajów Europy Zachodniej. Siedmiu osobom grozi po pięć lat więzienia.

Awaria tramwajów w Poznaniu

Awaria siecie trakcyjnej zatrzymała w czwartek rano tramwaje na poznańskich Ratajach. Około 10.00 usterkę udało się usunąć.

Będą pieniądze na remont siedziby orkiestry Amadeus

Marszałek województwa wielkopolskiego, prezydent Poznania i Zarząd Polskiego Radia zawarli porozumienie w sprawie powstania nowej instytucji kultury na bazie Orkiestry Kameralnej Amadeus. Dzięki temu udało się znaleźć pieniądze na remont siedziby orkiestry.

Kupisz bilet przez telefon

Pasażerowie Kolei Wielkopolskich nie muszą już stać w długich kolejkach po bilety. Teraz do ich zakupu wystarczy telefon komórkowy.

Sejm uhonoruje Hipolita Cegielskiego

Sejm chce przyjąć uroczystą uchwałę upamiętniającą wybitnego poznaniaka Hipolita Cegielskiego. W 2013 roku mija dwieście lat od jego urodzin.

Piłkarze na urlopy, Rumak do Holandii

We wtorek piłkarze Lecha Poznań trenowali po raz ostatni w tym roku. Do treningów wrócą 7 stycznia. Jak zapowiada trener Mariusz Rumak, już w nieco odmienionym składzie.

Od 1 stycznia droższe bilety

Od 1 stycznia poznaniacy zapłacą więcej za bilety komunikacji miejskiej. Cena biletów 15-minutowych wzrośnie z 2,60 zł do 2,80 zł, natomiast 30-dniowych z 99 zł do 113 zł. Radni odrzucili we wtorek zarówno projekt obywatelski w sprawie zamrożenia cen biletów do końca 2013 r. oraz poprawkę, która wstrzymałaby podwyżki do lipca.

Polak rusza na najzimniejszy szczyt Ziemi

Poznański wykładowca, prawnik, podróżnik i himalaista, Bartłomiej Wróblewski wyrusza na Antarktydę. Wraz z grupą Amerykanów zamierza zdobyć najwyższy szczyt tego kontynentu - masyw Vinsona.

Poznański spór o biletomaty

Poznań zamierza wprowadzić zmiany w działaniu biletomatów w autobusach i tramwajach. Do tej pory można w nich było kupić tylko skasowane bilety przejazdowe. Po interwencji jednego z radnych urzędnicy zdecydowali, że będą jednak sprzedawać w pojazdach bilety nieskasowane i tym samym dadzą mieszkańcom możliwość kupna kilku sztuk na zapas.

Poznań ubrał koziołki na zimę

Poznańskie koziołki witają już zebranych pod ratuszową wieżą mieszkańców i turystów ubrane w czerwone kubraczki i czapeczki. - To specjalny strój na zimę, który ubierają od kilku lat - wyjaśnia Paweł Marciniak, rzecznik prasowy prezydenta Poznania Ryszarda Grobelnego.