TVN24 | Pomorze

Sześciolatek przejeżdżał rowerem przez przejazd. Potrącił go pociąg

TVN24 | Pomorze

Autor:
dk/popi
Źródło:
Kontakt 24
Google MapsDo wypadku doszło w Unieszewie

Sześcioletni chłopiec został potrącony przez pociąg w miejscowości Unieszewo (województwo warmińsko-mazurskie). Do wypadku doszło na niestrzeżonym przejeździe kolejowym. Dziecko w ciężkim stanie zostało przetransportowane do szpitala śmigłowcem Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Pierwszą informację otrzymaliśmy na Kontakt 24.

Do wypadku doszło na przejeździe kolejowym w Unieszewie koło Olsztyna. Jak przekazał brygadier Tomasz Sobkowicz, oficer prasowy Komendy Miejskiej PSP w Olsztynie, zgłoszenie dotarło do służb o godzinie 19.13.

- Sześcioletnie dziecko zostało potrącone przez pociąg. Przejeżdżało rowerem przez przejazd kolejowy - przekazał strażak. Podkomisarz Rafał Prokopczyk z Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie doprecyzował, że do wypadku doszło "w rejonie niestrzeżonego przejazdu kolejowego ze sprawnie działającą sygnalizacją świetlną i dźwiękową". - Doszło do zderzenia sześcioletniego rowerzysty i pociągu relacji Olsztyn-Toruń Główny - poinformował policjant.

- Dziecko w stanie ciężkim zostało przetransportowane do szpitala - przekazał oficer prasowy olsztyńskiej policji. Dodał, że chłopiec został przetransportowany do szpitala śmigłowcem LPR.

Policja wyjaśnia okoliczności, w jakich dziecko samo znalazło się na przejeździe oraz to, czy było pod czyjąś opieką w chwili zdarzenia.

Autor:dk/popi

Źródło: Kontakt 24

Zaślepka materiału TVN24GO
TVN24 na żywo - oglądaj w TVN24 GO
Materiał jest częścią serwisu TVN24 GO

Źródło zdjęcia głównego: Google Maps

Pozostałe wiadomości