Miał pogryźć swojego trzymiesięcznego syna. 31-latek z zarzutem

Autor:
mm/
tam
Źródło:
PAP
Do zdarzenia doszło w Olsztynie
Do zdarzenia doszło w OlsztynieGoogle Earth
wideo 2/4
Google EarthDo zdarzenia doszło w Olsztynie

31-letni mieszkaniec Olsztyna (woj. warmińsko-mazurskie) pogryzł swojego trzymiesięcznego syna - informuje prokuratura. Mężczyzna usłyszał zarzut i trafił do aresztu. Matka chłopca była poza domem, piła alkohol. Kobieta także usłyszała zarzuty, a chłopiec trafił pod opiekę rodziny.

Postępowanie w tej sprawie prowadzi Prokuratura Rejonowa Olsztyn Północ w Olsztynie.

- Na podstawie zgromadzonego materiału dowodowego w środę ojciec trzymiesięcznego dziecka 31-letni Patryk A. usłyszał zarzut fizycznego znęcania się nad synem, czyli spowodowania obrażeń ciała poprzez gryzienie między innymi po rękach i nogach. Dziecko w wyniku tego działania doznało obrażeń ciała. Podejrzany przesłuchany przez prokuratora nie przyznał się do przedstawionego mu zarzutu. Złożył wyjaśnienia i są one przedmiotem dalszych czynności - poinformował rzecznik Prokuratury Okręgowej w Olsztynie Daniel Brodowski.

Prokuratura: matka była poza domem, była pijana

W czwartek Sąd Rejonowy w Olsztynie, uwzględniając wniosek prokuratura, zastosował wobec podejrzanego areszt na trzy miesiące. W tej sprawie zarzuty przedstawiono także matce dziecka 31-letniej Katarzynie K. Jest podejrzana o narażenie syna na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia albo spowodowania ciężkiego uszczerbku na zdrowiu. Jak twierdzą śledczy, zamiast opiekować się dzieckiem, matka była poza domem i w tym czasie piła alkohol, mając dwa promile. Prokurator zastosował wobec kobiety dozór policji.

O sytuacji policję zawiadomiła rodzina niemowlaka. Obecnie chłopiec przebywa pod jej opieką. Jak przekazał prokurator, podjęto kroki zmierzające do ograniczenia lub pozbawienia władzy rodzicielskiej rodziców. Śledztwo jest w toku.

Zaślepka materiału TVN24GO
TVN24 na żywo - oglądaj w TVN24 GO
Materiał jest częścią serwisu TVN24 GO

Autor:mm/ tam

Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock

Pozostałe wiadomości