TVN24 | Pomorze

Z komina przedszkola leciały iskry. Policjanci postanowili to sprawdzić

TVN24 | Pomorze

Autor:
eŁKa/rzw
Źródło:
TVN24 Pomorze
Do zdarzenia doszło w gminie Nowa Wieś Lęborska
Do zdarzenia doszło w gminie Nowa Wieś Lęborska
wideo 2/9
Do zdarzenia doszło w gminie Nowa Wieś Lęborska

Policjanci z Lęborka (Pomorze) sprawdzają, czy w przedszkolu w Lubowidzu doszło do nieostrożnego obchodzenia się z ogniem. W poniedziałek zauważyli iskry wydobywające się z komina placówki i zapobiegli pożarowi.

Jak przekazała nam aspirant Marta Szałkowska z Komendy Powiatowej Policji w Lęborku, w poniedziałek około godz. 4 nad ranem lęborscy policjanci patrolujący gminę Nowa Wieś Lęborska zauważyli iskry wydobywające się z komina filii publicznego przedszkola w miejscowości Lubowidz. Wiał silny wiatr, istniało duże ryzyko pożaru i rozprzestrzenienia się ognia na pobliskie gospodarstwa.

Pomogli strażacy

– Policjanci od razu zawiadomili straż pożarną. Sami też sprawdzili teren przedszkola oraz sąsiednie budynki, by upewnić się, że nie ma w nich osób potrzebujących pomocy – relacjonuje asp. Szałkowska. Na miejsce zdarzenia przyjechały trzy zastępy straży pożarnej. Ugaszono ogień w piecu kotłowni rozpalony przez pracownika przedszkola, a strażacy sprawdzili przewód kominowy.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE W TVN24 GO >>>

Wstępne ustalenia strażaków wskazują, że przewód kominowy gminnego przedszkola zapalił się najprawdopodobniej w wyniku nagromadzonej w nim sadzy. Policja wszczęła czynności wyjaśniające w sprawie o wykroczenie z art. 82 par. 5 Kodeksu wykroczeń, czyli sprowadzenie zagrożenia pożarowego poprzez nieostrożne obchodzenie się z ogniem, za co grozi kara aresztu, grzywny bądź nagany. – Na tym etapie postępowanie prowadzone jest w sprawie, a nie przeciwko wskazanej osobie – podkreśla asp. Szałkowska.

Autor:eŁKa/rzw

Źródło: TVN24 Pomorze

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock

Pozostałe wiadomości