Pomorze

Pomorze

Gęste, czarne kłęby dymu nad gdańską stocznią. Spłonął magazyn prywatnej firmy. Urząd miasta poprosił mieszkańców o zamknięcie okien na czas gaszenia, ale straż uspokaja, że dym nie był trujący.

Te rdzawoczerwone "stwory" to wraki zatopione u wybrzeża Helu. To jak wyglądają z lotu ptaka uchwycił Marcin Kosiński. - Zrobiłem to zdjęcie zanim jaskółki dobrały mi się do drona - mówi fotograf.

Na karę 2,5 tysiąca złotych grzywny Sąd Rejonowy w Gdańsku skazał w piątek Pawła Adamowicza. W prywatnym akcie oskarżenia działacz Młodzieży Wszechpolskiej zarzucił prezydentowi Gdańska poniżenie go. Miało do tego dojść poprzez nazwanie działacza faszystą oraz naruszenie jego nietykalności cielesnej. - To ja jestem ofiarą. Będę apelował - stwierdził oskarżony.

Stałem się elementem gry politycznej - oświadczył w czwartek Stanisław Gawłowski tuż po opuszczeniu aresztu, w którym przebywał od połowy kwietnia. Jak podkreślił, czuje się niewinny.

Sąd Okręgowy w Szczecinie odrzucił w czwartek wniosek prokuratury o wstrzymanie wykonania postanowienia sądu w sprawie wypuszczenia Stanisława Gawłowskiego po wpłaceniu kaucji. Pełnomocnik posła Platformy Obywatelskiej mówi, że Gawłowski "powinien dziś wyjść z aresztu".