"Bitwa o Rzeszów". Kandydaci na prezydenta miasta starli się w debacie

TVN24 | Polska

Autor:
akr
Źródło:
TVN24
Rozpoczęła się debata kandydatów na prezydenta Rzeszowa TVN24
wideo 2/27
TVN24Rozpoczęła się debata kandydatów na prezydenta Rzeszowa

Wszyscy kandydaci na prezydenta Rzeszowa - Konrad Fijołek, Ewa Leniart, Marcin Warchoł i Grzegorz Braun - wzięli udział w przedwyborczej debacie w TVN24. Odpowiadali na pytania prowadzącej Katarzyny Kolendy-Zaleskiej, zadawali pytania sobie nawzajem, ripostowali, prezentowali założenia własnych programów. Co mieli do powiedzenia o epidemii COVID-19, ochronie zdrowia, wolności słowa, polityce ogólnokrajowej i lokalnej? Tak relacjonowaliśmy debatę na żywo w tvn24.pl.

Kandydaci do objęcia prezydenckiego fotela w Rzeszowie to:

- Konrad Fijołek (wspólny kandydat Koalicji Obywatelskiej, Lewicy, Polskiego Stronnictwa Ludowego i Polski 2050 Szymona Hołowni); - popierana przez Prawo i Sprawiedliwość wojewoda podkarpacka Ewa Leniart; - kandydat Solidarnej Polski, wiceminister sprawiedliwości Marcin Warchoł (popierany także przez Porozumienie); - poseł Konfederacji Grzegorz Braun.

OGLĄDAJ KOMENTARZE PO DEBACIE NA ŻYWO W TVN24 GO >>>

Przedterminowe wybory prezydenckie w Rzeszowie odbędą się 13 czerwca. Ich termin został przełożony z 9 maja ze względu na sytuację epidemiczną w kraju.

i

Relacja odświeża się automatycznie

 • 21:30

  Debata dobiegła końca. Dziękuję za uwagę i kończymy relację!

 • 21:29

  Braun: Cieszę się, że państwo podążacie moim tropem. Nie jesteśmy psami ogrodnika, jeśli tę sprawę, podtapianej kamienicy, uda się załatwić w kampanii, to znaczy, że już się cos zmieniło. Nie należy konsekrować dotychczasowych układów. Żeby je zmienić potrzebny jest kandydat spoza układu, potrzebny jest prezydent, który otworzy nowy rozdział w historii miasta.

 • 21:27

  Leniart: Drodzy rzeszowianie, przed nami bardzo ważne tygodnie. Będziemy rozmawiać o tym, co dla Rzeszowa jest ważne, o naszych problemach, ale także jak Rzeszów zmienić. Chcemy, żeby był miastem kolorowym, a nie betonowym. Wszystko możemy rozwiązywać w dobrym dialogu, we współpracy, kiedy wasz prezydent będzie słuchał głosu mieszkańców Rzeszowa. Taki jest mojej prezydentury. Zmienimy Rzeszów, aby znowu był kolorowy i przyjazny.

 • 21:26

  Warchoł: Zagłosujemy za skutecznością i wiarygodnością. Jestem posłem z Rzeszowa i zrealizowałem wszystkie obietnice, które złożyłem rzeszowianom. Nie ma ludzi idealnych, jednak z tego grona kandydatów mam do zaoferowania największe wykształcenie, doświadczenie w zarządzaniu ludźmi i wspaniałe zaplecze w postaci prezydenta Tadeusza Frenca i jego świetnych pracowników.

 • 21:24

  Jako pierwszy głos zabiera Fijołek: Drodzy rzeszowianie, partie, które wystawił moich kontrkandydatów zupełnie was zlekceważył, wystawiając kandydatów, któreż są spoza Rzeszowa. Moja wizja Rzeszowa, to wizja miasta przyjaznego mieszkańcom, które sprzyja jakości życia, słucha mieszkańców, jest nowoczesne. Dziękuję za wszystkie głosy poparcia. Zagłosujmy 13 czerwca tak, by wygra dla Rzeszowa nowoczesność, Europę i jakość życie w pierwszej turze.

 • 21:22

  Runda piąta. Czas na wolne wypowiedzi kandydatów.

 • 21:21

  Braun ripostuje: Jeszcze bardziej mnie pani zmartwiła. To wszystko wizja rozdawnictwa nie z pani własnej kieszeni.

 • 21:21

  Braun zadaje pytanie Leniart: Pani reklamuje swoje możliwości jako urzędnik państwowy pozyskujący fundusze z centrali. To jest cały pani program. Pytanie brzmi, co pani zrobi, jak centrala nie odbierze telefonu?

  Leniart odpowiada: Program, który reprezentuje, jest programem, który gwarantuje rozwój Rzeszowa. Daje możliwości zintensyfikowania działań w sprawie budowy infrastruktury drogowej. Ważna kwestia to budowanie infrastruktury sportowej.

 • 21:19

  Warchoł kieruje pytanie do Fijołka: W 2019 roku rada miasta uchwaliła kluczowe dla miasta plany zagospodarowania przestrzennego. Ile ich było i czego dotyczyły?

  Fijołek: Zaraz zapytam pana, ile rzek jest w naszym mieście. Najważniejsze w moim programie jest to, aby zapewnić skwer, parki, las, wysokiej jakości przestrzeń publiczną. Pan ciągle wraca do przeszłości, a musimy skupić sie na tym, co jest do zrobienia.

  Warchoł z ripostą: Pan radny jest niewiarygodny, nie wiedział, za czym głosuje. Było sześć takich planów.

 • 21:17

  Leniart z pytaniem do Brauna: Jakie zasady wobec urzędników ratusza pan przyjmie?

  Braun: Zasady kompetencji i odpowiedzialności. Nie mam projektu obsadzenia moimi ludźmi tych rozlicznych paśników. Jak najdalej od waszych wzorców, a jak najbliżej ludzi.

  Leniart ripostuje: Kompetencja urzędników jest niezwykle ważna.

 • 21:15

  Fijołek kieruje pytanie do Leniart: Czym różni się pani od Warchoła?

  Leniart: Wizja, którą proponuję mieszkańcom, opiera się na trzech kwestiach programowych: zielonym ładzie, poprawie komunikacji, zapewnienia tego, by miasto tętniło życiem. Mam nadzieję, że te założenia przy dobrej współpracy z mieszkańcami uda mi się zrealizować.

  Riposta Fijołka: Z tego, co pani powiedziała, usłyszałem kilka punktów mojego programu. Mimo wszystko nadal nie rozumiem, jak pani mogła się zgodzi na to, żeby oddać swoje ewentualne poparcie panu Marcinowi Warchołowi.

 • 21:12

  Warchoł ripostuje: Krytykuje pan samego siebie, taka jest pańska wiarygodność. Pan radny głosował za chaosem urbanizacyjnym.

 • 21:12

  Warchoł zadaje pytanie do Fijołka: Oprócz funkcji uchwałodawczej, rada miasta ma też funkcję kontrolną. Ile razy pan złożył wnioski do komisji rewizyjnej?

  Fijołek: Nie zna pan realiów życia samorządów. Do komisji rewizyjnej mogą składać skargi mieszkańcy. Wszystkie rozpatrzyliśmy.

 • 21:10

  Leniart w ripoście: Strażacy, ochotnicy z Rzeszowa czekają na zadeklarowane środki. Mam nadzieję, że przed wyborami się ich doczekają.

 • 21:10

  Leniart zadaje pytanie Warchołowi: Co wydarzy się, gdy Ferenc nie odbierze telefonu od pana?

  Warchoł: Nie tylko chcę spełniać marzenia, ale już je spełniam. Przekazanie zamku na rzecz miasta, to jest to, co nas połączyła z panem prezydentem. Jeśli mieszkańcy mi zaufają, prezydent Feren będzie miał dalej wpływ na sprawy miasta.

 • 21:08

  Fijołek w ripoście: To nie był pierwszy raz, kiedy nie była pani konsekwentna Ta wahliwość u rzeszowian budzi bardzo poważne obawy.

 • 21:06

  Fijołek zadaje pytanie Leniart: W 2019 roku zrezygnowała pani z funkcji wojewody na rzecz mandatu posła. Po dwóch miesiącach odwrotnie. Kiedy pani jest sobą i skąd u pani brak konsekwencji?

  Leniart: Niestety sytuacja osobista zmusiła mnie do tego, aby złożyć mandat posła. Z wielką determinacją realizuję proces zarządzania województwem.

 • 21:05

  Braun pyta Warchoła: Czy pana deklaracja, że zachowa pan stany kadr w urzędzie miejskim i spółkach będzie dotyczyła osób, którym postawione zostaną być może zarzuty prokuratorskie?

  Warchoł: Nie pozwolę na szarganie dobrego imienia pana prezydenta. To zawiadomienie jest odgrzewanym kotletem. Zwycięskiej drużyny się nie zmienia, chcę pracować z ludźmi Tadeusza Ferenca.

  Braun ripostuje: No i wylądował pan na spalonym. Powinien się pan powstrzymać od projektowania tego, co zrobi, a czego nie, prokuratura.

 • 21:02

  Leniart z ripostą: Żałuję, że nie umie pan z otwartą przyłbicą powiedzieć, że ponosi pan odpowiedzialność za to, co się wydarzyło.

 • 21:02

  Leniart zadaje pytanie Fijołkowi o teren, gdzie powstały w Rzeszowie wieżowce: Gdzie pan był, gdy się tym zajmowano?

  Fijołek: Te wieżowce nie powstały w wyniku decyzji rady miasta, ale decyzji administracyjnych.

 • 21:00

  Fijołek odpowiada ripostą: Pan poseł ma kompetencje do bycia politykiem centralnym, żadnych kompetencji do bycia samorządowcem.

 • 20:59

  Pytanie zadaje Fijołek do Brauna: Chciałem zapytać o koncepcję fortu Maczek w Rzeszowie?

  Braun: To jest jeden z moich flagowych projektów. Nie tylko Rzeszów, ale i RP potrzebuje 5. dywizji Wojska Polskiego. W Rzeszowie powinno być jej dowództwo.

 • 20:57

  Braun z ripostą: Takie bajki może pan opowiadać w centralnej warszawskiej telewizji. Ale wiadomo, że to fikcja. Jaki program, skoro sprowadził pan do Rzeszowa na rynek i Czarzastego, Hołownię, Kosiniaka-Kamysza i Budkę?

 • 20:56

  Braun z pytaniem do Fijołka: Jaki program będzie realizował zważywszy sojusz, który zawiązał się w Warszawie?

  Fijołek: Tego typu spory i różnice polityczne podniecają tylko was, polityków warszawskich, Nas, rzeszowian, nie dotyczą. My, rzeszowianie, wiemy, co zrobić w naszym pięknym mieście Rzeszowie.

 • 20:55

  Warchoł ripostuje: To nie jest tak, że radni są bezradni. Chyba że chce być pan takim prezydentem, jak był pan radny,. To rada jest organem stanowiącym w tego typu sprawach. Ile razy pan jako radny skorzystał z możliwości propozycji w konkretnych sprawach?

 • 20:54

  Warchoł do Fijołka: Był pan niemal przez dwie dekady samorządowcem. Czy nie ma pan przekonania, że krytykuje samego siebie?

  Fijołek: Radny, który głosuje za planem zagospodarowania przestrzennego, to robi porządek w mieście. Problemem jest to, jak plany na posiedzenia rady nie trafiają.

 • 20:52

  Rozpoczyna się kolejna część. Kandydaci wybierają teraz, komu zadają pytanie.

 • 20:52

  Fijołek odpowiada na pytanie: Rzeszów XXI wieku to inteligentne miasto, które stawia na jakość życia. Po pandemii będzie ona najważniejsza. Musimy uchwalić konstytucję przestrzenną. Musi być nowa, szeroka oferta rekreacyjna i nowoczesna oferta kulturalna.

 • 20:51

  Warchoł zgłosił się do riposty: Pan śmie mówić o jakiejś metodzie na wnuczka? Prezydent zaufał mi z tych względów: wykształcenie, skuteczność.

 • 20:49

  Braun odpowiada na to samo pytanie: Wykorzystam te krótkie sekundy, żeby zachęcić państwa do zapoznania się z moim programem wyborczym.

 • 20:48

  Warchoł odpowiada na pytanie o plan na Rzeszów XXI wieku: Trzeba rozmawiać z mieszkańcami i będę o czynił, natomiast nie można zahamować rozwoju. Nie dam się zamknąć w pułapkę antyrozwoju, to mnie różni od pozostałych kandydatów. Trzeba budować mieszkania. Będą nowe mieszkania i tanie, będa stabilne miejsca pracy.

 • 20:47

  Seria ripost Braun: To mówiła osoba, która przez ostatnie długie lata nadzorowała rozwój Rzeszowa i przyglądała się ze spokojem. Leniart odpowiada: Wojewoda nadzoruje wyłącznie legalność działania organów samorządowych. Braun: Cała wasza trójka jesteście odpowiedzialni za ten stan, każdy z was na swój sposób. Warchoł z ripostą: Polityka pana prezydenta Ferenca wyprowadziła miasto na pierwsze miejsce w wielu rankingach miast przyjaznych dla biznesu.

 • 20:44

  Pada kolejne pytanie, identyczne dla wszystkich kandydatów: Jaki mają Państwo konkretny plan na Rzeszów XXI wieku?

  Leniart: Rzeszów jest pięknym miastem, pięknie się rozwijał w ciągu ostatnich dekad. To zasługa prezydenta Ferenca i mieszkańców. Ale mamy bardzo wiele do zrobienia. Musimy uporządkować ład architektoniczny. Chcę powołać urząd architekta miasta, on będzie czuwał nad tym, aby w małych miejscach, które pozostały jako tereny zielone, nie pojawiały się wielkie wieżowce. Budowa obwodnicy południowej jest kluczowa.

 • 20:41

  Braun: Słyszycie, jak oni o tym mówią, oni – ludzie układu władzy. Mówią o Polsce jak o swoim folwarku.

 • 20:40

  Warchoł z ripostą: Mam nadzieję, że w Rzeszowie powstanie rafineria, zakłady petrochemiczne i wiele innych. W pandemii to ja zabiegałem o wsparcie dla naszego miasta.

 • 20:39

  Fijołek zgłasza się z ripostą: Mam wrażenie, że pan Marcin jest na innej planecie, nie w Rzeszowie.

 • 20:37

  Warchoł, to samo pytanie: Niezależność mediów jest sprawą kluczową, jest to wartość niezmiernie istotna.

 • 20:37

  Leniart: Jest naturalną rzeczą, że właściciel wprowadza swojego redaktora naczelnego. Media nie powinny czuć się zagrożone, doskonale funkcjonują lokalne media. Nie jestem zaskoczona tym, że pewne zmiany się dokonują.

 • 20:35

  Pytanie: Jak kandydaci zamierzają działać na rzecz wpierania niezależności czwartej władzy i czy przejęcie przez spółkę Skarbu Państwa prasy, nie jest zagrożeniem dla demokracji?

  Fijołek: To jest kolejny przejaw tego, jak nie szanuje się lokalnej społeczności, jak wszystko się tu upolitycznia. To jest przejaw tego planu: przedłużyć wybory, przejąć kolejne medium i pewnie za chwilę zaatakować moją kandydaturę

 • 20:33

  Warchoł: Te pieniądze trafią na Podkarpacie, do Rzeszowa, do naszych dzieci, do pacjentów. Będą z tego budowane drogi, obwodnice. Natomiast nie czarujmy się, ten, który nazywa się samorządowcem, jest farbowanym lisem. To upolityczniony kandydat.

 • 20:32

  Leniart: Samorządy wiedzą, jak wydatkować środki, chętnie korzystają z programów rządowych. Czas epidemii spowodował sięgnięcie po dodatkowe środki. Taką możliwość dał KPO i wszyscy samorządowcy na te środki liczą. Apeluję do wszystkich popierających Fiołka, aby zechcieli zdecydować się poprzeć środki, które otrzyma także Rzeszów.

 • 20:30

  Fijołek: Ten rząd nie liczy się z samorządnością, nie liczy się z lokalnymi samorządami. Próbuje się lepsze pieniądze zabrać dla rządu. Ta idea samorządności jest na bok spychana, lokalna społeczność nie liczy się dla rządu. A to samorządy przez lata najlepiej wiedziały, jak wydawać unijne pieniądze.

 • 20:29

  Pytanie: Samorządowcy domagają się zmian w Krajowym Planie Odbudowy. Czy podział środków w KPO to próba osłabienia samorządów?

  Braun: Na dziś wiemy, że większość z tych pieniędzy, to są pieniądze znaczone. Tylko nieliczna część będzie mogła być przeznaczana na sprawy, które leżą na sercu samorządom.

 • 20:27

  Fijołek w ripoście przypomniał o wydaniu wielu milionów publicznych pieniędzy na wybory kopertowe z ubiegłego roku, które finalnie się nie odbyły. - Nie liczyło się zdanie mieszkańców, liczyło się zdanie polityków – powiedział.

 • 20:26

  Leniart, to samo pytanie: Mądra, rozsądna polityka luzująca obostrzenia da możliwość przeprowadzenia wyborów w sposób bezpieczny, Daje też możność kandydatom prowadzenia kampanii bezpośredniej.

 • 20:24

  W odpowiedzi na to samo pytanie głos zabiega Fijołek: Decyzja o przesunięciu wyborów, w świetle ostatnich danych epidemicznych, jest wielkim skandalem. Po raz kolejny obóz rządzący zlekceważył rzeszowian. Chodziło tylko i wyłącznie, aby zakombinować, aby przedłużyć i dać swoim szasnę.

 • 20:23

  Braun: Po to, żeby kandydaci Zjednoczonej Prawicy mogli nadrobić swoje marne wyniki. To jest takie szachrajstwo nawykowe PiS-u. To jest czysto polityczne decyzja. Mnie to ani ziębi, ani grzeje.

 • 20:22

  Pytanie: Po co przesunięto wybory prezydenckie w Rzeszowie? Co stoi za tą decyzją?

  Warchoł: Trzeba pytać tych, którzy te wybory przesunęli. Z mojej perspektywy wybory powinny się odbyć jak najszybciej. To bowiem święto demokracji i reguły demokratyczne powinny mieć zawsze pierwszeństwo. Cieszę się, że wybory będą za 1,5 miesiąca. Będą miał więcej czasu, żeby przekonać wyborców do swojego programu.

 • 20:20

  Zakończyła się część pierwsza debaty. W części drugiej tematem jest polityka krajowa a samorząd.

 • 20:20

  Leniart w ripoście wobec Fijołka: Akcja szczepień na weekend majówkowy jest wyjątkowa, jest promocyjna, jest poza systemem.

 • 20:19

  Fijołek w odpowiedzi na pytanie o współpracę rządu i samorządów w sprawie akcji szczepień: Gdyby ta współpraca była lepsza, ta akcja w zasadzie mogłaby się pomału kończyć. Akcja sterowana przez rząd, który pani wojewoda reprezentuje, w Rzeszowie się nie powiodła.

 • 20:18

  Braun z 30-sekundowową ripostą: Pytanie, kiedy pani poda się do dymisji.

 • 20:17

  Leniart z 30-sekundową ripostą: Szanowny Panie pośle, chyba pan nie zrozumiał przekazu. Nasi mieszkańcy zasługują na to, żeby być bezpiecznymi i by groźny koronawirus nie stanowił dla nich zagrożenia.

 • 20:16

  Braun: Chciałbym, żeby Polacy w Rzeszowie i wszystkich innych miastach, miasteczkach i wsiach pozostali wolnymi. Bez paszportów szczepionkowych, bez inspekcji. W obecnej sytuacji to pani wojewoda Leniart powinna podać się do dymisji, po skandalu z tzw. jednorazowym strzykawkami.

 • 20:15

  Warchoł odpowiada na to samo pytanie o szczepienia: Ten weekend majowy jest przykładem dobrej współpracy. W miastach wojewódzkich pojawiają się mobilne punkty szczepień. Tam, gdzie nie może pacjent dotrzeć do punktu szczepień, to punkt szczepień do niego przyjeżdża. Współpraca tu powinna być, wygląda to bardzo dobrze.

 • 20:14

  Pada drugie pytanie: Czy akcja szczepień przecie COVID-19 byłaby bardziej skuteczna, gdyby istniała większa współpraca rządu i samorządów, a lokalne władze miałyby większy wpływ na to, jak przeprowadzane są szczepienia na ich terenie?

  Leniart: Akcja szczepień na Podkarpaciu przebiega w sposób sprawny i zorganizowany. Współpracujemy z samorządami, jak i z podmiotami niepublicznymi. Bardzo się cieszymy, że mieszkańcy Rzeszowa chętnie korzystają ze szczpień.

 • 20:10

  Na to samo pytanie odpowiada Braun: Oczywiście nie jestem zwolennikiem centralizacji szpitalnictwa. Rzecz w tym, że od roku właśnie się z tym zmagamy. Od roku to właśnie centrala blokuje system usług medycznych, szpitalnictwo w Polsce, także w Rzeszowie.

 • 20:09

  Na pytanie o szpitale odpowiada Warchoł: Co do zasady jestem przeciwny. Natomiast kiedy szpital nie radzi sobie, jest w trudnej sytuacji, obowiązkiem państwa jest pomagać.

 • 20:09

  Fijołek korzysta z 30-sekundowej riposty: Pani wojewoda podziękowała samorządowcom, że pomagali. To właśnie świadczy o tym, że nie powinniśmy centralizować szpitali.

 • 20:07

  Na to samo pytanie odpowiada Leniart: Ostatni rok bardzo dotkliwie dała się we znaki także mieszkańcom Rzeszowa. Gdy jesteśmy razem, umiemy takim sytuacjom zaradzić.

  Podziękowała także medykom i samorządowcom.

 • 20:06

  Czy jest pan za centralizacją szpitali i przejęciu jej na własność przez Skarb Państwa? Fijołek: Jestem zdecydowanie przeciwny centralizacji, jest to wbrew idei samorządności. Pandemia pokazała, jak bardzo ważne są lokalne relacje.

 • 20:03

  Debatę poprowadzi Katarzyna Kolenda-Zaleska. Kandydaci będą odpowiadać na pierwsze pytanie w wylosowanej kolejności. Będą to kolejno: Konrad Fijołek, Ewa Leniart, Marcin Warchoł, Grzegorz Braun.

 • 20:01

  Rozpoczyna się debata kandydatów na prezydenta Rzeszowa. Emisja dyskusji w TVN24 i TVN24 GO. My zapraszamy na relację w tvn24.pl!

 • 20:00

  Pod koniec kwietnia Radio Zet opublikowało zrealizowany przez IBRiS sondaż dotyczący pierwszej tury rzeszowskich wyborów. Wynika z niego, że pozostałych zdecydowanie wyprzedza kandydat większości opozycyjnych partii Konrad Fijołek (41,9 procent). Za nim plasuje się Ewa Leniart (24 procent), później - Marcin Warchoł (16,6 procent). Stawkę zamyka Grzegorz Braun z wynikiem 11,2 procent. 6,4 procent respondentów nie wskazało żadnego z kandydatów.

 • 19:55

  W czwartek Konrad Fijołek mówił na konferencji prasowej, że "mimo że obóz rządzący zlekceważył rzeszowian i bez żadnych argumentów i uzasadnienia przełożył wybory, to bardzo się cieszę, że to święto samorządu w Rzeszowie w najbliższym czasie będzie trwać".

  Jak stwierdził, "czerwiec w Polsce to miesiąc symbol, który jednoznacznie kojarzy się z wolnością". Nawiązał w ten sposób do częściowo wolnych wyborów parlamentarnych, które odbyły się 4 czerwca 1989 roku. - Wierzę że w czerwcu od Rzeszowa zacznie się powrót Polski do wolności, powrót Polski do Polski samorządowej, powrót nas wszystkich do idei samorządności – dodał.

 • 19:51

  W piątek na konferencji Grzegorz Braun zadeklarował, że jeśli wyga, nie podniesie "do końca tej kadencji żadnych podatków, opłat miejskich". - Gdyby chciała to czynić rada miejska sprzeciwię się temu – mówiła. Poseł Konfederacji dodał, że "osobnym studiom podda politykę finansową, podatkową, czynszową miasta".

 • 19:44

  Na sobotniej konferencji prasowej Ewa Leniart mówiła, że z racji pełnienia funkcji wojewody podkarpackiej ma bogate doświadczenie we współpracy nie tylko z rządem, ale również z innymi samorządami. Doświadczenie to, jak mówiła, na pewno będzie przydatne na stanowisku prezydenta największego miasta na Podkarpaciu.

  - Mogę już dzisiaj państwu zadeklarować, że będę otwarta na rozmowę z mieszkańcami. Zapewniam, że w każdy poniedziałek od godziny 15 do godziny 19 (urząd miasta – przyp. red.) będzie otwarty dla mieszkańców po to, aby w bezpośredniej rozmowie usłyszeć, jakie są potrzeby, oczekiwania, ale także pomysły. Bo Rzeszów to miasto ludzi innowacyjnych, którzy chcą tę innowacyjność także w przestrzeni miejskiej zastosować - powiedziała Leniart.

 • 19:39

  Przedterminowe wybory prezydenckie w Rzeszowie odbędą się 13 czerwca. Ich termin został przełożony z 9 maja ze względu na sytuację epidemiczną w kraju. Materiał na ten temat przygotował Dawid Rydzek >>>

 • 19:25

  Debata kandydatów na prezydenta Rzeszowa rozpocznie się o godzinie 20 w TVN24 i TVN24 GO. O wyborczej sytuacji w stolicy Podkarpacia mówiła w TVN24 Katarzyna Kolenda-Zaleska, która poprowadzi niedzielną debatę.

Autor:akr

Źródło: TVN24