Najnowszy sondaż CBOS. Zmiana na podium

Źródło:
tvn24.pl, PAP
Halicki o wynikach sondażu: dopiero dowiadujemy się jak wiele było afer
Halicki o wynikach sondażu: dopiero dowiadujemy się jak wiele było aferTVN24
wideo 2/6
Halicki o wynikach sondażu: dopiero dowiadujemy się jak wiele było aferTVN24

Najnowszy sondaż partyjny to badanie CBOS, którego wyniki opublikowano w piątek. Na czele ponownie znalazła się Koalicja Obywatelska, a za nią PiS. Trzecia jest Konfederacja. Traci Trzecia Droga. Poniżej publikujemy kolejne badania poparcia dla ugrupowań politycznych w tym roku.

Kolejne sondaże partyjne pokazują wyraźny trend zmian zapoczątkowanych po ubiegłorocznych wyborach parlamentarnych oraz przed czekającymi nas wiosną tego roku wyborami samorządowymi, które mają odbyć się 7 i 21 kwietnia oraz wyborami do Parlamentu Europejskiego, które mają się odbyć 9 czerwca. Poniżej przedstawiamy kolejne badania preferencji partyjnych Polaków - na kogo chcą oddać głos wyborcy w naszym kraju. Najnowsze sondaże zamieszczamy na górze zestawienia.

ZOBACZ TEŻ: Kiedy kolejne wybory? Czeka nas wyborczy maraton

22 marca - sondaż CBOS

Według badania CBOS przeprowadzonego w dniach 18-22 marca, na Koalicję Obywatelską zagłosowałoby 29 proc. badanych, a na Prawo i Sprawiedliwość - 24 proc. 13 proc. respondentów deklaruje oddanie głosu na Konfederację. Z trzeciego miejsca spadła Trzecia Droga - teraz może liczyć na 9 proc. poparcia. Za nią jest Lewica - 8 proc. Na inne ugrupowanie chce głosować 1 proc. respondentów. 17 proc. wybierających się na wybory nie wie, na które z ugrupowań chce oddać głos. Chęć wzięcia udziału w wyborach do Sejmu i Senatu, gdyby miały się one odbywać w najbliższą niedzielę, zadeklarowało 83 proc. ankietowanych. Badanie zostało zrealizowane metodą wywiadów telefonicznych wspomaganych komputerowo (CATI) na próbie 1000 dorosłych mieszkańców Polski.

Sondaż CBOS

8 marca - sondaż CBOS

Gdyby wybory parlamentarne odbywały się w najbliższą niedzielę, na KO zagłosowałoby 29 proc. badanych, na PiS - 23 proc., a na Trzecią Drogę - 12 proc. - wynika z sondażu CBOS. W ławach poselskich znaleźliby się także przedstawiciele Konfederacji - 11 proc. i Lewicy - 9 proc. Chęć oddania głosu na ugrupowanie inne, niż te wchodzące obecnie w skład parlamentu, wyraziło w badaniu 2 proc. Udział w wyborach deklaruje 82 proc. ankietowanych przez CBOS. Badanie zostało zrealizowane metodą wywiadów telefonicznych wspomaganych komputerowo (CATI) na próbie 1000 dorosłych mieszkańców Polski.

Sondaż CBOS

28 lutego - sondaż United Surveys dla Wirtualnej Polski

Sondaż United Surveys dla Wirtualnej Polski przeprowadzono w dniach 23-25 lutego. Na Koalicję Obywatelską chce głosować 32,6 proc. badanych, na PiS (Zjednoczoną Prawicę) - 28,2 proc. Kolejne miejsca zajmują: Trzecia Droga - 15,2 proc., Konfederacja - 9,1 proc. i Lewica - 8,5 proc. Na "inne" ugrupowania chce oddać głos 1,1 proc. Z kolei 5,3 proc. nie wie, na kogo chce głosować. Deklarowana frekwencja to ponad 62 proc. - z czego 51,2 proc. "zdecydowanie" wybrałoby się na wybory, a 11,4 proc. "raczej tak". Sondaż United Surveys przeprowadzono metodą CAWI na reprezentatywnej grupie 1000 osób.

United Surveys dla Wirtualnej Polski

27 lutego - sondaż Ipsos dla TOK FM i OKO.press

Według przeprowadzonego w dniach 22-26 lutego sondażu Ipsos dla TOK FM i OKO.press. PiS może liczyć na poparcie 30 proc. Na KO chce głosować 29 proc. badanych, a na Trzecią Drogę - 13 proc. Konfederację popiera 12 proc. ankietowanych osób, na Nową Lewicę chce oddać głos 6 proc. Bezpartyjni Samorządowcy - 3 proc., Polska Jest Jedna- 2 proc. 1 proc. badanych wskazał inną partię. 4 proc. badanych nie wie, na kogo oddałoby swój głos. Według sondażu Ipsos frekwencja w wyborach wyniosłaby 65 proc. (51 proc. "zdecydowanie tak", 14 proc. "raczej tak"). Sondaż Ipsos zrealizowano metodą mixed mode (CATI i CAWI) na ogólnopolskiej, reprezentatywnej próbie dorosłych Polaków.

27 lutego - badanie IBRiS dla "Rzeczpospolitej"

Z sondażu IBRiS, którego wyniki opublikowano we wtorkowym wydaniu "Rzeczpospolitej", wynika, że gdyby wybory parlamentarne odbywały się w najbliższą niedzielę, Koalicja Obywatelska zdobyłaby 32,6 proc. głosów, Prawo i Sprawiedliwość - 30,1 proc., Trzecia Droga - 14,7 proc., Lewica - 8,7 proc., a Konfederacja - 7,6 proc. Udział w nich wzięłoby 62,3 proc. respondentów. Do urn nie poszłoby 35 proc., a 2,7 proc. nie podjęło decyzji.

Gazeta pisze o "wyraźnym trendzie" i "wzroście poparcia dla KO w porównaniu z analogicznym badaniem dla 'Rzeczpospolitej' z 12-13 stycznia tego roku o 2,4 pkt proc., gdy formacja Donalda Tuska mogła liczyć na 30,2 proc.". Jednocześnie "spadają notowania PiS". "Jeszcze w styczniu partia Jarosława Kaczyńskiego mogła liczyć na 33,9 proc. poparcia. Teraz - na 30,1, co oznacza spadek o 3,8 pkt. proc. Na trzecim miejscu bez zmian - nadal jest to Trzecia Droga, ale z wynikiem mniejszym o 2,2 pkt. proc. w porównaniu ze styczniem, czyli obecnie jest to 14,7 proc. Lewica w lutym może liczyć na 8,7 proc. (w styczniu na 9,3 proc., co oznacza spadek o 0,6 pkt. proc.). Stawkę zamyka Konfederacja z wynikiem 7,6 proc. To oznacza wzrost o 1,3 pkt. proc. 6,3 proc. jest niezdecydowanych" - czytamy.

24 lutego - sondaż CBOS

Według badania CBOS przeprowadzonego w dniach 19-22 lutego największym poparciem cieszy się Koalicja Obywatelska, na którą chce zagłosować 29 proc. ankietowanych. Drugi jest PiS z poparciem 22 proc., a trzecia - Trzecia Droga - 15 proc. poparcia. Głosowanie na Konfederację Wolność i Niepodległość deklaruje 11 proc., a Lewicę – 7 proc. Chęć udziału w wyborach deklaruje 80 proc. badanych. Badanie zostało zrealizowane metodą wywiadów telefonicznych wspomaganych komputerowo (CATI) na próbie dorosłych mieszkańców Polski.

CBOS - sondaż poparcia dla partii politycznychCBOS

16 lutego - sondaż CBOS

Według badania CBOS przeprowadzonego od 12 do 15 lutego liderem sondaży jest Koalicja Obywatelska, która może liczyć na 29 proc. głosów; na PiS chce oddać swój głos 24 proc. badanych; na Trzecią Drogę i Konfederację - po 11 proc.; a Lewicę - 8 proc. 2 proc. badanych wskazało odpowiedź "inna partia", a 15 proc. udzieliło odpowiedzi "trudno powiedzieć". Z sondażu wynika, że w połowie lutego chęć udziału w wyborach zadeklarowało 82 proc. badanych. Badanie CBOS zostało zrealizowane metodą wywiadów telefonicznych wspomaganych komputerowo (CATI) na próbie 1000 dorosłych mieszkańców Polski.

Badanie CBOS

13 lutego - sondaż United Surveys dla Wirtualnej Polski

Według badania United Surveys dla Wirtualnej Polski przeprowadzonego w dniach 10-11 lutego największym poparciem cieszy się obecnie Koalicja Obywatelska z poparciem 31,7 proc. Drugie jest Prawo i Sprawiedliwość - 29 proc. Trzecia Droga (Polska 2050 i PSL) może liczyć na 15,3 proc. poparcia, Lewica - 10,2 proc., a Konfederacja - 8 procent. 5,8 proc. osób nie wie, na jakie ugrupowanie chce oddać swój głos. Według sondażu dla WP, gdyby wybory parlamentarne odbywały się w najbliższą niedzielę, udział w nich deklaruje 42,7 proc. badanych ("zdecydowanie") i 12,1 proc. ("raczej tak"). "Raczej nie" weźmie w nich udziału 20,4 proc., a "zdecydowanie nie" - 21,4 proc. Odpowiedzi "nie wiem, trudno powiedzieć" udzieliło 3,4 proc. badanych. Badanie przeprowadzono metodą mieszaną CATI i CAWI na grupie 1000 ankietowanych. 

Sondaż United Surveys dla Wirtualnej Polski

9 lutego - badanie Puls Opinii pracowni Opinia24

Według przeprowadzonego 6 i 7 lutego badania Puls Opinii - Preferencje wyborcze Polaków pracowni Opinia24, największym poparciem cieszy się Koalicja Obywatelska, która ma 31 proc. zwolenników. Drugie miejsce zajęło Prawo i Sprawiedliwość z 24 proc. poparcia, Trzecią Drogę poparłoby 16,8 proc. respondentów, Lewicę - 9,1 proc., a Konfederację - 8,7 proc. Chęć udziału w wyborach deklaruje 81 proc. badanych - 58 proc. zadeklarowało, że jest "pewna udziału w głosowaniu", a 23 proc. "raczej pójdzie głosować". 9 procent ankietowanych na pewno nie zagłosowałoby w wyborach w najbliższą niedzielę, a 8 proc. stanowczo nie planuje pójść do urn wyborczych. 2 proc. nie wie, czy wzięłoby udział w głosowaniu. Comiesięczne badanie przeprowadzono na reprezentatywnej próbie 1001 mieszkańców Polski w wieku 18 lat i więcej.

poparcie.jpg

ZOBACZ TEŻ: "Widać nerwowość". Prof. Szymon Ossowski o spadku PiS i zmianie lidera w sondażach

30 stycznia - sondaż United Surveys dla Wirtualnej Polski

Według sondażu United Surveys dla Wirtualnej Polski przeprowadzonego w dniach 26-28 stycznia na Prawo i Sprawiedliwość chce głosować 28,3 proc. ankietowanych. Niemal tyle samo głosów (28,2 proc.) zdobyłaby Koalicja Obywatelska. Trzecia Droga może liczyć na poparcie 18,9 proc. badanych, Lewica na 9,6 proc., a Konfederacja na 7,6 proc. 1 procent chciałoby oddać głos na inną partię, a 6,4 proc. to niezdecydowani. Badanie przeprowadzono metodą mieszaną CATI i CAWI na grupie 1000 ankietowanych.

Sondaż United Surveys dla Wirtualnej Polski

29 stycznia - sondaż CBOS

Według badania CBOS przeprowadzonego w okresie od 22 do 26 stycznia 2024 r. Koalicja Obywatelska może liczyć na 29 proc. głosów, Prawo i Sprawiedliwość - 24 proc., a Trzecia Droga - 14 proc. Czwarta jest Konfederacja z 11 proc. poparcia, a piąta Lewica - 9 proc. 5 proc. chce oddać głos na jakieś inne ugrupowanie, 9 proc. nie potrafi powiedzieć, na którą z partii zamierza oddać głos. Badanie zostało zrealizowane metodą wywiadów telefonicznych wspomaganych komputerowo (CATI) na próbie 1000 dorosłych mieszkańców Polski.

Sondaż CBOS

15 stycznia - IBRiS dla "Rzeczpospolitej"

Z badania IBRiS dla "Rzeczpospolitej" przeprowadzonego 12 i 13 stycznia wynika, że PiS zdobyłoby 33,9 proc. głosów, a Koalicja Obywatelska - 30,2 proc. Trzecia Droga mogła liczyć na 16,9 proc., Lewica - 9,3 proc., a Konfederacja na 6,3 proc. głosów ankietowanych. Inne ugrupowania wybrało 0,5 proc. pytanych, a niezdecydowanych było 2,9 proc. Deklarowana frekwencja - 60,9 proc. Sondaż przeprowadzono na ogólnopolskiej próbie 1067 respondentów.

15 stycznia - sondaż CBOS

Według sondażu Centrum Badania Opinii Społecznej zrealizowanego w okresie od 8 do 12 stycznia 2024 na Koalicję Obywatelską zagłosowałoby 29 proc. badanych. Na tyle samo głosów mógł liczyć PiS. Na trzecim i czwartym miejscu znalazłyby się Trzecia Droga oraz Konfederacja - po 10 proc. Lewica może liczyć na 7 procent. 4 proc. badanych chciałoby oddać swój głos na inne ugrupowanie, 12 proc. nie ma żadnego kandydata. 77 proc. zadeklarowało, że wzięłoby udział w wyborach. Badanie zostało zrealizowane metodą wywiadów telefonicznych wspomaganych komputerowo (CATI) na próbie 1000 dorosłych mieszkańców Polski. W podawaniu wyników procentowych uwzględniono odpowiedzi 772 osób (pominięto odmowy odpowiedzi). CBOS zaznaczył, że procenty nie sumują się do 100 z powodu zaokrągleń.

Sondaż partyjnyCBOS

11 stycznia - sondaż IBRiS dla Onetu

Według sondażu przeprowadzonego przez Instytut Badań Rynkowych i Społecznych (IBRiS) na zlecenie portalu Onet na Prawo i Sprawiedliwość chce zagłosować 34,2 proc. badanych. Druga jest Koalicja Obywatelska - 32 proc., a podium zamyka Trzecia Droga, która może liczyć na 14,1 proc. poparcia. Na Lewicę chce głosować 8,8 proc. badanych, a na Konfederację - 5 proc. Tym samym jest na granicy progu wyborczego. Odsetek osób niezdecydowanych wynosi 5 proc. Swój udział w ewentualnych wyborach parlamentarnych deklaruje obecnie nawet 61 proc. ankietowanych. Odpowiedzi "zdecydowanie tak" udzieliło 47 proc., a "raczej tak" 14 proc. Badanie przeprowadzono w dniach 5-8 stycznia 2024 r. na ogólnopolskiej próbie 1 tys. osób metodą telefonicznych, standaryzowanych wywiadów kwestionariuszowych wspomaganych komputerowo (CATI).

11 stycznia - sondaż Opinia24

Według badania pracowni Opinia24 przeprowadzonego 8 i 9 stycznia, PiS może liczyć na 26,3 proc. poparcia, KO jest druga z wynikiem 24,3 proc. Tu również podium zamyka Trzecia Droga z poparciem 17,3 proc. Konfederacja w tym badaniu może liczyć na 10,9 proc., a Lewica - 9,4 proc. Inne partie znalazły się wyraźnie poniżej progu. Odpowiedź "trudno powiedzieć" wskazało 8,9 proc. badanych. 62 procent było pewnych udziału w głosowaniu, a dalsze 20 procent "raczej" poszłoby głosować. Sondaż przeprowadzono na próbie losowej 1002 dorosłych mieszkańców Polski techniką CATI (wywiady telefoniczne wspomagane komputerowo).

Poparcie dla partii politycznych (wśród zdecydowanych, by głosować w wyborach) Opinia24

ZOBACZ TEŻ: Trzecia Droga: idziemy razem do wyborów samorządowych

Autorka/Autor:am, wac, az

Źródło: tvn24.pl, PAP

Źródło zdjęcia głównego: Szymon Pulcyn/PAP

Pozostałe wiadomości

Prokuratura Okręgowa w Gdańsku poinformowała, że w Jagatowie (woj. pomorskie) znaleziono zwłoki 40-letniej kobiety z ranami kłutymi. Policja poszukuje sprawcy. "Proszę o wzmożoną ostrożność, zabezpieczenie mienia i zwracanie uwagi na dziwnie zachowujące się osoby" - napisała w mediach społecznościowych Estera Głuszek-Lewandowska, sołtys sołectwa Żuławka.

Zwłoki kobiety z ranami kłutymi. Trwają poszukiwania sprawcy 

Zwłoki kobiety z ranami kłutymi. Trwają poszukiwania sprawcy 

Aktualizacja:
Źródło:
tvn24.pl
Komendant główny przyznaje: policja też korzystała z Pegasusa

Komendant główny przyznaje: policja też korzystała z Pegasusa

Źródło:
tvn24.pl
Premium

Poznaną kobietę zaprowadził do piwnicy jednego z budynków przy ulicy Koszykowej w Warszawie, gdzie ją uwięził. Policjanci, którzy jej szukali, usłyszeli wołanie o pomoc. Uwolnili kobietę i tego samego dnia zatrzymali podejrzanego.

Poznał kobietę i uwięził ją w piwnicy

Poznał kobietę i uwięził ją w piwnicy

Źródło:
tvnwarszawa.pl

Nie wiem, po co są procedowane zmiany w KRS, skoro sam Donald Tusk mówi, że prezydent tego nie podpisze - powiedział w TVN24 Marcin Mastalerek, szef gabinetu prezydenta.

Mastalerek: nawet premier zdaje sobie sprawę, że prezydent tego nie podpisze

Mastalerek: nawet premier zdaje sobie sprawę, że prezydent tego nie podpisze

Źródło:
TVN24

PSL zapowiada podjęcie "odpowiednich kroków" w sprawie Jacka Protasiewicza. Wicewojewoda dolnośląski zamieścił w niedzielę w mediach społecznościowych serię kontrowersyjnych i nieprzyzwoitych wpisów wobec m.in. polityków przeciwnej opcji politycznej. W poniedziałek Protasiewicz stwierdził: robię, to co robię na własny rachunek.

Wicewojewoda może mieć problem. Poszło o serię jego dziwnych wpisów

Wicewojewoda może mieć problem. Poszło o serię jego dziwnych wpisów

Źródło:
tvn24.pl

W poniedziałek rano polska waluta zyskuje w relacji do głównych walut. Za euro trzeba było zapłacić 4,29 złotego, dolar amerykański kosztował 4,03 złotego, a frank szwajcarski 4,40 złotego. Na pierwszej sesji po ataku Iranu na Izrael, akcje azjatyckie spadły, a ceny złota wzrosły.

Złoty i złoto rosną w siłę. Reakcje rynków po ataku na Izrael

Złoty i złoto rosną w siłę. Reakcje rynków po ataku na Izrael

Źródło:
PAP

Kundelek z podwarszawskiego schroniska został dawcą nerki dla rasowego owczarka z hodowli. Zabieg wykonano tuż po adopcji, a okaleczony czworonóg został zwrócony. Fundacja zajmująca się ochroną zwierząt zawiadomiła organy ścigania. W sprawie zapadł już jeden wyrok - uniewinniający oskarżonego. Apelacja okazała się skuteczna i sprawa wróciła do sądu do ponownego rozpatrzenia.

Wycięli mu nerkę i przeszczepili rasowemu psu. Sprawa Saturna wraca na wokandę

Wycięli mu nerkę i przeszczepili rasowemu psu. Sprawa Saturna wraca na wokandę

Źródło:
tvnwarszawa.pl

Iran miał z dużym wyprzedzeniem powiadomić kraje sąsiadujące i sojuszników Stanów Zjednoczonych o ataku na Izrael - podała agencja Reutera. Przedstawiciel władz USA temu zaprzeczył.

Reuters: Iran miał uprzedzić o planowanym ataku na Izrael 72 godziny wcześniej, USA zaprzeczają

Reuters: Iran miał uprzedzić o planowanym ataku na Izrael 72 godziny wcześniej, USA zaprzeczają

Źródło:
Reuters, PAP

W poniedziałek w rosyjskim Kurganie ma nastąpić kulminacja fali powodziowej. Poziom wody w rzece Toboł wzrósł w ciągu czterech godzin o ponad 20 centymetrów. W niedzielę gubernator tego regionu wezwał mieszkańców do ewakuacji. W zalanym Orenburgu sytuacja się stabilizuje.

Kataklizm. Dziś może nastąpić szczytowy moment powodzi

Kataklizm. Dziś może nastąpić szczytowy moment powodzi

Aktualizacja:
Źródło:
Reuters

Izraelski gabinet wojenny premiera Benjamina Netanjahu jest zgodny, że po irańskim ataku powietrznym na Izrael odwet jest konieczny - przekazał Reuters, powołując się na izraelskich urzędników. Politycy różnią się jednak co do tego, jaką skalę powinna przybrać odpowiedź i co do terminu, w którym akcja odwetowa powinna nastąpić.

Gabinet wojenny Izraela o konieczności odwetu

Gabinet wojenny Izraela o konieczności odwetu

Źródło:
PAP

Ponad 250 rannych w ataku terrorystycznym w Manchesterze w 2017 roku złożyło pozew zbiorowy przeciwko brytyjskiemu kontrwywiadowi MI5 - poinformowali w niedzielę reprezentujący ich prawnicy. W samobójczym zamachu zginęły wtedy 22 osoby, w tym dwoje Polaków.

Ranni w zamachu po koncercie Ariany Grande pozywają brytyjski kontrwywiad

Ranni w zamachu po koncercie Ariany Grande pozywają brytyjski kontrwywiad

Źródło:
PAP

W poniedziałek ma ruszyć proces byłego prezydenta USA i jednocześnie obecnego kandydata na ten urząd Donalda Trumpa. Chodzi o potajemne przekazanie pieniędzy aktorce filmów pornograficznych Stormy Daniels w zamian za milczenie. To będzie pierwszy w historii proces karny byłego prezydenta Stanów Zjednoczonych. Co wiemy o tej sprawie?

Powraca "sprawa zombie". W poniedziałek ruszy pierwszy taki proces w historii. Oskarżonym Donald Trump

Powraca "sprawa zombie". W poniedziałek ruszy pierwszy taki proces w historii. Oskarżonym Donald Trump

Źródło:
Reuters, BBC

Na Mazowszu zatrzymano dziewięć osób, które usłyszały zarzuty w śledztwie dotyczącym grupy przestępczej zajmującej się wystawianiem nierzetelnych faktur VAT. Dotychczas ustalone straty Skarbu Państwa mogły wynosić nawet 25 milionów złotych.

Dziewięć osób zatrzymanych w sprawie handlu fakturami

Dziewięć osób zatrzymanych w sprawie handlu fakturami

Źródło:
PAP

W niedzielny wieczór w miejscowości Czacz (woj. wielkopolskie) na terenie hal wybuchł potężny pożar. Spłonęły pomieszczenia, w których sprzedawane były używane meble i inne przedmioty.

Potężny pożar hal z antykami. W akcji ponad 30 zastępów straży pożarnej

Potężny pożar hal z antykami. W akcji ponad 30 zastępów straży pożarnej

Źródło:
tvn24.pl

Ośmioletnia dziewczynka zginęła, troje dzieci zostało rannych, a łącznie 11 osób odniosło obrażenia. To skutki sobotniej strzelaniny w Chicago, w amerykańskim stanie Illinois. Najnowsze doniesienia podały w niedzielę władze.

8-letnia dziewczynka zginęła w strzelaninie. "To nie był przypadkowy akt przemocy"

8-letnia dziewczynka zginęła w strzelaninie. "To nie był przypadkowy akt przemocy"

Źródło:
PAP, CNN

Większość członków Rady Bezpieczeństwa, na nadzwyczajnym posiedzeniu w niedzielę, wezwała strony konfliktu na Bliskim Wschodzie do powściągliwości, tak aby uniknąć dalszej eskalacji w regionie. Sekretarz generalny ONZ António Guterres ocenił w swoim wystąpieniu, że mieszkańcy Bliskiego Wschodu stoją w obliczu niebezpieczeństwa wyniszczającego konfliktu na pełną skalę.

Rada Bezpieczeństwa ONZ po pilnym posiedzeniu. "Niebezpieczeństwo wyniszczającego konfliktu na pełną skalę"

Rada Bezpieczeństwa ONZ po pilnym posiedzeniu. "Niebezpieczeństwo wyniszczającego konfliktu na pełną skalę"

Źródło:
PAP

IMGW wydał ostrzeżenia pierwszego stopnia przed burzami. Obowiązują też alarmy przed obfitymi opadami deszczu, które mogą pojawić się podczas wyładowań. Sprawdź, gdzie aura będzie groźna.

Alerty IMGW przed burzami i ulewami

Alerty IMGW przed burzami i ulewami

Źródło:
IMGW, tvnmeteo.pl

Tak naprawdę ośmieszamy się przed całym światem, głównie przed Europą, bo nasze obywatelki przerywają ciąże we wszystkich ościennych krajach - mówiła w "Faktach po Faktach" w TVN24 profesor Marzena Dębska, specjalistka ginekologii, położnictwa i perinatologii. Dodała, że "rolą państwa nie jest umoralnianie, nie jest tworzenie zakazów i zastraszanie".

"Żyjemy w kraju, w którym jest usankcjonowana hipokryzja"

Źródło:
TVN24

Wydawało się, że medycyna mu już nie pomoże, a jednak pacjent z marskością wątroby i zakrzepicą żyły wrotnej został uratowany przez warszawski szpital przy ulicy Banacha. Sam przeszczep wątroby na nic by się nie zdał, ale lekarze zrobili coś więcej: sprawili, że nowa wątroba dostaje krew z nerki.

Miał marskość wątroby i "bezwzględne przeciwskazanie" do przeszczepu. "Pomogła matka natura"

Miał marskość wątroby i "bezwzględne przeciwskazanie" do przeszczepu. "Pomogła matka natura"

Źródło:
Fakty TVN

Na Kontakt 24 otrzymaliśmy nagranie tańczących żurawi. Temu niezwykłemu spektaklowi przyglądał się z oddali jeleń. - Taniec ptaków jest po prostu niesamowity. Widać, jak skoordynowane są ich ruchy. Robią wszystko identycznie - opowiada pan Dawid, autor nagrania.

"Żurawie tańczyły, a jeleń stał obok i tylko podziwiał". Nagranie

"Żurawie tańczyły, a jeleń stał obok i tylko podziwiał". Nagranie

Źródło:
tvnmeteo.pl, Kontakt 24

Ochłodzenie odczujemy zaraz po weekendzie, ale najzimniej będzie nieco później. Czy w najbliższym czasie możemy liczyć na powrót ciepła? Sprawdź długoterminową prognozę pogody na 16 dni, przygotowaną przez prezentera tvnmeteo.pl Tomasza Wasilewskiego.

Pogoda na 16 dni: nadciąga zimno, jakiego dawno nie widzieliśmy

Pogoda na 16 dni: nadciąga zimno, jakiego dawno nie widzieliśmy

Źródło:
tvnmeteo.pl