Polska

"Wielokrotnie dostałem tak, że mnie zamroczyło". Ty też możesz "przyłożyć" prezydentowi Poznania

Polska

Jaśkowiak walczył już m.in. z Dariuszem MichalczewskimTVN 24 Poznań
wideo 2/35

Prawy sierpowy, a może lewy podbródkowy? Wybierzesz sam(a). Zwycięzca jednej z licytacji WOŚP będzie mógł odbyć trening bokserski z prezydentem Poznania Jackiem Jaśkowiakiem. - Nie obawiam się, że będzie chciał to wylicytować ktoś, kto jest moim przeciwnikiem politycznym i będzie chciał w ten sposób wesprzeć Orkiestrę, a przy okazji mi przyłożyć - mówi.

- WOŚP wspieram od lat, a boks można uprawiać w każdym wieku, zachęcam więc do udziału w licytacji treningu ze mną w ramach akcji "Rzeczy od serca" – mówi Jacek Jaśkowiak.

Prezydent Poznania przeprowadzi trening bokserski ze zwycięzcą lub zwyciężczynią aukcji, niezależnie od tego, czy będzie to osoba mająca doświadczenie w sportach walki czy też ktoś początkujący. Trening będzie dostosowany do umiejętności zwycięzcy i odbędzie się w klubie bokserskim w Poznaniu.

I dla pana i dla pani

- Mam szereg zapytań, również od pań. Jest też taka możliwość, że ja się będę tylko bronił. Mogę też pokazać podstawowe techniki bokserskie - tłumaczy Jaśkowiak.

I od razu uspokaja: - Proszę się nie obawiać, że będę chciał kogoś uderzyć.

Sam żadnego przeciwnika się nie boi. Prezydent Poznania trenuje boks od wielu lat. W 2015 i 2016 roku brał już udział w charytatywnych galach bokserskich. Wówczas stoczył walki z Dariuszem Michalczewskim i Przemysławem Saletą, a dochód z charytatywnej gali przekazano na rozbudowę Kliniki Onkologii, Hematologii i Transplantologii Pediatrycznej UM w Poznaniu.

- Wielokrotnie zdarzyło się już, że dostałem tak, że mnie zamroczyło. To jest taki sport. Nie obawiam się też tego, że będzie chciał to wylicytować ktoś, kto jest moim przeciwnikiem politycznym i będzie chciał w ten sposób wesprzeć Orkiestrę, a przy okazji mi przyłożyć - śmieje się.

27. Finał

Fundacja Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy powstała w 1993 roku. Od tego czasu co roku, na początku stycznia, organizuje wielką zbiórkę pieniędzy. Za zebrane środki kupuje i przekazuje w darze, przede wszystkim szpitalom dziecięcym w Polsce, najnowocześniejszy sprzęt medyczny.

Finał WOŚP to jednodniowa zbiórka publiczna, organizowana przez Fundację Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. W ciągu 26 Finałów fundacja zebrała i przeznaczyła na wsparcie polskiej medycyny ponad 951 mln złotych.

27. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy gra pod hasłem "Pomaganie jest dziecinnie proste. Gramy dla dzieci małych i bez focha". Celem zbiórki jest zakup nowoczesnego sprzętu medycznego dla specjalistycznych szpitali dziecięcych.

ZOBACZ NASZ SPECJALNY SERWIS WOŚP 2019 W TVN24

Autor: Filip Czekała / Źródło: TVN 24 Poznań, PAP

Źródło zdjęcia głównego: tvn24