WOŚP 2019

WOŚP 2019

Powinniśmy pamiętać o tym, że wszyscy naokoło jesteśmy odpowiedzialni za innych ludzi i powinniśmy robić wszystko, żeby innym pomagać - powiedział we "Wstajesz i wiesz" Konrad Maj, psycholog społeczny z Uniwersytetu SWPS. Jak przekonywał, "Jurek Owsiak wszystkiego za nas nie zrobi".

Nie wynik, ale cel jest najważniejszy - powtarzają jednym głosem zawodnicy obu zespołów. Zapowiadają jednocześnie, że na lodowej tafli sportowych emocji nie zabraknie. W sobotę odbędzie się 17. edycja Hokeja z Gwiazdami. Wielki mecz w szczytnym celu - dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy grać będą Hokejowa Reprezentacja Artystów Polskich i drużyna TVN24. W piątek w Tychach odbył się ostatni trening obu zespołów przed dzisiejszym starciem.

W dniu wielkiego, 27. Finału nie liczy się wiek, tylko dobre chęci i pomysł. Jedni biegali, drudzy morsowali, inni wyszli po prostu na spacer z psem. W tym roku dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy pieniądze zbierało prawie 120 tysięcy wolontariuszy. W Polsce i na świecie zarejestrowano ponad 1700 sztabów. 27. Finał WOŚP zakończył się z kwotą 92 143 798 złotych.

Dziękuję ci, że to właśnie ty pokazujesz nam jako mentor i przodownik, że w moim kraju można ponad podziałami budować wspólnotę. Wspólnotę ludzi, których łączy umiłowanie kraju i umiłowanie ludzi - powiedział w "Faktach po Faktach" profesor Marian Zembala, były minister zdrowia. Zwrócił się w dniu 27. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy do Jerzego Owsiaka. - Fenomen Orkiestry pokazuje, jak mamy ogromną potrzebę jednoczenia się - powiedziała Tatiana Mindewicz-Puacz, autorka kampanii społecznych. Trzecim gościem programu był psycholog Jacek Santorski.

W towarzystwie koni poznasz siebie i nauczysz się rozmawiać z ludźmi. A wełna z alpaki - nie na sweter, ale na żywym Szczepanie i żywym Tońciu. - Czy to działa? Polecam dotknięcie - mówi terapeutka. Na aukcjach WOŚP nie kupisz żywego zwierzęcia, ale kupisz z nimi kontakt jako pomoc dla siebie. Jednocześnie pomożesz w zakupie sprzętu medycznego dla szpitali dziecięcych.

Dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy odbył się "Legendarny Kosmiczny Mecz" w hali widowiskowo-sportowej w Jastrzębiu-Zdroju. W siatkarsko-koszykarskim pojedynku mogliśmy zobaczyć sportowców, dziennikarzy i artystów, między innymi Kamila Kosowskiego, Dawida Konarskiego, Mariusza Wacha, Patryka Dudka, Tomasza Zimocha, Irka Bieleninika, członków kabaretów: Paranienormalni i Czesuaf.

"Jestem wk***iona" - grzmiała Joanna Jaśkowiak na proteście kobiet. Dziś mówi, że jest "bardzo szczęśliwa". Bo nie dość, że sąd uniewinnił ją za wulgaryzm, to złość może teraz pomóc w ratowaniu życia i zdrowia małych dzieci. Żona prezydenta Poznania oddaje Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy swój oprawiony wyrok. - Jeśli padnie taka kwota, jak w zeszłym roku za samo policyjne wezwanie, będę wniebowzięta - mówi.

Nakładki na koła, siedzisko i oparcie ma w charakterystycznych bordowo-granatowych barwach. Każdy, kto choć trochę interesuje się piłką nożną, skojarzy je ze słynnym katalońskim klubem FC Barcelona – ulubioną drużyną Nikosia z Legnicy, zmagającego się z chorobą Perthesa. A że bracia Collins uwielbiają pomagać, to do wylicytowania na aukcji WOŚP odpicowali mu taki wózek, że sam Leo Messi pewnie przyklasnąłby z uznaniem.

Trwa 27. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. - Cudownie idzie, mimo pogody, która jaka jest, każdy widzi. Bardzo się cieszymy - podsumował na konferencji prasowej szef WOŚP Jerzy Owsiak. Dodał, że kwotę zebraną w niedzielę do godziny 17 w zeszłym roku udało się osiągnąć dopiero o godzinie 20.