Więcej bramek dla TVN, ale w tym meczu zwycięzcami są wszyscy

Polska

Aktualizacja:
TVN zwyciężył z WOŚP w Wielkim Meczutvn24
wideo 2/4

W niedzielę na stadionie Legii Warszawa odbył się charytatywny Wielki Mecz, w którym na murawę wybiegły drużyny Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy oraz TVN. Po zaciętej rywalizacji lepsi okazali się zawodnicy TVN. Mecz zakończył się wynikiem 3:2.

W ekipie TVN, której kapitanem był Grzegorz Kajdanowicz, zagrali między innymi Piotr Kraśko, Kuba Wesołowski, Mateusz Gessler, Tomasz Zubilewicz. Z Jerzym Owsiakiem na boisko wybiegli między innymi Maciej Stuhr, Rafał Karwot czy Michał Jelonek.

Pierwsza połowa spotkania zakończyła się remisem 2:2. W drugiej połowie trzecią bramkę udało się zdobyć drużynie TVN.

Dla WOŚP bramki strzelili Ireneusz Jeleń i Tomasz Iwan. Dla TVN dwa razy Robert Stockinger i raz Maciej Szczepanik.

Zbiórka pieniędzy na zakup karetki

Wielkiemu meczowi WOŚP-TVN, w tym roku rozegranemu po raz trzeci, tak jak w poprzednich edycjach towarzyszy zbiórka pieniędzy na zakup karetki pogotowia dla jednego ze szpitali. - Zbieramy w tym roku na karetkę dla Bieszczad - Ustrzyki Dolne - wyjaśniał zawodnik TVN Adrian Mielnik. - To trzecia karetka. Mam nadzieję, że bez problemu uda się zebrać na nią pieniądze - dodał kapitan drużyny TVN Grzegorz Kajdanowicz.

Michał Mikołajczak podkreślił, że dla uczestników sam mecz jest nagrodą i "ukoronowaniem wysiłków i przygotowań". - Mam nadzieję, że jak co roku będzie wspaniała atmosfera na stadionie i wygramy ten mecz - powiedział aktor. - Nie przyjmuję innego scenariusza do głowy - dodał.

"Kibice chcą widzieć jak najwięcej bramek. O to się postaramy"

Trenerem drużyny TVN był legendarny bramkarz Jerzy Dudek. - Muszę być bardzo ostrożny. Nie wszystkich znam i trzeba też powiedzieć, że nie wszyscy są świetnymi piłkarzami. Ale są świetnymi ludźmi, pasują do naszego zespołu i budują atmosferę - mówił w rozmowie z reporterem TVN24 jeszcze przed rozpoczęciem spotkania. Dodał, że jego drużyna "na pewno będzie chciała grać jak najbardziej ofensywnie". - Kibice chcą widzieć jak najwięcej bramek. O to się postaramy - powiedział.

- To ma być zabawa, ale wszyscy to czują, że każdy chce wygrać. Każdy ma rywalizację we krwi - podkreślił Dudek.

Wielki mecz TVN-WOŚP

Charytatywny Wielki mecz od 15 lat organizowany jest przez Fundację TVN "Nie jesteś sam". Przed kilkanaście lat drużyna TVN mierzyła się z zespołem Gwiazd, po raz trzeci przeciwnikiem będzie reprezentacja WOŚP.

Autor: AB, ads//now, kg / Źródło: tvn24

Źródło zdjęcia głównego: tvn24