Prezydent spotka się z Kopacz i Piechocińskim. Chce sprawdzić, czy koalicja jest stabilna

Prezydent spotka się z Kopacz i Piechocińskim. Chce sprawdzić, czy koalicja jest stabilna
Prezydent spotka się z Kopacz i Piechocińskim. Chce sprawdzić, czy koalicja jest stabilna
tvn24
tvn24Bronisław Komorowski spotka się z premier i wicepremierem

Prezydent Bronisław Komorowski spotka się w poniedziałek wieczorem z premier i szefową PO Ewą Kopacz, a następnie z wicepremierem, szefem PSL Januszem Piechocińskim - poinformowała dyrektor prezydenckiego biura prasowego Joanna Trzaska-Wieczorek.

Jak powiedziała, spotkanie prezydenta z premier Kopacz rozpocznie się o godz. 18; godzinę później - o godz. 19, prezydent spotka się z Piechocińskim.

W piątek prezydent Komorowski poinformował, że zaprosił na poniedziałek premier Kopacz oraz wicepremiera Piechocińskiego, ponieważ chce się dowiedzieć, czy koalicja jest stabilna i czy "może dźwigać skutecznie ciężar odpowiedzialności za zmieniany w wymiarze personalnym rząd".

- Jutrzejsze spotkanie przede wszystkim będzie służyło temu, żeby wyjaśnić na ile stabilna jest koalicja, bo żeby skutecznie Polską rządzić do tego potrzebna jest stabilna koalicja. Prezydent to podczas jutrzejszej rozmowy sprawdzi - powiedział prof. Tomasz Nałęcz, doradca prezydenta Komorowskiego.

Fala dymisji

Dwa dni wcześniej, w środę, z funkcji w rządzie zrezygnowali ministrowie: zdrowia Bartosz Arłukowicz, sportu Andrzej Biernat, skarbu Włodzimierz Karpiński, wiceministrowie: skarbu Rafał Baniak, środowiska Stanisław Gawłowski, gospodarki Tomasz Tomczykiewicz. Z funkcji szefa doradców premiera odchodzi Jacek Rostowski, a z funkcji koordynatora służb specjalnych - Jacek Cichocki (pozostaje szefem KPRM). Decyzję o rezygnacji z funkcji marszałka Sejmu podjął też Radosław Sikorski. To efekt m.in. ujawnienia akt ze śledztwa w tzw. aferze podsłuchowej.

W odpowiedzi na kryzys rządowy, SLD złożyło projekt uchwały o skróceniu kadencji Sejmu.

Prawdopodobnie także w poniedziałek premier Ewa Kopacz poda nazwiska nowych ministrów zdrowia, skarbu i sportu.

[object Object]
Minister obrony narodowej, szef MSZ, marszałek. Polityczna droga Sikorskiego tvn24
wideo 2/20

Autor: kło//tka / Źródło: PAP, TVN24

Źródło zdjęcia głównego: prezydent.pl/Wojciech Olkuśnik

Tagi:
Raporty:
Pozostałe wiadomości