Janusz Piechociński


Janusz Piechociński – urodzony 15 marca 1960 roku w Studziankach Pancernych w województwie mazowieckim polityk, poseł I, II, IV, VI i VII kadencji Sejmu. W latach 2012-2015 wiceprezes Rady Ministrów i minister gospodarki w rządach Donalda Tuska i Ewy Kopacz.

Janusz Piechociński – pochodzenie i wykształcenie

Janusz Piechociński jest synem Jadwigi i Piotra Piechocińskich. W 1987 roku ukończył studia na Wydziale Handlu Wewnętrznego Szkoły Głównej Planowania i Statystyki w Warszawie (od 1991 roku ponownie działająca pod nazwą Szkoła Główna Handlowa). Po studiach, aż do 1999 roku, pracował na niej jako nauczyciel akademicki w Katedrze Historii Gospodarczej.

Janusz Piechociński – działalność polityczna

Janusz Piechociński od 1985 roku był członkiem Związku Młodzieży Wiejskiej, skupiającego młodzież z obszarów wiejskich oraz małych miast, w latach 1988-1991 zaś sekretarzem ZMW oraz przewodniczącym Krajowej Rady Akademickiej.

Piechociński o zmianach w PSL: mam długie spodenki, nie chowam się po kątach

Niektórzy mówią, że tylko nieudacznicy w Polsce pchają się do polityki, ja nigdy tak nie mówiłem. Żyłem poza polityką w przeszłości, dam sobie radę w latach 2015-2019 - powiedział Janusz Piechociński. Prezes Polskiego Stronnictwa Ludowego, wicepremier i minister gospodarki był gościem w programie "Tak jest" w TVN24.

Jaguar wybrał Słowację. Piechociński: licytowanie się byłoby irracjonalne

- Nie mogliśmy spełnić oczekiwań Jaguara, bo byłoby to irracjonalne. Słowacja zaoferowała ponad 1,5 mld zł za 3,6 tys. miejsc pracy. A my realizujemy projekty za 700 mln złotych, które przyniosą 40 tys. miejsc pracy - stwierdził Janusz Piechociński w TVN24 Biznes i Świat. I dodaje, że nadal Polska ma szansę na ważną inwestycję: - Prowadzimy negocjacje z dużym inwestorem z pierwszej światowej spółki w tym zakresie - powiedział Piechociński.