Ewa Kopacz


Ewa Bożena Kopacz z domu Lis – urodzona 3 grudnia 1956 roku w Skaryszewie w powiecie radomskim. Polityk i lekarz pediatra. W latach 2014–2015 prezes Rady Ministrów.

Ewa Kopacz – młodość, wykształcenie i działalność zawodowa

Ewa Kopacz uczyła się w II Liceum Ogólnokształcącym im. Marii Konopnickiej w Radomiu. Następnie rozpoczęła studia na Wydziale Lekarskim Akademii Medycznej w Lublinie, które ukończyła w 1981 roku. Uzyskała specjalizację pierwszego stopnia z pediatrii oraz drugiego stopnia z medycyny rodzinnej.

Po studiach pracowała w pogotowiu oraz gminnych ośrodkach zdrowia w Chlewiskach i Orońsku. Była również pracownikiem, a następnie – do 2001 roku – dyrektorką samodzielnego publicznego zakładu opieki zdrowotnej w Szydłowcu. Prowadziła również własną praktykę lekarską oraz wykonywała obowiązki biegłego sądowego z zakresu medycyny.

"Idziemy do Europy jako różnorodna koalicja, a Europa też jest różnorodna"

Wszyscy, którzy dziś startują po stronie Koalicji Europejskiej, są zwolennikami solidarnej, integralnej Unii Europejskiej, są zwolennikami naszej obecności w Unii Europejskiej i realizowania polityki Unii w takich obszarach jak praworządność i demokracja - podkreśliła w "Tak jest" TVN24 była premier Ewa Kopacz (PO). Tłumaczyła, co łączy kandydatów startujących z list Koalicji Europejskiej do europarlamentu.

Czy ludzie rzucali w dinozaury kamieniami? Wpadka Ewy Kopacz

W internetowym programie była premier Ewa Kopacz porównała presję wywieraną na obóz rządzący do prehistorycznej sytuacji, w której ludzie rzucali kamieniami w dinozaury, doprowadzając je ostatecznie do śmierci. Ekspert stawia sprawę jasno: między wyginięciem jednych a pojawieniem się drugich była ogromna odległość czasowa.

Kto podwyższył płacę minimalną o 500 zł?

Od 1 stycznia minimalne wynagrodzenie za pracę wynosi 2250 zł brutto. Podczas grudniowej dyskusji nad wotum zaufania dla rządu, premier Morawiecki mówił, że w ciągu trzech lat "stawkę minimalną podnieśliśmy o 500 zł". O kwocie tej mówi również minister rodziny. Jednak jej część to wzrost z okresu rządów Ewy Kopacz.

Kopacz o "politycznych machos z PiS-u"

- Beata Szydło będzie pełniła rolę ozdobną, oni ją tak potraktowali. Ci polityczni machos z PiS-u, którzy ponoć szanują wszystkie kobiety, całują w rękę, gdy są kamery, wręczają kwiaty, tak potraktowali panią premier- kobietę - mówiła była premier Ewa Kopacz w "Faktach po Faktach" w TVN24.