TVN24 | Polska

Komendant główny policji odpowiedział marszałek Sejmu w sprawie użycia gazu wobec Nowackiej

TVN24 | Polska

Autor:
kb//now
Źródło:
PAP
Politycy o sprawie Nowackiej i reakcji marszałek WitekTVN24
wideo 2/22
TVN24Politycy o sprawie Nowackiej i reakcji marszałek Witek

Odpowiedź komendanta głównego policji w sprawie okoliczności użycia gazu łzawiącego wobec posłanki Barbary Nowackiej, została wysłana do marszałek Sejmu Elżbiety Witek - poinformowała Polska Agencja Prasowa.

Kancelaria Sejmu poinformowała w niedzielę na Twitterze, że "marszałek Sejmu Elżbieta Witek rozmawiała z Komendantem Głównym Policji generałem Jarosławem Szymczykiem w sprawie okoliczności użycia gazu łzawiącego wobec posłanki Barbary Nowackiej w trakcie sobotnich demonstracji".

"Oczekiwane są niezwłoczne, pisemne wyjaśnienia w tej sprawie" - napisano.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE >>>

Odpowiedź komendanta głównego policji wysłana

We wtorek PAP ustaliła, że pisemna odpowiedź komendanta głównego policji generała Jarosława Szymczyka została wysłana do marszałek Sejmu Elżbiety Witek.

CZYTAJ NA KONKRET24: Użycie gazu podczas manifestacji "zwykłym odruchem"? To sprzeczne z ustawą i policyjnym szkoleniem >>>

W sobotę w wielu miastach w Polsce zorganizowano manifestacje sprzeciwiające się orzeczeniu w sprawie aborcji, które wydał Trybunał Konstytucyjny kierowany przez Julię Przyłębską. Największa demonstracja odbyła się w Warszawie. W czasie akcji blokowania Trasy Łazienkowskiej posłanka Koalicji Obywatelskiej Barbara Nowacka została spryskana z niewielkiej odległości gazem łzawiącym przez policjanta.

Tuż przed tym zdarzeniem - jak wynika z nagrań i zdjęć z tamtego miejsca - Nowacka wyciągnęła i skierowała w stronę funkcjonariuszy legitymację poselską.

Moment użycia gazu wobec posłanki Nowackiej. Nagranie >>>

Moment użycia gazu wobec posłanki NowackiejTVN24

Autor:kb//now

Źródło: PAP