Premier: bardzo duża grupa żyje od pierwszego do pierwszego. Dla nich jest Polski Ład

Aktualizacja:
Źródło:
TVN24, PAP
Morawiecki: jest bardzo duża grupa naszych obywateli, którzy cały czas żyją od pierwszego do pierwszego. Dla nich jest Polski Ład
Morawiecki: jest bardzo duża grupa naszych obywateli, którzy cały czas żyją od pierwszego do pierwszego. Dla nich jest Polski Ład TVN24
wideo 2/21
Morawiecki: jest bardzo duża grupa naszych obywateli, którzy cały czas żyją od pierwszego do pierwszego. Dla nich jest Polski Ład TVN24

Dzisiaj przebudowujemy system podatkowy po raz kolejny, w taki sposób, żeby był sprawiedliwy - przekonywał Mateusz Morawiecki. Premier zainaugurował w poniedziałek trasę promującą Polski Ład, nowy program obozu rządzącego.

W sobotę odbyła się konwencja Zjednoczonej Prawicy, na której zaprezentowano program Polskiego Ładu. Zakłada on między innymi zwiększenie wydatków na służbę zdrowia, podniesienie kwoty wolnej od podatku czy emerytury do 2500 złotych bez podatku.

CZYTAJ WIĘCEJ: ZAŁOŻENIA PROGRAMU "POLSKI ŁAD" >>>

Morawiecki: Polski Ład ma być odrodzeniem i rozkwitem dla polskich firm

W poniedziałek premier Mateusz Morawiecki wyruszył w trasę promującą nowy program obozu rządzącego. Podczas wizyty w firmie JMP Flowers w Stężycy (woj. lubelskie) mówił, że "Polski Ład ma być odrodzeniem i rozkwitem dla polskich firm".

- Promujemy polskie produkty i chcemy w Polskim Ładzie dla polskich produktów znaleźć właściwe miejsce, dobrą promocję, promocję eksportu - powiedział.

Zdaniem premiera, pandemia była dla wielu firm czasem przedłużającej się zimy. - A Polski Ład ma być pięknym rozkwitem dla wielu setek, tysięcy polskich firm. Tak konstruujemy cały system - przekonywał.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE W TVN24 GO

Mówił, że rząd pomógł bardzo wielu firmom "przechować ich kapitał rynkowy, przechować ich udziały w rynku, potencjał wytwórczy". - To nasze programy pomocowe, Tarcza Finansowa była czymś w rodzaju kładki, przez którą przeszły firmy z czasu pandemicznego do czasu po epidemii. 200 miliardów złotych pozwoliło ochronić ponad 5 milionów miejsc pracy - powiedział Morawiecki.

Morawiecki: przebudowujemy system podatkowy, żeby był sprawiedliwy

- Chcemy, aby system podatkowy, który jest częścią całego systemu gospodarczo-społecznego, był we właściwy sposób skonstruowany. To znaczy pracownicy takiej firmy jak ta muszą proporcjonalnie i procentowo płacić mniejsze składki, daniny łącznie niż ci, którzy zarabiają 20-30-50 czy 100 tysięcy złotych - stwierdził.

- Dzisiaj przebudowujemy system podatkowy po raz kolejny, w taki sposób, żeby był sprawiedliwy - mówił premier.

Jak dodał Mateusz Morawiecki, jest to normalne w krajach Europy Zachodniej. - Nasz system, skonstruowany w czasach III Rzeczpospolitej, był trochę postawiony na głowie i chcemy przywrócić go do właściwych proporcji, ale jednocześnie wspierać wszystkich przedsiębiorców - stwierdził. Jak mówił, chodzi o przedsiębiorców, "którzy będą musieli trochę więcej łożyć do wspólnego budżetu na służbę zdrowia i tych, którzy dzisiaj są już i tak na rozliczeniu na CIT".

Premier wskazał m.in. na estoński CIT czy ulgi na działalność innowacyjną. - IP Box, zmniejszony CIT z 19 procent do 9 procent czy możliwość rozliczania się ryczałtowego podniesiona z 250 tysięcy euro do 2 milionów euro, czyli ośmiokrotne podniesienie, będzie oznaczało uproszczenie księgowości i zwiększenie pola manewru inwestycyjnego - mówił, odnosząc się do Polskiego Ładu.

Premier: celem Polskiego Ładu poprawa konkurencyjności polskich firm

Premier mówił także, że im więcej będziemy kupować polskich produktów i promować polskie produkty, promować ich eksport, tym więcej będą mogli zarabiać polscy pracownicy.

- Wynagrodzenia będą rosły, produktywność będzie rosła w ślad za tym również, a to będzie podnosić całą naszą gospodarkę. To oznacza właśnie ten czas rozkwitu i odrodzenia w Polskim Ładzie, to jest nasz podstawowy cel, żeby gospodarka polska była taką dobrze naoliwiona machiną (...) poprzez różne elementy tego systemu - przekonywał.

Dodał, że jednym z zasadniczych elementów, w którym państwo wydatnie pomoże, jest wielki program inwestycyjny - filar Polskiego Ładu. - Wszystkie miejscowości, powiaty, gminy w Polsce doświadczą ogromnego impulsu inwestycyjnego skoku cywilizacyjnego w wielu obszarach począwszy od inwestycji wodno-kanalizacyjnych, skończywszy na różnego rodzaju inwestycjach. takich jak internet szerokopasmowy, czyste powietrze, klimat - powiedział.

Poinformował, że wielki program inwestycyjny pomoże firmom ukształtować ich strukturę kosztową, by stały się jeszcze bardziej konkurencyjne na rynku europejskim i rynku światowym. - To jest nasz podstawowy cel i do niego będziemy zmierzać poprzez właściwe elementy całej polityki gospodarczej - podkreślił. 

Morawiecki: jest bardzo duża grupa naszych obywateli, którzy cały czas żyją od pierwszego do pierwszego. Dla nich jest Polski Ład

Szef rządu ocenił, że w Polsce - w przeciwieństwie do państw zachodnich - nie udało się jeszcze zbudować szerokiej klasy średniej. - Jest bardzo duża grupa naszych obywateli, którzy cały czas żyją od pierwszego do pierwszego, ciężko im zaoszczędzić złotówkę. Dla nich jest Polski Ład - podkreślił.

Morawiecki: jest bardzo duża grupa naszych obywateli, którzy cały czas żyją od pierwszego do pierwszego. Dla nich jest Polski Ład
Morawiecki: jest bardzo duża grupa naszych obywateli, którzy cały czas żyją od pierwszego do pierwszego. Dla nich jest Polski Ład TVN24

Mówiąc o osobach, które zarabiają więcej, premier powiedział: "niech zarabiają jeszcze więcej, ale niech też wiedzą, że Polska jest wspólnym domem i że trzeba razem wspólnie do tego budżetu dokładać się po to, żeby poprawiać służbę zdrowia, poprawiać infrastrukturę".

Premier dodał, że obecnie dyskusja toczy się wokół składki zdrowotnej. - Budżet państwa nie zobaczy z tego ani złotówki. Wszystkie pieniądze, które idą ze składki zdrowotnej, wpływają do NFZ, a tam - na poprawę naszych szpitali, modernizację, na nowy sprzęt, na wynagrodzenia. Taki mamy plan i ten plan w Polskim Ładzie zrealizujemy - podsumował Morawiecki. 

Premier o "Polskim Ładzie": ma wywrócony do góry nogami porządek z powrotem poukładać

Wcześniej w poniedziałek premier zainaugurował trasę promującą nowy program obozu rządzącego. Odnosząc się do pandemii COVID-19, zwracał uwagę, że "burza potrafi dokonać bardzo dużych zniszczeń w krótkim czasie, a potem trzeba je odbudowywać latami". Mówił, że Polski Ład "ma ten wywrócony do góry nogami porządek z powrotem poukładać". - Chcemy pokazać ten nasz nowy program, a nawet coś więcej niż program, bo to propozycja nowej umowy społecznej, wszystkim Polakom. Chcemy zapoznać Polaków z tą umową, ale jednocześnie jeszcze coś ważniejszego: chcemy usłyszeć od Polaków, co oni myślą o Polskim Ładzie - mówił.

Jak dodał, "wiemy, że Polski Ład wyrasta z autentycznego programu solidarności, z głębokiego programu, który niesie naszą formację, nasz obóz i tworzy konstrukcję, tworzy główne zręby naszego programu".

Premier o "Polskim Ładzie": ma wywrócony do góry nogami porządek z powrotem poukładać
Premier o "Polskim Ładzie": ma wywrócony do góry nogami porządek z powrotem poukładaćTVN24

- Dlatego w Polskim Ładzie znalazło się tych kilka podstawowych spraw: po pierwsze, kwestie związane ze zdrowiem, naprawą i podniesieniem efektywności służby zdrowia, wszystko przez pryzmat pacjenta. Po drugie, obniżka podatków dla osiemnastu milionów podatników. Po trzecie, emerytura bez podatku do 2500 złotych. Wreszcie szeroko zakrojony program mieszkaniowy, a także program inwestycyjny, który jest rozpisany na bardzo wiele punktów, obszarów i kroków - wyliczał premier.

- To jest Polski Ład w pigułce, ale oczywiście on zawiera bardzo wiele różnych programów - dodał Morawiecki.

Premier: już w tym tygodniu Rada Ministrów będzie analizowała gotowe ustawy

Jak przekazał, "wiele ustaw jest już gotowych". - Już w tym tygodniu Rada Ministrów będzie je analizowała, ale mi zależy przede wszystkim na tym, żeby Polski Ład rzeczywiście przywrócił ten porządek, który został wywrócony do góry nogami przez epidemię - mówił.

- Dlatego wierzę też, że różnego rodzaju stare podziały, różne problemy, które mieliśmy w przeszłości, odejdą sobie w niepamięć i razem będziemy mogli skoncentrować się na budowie lepszej przyszłości i lepszej Polski - podsumował premier.

W poniedziałek szef rządu odwiedzi województwo lubelskie oraz podkarpackie. Złoży wizytę m.in. w Szpitalu Powiatowym w Rykach, odwiedzi miejsce budowy szlaku Via Carpatia i będzie promował program mieszkaniowy w ramach Społecznej Inicjatywy Mieszkaniowej.

Z kolei w Rzeszowie planowane jest spotkanie szefa rządu z seniorami, a także z kandydatką PiS na prezydenta tego miasta Ewą Leniart.

Autorka/Autor:pp/kg

Źródło: TVN24, PAP

Źródło zdjęcia głównego: TVN24

Pozostałe wiadomości

Morska mgła pojawiła się w Karwii (Pomorskie) w godzinach popołudniowych. Synoptyk tvnmeteo.pl Arleta Unton-Pyziołek tłumaczyła, że zjawisko to powstaje w bardzo specyficznych warunkach. Może ono być również bardzo niebezpieczne.

Biało nad Bałtykiem. To zjawisko może być groźne

Biało nad Bałtykiem. To zjawisko może być groźne

Źródło:
Sieć Obserwatorów Burz, tvnmeteo.pl

Rosyjski resort spraw zagranicznych zapowiedział w czwartek, że "podejmie kroki odwetowe" w stosunku do ambasady RP w Moskwie i konsulatów generalnych w Irkucku, Kaliningradzie i Petersburgu. Ma to być odpowiedź na restrykcje dotyczące zasad przemieszczania się dyplomatów rosyjskich na terytorium Polski.

Rosja zapowiada "kroki odwetowe" wobec polskich placówek dyplomatycznych

Rosja zapowiada "kroki odwetowe" wobec polskich placówek dyplomatycznych

Źródło:
PAP

Jens Stoltenberg podczas spotkania ministrów spraw zagranicznych państw NATO powiedział, że Ukraińcy mają prawo do samoobrony, także poza ukraińskim terytorium. Za tym stanowiskiem opowiedział się także czeski minister spraw zagranicznych Jan Lipavsky, który mówił, że "Ukraina nie może walczyć z Rosją, mając jedną rękę związaną za plecami". Radosław Sikorski mówił, że wojna skończy się, kiedy Rosja uzna, że inwazja była błędem.

Szef NATO: Ukraińcy mają prawo do samoobrony, także poza ukraińskim terytorium

Szef NATO: Ukraińcy mają prawo do samoobrony, także poza ukraińskim terytorium

Źródło:
Reuters, PAP

Prezydent USA Joe Biden odwiedzi na początku czerwca Francję - poinformowały w czwartek Pałac Elizejski oraz Biały Dom. Weźmie udział w uroczystościach z okazji 80. rocznicy lądowania aliantów w Normandii, spotka się także z francuskim przywódcą Emmanuelem Macronem.

Joe Biden przyleci do Europy

Joe Biden przyleci do Europy

Źródło:
PAP

Na lotnisku Dallas-Fort Worth w Teksasie doszło we wtorek do groźnego zdarzenia. Podczas burzy silny wiatr przesunął samolot pasażerski, stojący na płycie lotniska. Jedno ze skrzydeł prawie uderzyło w rozwinięty rękaw dla pasażerów. Widać to na nagraniu.

Wiatr przesuwa samolot. Nagranie

Wiatr przesuwa samolot. Nagranie

Źródło:
Reuters, poweroutage.us

Aktor Nick Pasqual jest podejrzany o usiłowanie zabójstwa swojej byłej partnerki, hollywoodzkiej wizażystki Allie Shehorn. Zaledwie kilka dni wcześniej kobieta złożyła wniosek o zakaz zbliżania się do niej byłego chłopaka - poinformowała prokuratura hrabstwa Los Angeles.

Prokuratura: aktor miał wielokrotnie dźgnąć nożem byłą partnerkę. Potem próbował uciec za granicę

Prokuratura: aktor miał wielokrotnie dźgnąć nożem byłą partnerkę. Potem próbował uciec za granicę

Źródło:
da.lacounty.gov, People, Los Angeles Times

Gdzie jest burza? W czwartek 30.05 w wielu regionach kraju pojawiają się wyładowania atmosferyczne. Grzmi i błyska się w kolejnych miejscach. Śledź aktualną sytuację pogodową na tvnmeteo.pl.

Gdzie jest burza? Uwaga, miejscami zjawiska są gwałtowne

Gdzie jest burza? Uwaga, miejscami zjawiska są gwałtowne

Aktualizacja:
Źródło:
tvnmeteo.pl

Burze przechodzą w czwartek nad Polską. W województwie kujawsko-pomorskim, gdzie intensywnie padał deszcz i grad, strażacy interweniowali kilkadziesiąt razy. W niektórych regionach pojawiły się opady dosyć dużego gradu. Materiały otrzymaliśmy na Kontakt 24.

Grad jak pięć złotych i białe ulice. Burze przechodzą nad Polską

Grad jak pięć złotych i białe ulice. Burze przechodzą nad Polską

Aktualizacja:
Źródło:
Kontakt 24, tvnmeteo.pl, TVN24

82 tysiące euro próbował przemycić przez polsko-ukraińską granicę 40-letni obywatel Ukrainy. Gotówka znajdowała się w bagażu mężczyzny. Zostało wobec niego wszczęte postępowanie skarbowe.

Chciał przewieźć przez granicę 82 tysiące euro

Chciał przewieźć przez granicę 82 tysiące euro

Źródło:
PAP

Brat zaginionego 16-letniego Michała Karasia pod zniczem na grobie ich matki znalazł kartkę. Śledczy wysłali ją do analizy, będą sprawdzać, czy na papierze zachowały się odciski palców lub ślady biologiczne. Będą też próbowali ustalić osobę, która zostawiła ją na cmentarzu. Michał zaginął w nocy z 19 na 20 sierpnia 2000 roku. Ostatni raz widziany był na dyskotece w Bielinach na Podkarpaciu.

Nowy trop w poszukiwaniach Michała. Znaleziono kartkę na grobie jego mamy

Nowy trop w poszukiwaniach Michała. Znaleziono kartkę na grobie jego mamy

Źródło:
tvn24.pl

Przez kilka godzin trwały duże utrudnienia na autostradzie A4 pomiędzy węzłami Opole Południe i Opole Zachód. - Na nitce w kierunku Wrocławia doszło łącznie do trzech, niezależnych od siebie zdarzeń, w których ucierpiały dwie kobiety, a uszkodzonych zostało łącznie 11 pojazdów - informuje aspirant Ewelina Karpińska z Komendy Wojewódzkiej Policji w Opolu.

Kolizja, dwa wypadki i 11 uszkodzonych aut na autostradzie

Kolizja, dwa wypadki i 11 uszkodzonych aut na autostradzie

Aktualizacja:
Źródło:
tvn24.pl

"Ktoś tu szaleje nie tylko w niedzielę", "kiedy proboszcz to lokalny pirat" - komentują ironicznie internauci opublikowane w sieci zdjęcie znaku zakazu. Bo stoi on w dziwnym miejscu i dotyczy tylko jednej osoby. Nie wszyscy wierzą, że znak jest prawdziwy. A jest.

Czy "proboszcz to lokalny pirat"? Gdzie stoi ten znak

Czy "proboszcz to lokalny pirat"? Gdzie stoi ten znak

Źródło:
Konkret24

Zarzut zabójstwa usłyszał 46-latek, który śmiertelnie pobił 67-letniego mężczyznę. Jak przekazała policja, sprawca kopał i bił go po całym ciele, a później po nim skakał. W przeszłości był wielokrotnie karany za przestępstwa przeciwko życiu i zdrowiu. Grozi mu dożywocie.

"Kopał i bił po całym ciele". Odpowie za zabójstwo

"Kopał i bił po całym ciele". Odpowie za zabójstwo

Źródło:
tvn24.pl

Ukraińskie morskie drony zniszczyły dwa kutry rosyjskiej marynarki wojennej u wybrzeży zaanektowanego Krymu - poinformował wywiad wojskowy w Kijowie. Za atakiem stoi jednostka specjalna wywiadu "Group13". Siły rosyjskie, broniąc się przed ich atakiem, poderwały lotnictwo bojowe.

"Tuńczyk po krymsku". Rosyjskie kutry zniszczone. Mamy nagranie ukraińskiego ataku

"Tuńczyk po krymsku". Rosyjskie kutry zniszczone. Mamy nagranie ukraińskiego ataku

Źródło:
PAP, tvn24.pl

Złodziej obserwował kobietę z dwójką małych dzieci. Wykorzystał chwilę jej nieuwagi i ukradł kluczyki samochodowe. Gdy rodzina poszła do biblioteki, odjechał ich autem. Niedługo cieszył się łupem, bo miasto najeżone jest kamerami.

Wykorzystał chwilę nieuwagi i ukradł kluczyki. Nagranie momentu kradzieży auta

Wykorzystał chwilę nieuwagi i ukradł kluczyki. Nagranie momentu kradzieży auta

Źródło:
tvn24.pl

Serwis AirlineRatings.com opracował ranking najlepszych linii lotniczych świata. Czołówkę zestawienia zdominowali przewoźnicy spoza Europy. Część z nich oferuje połączenia także z polskich lotnisk.

Oto najlepsze linie lotnicze świata. Powrót dawnego lidera

Oto najlepsze linie lotnicze świata. Powrót dawnego lidera

Źródło:
CNN

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej ostrzega w czwartek przed burzami z intensywnymi opadami deszczu, gradem i porywistym wiatrem. Ostrzeżeniami IMGW objęto niemal całą Polskę, a na terenie aż 11 województw obowiązują alarmy drugiego stopnia.

Połowa Polski na pomarańczowo. To będą trudne godziny

Połowa Polski na pomarańczowo. To będą trudne godziny

Aktualizacja:
Źródło:
IMGW

Alert RCB trafił do mieszkańców kolejnych obszarów Polski. W Boże Ciało pogoda może być niebezpieczna w zachodniej oraz w południowej części kraju. Eksperci radzą też, jak przygotować się na nadejście burzy.

Alert RCB w dziesięciu województwach

Alert RCB w dziesięciu województwach

Aktualizacja:
Źródło:
tvnmeteo.pl, RCB

Oddałem auto do zaufanego serwisu. O tym, że wychuchane subaru jest wrakiem, dowiedzieliśmy się od znajomych, którzy zauważyli je w rowie - opowiada Marcin z Łasku. Mechanik rozbił należące do jego narzeczonej auto w styczniu. - Chciałem się dogadać, ale właściciel chce za wszelką cenę zrobić na mnie dobry interes - kontruje Bartłomiej, który miał serwisować auto. Sprawa skończy się w sądzie. 

Mechanik rozbił się sportowym autem klienta. Pojechał z dziećmi na "jazdę testową"

Mechanik rozbił się sportowym autem klienta. Pojechał z dziećmi na "jazdę testową"

Źródło:
tvn24.pl

"Fundamentalne jest to, żeby wyglądało, że rzeczywiście było zrealizowane w sposób niebędący promocją kogokolwiek z Solidarnej Polski... W jakiej formie to zrobicie, to już..." - między innymi takie słowa padają z ust Marcina Romanowskiego na kolejnych ujawnionych w TVN24 taśmach. W specjalnym wydaniu "Czarno na białym" nagrania komentowali dziennikarze TVN24 i tvn24.pl, którzy od dawna zajmują się sprawą Funduszu Sprawiedliwości.

Nowe taśmy. "Żeby wyglądało, że było zrealizowane w sposób niebędący promocją Solidarnej Polski"

Nowe taśmy. "Żeby wyglądało, że było zrealizowane w sposób niebędący promocją Solidarnej Polski"

Źródło:
TVN24

Członkowie komisji konkursowej w ministerstwie musieli zmieniać wcześniej przyznane punkty, tak, by dostosować je do decyzji ówczesnego ministra Kamila Bortniczuka - mówił w TVN24 Grzegorz Łakomski, autor tekstu o wynikach kontroli NIK w resorcie sportu i turystyki.

Łakomski: Bortniczuk podejmował decyzję bez uwzględnienia ocen komisji konkursowej

Łakomski: Bortniczuk podejmował decyzję bez uwzględnienia ocen komisji konkursowej

Źródło:
TVN24

Niż znad Niemiec, który przynosi w naszym kraju deszcz i gwałtowne burze, zacznie przesuwać się na wschód, a za nim podąży spadek temperatury. - Ochłodzenie, które jest na zachodzie Europy po weekendzie przyjdzie do nas - zapowiadał we "Wstajesz i wiesz" w TVN24 prezenter tvnmeteo.pl Tomasz Wasilewski.

Idzie zmiana. Tomasz Wasilewski o najbliższych dniach

Idzie zmiana. Tomasz Wasilewski o najbliższych dniach

Źródło:
TVN24

Na jednym z poznańskich osiedli zauważono rzadki gatunek ptaka - orłosępa brodatego. Ptak ten zazwyczaj nie występuje w Polsce. Dzięki specjalnemu nadajnikowi wiemy, że ten osobnik wykluł się dwa lata temu we Francji, skąd też przyleciał. Gatunek ten jest wpisany do Czerwonej księgi gatunków zagrożonych Międzynarodowej Unii Ochrony Przyrody.

Potężny ptak wylądował nagle na parapecie. Wiadomo, skąd przyleciał. Nagranie

Potężny ptak wylądował nagle na parapecie. Wiadomo, skąd przyleciał. Nagranie

Źródło:
tvn24.pl, ptakipolski.pl

Poseł Krzysztof Szczucki w "Tak jest" tłumaczył, że wszystkie delegacje, które prowadził w województwie kujawsko-pomorskim, "miały charakter służbowy" i odbywały się, zanim wiedział, że będzie kandydatem na posła z tamtego okręgu. - Trzeba być bardzo naiwnym, żeby liczyć na to, że ktoś uwierzy, że to jest kompletny przypadek - mówił z kolei Maciej Berek, minister - członek Rady Ministrów.

"Trzeba być bardzo naiwnym, żeby liczyć na to, że ktoś uwierzy, że to przypadek"

"Trzeba być bardzo naiwnym, żeby liczyć na to, że ktoś uwierzy, że to przypadek"

Źródło:
TVN24

W wyborach europejskich Polacy wybiorą 53 europosłów na kolejną kadencję Parlamentu Europejskiego. Co warto wiedzieć przed głosowaniem? Oto przewodnik, który w prosty sposób wyjaśnia, jak przebiegają wybory w Unii Europejskiej.

Przewodnik po eurowyborach w siedmiu infografikach. To warto wiedzieć

Przewodnik po eurowyborach w siedmiu infografikach. To warto wiedzieć

Źródło:
tvn24.pl

W Boże Ciało ulice Spycimierza (woj. łódzkie), jak co roku, pokryły bzy, jaśminy, peonie i wszystkie inne kwitnące w maju i czerwcu kwiaty. Mieszkańcy układają z nich słynne dywany.

Kwietne dzieła sztuki ozdobiły Spycimierz

Kwietne dzieła sztuki ozdobiły Spycimierz

Źródło:
tvn24.pl

Przeszedłem bardzo dużo, w tej chwili trudno mi o tym mówić - wyznał w programie "Wstajesz i wiesz" polski podróżnik Mariusz Majewski. Spędził trzy miesiące w więzieniu w Demokratycznej Republice Konga. Został uwolniony po interwencji władz polskich.

"Nie widziałem dla siebie szans". Miał spędzić resztę życia w kongijskim więzieniu, jest na wolności

"Nie widziałem dla siebie szans". Miał spędzić resztę życia w kongijskim więzieniu, jest na wolności

Źródło:
tvn24.pl, PAP

Film Ewy Ewart "Do ostatniej kropli" został uznany za najlepszy dokument w dwóch kategoriach i wygrał Grand Prix World Media Festivals w Hamburgu. Tytuł można zobaczyć w TVN24 GO.

Film Ewy Ewart z Grand Prix festiwalu w Hamburgu

Film Ewy Ewart z Grand Prix festiwalu w Hamburgu

Źródło:
TVN24