"Pogromczyni Tuska" o Żydach: "Rozpijali Polaków, zdradzili Polskę, sami siebie ładowali do pieców"

ask.fmKontrowersyjny wpis nastolatki pojawił się na portalu społecznościowym

- Rozpijali Polaków podczas zaborów, zdradzili Polskę, nie chcieli się nigdy asymilować, sami siebie ładowali do pieców w obozach koncentracyjnych, ale trzeba im wybaczyć, jak na chrześcijan przystało - to wpis 17-letniej Marii Sokołowskiej w jednym z portali społecznościowych. O nastolatce zrobiło się głośno, gdy nazwała Donalda Tuska "zdrajcą", a następnie nie przyjęła od niego kwiatów. Prawicowe media okrzyknęły ją wówczas "pogromczynią" premiera.

W popularnym wśród nastolatków serwisie społecznościowym ask.fm jeden z internautów zapytał dziewczynę, co sądzi o Żydach i dlaczego trzeba ich "wytępić"?

"Żydów nie wolno 'wytępić', przecież to ludzie, jak wszyscy inni. Nie wolno być antysemitą" - odpisała Maria Sokołowska. Jednak w dalszej części odpowiedzi 17-latka stwierdziła, że tak jak "większość ludzi starszych", ona także ma w sobie "niechęć do Żydów". "Ale to nic złego" - zaznaczyła.

"To naturalna rzecz w człowieku, że kogoś darzy sympatią, a kogoś innego wręcz odwrotnie. Ale to nie jest żadne ich obrażanie, czy nasz antysemityzm. Prawdą przecież jest, że Żydzi zapracowali sobie porządnie na taką opinię. Rozpijali Polaków podczas zaborów, zdradzili Polskę (nadal to robią, obrażają ją oraz perfidnie kłamią o Niej m.in. w gazetach), nie chcieli się nigdy asymilować ze społeczeństwem, sami siebie ładowali do pieców w obozach koncentracyjnych, ale trzeba im wybaczyć, jak na chrześcijan przystało. W żadnym wypadku, jak już wspomniałam wcześniej, nie można Żydów szykanować, obrażać. :)" - napisała.

Antysemicki wpis nastolatki, który zamieściła w serwisie ask.fm ok. dwa miesiące temu, zauważył serwis 300polityka.pl

"Homoseksualizm to choroba, teoria ewolucji to propaganda"

W innej odpowiedzi zamieszczonej przez Marię Sokołowską na stronie ask.fm, uznaje ona homoseksualizm za chorobę. "Homoseksualizm natomiast został wykreślony z listy chorób psychicznych przez propagandę, przed którą stoją piękne słówka równości i wolności, a idzie zniszczenie moralności człowieka oraz chrześcijaństwa" - czytamy w portalu.

Jej zdaniem, teoria ewolucji Darwina, to "jedno z największych kłamstw i propagand w dziejach świata".

Sokołowska deklaruje także, że jest przeciwniczką członkostwa Polski w Unii Europejskiej. "Ziemie, fabryki, firmy itd. są wykupowane przez zachodnie firmy, czyli zaczyna się 'kolejny rozbiór' Polski przez zachód, tym razem również z Francją i innymi państwami" - argumentuje w jednym z wpisów. "Ta instytucja powoduje zahamowanie, a wręcz cofanie się Polski w rozwoju, zarówno gospodarczym, jak i politycznym. Narzucane są nam prawa dla homoseksualistów, prawa aborcyjne i inne tego typu, co pokazuje, że nasze państwo nie jest w pełni suwerenne" - podkreśla.

Nastolatka deklaruje, że gdy będzie pełnoletnia, zagłosuje na Prawo i Sprawiedliwość. Donalda Tuska i Janusz Palikota nazywa "miernotami politycznymi".

Na propozycje internautów, by założyła partię polityczną, odpowiada: "Nie, prawica się musi zjednoczyć, a nie dzielić, zakładając kolejną partię. Jeżeli uda nam się powiązać całą prawicę, to wtedy nadamy jej nazwę odpowiednią, możliwe, że może być 'Partia Katolików Polskich' :)".

28.05.2014 | „Tusk zdrajcą Polski”. Bliskie spotkanie premiera z młodzieżą
28.05.2014 | „Tusk zdrajcą Polski”. Bliskie spotkanie premiera z młodzieżąJarosław Kostkowski | Fakty TVN

"Tusk to zdrajca"

O 17-latce z gorzowskiego liceum zrobiło się głośno w ubiegłym tygodniu. Donald Tusk, spiesząc się na spotkanie z przedstawicielami lokalnych organizacji pozarządowych, przystanął na chwilę przy grupie młodych ludzi. Jedna z uczennic zapytała, dlaczego premier "udaje patriotę", podczas gdy "jest zdrajcą Polski". Tusk zmieszany odparł, że uczniowie "mają duże poczucie humoru" i wszedł na spotkanie.

Incydent został wykorzystany w kampanii wyborczej i echem odbił się w mediach. - Tusk czmycha nawet przed licealistką w Gorzowie Wielkopolskim - ironizował wówczas prezes PiS Jarosław Kaczyński. W środę na zaproszenie gorzowskich licealistów Donald Tusk przybył do tej szkoły na debatę. Przyznał, że jego wizyta właśnie w II Liceum Ogólnokształcącym nie jest przypadkowa. To tutaj uczy się 17-latka.

Szef rządu chciał przekazać nastolatce kwiaty, które otrzymał od uczniów. - Oczywiście nie przyjęłam ich, no bo jak miałam przyjąć kwiaty ze strony zdrajcy - powiedziała dziewczyna.

Autor: db//rzw-kwoj / Źródło: tvn24

Źródło zdjęcia głównego: ask.fm

Pozostałe wiadomości