Posiedzenie senackiej komisji w sprawie inwigilacji Pegasusem. Wysłuchanie Romana Giertycha i Wojciecha Hermelińskiego

Źródło:
tvn24.pl, PAP
Hermeliński: w interesie publicznym jest działanie komisji senackiej w sprawie Pegasusa
Hermeliński: w interesie publicznym jest działanie komisji senackiej w sprawie PegasusaTVN24
wideo 2/26
Hermeliński: w interesie publicznym jest działanie komisji senackiej w sprawie PegasusaTVN24

W środę odbyło się kolejne posiedzenie senackiej komisji nadzwyczajnej w sprawie inwigilacji Pegasusem. Senatorowie wysłuchali mecenasa Romana Giertycha, wobec którego, zgodnie z ustaleniami Citizen Lab, użyto tego oprogramowania. Następnie na pytania odpowiadał sędzia Trybunału Konstytucyjnego w stanie spoczynku Wojciech Hermeliński.

Przypadki nielegalnej inwigilacji z użyciem oprogramowania Pegasus od połowy stycznia wyjaśnia senacka komisja nadzwyczajna, która nie ma jednak uprawnień śledczych. W środę przed komisją został wysłuchany mecenas Roman Giertych. Na pytania odpowiadał też sędzia Trybunału Konstytucyjnego w stanie spoczynku Wojciech Hermeliński.

OGLĄDAJ POSIEDZENIE KOMISJI W TVN24 GO

i

Relacja odświeża się automatycznie

  • 13:57

    Zakończyło się posiedzenie komisji senackiej. Dziękujemy za uwagę.

  • 13:51

    Hermeliński: PKW nie jest wyposażona w narzędzia, które mogłyby skłonić, zmusić niemalże prasę, media do zachowania właściwych proporcji w przekazie kampanijnym. Wszystkie te skargi były kierowane do KRRIT. Odzew był żaden albo niewielki. Przed laty KRRiT prowadziła taki monitoring. Potem zaniechała tego twierdząc, że nie ma na to funduszy.

  • 13:42

    Czy prokurator Wrzosek miała prawo wszcząć postępowanie w sprawie wyborów kopertowych? Hermeliński: uważam, że miała prawo co tego, żeby takie postępowanie wszcząć. Nie tylko prowadzić postępowanie przygotowawcze, ale doprowadzić do odpowiedzialności osób, które dopuściły się tych nieszczęsnych wyborów kopertowych. Było masę nieprawidłowości, masę naruszeń, masę pogwałceń konstytucji.

  • 13:28

    Hermeliński: Stan prawny jest taki, że władze ustawodawcze coraz intensywniej wkraczają w kwestie praw obywatelskich rozszerzając możliwość ochrony, jak twierdzą, bezpieczeństwa obywateli.

  • 13:17

    Hermeliński nawiązał do sprawy Giertycha: Uważam, że w świetle orzeczeń sądów mecenasowi Giertychowi zarzutów żadnych skutecznie nie postawiono. Ściganie go teraz z tytułu chęci uzupełnienia zarzutów, uważam, jest niezasadne. Sąd chyba kilkukrotnie w swoich orzeczeniach powiedział, że nie można postawić skutecznie zarzutów osobie, która jest nieprzytomna. Nie można tutaj twierdzić, że wobec mecenasa Giertycha stosowany był zgodnie z prawem podsłuch. Podobnie jeśli chodzi o senatora Brejzę. Z tego co czytam, słyszę, nie ma żadnych podstaw do twierdzenia, że jakiekolwiek postępowanie się wobec niego toczyło. A pani prokurator Wrzosek jest już w ogóle poza wszelką dyskusją. Jeżeli ktokolwiek ośmielił się tego rodzaju działania zlecić, czy wszcząć i nakazać stosowanie tego rodzaju kontroli operacyjnej, to jest taki klasyczny przepis: przestępstwo urzędnicze, artykuł 231 Kodeksu karnego, czyli niedopełnienie obowiązków, czy przekroczenie obowiązków.

  • 13:06

    Hermeliński o wnioskach prokuratora do sądu: tutaj nawet jak mówimy o Pegasusie, to w zasadzie to nie ma żadnego znaczenia w moim przekonaniu, bo sędzia, który dostaje wniosek prokutratorski nie wie, czy środkiem technicznym wiodącym do kontroli operacyjnej będzie Pegasus, czy będzie jakiś podsłuch telefoniczny, czy jakieś inne urządzenie.

  • 13:02

    Pytanie o to, jakie muszą być spełnione przesłanki, aby przyjąć dopuszczalność stosowania określonych środków komtroli operacyjnej?

    Hermeliński: TK w wyroku z 2014 roku zrekapitulował swoje przesłanki, które dawał w swoich poprzednich orzeczeniach, mówiąć jakie przesłanki muszą być spełnione, żeby można mówić o kontroli operacyjnej zgodnej z konstytucją. TK stanął na stanowisku, że trudno sporządzić katalog środków, bo on będzie się zmieniał wraz z postępem technologicznym. TK wskazał, że w każdym wniosku prokuratora do sądu o zgodę na kontrolę operacyjną powinien być wskazany środek przy pomocy, którego będzie ta kontrola prowadzona. Oczywiście służby tego nie czynią.

  • 12:51

    Hermeliński: W interesie publicznym jest działanie komisji senackiej w sprawie Pegasusa. Dobrze by było, żeby powstała też komisja sejmowa

  • 12:49

    Wicemarszałek Senatu Michał Kamiński: czy są możliwe w przyszłości, pod tą władzą normalne, legalne wybory parlamentarne?

    Hermeliński: Zawsze miałem nadzieję, że tak będzie. Zawsze uważałem, że politycy powinni trzymać się z dala od wyborów. Nie chcę powiedzieć jednoznacznie, że jestem przekonany, że wybory, które nastąpią będą wyborami nieuczciwymi, nie będą wyborami równymi. Ale to, co się stało, dobrze nie wróży.

  • 12:38

    Sędzia Trybunału Konstytucyjnego w stanie spoczynku Wojciech Hermeliński o sprawie inwigilacji Krzysztofa Brejzy: Gdyby potwierdzona została inwigilacja poprzez Pegasusa Brejzy, kiedy pełnił ważną funkcję w czasie wyborów i uzyskanie informacji przez służby to najprawdopodnniej mogło mieć wpływ na wynik wyborów, mogło ten wynik zniekształcić. Ale teraz już sprawa tych wyborów jest za nami, nie można nic zrobić.

  • 12:32

    Komisja wznowiła posiedzenie.

  • 12:11

    Zakończyło się wysłuchanie mecenasa Giertycha. Senator Bosacki ogłosił 15-minutową przerwę. Po niej senatorowie będą zadawać pytania sędziemu Trybunału Konstytucyjnego w stanie spoczynku Wojciechowi Hermelińskiemu.

  • 12:05

    Giertych: Nie miał prawa nikt mnie podsłuchiwać, nie miał prawa nikt wchodzić do mojej skrzynki, nie miał prawa niczego z niej ściągać, nie miał prawa robić stenogramów, nie miał prawa ich przekazywać komukolwiek, a szczególnie dziennikarzom i nie miał prawa ich publikować. Każde z tych działań jest przestępstem.

  • 12:01

    Giertych: po to PiS kupił Pegausa, po to kupił go tak pokrętną drogą, żeby ukryć sposób inwigilowania opozycji i tych, którzy w ramach obozu władzy są trochę nieprawomyślni

  • 11:56

    Giertych: Do mojej kancelarii przychodzili różni klienci, ale też osoby, które chciały starać się o pracę. Ufam, że renoma była i jest spora. W ciągu ostatnich lat po ataku na mnie w roku 2020 spadła moja aktywność zawodowa. Było to związane najpierw ze stanem zdrowia, później z epidemią. Większość klientów mimo ataków, szkalowania mnie, nie zrezygnowała.

  • 11:47

    Giertych o tym, że według Citizen Lab podsłuchiwany miał być także lider Agrounii Michał Kołodziejczak: Rozmawiałem z ekspertami z Citizen Lab. Powiedzieli mi, że z ich doświadczenia wynika, że większość podłuchów jest stosowanych wobec osób, które są w obozie rządzącym. Jak pytałem o procenty, to mi powiedziano, że 20 procent skierowanych jest na opozycję, a 80 procent na swoich. Stąd ja szukam kolejnych przypadków. Skontaktowałem się z panem Kołodziejczakiem robiąc listę poencjalnych osób. Jego Agrounia może zabrać pewne procenty PiS-owi w wyborach powszechnych.

  • 11:37

    Wicemarszałek Senatu Michał Kamiński: System Pegasus jest bronią cybernetyczną, która ma służyć do zwalczania poważnych przestępstw. Rodzi się w związku z tym pytanie, jaką przestępczą działalnością zajmował się pan w 2019 roku?

    Giertych: Myślę, że jestem bardzo groźnym, ale nie przestępcą, tylko z pewnością dla obecnej ekipy jestem jedną z tych osób, które oni uważają za groźne. W mojej sprawie, w związku z nieudolną próbą stawiania mi zarzutów, mam orzeczenie prawomocne sądów, które stwierdzają, że wobec mnie CBA w ogóle nie ma prawa prowadzić żadnych postępowań.

  • 11:29

    Giertych o sprawie senatora Stanisława Gawłowskiego: jest jedną z pierwszych historii wykorzystywania prokuratury do zwalczania przeciwników.

  • 11:27

    Giertych: w moim przekonaniu wszystkie rzeczy, które dzisiaj dzieją się wokół byłego szefa CBA Pawła Wojtunika, senatora Krzysztofa Brejzy świadczą o tym, że w ramach służb specjalnych działa zorganizowana grupa zajmująca się zastraszaniem opozycji

  • 11:21

    Czy można postawić tezę, że pośrednio byli inwigilowani klienci Giertycha? Mecenas: w tym czasie prowadziłem pewne sprawy prawne z panem przewodniczącym Tuskiem. Tutaj w sposób jawny łamano prawo.

  • 11:17

    Giertych: maile, które ujawniła telewizja publiczna między mną a moim klientem zostały wytworzone w lutym, marcu 2020 roku, czyli trzy miesiące po tym, jak mój telefon był infekowany

  • 11:14

    Giertych: ściąganie plików z mailami, z rozmowami z klientami ze skrzynki adwokackiej jest przestępstem zawsze w polskim prawie

  • 11:05

    Giertych: z tego co mi wiadomo przynajmniej dwukrotnie materiały uzyskane z mojej skrzynki mailowej i SMS-ów zostały użyte przez telewizję publiczną do ataków na mnie

  • 11:02

    Giertych o okresach, kiedy był inwigilowany: Moja kancelaria prowadzi dziesiątki, jeśi nie setki spraw. W tym czasie publicznie znane to były kwestie związane ze sprawą budowy dwóch wież. Reprezentowałem Geralda Birgfellnera. To postępowanie trwało od lutego 2019 do połowy października 2019 roku.

  • 10:58

    Giertych: sądzę, że inwigilacja mnie miała miejsce nie tylko na terenie Włoch, ale także Watykanu

  • 10:56

    Giertych: inwigilacja mnie jest na tyle interesująca, że jak wiadomo z dat przekazaych przez Citizen Lab, była też na terytorium Włoch

  • 10:54

    Giertych: Byłem w stałym kontakcie z przwodniczącym Tuskiem. Daty tej inwigilacji pokrywają się z czasem, kiedy ważyła się kwestia startu w wyborach prezydenckich Tuska

  • 10:53

    Giertych o inwigilacji Pegasusem: przyczyną, dla której mnie inwigilowano była inwigilacja Donalda Tuska

  • 10:52

    Giertych o postępowaniach dyscyplinarnych przeciwko niemu: było chyba 17 prób i siedem, które toczyły się do etapu późniejszego

  • 10:51

    Giertych: w 2015 roku było dla mnie oczywiste, że jestem jednym z pierwszych celów służb Mariusza Kamińskiego

  • 10:49

    Co mogło być przyczyną inwigilacji? Giertych: Aby dojść do odpowiedzi na to pytanie, musiałbym się cofnąć w czasie. Moje odejście z polityki wiązało się z listem, który napisałem do pana prezydenta Lecha Kaczyńskiego, w którym sprzeciwiłem się wykorzystywaniu CBA do nielegalnej inwigilacji i stosowania prowokacji wobec Andrzeja Leppera. Ten list był moim pożegnaniem de facto z polityką

  • 10:45

    Na pytania senatorów zaczął odpowiadać mecenas Roman Giertych.

  • 10:42

    Senator KO Marcin Bosacki: dzisiaj zaprosiliśmy na posiedzenie komisji - moimi pismami sprzed tygodnia - byłego oraz obecnego szefa CBA: Ernesta Bejdę i Andrzeja Stróżnego. Dzisiaj otrzymałem pisma od panów, że nie mogą przyjąć zaproszenia na dzisiejsze posiedzenie komisji

  • 10:35

    Dzień dobry. Rozpoczyna się posiedzenie senackiej komisji w sprawie inwigilacji Pegasusem, które będziemy relacjonować w tvn24.pl.

Do tej pory komisja wysłuchała ekspertów z Citizen Lab - Johna Scotta-Railtona oraz Billa Marczaka, byłego szefa Najwyższej Izby Kontroli senatora Krzysztofa Kwiatkowskiego, obecnego prezesa NIK Mariana Banasia, doradcy w Departamencie Administracji Publicznej Najwyższej Izby Kontroli gen. Marka Bieńkowskiego, senatora Koalicji Obywatelskiej Krzysztofa Brejzy i jego żony Doroty Brejzy oraz ekspertów prawnych. 

CZYTAJ RÓWNIEŻ: Roman Giertych: Citizen Lab dzisiaj mi potwierdziło, że nie tylko mnie słuchano, ale że ściągano dane

Sprawa inwigilacji Pegasusem

Grupa badaczy z Citizen Lab, działająca przy Uniwersytecie w Toronto, w ekspertyzie wykazała, że w Polsce inwigilowani oprogramowaniem Pegasus byli mecenas Roman Giertych, prokurator Ewa Wrzosek oraz senator KO Krzysztof Brejza. Fakt, że Brejza był inwigilowany, potwierdziła też niezależnie Amnesty International. Według Citizen Lab senator był 33 razy inwigilowany przed wyborami parlamentarnymi w 2019 roku, kiedy był szefem kampanii KO.

We wtorek Citizen Lab poinformowało o dwóch kolejnych przypadkach inwigilacji w Polsce. Podsłuchiwani mieli być lider Agrounii Michał Kołodziejczak i współautor książki o Mariuszu Kamińskim Tomasz Szwejgiert.

Autorka/Autor:js/kab

Źródło: tvn24.pl, PAP

Źródło zdjęcia głównego: Tomasz Gzell/PAP

Pozostałe wiadomości

Biskup kościoła episkopalnego Mariann Edgar Budde w czasie wtorkowego nabożeństwa w Katedrze Narodowej w Waszyngtonie zwróciła się do prezydenta Donalda Trumpa o miłosierdzie dla imigrantów i mniejszości seksualnych. Apelowała także, by "znalazł współczucie" dla uchodźców uciekających z krajów objętych wojnami i przekonywała go, że większość imigrantów nie jest przestępcami. - Nie sądzę, że to było dobre nabożeństwo - stwierdził Trump po nim.

Duchowna prosiła Trumpa o miłosierdzie. "Nie sądzę, że to było dobre nabożeństwo"

Duchowna prosiła Trumpa o miłosierdzie. "Nie sądzę, że to było dobre nabożeństwo"

Źródło:
PAP, tvn24.pl

Donald Trump odnalazł w poniedziałek na oczach dziennikarzy list w swoim prezydenckim biurku. Nadawcą był były prezydent Joe Biden. We wtorek nowy prezydent USA ujawnił nieco szczegółów dotyczących tej korespondencji.

Donald Trump zdradził, co jest w liście, który odnalazł w prezydenckim biurku

Donald Trump zdradził, co jest w liście, który odnalazł w prezydenckim biurku

Źródło:
Reuters
MON i MEN mogą się pomylić, gdy mowa o religii w szkole. W co gra PSL?

MON i MEN mogą się pomylić, gdy mowa o religii w szkole. W co gra PSL?

Źródło:
tvn24.pl
Premium

Koalicja 18 stanów rządzonych przez demokratów, Dystrykt Kolumbii i miasto San Francisco złożyły pozwy przeciwko rozporządzeniu podpisanemu przez prezydenta Donalda Trumpa po objęciu urzędu i znoszące prawo niektórych osób urodzonych w kraju do nabywania amerykańskiego obywatelstwa.

18 stanów przeciwko decyzji Trumpa, są pozwy. "Przygotowali się na wypadek takich działań"

18 stanów przeciwko decyzji Trumpa, są pozwy. "Przygotowali się na wypadek takich działań"

Źródło:
PAP

Estońscy i fińscy eksperci w dziedzinie bezpieczeństwa i zagrożeń hybrydowych twierdzą, że doniesienia "Washington Post", że przerwanie podmorskich kabli w Zatoce Fińskiej było "wypadkiem, a nie aktem sabotażu", są wątpliwe. Oceniają, że wówczas kraje NATO nie zarządziłyby operacji patrolowania i ochrony morskiej infrastruktury.

"Bałtyk stał się linią frontu"

"Bałtyk stał się linią frontu"

Źródło:
PAP

Amerykańscy agenci Urzędu do spraw Imigracji i Egzekwowania Ceł (ICE) zaczęli "ukierunkowane operacje" przeciwko imigrantom stanowiącym "zagrożenie publiczne". W hotelu w kurorcie narciarskim Kartalkaya w Turcji doszło do pożaru, w którym zginęło 76 osób. Wiceszefowa Komisji Europejskiej Henna Virkkunen ostrzega przed działaniami sabotażowymi rosyjskiej floty cieni. Oto pięć rzeczy, które warto wiedzieć w środę 22 stycznia.

76 ofiar pożaru, "akcje" przeciw migrantom, dochodzenie u Muska

76 ofiar pożaru, "akcje" przeciw migrantom, dochodzenie u Muska

Źródło:
PAP, TVN24

Nawet 500 miliardów dolarów zostanie przeznaczone na budowę centrów danych i architekturę potrzebną do rozwoju sztucznej inteligencji - ogłosili prezydent Donald Trump i szefowie japońskiego Softbanku, koncernu Oracle i firmy OpenAI. Projekt Stargate ma doprowadzić do powstania superinteligencji.

Zainwestują nawet pół biliona dolarów. Ma powstać superinteligencja

Zainwestują nawet pół biliona dolarów. Ma powstać superinteligencja

Źródło:
PAP

Tom Homan - "car od granicy" Białego Domu - przekazał w wywiadzie ze stacją CNN, że agenci Urzędu do spraw Imigracji i Egzekwowania Ceł (ICE) od wtorku "są w terenie" i zaczęli "ukierunkowane operacje" przeciwko imigrantom stanowiącym "zagrożenie publiczne". Równocześnie zaznaczył, że aresztowań będzie z pewnością więcej, bo agenci nie poszukują tylko osób z wyrokami. Nowa administracja Białego Domu ogłosiła, że aresztowania będą mogły się odbywać w szkołach i kościołach. Reuters pisze, że pierwsze samoloty z deportowanymi są planowane już na ten tydzień.

"Ukierunkowane akcje" przeciwko imigrantom rozpoczęte w USA. Aresztowania możliwe w szkołach i kościołach

"Ukierunkowane akcje" przeciwko imigrantom rozpoczęte w USA. Aresztowania możliwe w szkołach i kościołach

Aktualizacja:
Źródło:
PAP, Reuters

Rozporządzenie Donalda Trumpa dotyczące "obrony kobiet przed ekstremizmem ideologii gender" wprowadza zmiany w paszportach i innych oficjalnych dokumentach. Stanowi ono, że płeć jest "niezmiennym faktem biologicznym".

Zmiany w paszportach po decyzji Donalda Trumpa

Zmiany w paszportach po decyzji Donalda Trumpa

Źródło:
PAP

Długa lista zaniedbań w straży miejskiej w podwarszawskim Legionowie. W święta strażnicy mieli wyłączony telefon alarmowy, choć w pracy byli. W Nowy Rok służbę zaczął tylko jeden strażnik, bo pozostali mieli wolny poranek. Gdy kamera monitoringu miejskiego nagrała zakrapianą dużą ilością alkoholu imprezę w parku, na dyżurze nie było żadnego operatora, który mógłby zareagować.

W słuchawce komunikat: "straż miejska nie pracuje". Ale strażnicy na służbie byli, tylko nie odbierali telefonu

W słuchawce komunikat: "straż miejska nie pracuje". Ale strażnicy na służbie byli, tylko nie odbierali telefonu

Źródło:
tvnwarszawa.pl

W pożarze hotelu w kurorcie narciarskim Kartalkaya w Turcji zginęło 76 osób, a kilkadziesiąt zostało rannych. Ogień wybuchł we wtorek rano w hotelowej restauracji. Niektórzy turyści uciekali przed pożarem, spuszczając się z okien na prześcieradłach.

Pożar w ośrodku narciarskim. Turyści wyskakiwali z okien, coraz więcej ofiar

Pożar w ośrodku narciarskim. Turyści wyskakiwali z okien, coraz więcej ofiar

Aktualizacja:
Źródło:
PAP, ABC News

Wiceszefowa Komisji Europejskiej (KE) Henna Virkkunen ostrzegła, że w związku z niszczeniem infrastruktury przez rosyjską flotę cieni, Unia Europejska (UE) powinna przygotować się na najgorszy scenariusz.

Niebezpieczeństwo na Bałtyku. "Musimy przygotować się na najgorszy scenariusz"

Niebezpieczeństwo na Bałtyku. "Musimy przygotować się na najgorszy scenariusz"

Źródło:
PAP

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej ostrzega przed trudnymi warunkami na drogach w Polsce. Największe zagrożenie sprawiają gęsta mgła oraz opady marznące. W 13 województwach obowiązują żółte alarmy.

Niebezpiecznie na drogach. Ostrzeżenia IMGW w 13 województwach

Niebezpiecznie na drogach. Ostrzeżenia IMGW w 13 województwach

Źródło:
IMGW

Jesteśmy Grenlandczykami, nie chcemy być Amerykanami - oświadczył premier wyspy Mute Egede. Dzień wcześniej nowo zaprzysiężony prezydent USA Donald Trump stwierdził, że Stany Zjednoczone potrzebują kontroli nad Grenlandią ze względu "na potrzeby międzynarodowego bezpieczeństwa".

"Nie chcemy być Amerykanami". Stanowcze stanowisko premiera

"Nie chcemy być Amerykanami". Stanowcze stanowisko premiera

Źródło:
PAP

Na zaprzysiężeniu Donalda Trumpa pojawili się m.in. najbogatsi ludzie świata. Szczególną uwagę mediów i internautów przykuła partnerka jednego z nich, Jeffa Bezosa. Powodem - odważna stylizacja dziennikarki.

Skupiła na sobie uwagę na zaprzysiężeniu Trumpa. Kim jest Lauren Sanchez?

Skupiła na sobie uwagę na zaprzysiężeniu Trumpa. Kim jest Lauren Sanchez?

Źródło:
Fox News, People, Newsweek

Ericsson i Spotify to szwedzkie firmy, które wpłaciły pieniądze na fundusz inauguracyjny prezydenta Stanów Zjednoczonych Donalda Trumpa. Według szwedzkich mediów w przypadku Ericcsona decyzja ta spotkała się z wewnątrzną krytyką, gdyż firma z zasady stara się nie angażować w sprawy polityczne.

I cóż, że ze Szwecji. Dwa przelewy od gigantów

I cóż, że ze Szwecji. Dwa przelewy od gigantów

Źródło:
PAP

PKO BP 6 maja 2025 roku wprowadzi zmiany w regulaminie bankowości elektronicznej, by dodatkowo zwiększyć bezpieczeństwo transakcji w internecie - poinformował bank w komunikacie. Wprowadzone zostaną "nowe limity dzienne na przelewy, które klienci robią w serwisie internetowym".

Największy bank w Polsce szykuje duże zmiany dla klientów. "Nowe limity dzienne"

Największy bank w Polsce szykuje duże zmiany dla klientów. "Nowe limity dzienne"

Źródło:
tvn24.pl

Zarzut kradzieży usłyszał 52-latek, który w trakcie wykonywania remontu mieszkania miał ukraść pierścionek z brylantem o wartości pięciu tysięcy złotych. Mężczyzna nie przyznał się do winy.

Odzyskała skradziony pierścionek z brylantem i dowiedziała się, ile jest wart

Odzyskała skradziony pierścionek z brylantem i dowiedziała się, ile jest wart

Źródło:
tvn24.pl

Inspektorzy Przewodnika Michelin mają zakaz wstępu do restauracji we francuskim kurorcie narciarskim Megeve. To decyzja właściciela i szefa kuchni Marca Veyrata, który sześć lat temu wytoczył przewodnikowi kulinarnemu proces za zabranie mu jednej z gwiazdek - poinformował portal stacji CNN.

Szef kuchni nie chce gwiazdek Michelin. Zakazał inspektorom wstępu

Szef kuchni nie chce gwiazdek Michelin. Zakazał inspektorom wstępu

Źródło:
PAP, CNN

Chwilę grozy przeżył nastolatek w autobusie miejskim jadącym przez Siedlce (Mazowieckie). Jeden z pasażerów przystawił mu nóż do gardła i zażądał pieniędzy. Zareagowała kierująca autobusem, która powiadomiła dyspozytora i dowiozła napastnika na pętlę. Tam czekała na niego policja.

Nożem groził nastolatkowi w autobusie, żądał pieniędzy. Kierująca postanowiła działać

Nożem groził nastolatkowi w autobusie, żądał pieniędzy. Kierująca postanowiła działać

Źródło:
tvnwarszawa.pl

W momencie wypowiadania słów przysięgi przez Donalda Trumpa jego dłoń nie leżała na Biblii, którą obok trzymała jego żona, Melania. Wielu internautów zastanawiało się, czy miało to jakikolwiek wpływ na samą przysięgę. Wyjaśniamy.

Trump nie położył dłoni na Biblii podczas zaprzysiężenia. Co to oznacza?

Trump nie położył dłoni na Biblii podczas zaprzysiężenia. Co to oznacza?

Źródło:
ABC, Reuters
Brat ministra Ziobry pozorował pracę? Jest zawiadomienie do prokuratury

Brat ministra Ziobry pozorował pracę? Jest zawiadomienie do prokuratury

Źródło:
tvn24.pl
Premium
"Po maleńkie torciki ustawiały się ogromne kolejki". Skąd się wziął Dzień Babci?

"Po maleńkie torciki ustawiały się ogromne kolejki". Skąd się wziął Dzień Babci?

Źródło:
tvn24.pl
Premium