Połowa pacjentów "umiera w ciągu pięciu lat". Nowotwory głowy i szyi dają nietypowe objawy

Autor:
kgo//az
Źródło:
tvn24.pl
Europejski Tydzień Profilaktyki Nowotworów Głowy i Szyi
Europejski Tydzień Profilaktyki Nowotworów Głowy i SzyiTVN24
wideo 2/6
TVN24Europejski Tydzień Profilaktyki Nowotworów Głowy i Szyi

Słysząc hasło "rak głowy i szyi", pacjenci często myślą o guzie mózgu. Ale to nie to samo. Nowotwory w rejonie od obojczyka w górę często dają nietypowe objawy, a jednocześnie są bardzo niebezpieczne. Kluczowa jest wczesna diagnostyka. - Około 50 procent pacjentów, u których rak wejdzie w trzeci lub czwarty stopnień zaawansowania, umiera w ciągu pięciu lat - podkreśla prof. Wojciech Golusiński.

Trwa Europejski Tydzień Profilaktyki Nowotworów Głowy i Szyi - Make Sense Campaign. Jednym z lekarzy zaangażowanych w propagowanie tej inicjatywy w Polsce jest prof. dr hab. n. med. Wojciech Golusiński, prezes Polskiego Towarzystwa Nowotworów Głowy i Szyi, Kierownik Katedry i Kliniki Chirurgii Głowy, Szyi i Onkologii Laryngologicznej.

- Zapytani o nowotwory głowy i szyi, pacjenci zwykle myślą o raku mózgu. To nie to samo - zaznacza prof. Golusiński. - Nowotwory głowy i szyi to wszystkie te, które pojawiają się w rejonie od obojczyka w górę. Jest ich wiele: rak wargi, rak dna jamy ustnej, rak języka, rak podniebienia, rak błony śluzowej jamy ustnej, rak gardła, rak migdałka, rak krtani, rak węzłów chłonnych, rak zatok przynosowych, rak podstawy czaszki, rak tarczycy oraz rak skóry w obszarze głowy i szyi - tłumaczy lekarz.

Poproszony o wymienienie tych występujących najczęściej, profesor wskazuje cztery nowotwory: języka, dna jamy ustnej, gardła i krtani.

ZOBACZ TEŻ: Jest szansa na nowe metody leczenia choroby Alzheimera. Naukowcy odkryli, jak się rozwija

Nowotwory szyi i głowy a wirus HPV

Ekspert podkreśla, że głównymi czynnikami ryzyka w rozwoju guza krtani czy jamy ustnej są papierosy, alkohol oraz brak odpowiedniej higieny jamy ustnej. Z kolei za nowotwory gardła czy migdałków najczęściej odpowiedzialny jest wirus brodawczaka ludzkiego (HPV).

- Jest to nowy czynnik rozwoju raka głowy i szyi. Z danych amerykańskich wynika, że w Stanach Zjednoczonych wirus ten odpowiada obecnie za około 70 procent nowotworów w tym rejonie. W Polsce na razie za około 20-30 procent wszystkich przypadków. U nas wciąż dominują czynniki tradycyjne, jak alkohol czy papierosy - mówi prof. Golusiński, podkreślając, że do powstawania nowotworów doprowadzić mogą tylko niektóre odmiany wirusa HPV.

Wirus ten szczególnie często odpowiada za raka u młodych ludzi. - Jest to związane z czynnikiem określanym jako "ryzykowne zachowania seksualne". Zaliczają się do nich m.in. duża liczba partnerów czy seks oralny. Wirus wywołuje nowotwory nie tylko w obszarze głowy i szyi. U kobiet jest często przyczyną raka szyjki macicy - dodaje profesor.

- Ministerstwo Zdrowia wprowadziło powszechny program szczepień, zarówno dla chłopców, jak i dziewczynek. My, w ramach kampanii, do zaszczepienia się zachęcamy również dorosłych, niezależnie od wieku - mówi nasz rozmówca.

ZOBACZ TEŻ: Szczepienia przeciw HPV skutecznie chronią przed rakiem. W jakim wieku najlepiej je podać?

Rak głowy i szyi - objawy, diagnostyka

Wracając do samego raka: jakie objawy powinny nas zaniepokoić? - Nowotwory głowy i szyi często dają o sobie znać w sposób, którego generalnie nie łączymy z rakiem. Eksperci wyselekcjonowali sześć podstawowych objawów: przewlekła chrypka, guz na szyi, niegojące się owrzodzenie lub białe czy czerwone naloty w obrębie jamy ustnej, ból gardła i problemy z połykaniem, jednostronna niedrożność nosa - wylicza ekspert.

Wyjaśnia, że diagnostyka zazwyczaj odbywa się w gabinecie laryngologa. - Ścieżka pacjenta z podejrzeniem nowotworu w tym rejonie ciała jest następująca: zgłasza się on do lekarza rodzinnego, ten powinien przejawiać tzw. czujność onkologiczną. Jeśli zauważa u chorego któryś z niepokojących objawów, kieruje go na specjalistyczne badanie onkologiczne. Musi być ono uzupełnione o badanie endoskopowe. Końcowy etap to pobranie fragmentu guza i przesłanie go do analizy histopatologicznej, a także skierowanie chorego na tomograf komputerowy lub rezonans magnetyczny - mówi prof. Golusiński.

ZOBACZ TEŻ: Naukowcy o nietypowym długotrwałym objawie COVID-19. Widać go na nogach

Leczenie nowotworów głowy i szyi

Są trzy podstawowe metody leczenia nowotworów głowy i szyi: chirurgia, radioterapia oraz onkologia kliniczna, czyli leczenie systemowe. - W pierwszym etapie rozwoju choroby istnieje możliwość zastosowania chirurgii małoinwazyjnej, czyli np. zabiegów endoskopowych, robotowych, przy użyciu neuronawigacji, z wykorzystaniem lasera. Jeśli rak jest w zaawansowanym stadium, potrzebne są duże, wielogodzinne operacje, zwykle wymagające rekonstrukcji tkanek - tłumaczy prezes Polskiego Towarzystwa Nowotworów Głowy i Szyi. - Ważna jest indywidualizacja leczenia. Nie możemy kierować się wyłącznie schematami. Metoda leczenia powinna być uzależniona od wielu czynników: wieku chorego, jego ogólnej kondycji czy stopnia zaawansowania nowotworu - dodaje.

Profesor Golusiński zauważa, że rejon głowy i szyi jest wyjątkowo wrażliwą częścią ludzkiego ciała. - To obszar doskonale unaczyniony i unerwiony, co sprawia, że nowotwory rozwijają się wyjątkowo szybko, a w zaawansowanej fazie choroby dają silne dolegliwości bólowe. Dodatkowo w obrębie głowy i szyi znajdują się cztery podstawowe narządy zmysłów: słuchu, węchu, smaku i wzroku. Rozwój nowotworów powoduje więc znaczne obniżenie komfortu życia. Chory zaczyna mieć problemy z odczuwaniem bodźców i komunikowaniem się - mówi ekspert.

Apeluje do pacjentów, by po zauważeniu niepokojących objawów niezwłocznie zgłaszali się do gabinetów lekarskich. - Wtedy jesteśmy w stanie zapewnić powodzenie leczenia. Nawet 90 procent pacjentów, u których nowotwór wykryto w pierwszej czy drugiej fazie rozwoju, czyli krótko po wystąpieniu pierwszych objawów, wraca do pełni zdrowia i normalnego życia. Wśród tych, u których rak znajduje się w trzecim lub czwartym stopniu zaawansowania, statystyki są przerażające. Około 50 procent tych pacjentów umiera w ciągu pięciu lat - mówi prof. Golusiński.

Podkreśla jednocześnie, że rozwój nowotworu jest kwestią indywidualną i trudno określić konkretne ramy czasowe dla poszczególnych etapów. - Zauważyliśmy za to, że guzy w tym obszarze ciała szybciej rozwijają się u mężczyzn niż u kobiet - tłumaczy profesor.

Jak wynika z posiadanych przez niego danych, w Polsce rocznie odnotowujemy ok. 12-14 tysięcy nowych zachorowań na nowotwory głowy i szyi.

Prezes Polskiego Towarzystwa Nowotworów Głowy i Szyi zwraca uwagę na pozytywny aspekt kampanii profilaktycznej. - Kiedy zaczynaliśmy naszą kampanię, zaledwie 20 procent Europejczyków wiedziało, czym są nowotwory głowy i szyi. Dzisiaj odsetek ten wzrósł do 60 procent. W Polsce ta świadomość też rośnie, choć podobnych statystyk nie mamy - podsumowuje.

ZOBACZ TEŻ: Po 18 latach od udaru i utraty mowy, kobieta odzyskała swój głos dzięki nowej technologii

Autor:kgo//az

Źródło: tvn24.pl

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock

Pozostałe wiadomości

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej ostrzega przed dużymi spadkami temperatury w nocy z niedzieli na poniedziałek i w poniedziałek rano. Alerty w związku z silnym mrozem wydano na terenie czterech południowych województw.

Tu temperatura spadnie najmocniej. Alerty IMGW

Tu temperatura spadnie najmocniej. Alerty IMGW

Aktualizacja:
Autor:
anw,ps
/ prpb
Źródło:
IMGW

Po intensywnych opadach śniegu ponad 2,5 tysiąca odbiorców na Podkarpaciu w niedzielę wieczorem nadal pozostawało bez prądu. Strażacy przez cały dzień interweniowali w tym województwie ponad sto razy w związku z usuwaniem połamanych gałęzi z dróg i chodników. W położonych w Małopolsce Spytkowicach pod naporem śniegu zawalił się dach hali magazynowej. Lokalna OSP poinformowała, że nie ma osób rannych.

W Małopolsce pod naporem śniegu zawalił się dach hali, tysiące odbiorców na Podkarpaciu wciąż bez prądu

W Małopolsce pod naporem śniegu zawalił się dach hali, tysiące odbiorców na Podkarpaciu wciąż bez prądu

Aktualizacja:
Autor:
anw,ps/kg
Źródło:
TVN24, tvnmeteo.pl, PAP

Centralne Dowództwo Stanów Zjednoczonych (CENTCOM) poinformowało w oświadczeniu, że w niedzielę doszło do czterech ataków na trzy statki handlowe działające na wodach międzynarodowych w południowej części Morza Czerwonego. Przekazano także, że pomagający tym jednostkom okręt wojenny USS Carney zestrzelił drony, które leciały w jego kierunku, choć armia nie przesądza, że był to celowy atak na amerykańską jednostkę. W ostatnich tygodniach na Morzu Czerwonym doszło do serii ataków przeprowadzonych przez wspieraną przez Iran szyicką milicję Huti. "Stanowią one bezpośrednie zagrożenie dla handlu międzynarodowego i bezpieczeństwa morskiego" - podkreśla CENTCOM.

Doniesienia o ataku na amerykański niszczyciel. Komunikat Centralnego Dowództwa USA

Doniesienia o ataku na amerykański niszczyciel. Komunikat Centralnego Dowództwa USA

Aktualizacja:
Autor:
kg
Źródło:
Reuters, tvn24.pl, Associated Press, PAP

Rosyjscy okupanci, którzy dokonali egzekucji na nieuzbrojonych ukraińskich żołnierzach, zostali zlikwidowani - oznajmił szef administracji wojskowej miasta Awdijiwka Witalij Barabasz. Wcześniej ukraińskie źródła wojskowe potwierdziły, że opublikowane w sieci nagranie przedstawia zastrzelenie jeńców wojennych.

Rosjanie, którzy zastrzelili nieuzbrojonych ukraińskich żołnierzy "zostali zlikwidowani"

Rosjanie, którzy zastrzelili nieuzbrojonych ukraińskich żołnierzy "zostali zlikwidowani"

Autor:
tas/gp
Źródło:
PAP, Ukraińska Prawda

Nie znam polityka czy polityków, którzy jakby mieli rządzić miesiąc dłużej, toby z tego zrezygnowali - mówił w "Faktach po Faktach" w TVN24 Krzysztof Łapiński, były rzecznik prezydenta Andrzej Dudy, odnosząc się do powołanego na dwa tygodnie rządu Mateusza Morawieckiego. - Po prostu PiS potrzebował tych dwóch tygodni dla zabetonowania swojej pozycji, zarówno strukturalnej, jak i finansowej - dodał mecenas Ryszard Kalisz, w przeszłości między innymi szef kancelarii prezydenta Aleksandra Kwaśniewskiego.

"PiS potrzebował tych dwóch tygodni dla zabetonowania swojej pozycji"

"PiS potrzebował tych dwóch tygodni dla zabetonowania swojej pozycji"

Autor:
mjz/gp
Źródło:
TVN24

Po wydarzeniach we Wrocławiu i Andrychowie pytania o stan polskiej policji wracają ze zdwojoną siłą. Doświadczeni policjanci mówią o degrengoladzie, a sejmowa większość o skutkach upolitycznienia, dlatego zapowiada wnioski o audyt.

Pytania o stan polskiej policji. Sejmowa większość zapowiada wnioski o audyt

Pytania o stan polskiej policji. Sejmowa większość zapowiada wnioski o audyt

Źródło:
Fakty TVN

Cztery osoby, w tym dwoje dzieci, nie żyją, a jedna została ciężko ranna w wyniku ataku nożownika w dzielnicy Queens w Nowym Jorku - podała amerykańska telewizja CNN. Napastnik został zastrzelony przez policjanta, którego również zaatakował.

Atak nożownika. Nie żyją cztery osoby, w tym dwoje dzieci

Atak nożownika. Nie żyją cztery osoby, w tym dwoje dzieci

Autor:
tas/gp
Źródło:
CNN, Reuters

Zupełne odejście od spalania paliw kopalnych, potrojenie mocy odnawialnych źródeł energii, a także "zapłata za szkody i straty, które globalna Północ wyrządziła globalnemu Południowi" - to zdaniem aktywistki klimatycznej Wiktorii Jędroszkowiak trzy najważniejsze rzeczy, na które trwający szczyt COP28 powinien mieć wpływ. - Mamy najcieplejszy rok już w bardzo długiej historii - podkreślał w "Faktach po Faktach" profesor Szymon Malinowski, fizyk atmosfery z Uniwersytetu Warszawskiego.

Szczyt COP28. "Fizyka jest nienegocjowalna i my o tym zapominamy"

Szczyt COP28. "Fizyka jest nienegocjowalna i my o tym zapominamy"

Autor:
mjz/kg
Źródło:
TVN24

Amnesty International znowu upomina się o bezpieczeństwo Polek i to nie jedyna organizacja, która walczy o zmianę definicji gwałtu. Ta obecna pomaga sprawcy, a krzywdzi ofiarę - podkreślają autorki projektu ustawy o zmianie definicji gwałtu. Zmiana władzy daje nadzieję na zmianę podejścia. Sejmowe prace nad projektem mają ruszyć na dniach.

Definicja gwałtu w Kodeksie karnym do zmiany. "W tej chwili mamy domniemanie zgody"

Definicja gwałtu w Kodeksie karnym do zmiany. "W tej chwili mamy domniemanie zgody"

Źródło:
Fakty TVN

W niedzielnym referendum mieszkańcy Wenezueli głosują w sprawie regionu, który nie nie należy do ich państwa. Chodzi o Esequibo - część Gujany, liczącą 160 tysięcy kilometrów kwadratowych powierzchni i bogatą w złoża ropy naftowej. Wenezuelski dyktator chce przyłączenia tego regionu do Wenezueli.

Wenezuelski dyktator pyta obywateli, czy chcą przyłączenia bogatego w ropę regionu sąsiedniego kraju

Wenezuelski dyktator pyta obywateli, czy chcą przyłączenia bogatego w ropę regionu sąsiedniego kraju

Autor:
tas
Źródło:
PAP, The Guardian,

40-letni mieszkaniec gminy Chocz wszedł na zamarznięty staw. Lód się załamał, mężczyzn nie żyje – przekazał w niedzielę oficer prasowy pleszewskiej straży pożarnej st. kpt. Paweł Mimier.

Samochód przy stawie, kurtka obok załamanej tafli lodu. Nie żyje mężczyzna

Samochód przy stawie, kurtka obok załamanej tafli lodu. Nie żyje mężczyzna

Autor:
red.
Źródło:
PAP

Izraelskie siły zbombardowały w niedzielę duże obszary Strefy Gazy, zabijając i raniąc dziesiątki Palestyńczyków - przekazał Reuters. Nastąpiło to po tygodniowym rozejmie. Pociski spadły między innymi na obóz dla uchodźców w mieście Dżabalija, w północnej części Strefy Gazy. Nagranie udostępnione przez agencję pokazuje zniszczenia wywołane atakiem, a także przerażone dzieci. Izrael twierdzi, że działa w celu unicestwienia Hamasu, argumentując, że stanowi on śmiertelne zagrożenie dla całego państwa.

Stosy gruzu, płacz dzieci i krzyki. Relacje po ataku na obóz dla uchodźców w Strefie Gazy

Stosy gruzu, płacz dzieci i krzyki. Relacje po ataku na obóz dla uchodźców w Strefie Gazy

Autor:
mjz
Źródło:
Reuters

Strażacy wyłowili z jednego ze stawów w Łazienkach Królewskich ciało mężczyzny. Sprawę bada prokuratura.

Ze stawu w Łazienkach Królewskich wyłowiono ciało

Ze stawu w Łazienkach Królewskich wyłowiono ciało

Autor:
dg
Źródło:
tvnwarszawa.pl

Mer Kijowa Witalij Kliczko powiedział w wywiadzie dla szwajcarskiego portalu 20 Minuten, że prezydent Wołodymyr Zełenski pełni ważną funkcję i należy go popierać do końca wojny. Dodał, że po zakończeniu walki "każdy polityk zapłaci za swoje sukcesy i niepowodzenia", a spadek popularności Zełenskiego "nie jest zaskoczeniem".

Kliczko o Zełenskim: płaci za błędy, które popełnił

Kliczko o Zełenskim: płaci za błędy, które popełnił

Autor:
tas/gp
Źródło:
PAP, Ukraińska Prawda, nv.ua

Mają mocną pozycję w mocno sfeminizowanych zawodach i właściwie nie widzą w tym nic nadzwyczajnego. Pracują jako styliści paznokci, nauczyciele wychowania przedszkolnego czy jako położni i podkreślają, że stereotypowy podział na to, co typowo męskie, a co kobiece, coraz bardziej traci na znaczeniu. Kulturoznawcy określają to jako trend na otwartość.

Pracują w zawodach zdominowanych przez kobiety. "Na początku widać skrępowanie"

Pracują w zawodach zdominowanych przez kobiety. "Na początku widać skrępowanie"

Autor:
Dominika
Ziółkowska
Źródło:
Fakty TVN

21-latek usłyszał zarzut zabójstwa swojej babci. 70-letnia kobieta miała rozległe rany głowy i głęboką ranę szyi. Do zbrodni doszło w piątek wieczorem. Mieszkańcy bloku przy ulicy Wilczej w Łodzi zaalarmowali policję z powodu awantury.

"Babcia zwróciła mu uwagę, że nadużywa alkoholu". 70-latka nie żyje, 21-latek ma zarzut zabójstwa

"Babcia zwróciła mu uwagę, że nadużywa alkoholu". 70-latka nie żyje, 21-latek ma zarzut zabójstwa

Aktualizacja:
Autor:
bż,mjz,mg//mrz,ec
Źródło:
tvn24.pl

Rosja może rozpocząć szerszą ofensywę w Ukrainie po zwycięstwie Władimira Putina w wyborach prezydenckich w marcu 2024 roku - prognozuje amerykańska telewizja CNN. Ukraińscy dowódcy informują o wzroście "aktywności" rosyjskiej piechoty na kierunku taurydzkim i znikających wioskach w pobliżu Bachmutu, ważnych dla sił ukraińskich. Podsumowujemy miniony tydzień walk w Ukrainie. 

Tydzień w Ukrainie. Na co czeka Putin? Rosyjska piechota "znów aktywna". Ważne wioski, których już nie ma

Tydzień w Ukrainie. Na co czeka Putin? Rosyjska piechota "znów aktywna". Ważne wioski, których już nie ma

Autor:
tas/gp
Źródło:
tvn24.pl

Goście "Kawy na ławę" rozmawiali o powołanym na dwa tygodnie rządzie Mateusza Morawieckiego. - Ten rząd pokazuje, że Prawo i Sprawiedliwość wyciąga wnioski ze swoich wcześniejszych zaniedbań - przekonywał Andrzej Zybertowicz, doradca prezydenta. - Nikt z wami nie pójdzie. Nikt nie będzie współtworzył rządu z kimś, kto rozrabiał przez te osiem lat, kto doprowadził do dziesiątek afer - odpowiadał Michał Kobosko z Polski 2050.

Rząd Morawieckiego na dwa tygodnie. Doradca Dudy: szkoda, że PiS tak późno odczytało sygnał

Rząd Morawieckiego na dwa tygodnie. Doradca Dudy: szkoda, że PiS tak późno odczytało sygnał

Autor:
ads/adso
Źródło:
TVN24

Zygmunt Korfanty wyszedł z domu w roboczym ubraniu, nie zabrał żadnych dokumentów, zostawił rozwieszone pranie. Ostatni raz widziany był 19 marca 1999 roku w Wydrnej na Podkarpaciu, gdzie mieszkał. Do dzisiaj nie wiadomo, co się z nim stało. Na policję wpływały anonimy, że mężczyzna nie żyje, a jego ciało zakopane jest w lesie. W listopadzie zgłosił się mężczyzna, który wskazał miejsce, gdzie ukryte mogą być zwłoki zaginionego. Nic tam jednak nie było. Los pana Zygmunta pozostaje nieznany.

Pan Zygmunt wyszedł z domu i zniknął. Były anonimy o "ciele ukrytym w lesie", po 24 latach zgłosił się świadek

Pan Zygmunt wyszedł z domu i zniknął. Były anonimy o "ciele ukrytym w lesie", po 24 latach zgłosił się świadek

Autor:
Martyna
Sokołowska
Źródło:
tvn24.pl

Dwaj postrzeleni w piątek policjanci znajdują się w stanie krytycznym - przekazał młodszy aspirant Tomasz Nowak z sekcji prasowej Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu. Obaj zostali ranni w głowę.

Najnowszy komunikat o stanie zdrowia postrzelonych policjantów

Najnowszy komunikat o stanie zdrowia postrzelonych policjantów

Autor:
ads/adso
Źródło:
PAP

Po śnieżnym i mroźnym początku grudnia w prognozach widać kilkudniową odwilż. Sprawdź długoterminową prognozę pogody przygotowaną przez prezentera tvnmeteo.pl Tomasza Wasilewskiego.

Pogoda na 16 dni: wkrótce czeka nas odwilż, później mróz znowu ściśnie

Pogoda na 16 dni: wkrótce czeka nas odwilż, później mróz znowu ściśnie

Autor:
Tomasz
Wasilewski
Źródło:
tvnmeteo.pl
Etgar Keret dla tvn24.pl: "Uderzenie w ludzi, którzy tworzyli mosty"

Etgar Keret dla tvn24.pl: "Uderzenie w ludzi, którzy tworzyli mosty"

Jacek
Tacik
Autor:
Jacek
Tacik
Źródło:
tvn24.pl
Premium

22-letni kierowca opla nie ustąpił pierwszeństwa i zderzył się z toyotą. Wyglądało to bardzo groźnie, ale nikt nie został poszkodowany. Sprawcę ukarano mandatem w kwocie 1500 złotych, a na jego konto trafiło 10 punktów. Policja "ku przestrodze" opublikowała film ze zdarzenia.

"Nie ustąpił pierwszeństwa", nagranie ku przestrodze

"Nie ustąpił pierwszeństwa", nagranie ku przestrodze

Autor:
pop
Źródło:
tvn24.pl

Aleksander Lasota był historykiem, pracował z młodzieżą. Zachorował i stracił obie nogi. Od lat jego domem jest schronisko dla bezdomnych w Sanoku. Trafiają tam mężczyźni w kryzysie bezdomności z całej Polski, chorzy, z niepełnosprawnościami. Historia każdego z nich jest inna. - Nikogo nie oceniamy. Pomagamy, bo każdy zasługuje na drugą szansę - mówi Alicja Kocyłowska prezeska Towarzystwa Pomocy im. św. Brata Alberta w Sanoku. Za pomoc, którą niosą od ponad trzech dekad, zostali nagrodzeni przez Agatę Kornhauser-Dudę.

"Tam nie ma zapachu bezdomności, tam jest zapach domu"

"Tam nie ma zapachu bezdomności, tam jest zapach domu"

Autor:
Martyna
Sokołowska
Źródło:
tvn24.pl

Dziennikarze tvn24.pl, TVN i TVN24 są wśród nominowanych do tegorocznych nagród Grand Press. Nominacje otrzymali: Justyna Suchecka, Piotr Szostak, Wojciech Bojanowski, Filip Folczak, Olga Orzechowska, Maciej Duda, Łukasz Ruciński, Michał Fuja, Grzegorz Głuszak, Marcin Jakóbczyk, Piotr Świerczek, Robert Zieliński, Olga Mildyn, Ewa Galica, Marcin Gutowski, Edyta Krześniak, Piotr Jacoń, Adam Diehl, Piotr Karczewski, Michał Przedlacki, Łukasz Frątczak, Dariusz Kubik i Grzegorz Łakomski.

Nominacje dla dziennikarzy tvn24.pl, TVN24 i TVN do nagrody Grand Press

Nominacje dla dziennikarzy tvn24.pl, TVN24 i TVN do nagrody Grand Press

Autor:
red.
Źródło:
tvn24.pl