TVN24 | Polska

Krystyna Sokołowska została Miss Polonia. Muzykalna gimnastyczka, która pomaga Ukraińcom

TVN24 | Polska

Autor:
eŁKa/rzw
Źródło:
PAP

Krystyna Sokołowska z Białegostoku zdobyła w piątek tytuł Miss Polonia. W finale konkursu pokonała 20 kobiet z całej Polski. Impreza odbywała się we Włocławku.

25-letnia Krystyna Sokołowska jest studentką Akademii Wychowania Fizycznego i Uniwersytetu Ekonomicznego. Prowadzi własną firmę - klub sportowy, w którym jest trenerem gimnastyki artystycznej i prowadzi zajęcia ze stretchingu.

– Jako była zawodniczka gimnastyki artystycznej i trener mam wiele sukcesów na polu zawodowym, ale osiągnęłam też sukces, który płynął z głębi serca. To było otwarcie swojego serca i drzwi swojego domu dla uchodźców z Ukrainy oraz przyjęcie dzieci - gimnastyczek do naszego klubu. Jestem niesamowicie wdzięczna wszystkim Polakom, którzy również tak, jak ja otworzyli swoje serca i pomogli Ukraińcom – tak Sokołowska odpowiedziała w czasie konkursu na pytanie o swój największy sukces w życiu.

Wygrała samochód i darmowe paliwo

Nowa Miss Polonia jako swoje hobby wymienia sport, podróże, gotowanie oraz grę na fortepianie. Posługuje się biegle dwoma językami obcymi: angielskim i rosyjskim. Studiuje na Akademii Wychowania Fizycznego i Uniwersytecie Ekonomicznym

Tytuł Pierwszej Wicemiss Polonia zdobyła Karolina Malina z Kołobrzegu, a tytuł Drugiej Wicemiss przypadł Julii Barydze z Łodzi.

Zwyciężczyni jako nagrodę otrzyma samochód i kartę paliwową, z której będzie mogła korzystać przez dwa lata.

Finał składał się z trzech etapów. Do pierwszego etapu przystąpiły wszystkie uczestniczki, do drugiego przeszło 10, a w ścisłym finale wystąpiło pięć z nich. Pretendentki do korony zaprezentowały się w strojach koktajlowych, kąpielowych i sportowych, sukniach ślubnych i wieczorowych oraz w kreacjach casual.

Miss wybrali po raz 43.

Kandydatki oceniało jury konkursowe pod przewodnictwem Jagody Piątek-Włodarczyk. Jedną ze współprowadzących galę była Miss World 2021/2022 Karolina Bielawska, a gościem specjalnym była Miss Ukrainy Ołesandra Jaremczuk.

Miss Publiczności, wybraną w głosowaniu SMS-owym, została Sandra Staszewska z Chodzieży.

Gala we Włocławku była 43. w historii konkursu Miss Polonia.

Zaślepka materiału TVN24GO
TVN24 na żywo - oglądaj w TVN24 GO
Materiał jest częścią serwisu TVN24 GO

Autor:eŁKa/rzw

Źródło: PAP

Pozostałe wiadomości