Uczestnik "Milionerów" Tomasz Boruch z Warszawy odpowiedział poprawnie na wszystkie pytania i został siódmym uczestnikiem w historii teleturnieju, który wygrał milion zł i drugim w ciągu miesiąca. A na jakie pytania odpowiadali wszyscy polscy milionerzy, którzy sięgnęli po główną nagrodę w poprzednich edycjach show?
W środę 3 kwietnia kolejnym milionerem został Tomasz Boruch, absolwent weterynarii na Szkole Głównej Gospodarstwa Wiejskiego, który na co dzień zajmuje się badaniami klinicznymi. Tym samym stał się już siódmym uczestnikiem popularnego teleturnieju stacji TVN, który zdobył jego główną nagrodę.
Finałowe pytanie brzmiało następująco: W jakiej cieśninie znajdują się dwie wyspy zwane wczorajszą i jutrzejszą, które dzielą niespełna cztery kilometry, ale aż 21 godzin różnicy czasu?
A: w ciśnienie Bosfor B: w Cieśninie Magellana C: w Ciśnienie Kaletańskiej D: w Cieśninie Beringa
Poprawna jest odpowiedź D: w Cieśninie Beringa.
"Milionerzy": pytania za milion, na które padły poprawne odpowiedzi
Przed Tomaszem Boruchem tylko sześciu uczestników programu udzieliło poprawnej odpowiedzi na finałowe pytanie. Pierwszym zwycięzcą głównej nagrody w "Milionerach" był Krzysztof Wójcik. W 2010 roku odpowiedział on poprawnie na wszystkie pytania zadane przez prowadzącego program Huberta Urbańskiego. Ostatnie brzmiało: Z gry na jakim instrumencie słynie Czesław Mozil? A: na kornecie; B: na akordeonie; C: na djembe; D: na ksylofonie Odpowiedź prawidłowa: B.
"Pytania za milion się nie zapomina" - stwierdził Wójcik w rozmowie z reporterką TVN24, gdy komentował sukces Marii Romanek - w 2018 roku została ona drugą uczestniczką "Milionerów", która wygrała milion. Emerytowana nauczycielka polskiego w finale usłyszała pytanie: Ile to jest 1111 razy 1111, jeśli 1 razy 1 to 1, a 11 razy 11 to 121? A: 12 321; B: 1 234 321; C: 111 111 111; D: 123 454 321 Poprawna odpowiedź: B.
Trzecią zwyciężczynią teleturnieju w 2019 roku została Katarzyna Kant-Wysocka, miłośniczka kultury antycznej i absolwentka filologii klasycznej. Jej pytanie za milion brzmiało: Różańcową tajemnicą chwalebną nie jest: A: wniebowzięcie Matki Bożej; B: zmartwychwstanie Jezusa; C: śmierć Jezusa na krzyżu; D: zesłanie Ducha Świętego Odpowiedź prawidłowa: C.
Kolejnej prawidłowej odpowiedzi na finałowe pytanie udzielił muzykolog Jacek Iwaszko w 2021 roku. Kiedy rozpoczęło się drugie tysiąclecie? A: 1 stycznia 1000 roku; B: 1 stycznia 1001 roku; C: 1 stycznia 2000 roku; D: 1 stycznia 2001 roku. Odpowiedź prawidłowa: B.
Już rok później piątym milionerem w historii "Milionerów" został księgowy Tomasz Orzechowski. W finale usłyszał pytanie: Kto w połowie XIX wieku skomponował słynną "Modlitwę dziewicy", utwór grany w Europie, w Stanach Zjednoczonych, ale najbardziej i do dziś popularny w Japonii? Do wyboru miał odpowiedzi: A. Franciszek Liszt z Raiding; B. Edward Grieg z Bergen; C. Robert Schumann z Zwickau; D. Tekla Bądarzewska z Mławy. Poprawna odpowiedź: D.
12 marca tego roku milion złotych w programie "Milionerzy" wygrał Mateusz Żaboklicki. 33-letni poeta, tłumacz z języków klasycznych, dramatopisarz i fotograf jest szóstym uczestnikiem popularnego teleturnieju, który zdobył główną nagrodę. Finałowe pytanie brzmiało następująco: Do czworonogów, czyli tetrapodów, nie zaliczamy... A: Gadów; B: Płazów; C: Ptaków; D: Owadów. Poprawna jest odpowiedź D: "owadów". I tak odpowiedział pan Mateusz.
"Milionerzy" - gdzie oglądać?
Nowe odcinki "Milionerów" można oglądać od poniedziałku do czwartku o godz. 20:55 w TVN i w Playerze. Nowością w wiosennym sezonie teleturnieju jest czwarte koło ratunkowe - zamiana pytania. Uczestnicy mogą z niego skorzystać po osiągnięciu pułapu 40 tysięcy złotych.
Źródło: "Milionerzy" TVN, tvn24.pl
Źródło zdjęcia głównego: x-news