Łukasz Mejza: zawieszam udział w pracach Ministerstwa Sportu i Turystyki

Źródło:
tvn24.pl, PAP
Mejza: zawieszam działalność w Ministerstwie Sportu i Turystyki
Mejza: zawieszam działalność w Ministerstwie Sportu i TurystykiTVN24
wideo 2/6
Mejza: zawieszam działalność w Ministerstwie Sportu i TurystykiTVN24

Wiceminister sportu Łukasz Mejza poinformował w piątek, że zawiesza swój udział w pracach Ministerstwa Sportu i Turystyki. "Zawnioskowałem o udzielenie mi od dzisiaj urlopu bezpłatnego w MSiT, na który otrzymałem zgodę. Wystąpiłem również do Marszałek Sejmu o urlop z wykonywania obowiązków poselskich" - napisał w mediach społecznościowych.

Wirtualna Polska opublikowała niedawno szereg artykułów, w których opisała działalność dawnej firmy obecnego wiceministra sportu oferującej wyjazdy zagraniczne osobom nieuleczalnie chorym (w tym dzieciom), m.in. na nowotwory, alzheimera czy parkinsona. Firma miała oferować kosztowne leczenie metodami uznawanymi na całym świecie za niesprawdzone i niebezpieczne. Według portalu interes Mejzy nie wypalił, za to pozostawił po sobie wielu oszukanych pacjentów i ich rodziny.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE W TVN24 GO

Mejza: zawieszam pracę w Ministerstwie Sportu i Turystyki

Jak napisał Łukasz Mejza w mediach społecznościowych, "w związku z bezpardonowym atakiem medialnym na mnie na tle politycznym, na środowym briefingu zapowiedziałem złożenie kilkudziesięciu pozwów/wniosków sądowych, co zrealizowałem i nadal realizuję".

"Chcąc w najbliższych tygodniach w pełni poświecić się walce o swoje dobre imię, prawdę i sprawiedliwość, zawieszam swój udział w pracach MSiT. Zawnioskowałem o udzielenie mi od dzisiaj urlopu bezpłatnego w MSiT, na który otrzymałem zgodę. Wystąpiłem również do Marszałek Sejmu o urlop z wykonywania obowiązków poselskich" - dodał.

Mejza zaznaczył, że "wbrew pojawiającym się insynuacjom zapewnia, że wspiera i nadal będzie wspierać obóz Zjednoczonej Prawicy".

Centrum Informacyjne Sejmu o urlopie Mejzy

Centrum Informacyjne Sejmu, pytane o sprawę Mejzy, potwierdziło, że poseł poinformował w piątek, że "zawiesza swój udział w pracach" resortu oraz, że wystąpił do marszałek Sejmu "o urlop od wykonywania obowiązków poselskich". CIS przekazało, że "zgodnie z Regulaminem Sejmu poseł może z ważnych przyczyn zwrócić się do Marszałka Sejmu o udzielenie urlopu od wykonywania obowiązków poselskich". "Przepisy jednocześnie doprecyzowują, że za czas trwania urlopu dłuższego niż dwa tygodnie nie wypłaca się diety poselskiej" - opisano.

Mejza zasiada w Sejmie od marca tego roku, kiedy objął mandat po zmarłej posłance KP-PSL Jolancie Fedak. Po wejściu do Sejmu nie przystąpił do klubu Koalicji Polskiej-PSL i pozostał niezrzeszony. Wiceministrem sportu jest od października, objął funkcję z rekomendacji Partii Republikańskiej Adama Bielana. Otwarcie wspiera rządy Zjednoczonej Prawicy. Sam twierdzi, że na nim opiera się większość rządowa.

Mejza: to największy atak po 1989 roku
Mejza: to największy atak po 1989 roku TVN24

Poseł PiS o decyzji Mejzy: dobrze, że idzie na urlop

O sprawę Mejzy pytany był także szef sejmowej komisji do spraw służb specjalnych, poseł PiS Waldemar Andzel. - Dobrze oceniam, że idzie na urlop - powiedział, odnosząc się do decyzji wiceministra. Jak dodał, "na jego miejscu już dużo wcześniej bym podjął decyzję o zawieszeniu się w obowiązkach".

Pytany o to, czy Mejza powinien zostać zdymisjonowany, Andzel powiedział, że "jak będzie sprawa wyjaśniona, to wtedy będzie trzeba rozpatrywać, ale póki sprawa nie jest zakończona, to stosowne jest zawieszenie w obowiązkach jako wiceministra sportu".

Na uwagę, że bez posła Mezjy Zjednoczona Prawica może mieć problem z zebraniem większości w Sejmie, Andzel przekonywał, że "większość mamy i to jest proste do przedstawienia arytmetycznie". - Z nami też głosuje klub [Pawła] Kukiza. Większość nawet bez posła Mejzy jest – mówił.

Zgorzelski: dzisiaj w PiS-ie jest walka o każdy głos

Wicemarszałek Sejmu z ramienia PSL Piotr Zgorzelski pytany w TVN24 czy "jest coś takiego w Sejmie jak instytucja urlopu bezpłatnego, po to, żeby w międzyczasie walczyć o swoje dobre imię", powiedział, że 'teoretycznie taka możliwość istnieje". - Urlop może być do 14 dni, po zasięgnięciu pozywanej opinii w klubie – mówił Zgorzelski. Przypomniał, że Łukasz Mejza nie jest członkiem żadnego klubu parlamentarnego, więc "tej opinii mieć nie będzie".

Marszałek Zgorzelski: dzisiaj w PiS-ie jest walka o każdy głos
Marszałek Zgorzelski: dzisiaj w PiS-ie jest walka o każdy głosTVN24

- Przecież wszyscy dobrze wiemy, że nie chodzi o urlop wypoczynkowy, bo głównie taki charakter mają urlopy udzielane przez marszałek Sejmu posłom, ale chodzi tu przede wszystkim o szantaż, o zastraszenie, o skierowanie do Prawa i Sprawiedliwości takiego oto komunikatu: "Nie igrajcie z ogniem, bo możecie się sami poparzyć. Ja idę dzisiaj na urlop z ministerstwa, ale także idę na urlop z Sejmu. Inaczej mówiąc nie będę głosował za waszymi projektami, możecie nie mieć wystarczającej większości głosów". O to tutaj chodzi. To jest oczywiście pogrożenie PiS-owi - ocenił Zgorzelski.  

Dopytywany czy jego zdaniem Mejza poda się do dymisji, Zgorzelski powiedział, że "żeby podać się do dymisji, trzeba mieć elementarną przyzwoitość i tak zwaną zdolność honorową". - Mam wrażenie, że obydwu tych przymiotów brakuje panu Mejzie. Dzisiaj w PiS-ie jest walka o każdy głos, więc z pewnością przyzwoitość przegrywa z większością - wskazał.

Jak mówił, "większość Zjednoczonej Prawicy w pewnym okolicznościach wisi na Mejzie, w innych na [Januszu] Kowalskim i [Annie] Siarkowskiej". - Takie mamy dzisiaj państwo polskie - ocenił.  Zdaniem Zgorzelskiego, "jeszcze jedno posiedzenie Sejmu, zobaczą jak z większością". - Wtedy albo wytoczą ciężkie działa przeciwko Mejzie, albo (…) zacznie się obrona pana Mejzy - dodał.  

Pytany o to, co w kuluarach o sprawie posła Mejzy mówią politycy partii rządzącej, Zgorzelski powiedział, że "większość przyzwoitych posłów Prawa i Sprawiedliwości po prostu z odrazą wypowiada się o całej tej sytuacji".

Wicemarszałek Zgorzelski o sprawie Łukasza Mejzy
Wicemarszałek Zgorzelski o sprawie Łukasza MejzyTVN24

We wcześniejszej rozmowie Piotr Zgorzelski ocenił, że "PiS tak wyrzuca Mejzę, jak walczy z pandemią". - To jest jedno wielkie udawanie. Dopóki Mejza będzie miał numer 231, to włos mu z głowy nie spadnie. Będą służby pracowały, będą dogrzebywali się do dokumentów i nic z tego nie będzie, bo ważniejsza jest większość niż przyzwoitość - powiedział.

Sachajko: urlop lepszy niż te żenujące konferencje

- Urlop jest na pewno znacznie lepszym rozwiązaniem niż to trwanie i te żenujące konferencje. Mam nadzieję, że ten urlop jest tylko okresowy, aż służby potwierdzą lub zaprzeczą temu, co w artykułach Wirtualnej Polski się ukazało - mówił poseł Kukiz'15 Jarosław Sachajko.

Jak dodał, chciałby usłyszeć "wyjaśnienia, czy to jest prawdą, co tam jest napisane". -  Jeżeli to jest prawdą, to żaden urlop nie powinien uchronić pana Mejzy przed dymisją - powiedział.

"Dzisiaj to Mejza kręci rządem, a nie rząd Mejzą"

- To próba przeczekania afery, a także próba nadużycia instytucji urlopu poselskiego - komentował w rozmowie z dziennikarzami w Sejmie poseł KO Robert Kropiwnicki. Urlop, jak wyjaśnił, przysługuje w nadzwyczajnych sytuacjach, takich jak problemy zdrowotne lub problemy rodzinne. - To w takich sytuacjach marszałek udziela takiego urlopu, a nie w sytuacjach, gdy poseł chce się schować przed opinią publiczną - powiedział Kropiwnicki.

Jego zdaniem, Mejza "powinien złożyć mandat i odejść z życia publicznego, a nie chować się na urlopie poselskim". - Dzisiaj to Mejza kręci rządem, a nie rząd Mejzą. Powołali go i mają kłopot, bo dali mu dużo, a teraz on ich szantażuje, że nie będą mieli bez niego większości. Morawiecki z Kaczyńskim dzisiaj mają twarz Mejzy. Jeżeli mają trochę odwagi i przyzwoitości, powinni go zdymisjonować, a jak nie mają większości, niech idą na wybory – mówił.

Zdaniem Kropiwnickiego utrzymywanie Mejzy w rządzie "po tych wszystkich ohydztwach, które wyszły na jaw" jest też "obelgą dla zwykłych posłów PiS, często przyzwoitych ludzi". - Większość sejmowa nie jest warta tego, żeby sprzedawać Polskę takim ludziom - dodał.

Ryszard Terlecki o Mejzie: myślę, że doczekamy się zawieszenia działalności
Ryszard Terlecki o Mejzie: myślę, że doczekamy się zawieszenia działalnościTVN24

Lewica: nie urlop tylko dymisja

- Nie urlop bezpłatny od wykonywania obowiązków wiceministra tylko dymisja - apelował w piątek w Sejmie do premiera Mateusza Morawieckiego Krzysztof Śmiszek (Lewica). Przypomniał, że mija 16 dzień, od kiedy posłowie Lewicy Anita Kucharska- Dziedzic i Maciej Kopiec złożyli zawiadomienie do prokuratury ws. działalności wiceministra sportu.  - Mija 16 dzień i nie dzieje się nic - podkreślił poseł. Jak dodał, prokuratura milczy, policja nie wykonuje swoich czynności, milczą także służby specjalne powołane do tego, aby wyjaśniać tego typu sprawy.

Śmiszek zwracał uwagę, że przez ten czas ani Łukasz Mejza, ani premier Matusz Morawiecki nie znaleźli czasu na to, aby przeprosić rodziców chorych dzieci. - Zwracamy się do premiera Mateusza Morawieckiego z apelem i prośbą, ale także z żądaniem, w imieniu rodzin poszkodowanych przez pana Łukasza Mejzę: niech pan, panie premierze nie składa podpisu pod wnioskiem urlopowym pana Mejzy, niech pan złoży podpis pod natychmiastową dymisją wiceministra sportu - mówiła Agnieszka Dziemianowicz-Bąk.

- I niech pan jednym ruchem ukróci insynuacje, że pan Mejza jest w rządzę dlatego, żeby ratować większość rządzącą, że jest pana, panie premierze, poplecznikiem i pana politycznym dzieckiem - dodała posłanka. Zaznaczyła, że każdy dzień zwłoki z dymisją Mejzy, jest obciążeniem dla szefa rządu. - Każdy dzień zwłoki, to jak splunięcie w twarz wszystkim osobom poszkodowanym - dodała Dziemianowicz-Bąk.

Terlecki: cierpliwość ma swoje granice

O sprawę Łukasza Mejzy pytany był wcześniej w piątek wicemarszałek Sejmu Ryszard Terlecki. Na uwagę, że "polityczna presja nie podziałała na Łukasza Mejzę", szef klubu PiS odparł: - No ja myślę, że podziała w najbliższym czasie i doczekamy się zawieszenia działalności.

Dopytywany, co z dymisją wiceministra sportu i turystyki powiedział, że "zawsze takim rozwiązaniem bardziej honorowym jest samozawieszenie się". Na pytanie, czy większość sejmowa cierpliwie czeka zatem na decyzję samego Mejzy powiedział, że "cierpliwość też ma swoje granice".

Autorka/Autor:ft, akw/kab, mtom

Źródło: tvn24.pl, PAP

Pozostałe wiadomości

Szef wywiadu wojskowego w Kijowie Kyryło Budanow prognozuje, że siły rosyjskie w ciągu najbliższych miesięcy spróbują zaatakować Ukrainę z północy. Rosja grozi, że wysadzi tamy w Kijowie i Kaniowie - informuje ukraińskie Centrum Przeciwdziałania Dezinformacji. Podsumowujemy miniony tydzień w Ukrainie.

Rosjanie spróbują "uderzyć z północy", kontrofensywa "znacznie" oddalona

Rosjanie spróbują "uderzyć z północy", kontrofensywa "znacznie" oddalona

Źródło:
NV, Ukraińska Prawda, RBK-Ukraina, PAP, tvn24.pl

- Jeśli pan premier Viktor Orban składał wizytę w imieniu Węgier, to i tak powiedziałbym, że jest to trudno wytłumaczalne wobec pełnoskalowej wojny, z jaką mamy do czynienia i stopnia intensywności tej wojny - mówił w "Faktach po Faktach" o wizycie Orbana w Moskwie Jacek Siewiera, szef Biura Bezpieczeństwa Narodowego.

Szef BBN o zachowaniu Orbana. "Trudno wytłumaczalne"

Szef BBN o zachowaniu Orbana. "Trudno wytłumaczalne"

Źródło:
TVN24

41-letni mężczyzna w sobotę wszedł wraz ze swoim 6-letnim synem do zalewu Nakło-Chechło (Śląskie). Po chwili obaj znaleźli się pod wodą. Na brzeg wyciągnął ich świadek zdarzenia.

Wszedł z synem do wody. Po chwili obaj potrzebowali pomocy

Wszedł z synem do wody. Po chwili obaj potrzebowali pomocy

Źródło:
tvn24.pl

Synoptycy IMGW ostrzegają przed burzami. Najgroźniejsze zjawiska spodziewane są na Podkarpaciu - tam obowiązują ostrzeżenia najwyższego stopnia. Sprawdź, gdzie aura będzie groźna.

Najwyższy stopień ostrzeżeń. IMGW ostrzega przed nawałnicami

Najwyższy stopień ostrzeżeń. IMGW ostrzega przed nawałnicami

Aktualizacja:
Źródło:
IMGW

48-letni polski alpinista nie przeżył wypadku podczas wejścia na Dwie Wieże we wschodniej części Tatr Wysokich na Słowacji. O tragicznym zdarzeniu poinformowało słowackie pogotowie górskie.

Polak zginął w słowackich górach

Polak zginął w słowackich górach

Źródło:
PAP, tvn24.pl

Gdzie jest burza? W sobotę 13.07 nad Polską pojawiają się wyładowania atmosferyczne. W burzach mocno wieje i obficie pada. Śledź aktualną sytuację pogodową na tvnmeteo.pl.

Gdzie jest burza? Wieczór głośny od grzmotów

Gdzie jest burza? Wieczór głośny od grzmotów

Aktualizacja:
Źródło:
tvnmeteo.pl

Jeden z dronów Shahed, używanych przez rosyjską armię do ataków na Ukrainę, wleciał na Białoruś w sobotę o godzinie trzeciej nad ranem i przeleciał ponad 350 kilometrów - podał niezależny kanał Biełaruski Hajun. Do przechwycenia drona poderwano śmigłowiec i myśliwiec - poinformował.

Shahed pokonał 350 kilometrów nad Białorusią

Shahed pokonał 350 kilometrów nad Białorusią

Źródło:
Biełaruski Hajun, tvn24.pl

Był doświadczonym pilotem, wylatał ponad 2000 godzin. W piątek 12 lipca major Robert Jeł zginął tragicznie w Kosakowie podczas wykonywania lotu treningowego samolotem M-346 Bielik. Przyczyny tragedii są wyjaśniane. Niespełna dwa tygodnie temu z majorem rozmawiał nasz reporter Artur Molęda.

Robert "Killer" Jeł zginął tragicznie. Bycie pilotem było spełnieniem jego marzeń

Robert "Killer" Jeł zginął tragicznie. Bycie pilotem było spełnieniem jego marzeń

Źródło:
Fakty po Południu TVN24

Gwałtowne burze przetoczyły się w piątek i w nocy z piątku na sobotę przez Polskę. Towarzyszący wyładowaniom silny wiatr zrywał dachy z budynków, powalał drzewa. Szczególnie niebezpiecznie było w Tomaszowie Mazowieckim (Łódzkie), gdzie w wyniku nawałnicy porwało dach i zniszczyło elewację centrum handlowego.

Ranni, zerwane dachy, powalone drzewa. Ponad pięć tysięcy interwencji po nawałnicach

Ranni, zerwane dachy, powalone drzewa. Ponad pięć tysięcy interwencji po nawałnicach

Aktualizacja:
Źródło:
tvnmeteo.pl, PAP, TVN24

Plenerowy festiwal Audioriver w Łodzi został w piątkowy wieczór przerwany z powodu burzy. W sobotę organizatorzy poinformowali, że impreza będzie kontynuowana do niedzieli. Zaapelowali jednak, by uczestnicy na bieżąco śledzili ich komunikaty.

"Nie mieliśmy żadnego wyboru". Przerwany festiwal

"Nie mieliśmy żadnego wyboru". Przerwany festiwal

Źródło:
PAP, tvn24.pl

Po matce dostała walizkę, a w niej kilka kosmetyków, zdjęć i książek. - Drobnica, do wyceny praktycznie zero złotych - mówi w rozmowie z redakcją biznesową tvn24.pl Katarzyna Kujawa, prawniczka z kancelarii adwokackiej Rynkowski. Mimo to na konto wchodzi komornik i zabiera dziesięć tysięcy złotych. W kolejce są następne egzekucje. - Mam już wiele nieprzespanych nocy za sobą, jestem tym okrutnie zmęczona - komentuje Maria Zapędowska, która spłaca długi po zmarłym rodzicu.

Dostała walizkę, musi spłacać dług. "Gehenna i paranoja. Idzie się rozchorować"

Dostała walizkę, musi spłacać dług. "Gehenna i paranoja. Idzie się rozchorować"

Źródło:
tvn24.pl

Na ślubie wystąpili już Rihanna i Justin Bieber, był szklany pałac i rejs, a "najbardziej ekstrawaganckie wesele roku" jeszcze się nie skończyło - pisze "Wall Street Journal". Eksperci z branży szacują, ile to wszystko kosztowało.

"Najbardziej ekstrawagancki ślub roku". Ile to kosztowało

"Najbardziej ekstrawagancki ślub roku". Ile to kosztowało

Źródło:
"The Wall Street Journal"

40-letni mężczyzna został napadnięty na placu Konstytucji. Jak podała straż miejska, został pobity i skopany do nieprzytomności. Poszkodowanemu na pomoc ruszył strażnik.

Bili pięściami i kopali. 40-latek napadnięty w środku dnia w centrum miasta

Bili pięściami i kopali. 40-latek napadnięty w środku dnia w centrum miasta

Źródło:
tvnwarszawa.pl

Księżna Kate pojawi się na niedzielnym finale Wimbledonu mężczyzn - poinformował Pałac Kensington. Będzie to jej drugie publiczne wystąpienie od czasu zdiagnozowania u niej choroby nowotworowej.

Kate będą mogły zobaczyć w niedzielę miliony ludzi. Komunikat Pałacu Kensington 

Kate będą mogły zobaczyć w niedzielę miliony ludzi. Komunikat Pałacu Kensington 

Źródło:
Reuters, tvn24.pl

Ratownicy odnaleźli ostatniego poszukiwanego górnika w kopalni Rydułtowy, w której w czwartek doszło do wstrząsu. Śląski Urząd Wojewódzki w Katowicach poinformował, że mężczyzna żyje. - Jest przygotowywany do transportu na powierzchnię, jest w stanie komunikatywnym, został opatrzony przez lekarza - powiedział prezes Polskiej Grupy Górniczej, Leszek Pietraszek.

Poszukiwany górnik został odnaleziony. Mężczyzna żyje. "Jest w stanie komunikatywnym"

Poszukiwany górnik został odnaleziony. Mężczyzna żyje. "Jest w stanie komunikatywnym"

Aktualizacja:
Źródło:
PAP, tvn24, TVN24

Przez dwa miesiące w roku jest tyle pracy, że nie wiadomo, w co ręce włożyć. Potem mają "szyje jak u żyrafy", wyglądając majowego weekendu, bo brakuje pieniędzy po zimie. Dla firm funkcjonujących w turystyce nie ma niczego pośrodku. Niektóre się zamykają, część szuka pomysłu, jak przetrwać w trakcie tak zwanego niskiego sezonu.

Najpierw "ostra jazda", potem "szyja jak u żyrafy"

Najpierw "ostra jazda", potem "szyja jak u żyrafy"

Źródło:
tvn24.pl

Część klientów otrzymała wysokie przedpłaty za prąd na lipiec i koleje miesiące. Stało się to zanim weszły w życie nowe regulacje mrożące ceny energii. Czy firmy energetyczne wyślą nowe, skorygowane rachunki? Zapytaliśmy o to największych sprzedawców prądu w kraju.

Zamieszanie z cenami prądu. "Przyjmujemy wszystkie wnioski o korekty"

Zamieszanie z cenami prądu. "Przyjmujemy wszystkie wnioski o korekty"

Źródło:
tvn24.pl

Izraelskie wojsko przeprowadziło atak na miasto Chan Junus w Strefie Gazy. Jak twierdzi armia, celem był dowódca wojskowy Hamasu Mohammed Deif. Według lokalnych władz, w ataku zginęło co najmniej 71 Palestyńczyków, a blisko 300 osób zostało rannych. Co najmniej 17 Palestyńczyków zginęło z kolei w izraelskim ataku na salę modlitw w obozie dla uchodźców położonym na zachód od miasta Gaza - podały władze w Gazie.

Twierdzą, że celem był dowódca Hamasu. Nie żyje kilkadziesiąt osób

Twierdzą, że celem był dowódca Hamasu. Nie żyje kilkadziesiąt osób

Aktualizacja:
Źródło:
Reuters, PAP
Rocznica rzezi wołyńskiej. "Co następne - inscenizacja komór gazowych i krematoriów z Auschwitz?"

Rocznica rzezi wołyńskiej. "Co następne - inscenizacja komór gazowych i krematoriów z Auschwitz?"

Źródło:
tvn24.pl, gov.pl
Premium

Sąd w Nowym Meksyku umorzył sprawę przeciwko Alecowi Baldwinowi oskarżonemu o nieumyślne spowodowanie śmierci operatorki Halyny Hutchins. W październiku 2021 roku została postrzelona na planie westernu "Rust". Ranny został wówczas reżyser filmu Joel Souza.

Sąd zdecydował, Alec Baldwin się rozpłakał

Sąd zdecydował, Alec Baldwin się rozpłakał

Źródło:
PAP

Sudańskie służby bezpieczeństwa nakazały wszystkim cudzoziemcom opuszczenie stolicy kraju Chartumu i jego okolic w ciągu dwóch tygodni. Powodem są nasilające się walki w mieście.

Cudzoziemcy mają dwa tygodnie, żeby wyjechać z miasta

Cudzoziemcy mają dwa tygodnie, żeby wyjechać z miasta

Źródło:
PAP

Nie żyje Stanisław Wielgus, pilot doświadczalny, konstruktor i instruktor lotniczy. Jego kariera trwała nieprzerwanie 56 lat. Zmarł w piątek w wieku 97 lat. Wielgus w czasie II wojny światowej był łącznikiem Armii Krajowej, walczył z partyzantce.

Stanisław Wielgus nie żyje. Pilot i konstruktor miał 97 lat

Stanisław Wielgus nie żyje. Pilot i konstruktor miał 97 lat

Źródło:
dlapilota.pl

Tylko 20 procent kobiet w Polsce wykrywa wcześnie nowotwory piersi, a ta wczesna diagnostyka jest w zasadzie kluczem do wyleczenia - mówiła w TVN24 Marta Bednarek z Fundacji Rak'n'Roll. Podkreśliła, że mammografia jest jednym z badań, do których nie ma problemów z dostaniem się i jest bezpłatna. Bednarek oceniła, że wprowadzenie jej do pakietu badań medycyny pracy jest dobrym pomysłem.

Mammografia w pakiecie? "Naszym zdaniem bardzo dobry pomysł"

Mammografia w pakiecie? "Naszym zdaniem bardzo dobry pomysł"

Źródło:
TVN24

Wokół sztucznej inteligencji powstaje bańka inwestycyjna, która może zakończyć się katastrofą. Tak jak bańka internetowa z początku wieku - uważa analityk James Ferguson.

Ostrzeżenie przed powtórką z historii. "Wiemy, jak takie bańki się kończą"

Ostrzeżenie przed powtórką z historii. "Wiemy, jak takie bańki się kończą"

Źródło:
Fortune

"Doppelgänger. Sobowtór", "Godzilla i Kong: Nowe imperium" czy "Król Zanzibaru" - to tylko kilka tytułów, jakie w ostatnich dniach dodano do biblioteki platformy streamingowej Max. Wśród nowości znalazły się także cenione komedie, dramaty i wciągające dokumenty. Co warto obejrzeć?  

Nowości na Max. Kinowe hity i komedie w gwiazdorskiej obsadzie

Nowości na Max. Kinowe hity i komedie w gwiazdorskiej obsadzie

Źródło:
tvn24.pl