"Pod pilnym okiem pograniczników". Centrum dla dziennikarzy stanęło przy granicy z Białorusią

Aktualizacja:
Źródło:
TVN24, PAP
Reporterka TVN24 z centrum prasowego przy granicy
Reporterka TVN24 z centrum prasowego przy granicyTVN24
wideo 2/20
Reporterka TVN24 z centrum prasowego przy granicyTVN24

Od 1 grudnia do 1 marca przy granicy z Białorusią obowiązuje zakaz przebywania, który zastąpił stan wyjątkowy. Wizyty dziennikarzy mają formę zorganizowaną i będą odbywać się pod opieką Straży Granicznej. - Z naszego punktu widzenia właściwie nic się nie zmieniło. Musimy bazować na przekazach funkcjonariuszy i rządu - przekazała reporterka TVN24. W piątek odbyła się tam pierwsza konferencja przedstawicieli rządu. - Jesteśmy przygotowani na to, że w najbliższych miesiącach pojawią się kolejne zorganizowane ruchy migracyjne - poinformował rzecznik rządu. Wiceszef MSZ uczulał, aby sytuacja przy granicy nie przesłaniała tego, co się dzieje na Białorusi.

W Popławcach na Podlasiu (miejscowości znajdującej się poza strefą objętą zakazem wjazdu) uruchomiono centrum prasowe dla dziennikarzy. - Centrum powstało głownie po to, żeby dziennikarze mogli się ogrzać, zjeść coś. Jest mała kuchnia, toaleta. Tutaj będą organizowane konferencje, na górze jest sala konferencyjna. Na dole są stoły, gdzie można podładować telefon i komputer, narzędzia pracy. Zapowiadane jest, że będą tu się odbywać szkolenia czy warsztaty dla dziennikarzy - opisała reporterka TVN24 Marta Abramczyk, która jest na miejscu.

OGLĄDAJ TVN24 NA ŻYWO W TVN24 GO

Praca "pod pilnym okiem pograniczników", "musimy bazować na przekazach funkcjonariuszy i rządu"

Dziennikarze, mimo zniesienia stanu wyjątkowego, nie mogą swobodnie poruszać się w strefie przygranicznej. Aktualnie tym, który będzie decydował o tym, którzy dziennikarze mogą przebywać na terenie przygranicznym, jest komendant Straży Granicznej. W tej sytuacji przedstawiciele mediów muszą starać się o akredytacje, aby móc pracować przy granicy z Białorusią.

- Straż Graniczna zapowiada, że będzie się to odbywać na ściśle określonych zasadach. Są tutaj duże restrykcje. Zaczynają się od liczby dziennikarzy, którzy będą mogli w wyprawie [do strefy granicznej - przyp. red.] uczestniczyć. Liczba jest okrojona, w wyprawie będzie mógł brać udział reporter i operator z danej redakcji. Wszystko będzie pod pilnym okiem pograniczników - powiedziała Abramczyk.

Reporterka wyjaśniła, że dziennikarze będą mogli ubiegać się o wskazanie miejsca, gdzie chcieliby pojechać. - Jeśli pogranicznicy się na to zgodzą, to w to miejsce się razem udadzą. Wszystko pod okiem, pod nadzorem funkcjonariuszy - mówiła. - Dziennikarze nie będą mogli swobodnie, samodzielnie się poruszać, żeby sprawdzić, co w tej strefie się dzieje - zaznaczyła. Dodała, że redakcja TVN24 nie dostała dotąd odpowiedzi, kiedy mogłaby wziąć udział w wyjeździe na strefę objętą zakazem wjazdu.

Czy od momentu zniesienia stanu wyjątkowego zmieniło się środowisko do pracy dziennikarzy przy granicy? - Z naszego punktu widzenia właściwie nic się nie zmieniło. Nie możemy przejechać bliżej granicy, nie możemy sprawdzić na własne oczy i przy pomocy kamer zarejestrować, co tam się dzieje. Musimy bazować na przekazach funkcjonariuszy i rządu - wymieniła dziennikarka.

Komentarz byłego RPO: "Dzisiaj chodzi o obszar przy granicy, jutro może chodzić o zupełnie inne nadużycia władzy"

W piątek w centrum prasowym odbyła się konferencja rzecznika prasowego rządu Piotra Muellera, wiceszefa MSZ Marcina Przydacza oraz komendanta Podlaskiego Oddziału Straży Granicznej generała brygady Andrzeja Jakubaszka.

Rzecznik rządu: jesteśmy przygotowani, że w najbliższych miesiącach pojawią się ruchy migracyjne z Afganistanu

Rzecznik rządu Piotr Mueller mówił o "sztucznych ruchach migracyjnych" wywoływanych przez reżim białoruski oraz Rosję. - Te działania mają nie tylko charakter wojny hybrydowej, tej, którą obserwujemy bezpośrednio na granicy polsko-białoruskiej, ale również charakter działań innego rodzaju, które są podejmowane równolegle do tych działań, które możemy obserwować gołym okiem - opisał.

Powiedział, że chodzi między innymi o dezinformację, ataki hakerskie oraz manipulację cenami czy dostawami gazu. - To również obserwowane przez nas i naszych sojuszników działania o charakterze mobilizacji wojsk na terenie czy to Białorusi, czy w Rosji, ćwiczenia, które mogą budzić, i budzą, nasz uzasadniony niepokój - mówił.

- W tej chwili jesteśmy przygotowani na to, że w najbliższych miesiącach pojawią się kolejne zorganizowane ruchy migracyjne, tym razem na podstawie tych informacji dyplomatycznych, informacji wywiadowczych, które docierają z naszych służb oraz służb naszych partnerów, zorganizowane ruchy migracyjne z terenu Afganistanu - dodał.

Komendant Podlaskiego Oddziału SG: ludzi faktycznie jest mniej

Komendant Podlaskiego Oddziału Straży Granicznej generał brygady Andrzej Jakubaszek opisał, że migranci są zawożeni z Brześcia w pobliże miejscowości takich jak Mielnik i Czeremcha na styku województw lubelskiego i podlaskiego.

Dodał, że jeśli chodzi o presję migracyjną, liczby "mogą nasuwać wrażenie pewnej stabilizacji" - Faktycznie jest tych ludzi mniej - przyznał. Jego zdaniem podstawowym czynnikiem, który miał na to wpływ, było "przetestowanie sposobu naszej reakcji, głównie na to największe zdarzenie, jakie miało miejsce nieopodal, przy przejściu granicznym Kuźnica Białostocka-Bruzgi".

Wiceszef MSZ: sytuacja na granicy nie powinna przesłaniać tego, co się dzieje na Białorusi

Wiceszef MSZ Marcin Przydacz mówił między innymi, że sytuacja na granicy polsko-białoruskiej "nie powinna nam przesłaniać tego, co nadal dzieje się na Białorusi". - Dziennikarze siedzą w więzieniach, ponad 800 więźniów politycznych nadal przetrzymywanych jest w trudnych warunkach w aresztach - przypomniał.

Przydacz zwrócił uwagę, że w czwartek Unia Europejska finalnie zaakceptowała listę konkretnych osób i przedsiębiorstw objętych sankcjami ekonomicznymi. - To jest 17 osób odpowiedzialnych za realizowanie operacji hybrydowej, ale również osoby odpowiedzialne za wszelkie represje - opisał.

Tłumaczył, że najbardziej odczuwalne dla reżimu Łukaszenki jest objęcie sankcjami przedsiębiorstw z sektora naftowego, energetycznego, chemicznego i lotniczego.

Co dzieje się przy polsko-białoruskiej granicy?

Przy polsko-białoruskiej granicy trwa kryzys migracyjny wywołany przez reżim Aleksandra Łukaszenki, który instrumentalnie wykorzystuje migrantów w odpowiedzi na unijne sankcje. Sytuacja zaostrzyła się w połowie listopada, kiedy migranci zebrali się w pobliżu przejścia granicznego w Kuźnicy i siłowo próbowali przedostać się do Polski. Te próby powtarzają się co jakiś czas w różnych miejscach na granicy.

W czwartek Unia Europejska zdecydowała o kolejnym pakiecie sankcji na Mińsk. Restrykcje polegają na zakazie na teren Unii i zamrożeniu aktywów. Białoruś w odpowiedzi zapowiedziała środki "ostre, asymetryczne, lecz adekwatne".

Czytaj raport tvn24.pl: Kryzys na granicy polsko-białoruskiej >>>

Od 1 grudnia do 1 marca na mocy rozporządzenia ministra spraw wewnętrznych i administracji Mariusza Kamińskiego na terenie przy granicy z Białorusią obowiązuje zakaz przebywania. Obejmuje on 115 miejscowości województwa podlaskiego i 68 miejscowości województwa lubelskiego. Został wprowadzony zaraz po zakończeniu obowiązywania na tym terenie stanu wyjątkowego, który ograniczał obecność w pasie przygranicznym między innymi dziennikarzy, lekarzy i aktywistów grup pomocowych.

Autorka/Autor:akw

Źródło: TVN24, PAP

Tagi:
Raporty:
Pozostałe wiadomości

"Uczciwi nie mają się czego bać" - napisał premier Donald Tusk w reakcji na zajście podczas niedzielnego spotkania Karola Nawrockiego z mieszkańcami w Lęborku. Podczas niego jeden z uczestników stwierdził, że Donald Tusk "zrobi wszystko", żeby kandydat PiS, "nawet jeśli wygra wybory, nie został prezydentem". Wywołało to duże emocje wśród zebranych, którzy zaczęli skandować - według różnych wersji - "nie bać Tuska" albo "j***ć Tuska". - Jeśli chodzi o pana premiera, ja rozumiem pana emocje - komentował Nawrocki.

Okrzyki o Tusku na spotkaniu z Nawrockim. Premier reaguje

Okrzyki o Tusku na spotkaniu z Nawrockim. Premier reaguje

Aktualizacja:
Źródło:
TVN24

Karol Nawrocki, kandydat PiS na prezydenta, jako dyrektor Muzeum II Wojny Światowej przez ponad pół roku korzystał z luksusowego apartamentu w muzealnym kompleksie hotelowym - ustaliła "Gazeta Wyborcza". Napisała, że Nawrocki nigdy nie zapłacił za pobyt, a jego dom znajduje się około pięciu kilometrów od tego miejsca. Rzeczniczka Nawrockiego stwierdziła, że "być może w czasie pandemii (...) pokój był formalnie zarezerwowany przez komórkę Muzeum, odpowiedzialną za część hotelową, natomiast nigdy ówczesny dyrektor nie korzystał z niego przez 180 dni". Do sprawy odniósł się także obecny wicedyrektor muzeum.

Pół roku rezerwacji w muzealnym apartamencie deluxe. "Wyborcza": Nawrocki nie zapłacił ani grosza

Pół roku rezerwacji w muzealnym apartamencie deluxe. "Wyborcza": Nawrocki nie zapłacił ani grosza

Źródło:
PAP, Gazeta Wyborcza, tvn24.pl

Donald Trump ma zacząć kadencję od wydania około stu rozporządzeń. Mają one dotyczyć między innymi dodatkowych restrykcji na granicy, poluzowania regulacji dotyczących wydobycia ropy naftowej, nałożenia nowych ceł oraz zmian w pracy urzędników państwowych. Nowy prezydent chce zerwać także z prawem ziemi.

Restrykcje imigracyjne, wydobycie ropy i cła. Takie mają być pierwsze decyzje Trumpa

Restrykcje imigracyjne, wydobycie ropy i cła. Takie mają być pierwsze decyzje Trumpa

Źródło:
PAP

Mieszkańcy środkowej i wschodniej części Stanów Zjednoczonych przygotowują się na atak zimy. Ostrzeżenia przed burzami śnieżnymi i siarczystym mrozem obejmują tereny zamieszkane przez 70 milionów osób. Miejscami spodziewane są opady śniegu do 90 centymetrów, a temperatura odczuwalna lokalnie spadnie poniżej -40 stopni.

Odczują prawie -50 stopni, spadnie niemal metr śniegu. Trwają ostatnie przygotowania

Odczują prawie -50 stopni, spadnie niemal metr śniegu. Trwają ostatnie przygotowania

Źródło:
PAP, NWS

Będziemy bronić Meksykanów mieszkających w Stanach Zjednoczonych – zapewniła w niedzielę prezydent Meksyku Claudia Sheinbaum, dzień przed inauguracją rządów Donalda Trumpa, który zapowiedział masową deportację migrantów z USA.

Prezydentka Meksyku reaguje na słowa Donalda Trumpa

Prezydentka Meksyku reaguje na słowa Donalda Trumpa

Źródło:
PAP

Kiedy słońce zajdzie jutro wieczorem, inwazja naszych granic dobiegnie końca - zapowiedział prezydent elekt Donald Trump w trakcie wiecu przed swoją inauguracją w Waszyngtonie. Trump zapowiedział też przejęcie 50 procent udziałów w TikToku, zakończenie wojny w Ukrainie i wszystkich innych kryzysów.

"Kiedy słońce zajdzie jutro wieczorem, inwazja naszych granic dobiegnie końca"

"Kiedy słońce zajdzie jutro wieczorem, inwazja naszych granic dobiegnie końca"

Źródło:
Reuters, PAP
Trzaskowski może przegrać, jeśli popełni błędy Kamali Harris

Trzaskowski może przegrać, jeśli popełni błędy Kamali Harris

Źródło:
tvn24.pl
Premium

Myślę, że to, co zobaczymy w najbliższych dniach, to będzie absolutne odwrócenie tego, co było - oceniła w "Faktach Po Faktach" w TVN24 doktor Renata Nowaczewska, amerykanistka z Uniwersytetu Szczecińskiego, która mówiła w programie o rozpoczynającej się prezydenturze Donalda Trumpa. Drugi gość programu, dr hab. Tomasz Płudowski,

"Widzieliśmy, jak nisko Trump może upaść. Chciałabym zobaczyć, jak może wysoko polecieć"

"Widzieliśmy, jak nisko Trump może upaść. Chciałabym zobaczyć, jak może wysoko polecieć"

Źródło:
TVN24
Wiedza o zdrowiu i seksie tylko dla chętnych? Już możemy zgadywać, jak to się skończy

Wiedza o zdrowiu i seksie tylko dla chętnych? Już możemy zgadywać, jak to się skończy

Źródło:
tvn24.pl
Premium

W Strasburgu rozpoczyna się posiedzenie Parlamentu Europejskiego. Jego głównym punktem będzie debata z premierem Donaldem Tuskiem. Szef polskiego rządu w środę przedstawi priorytety polskiej prezydencji. Europosłowie omówią też relacje z USA po zaprzysiężeniu Donalda Trumpa.

Debata z Tuskiem, immunitet Obajtka, "wybory" na Białorusi. Parlament Europejski rozpoczął posiedzenie

Debata z Tuskiem, immunitet Obajtka, "wybory" na Białorusi. Parlament Europejski rozpoczął posiedzenie

Źródło:
PAP

Likwidacja pociągów kategorii Twoje Linie Kolejowe (TLK) może nastąpić w latach 2027 - 2030 - przewiduje PKP Intercity. W obecnym rozkładzie kursuje 46 pociągów TLK; w poprzednim było ich 54. Połączenia przez nie obsługiwane są zastępowane bardziej nowoczesnymi wagonami.

Ta kategoria pociągów ma zniknąć

Ta kategoria pociągów ma zniknąć

Źródło:
PAP

Gęsta mgła utrudniała pracę lotnisku Kraków-Balice. Przedstawiciele portu lotniczego poprosili o śledzenie śledzenie komunikatów linii lotniczych oraz komunikatów na lotnisku. Mglista aura lokalnie może utrzymywać się jeszcze przez wiele godzin.

Gęsta mgła na lotnisku Kraków-Balice. "Prosimy o sprawdzenie statusu lotu"

Gęsta mgła na lotnisku Kraków-Balice. "Prosimy o sprawdzenie statusu lotu"

Źródło:
Lotnisko Kraków, IMGW, tvnmeteo.pl

- Naprawdę wszystko się zdarzyć może, walczymy o drugą turę - powiedział w "Rozmowie Piaseckiego" w poniedziałek wicemarszałek Sejmu Włodzimierz Czarzasty pytany o to, jaki wynik w wyborach prezydenckich Magdaleny Biejat uzna za przyzwoity. Współprzewodniczący Nowej Lewicy mówił również o tym, co jego zdaniem będzie kluczowe dla wyborców w kampanii.

Czarzasty: Trzy rzeczy będą "faktorem" zwycięstwa w wyborach. Walczymy o drugą turę

Czarzasty: Trzy rzeczy będą "faktorem" zwycięstwa w wyborach. Walczymy o drugą turę

Źródło:
TVN24

W hostelu na terenie warszawskiego Wawra doszło do awantury. Jak informuje policja, czterech obcokrajowców pobiło dwóch mężczyzn. Zniszczona została część wyposażenia obiektu. Podejrzani zostali zatrzymani.

Awantura w hostelu. Pobici mieszkańcy, zniszczone stoły, krzesła i drzwi

Awantura w hostelu. Pobici mieszkańcy, zniszczone stoły, krzesła i drzwi

Źródło:
tvnwarszawa.pl

Cztery osoby zostały zatrzymane w sprawie podrabiania pieniędzy i wprowadzania ich do obrotu. Policjanci z Bemowa przejęli fałszywe banknoty i sprzęt, który mógł służyć do drukowania stuzłotówek i dwustuzłotówek, a także kilkaset arkuszy z wydrukowanymi polskimi znakami pieniężnymi oraz narkotyki.

Wpadł w sklepie z fałszywą stuzłotówką, dotarli do drukarni podróbek. Cztery osoby zatrzymane

Wpadł w sklepie z fałszywą stuzłotówką, dotarli do drukarni podróbek. Cztery osoby zatrzymane

Źródło:
tvnwarszawa.pl

To była wspólna akcja "łowców cieni" z CBŚP i czeskiej policji. W Ostrawie zatrzymali dwóch mężczyzn poszukiwanych Europejskimi Nakazami Aresztowania i listami gończymi. Obaj są podejrzani między innymi o udział w grupach przestępczych.

Akcja "łowców cieni" i czeskiej policji, dwie osoby zatrzymane

Akcja "łowców cieni" i czeskiej policji, dwie osoby zatrzymane

Źródło:
tvnwarszawa.pl/CBŚP

Grono słowackich psychiatrów i psychologów w liście otwartym do premiera oceniło, że jego działania zmieniają kulturę polityczną i polaryzują społeczeństwo. Wezwali Roberta Ficę do autorefleksji lub odejścia z polityki. W odpowiedzi szef rządu ocenił, że specjaliści nadużyli swojego zawodowego powołania i zagroził, że poinformuje międzynarodowe stowarzyszenia o ich działalności.

Psychiatrzy i psycholodzy wzywają premiera do autorefleksji

Psychiatrzy i psycholodzy wzywają premiera do autorefleksji

Źródło:
PAP, TVN24

Dziś Blue Monday, zwany często najsmutniejszym dniem w roku. - To mit, który nie ma poparcia w badaniach naukowych - przestrzega psycholog Tomasz Rachwalski. I wyjaśnia, dlaczego wiara w Blue Monday może być szkodliwa.

Dziś Blue Monday. Najsmutniejszy dzień w roku czy szkodliwy mit?

Dziś Blue Monday. Najsmutniejszy dzień w roku czy szkodliwy mit?

Źródło:
PAP, tvn24.pl

W stolicy Alaski silny wiatr zdmuchnął dach z domu i rzucił nim o sąsiedni budynek. Moment ten widać na nagraniu z monitoringu. Fragmenty blachy spowodowały niemałe zniszczenia.

Jedli śniadanie, zdążył krzyknąć: "uciekajcie wszyscy". Wiatr zdmuchnął dach z domu

Jedli śniadanie, zdążył krzyknąć: "uciekajcie wszyscy". Wiatr zdmuchnął dach z domu

Źródło:
alaskasnewssource.com

W Białce Tatrzańskiej ośmioletnia dziewczynka wypadła z wyciągu krzesełkowego. Dziecko zostało przetransportowane do szpitala.

Dziecko wypadło z wyciągu krzesełkowego

Dziecko wypadło z wyciągu krzesełkowego

Źródło:
tvn24.pl

Donald Trump zostanie w poniedziałek zaprzysiężony na urząd 47. prezydenta Stanów Zjednoczonych. Uroczystość rozpocznie się o godzinie 18 czasu polskiego. Od godziny 15 w TVN24, TVN24 BiS i TVN24 GO rusza program poświęcony temu wydarzeniu.

Dziś zaprzysiężenie Donalda Trumpa. Wydanie specjalne w TVN24, TVN24 BiS i TVN24 GO

Dziś zaprzysiężenie Donalda Trumpa. Wydanie specjalne w TVN24, TVN24 BiS i TVN24 GO

Źródło:
tvn24.pl, PAP

IMGW wydał ostrzeżenia meteorologiczne. W poniedziałek w sporej części kraju wciąż występują gęste mgły, lokalnie ograniczające widzialność poniżej 200 metrów. Trudne warunki utrzymają się przez cały poranek.

Mgły snują się w 12 województwach. IMGW ostrzega

Mgły snują się w 12 województwach. IMGW ostrzega

Źródło:
IMGW, tvnmeteo.pl

W Stambule suczka przyniosła pod drzwi kliniki weterynaryjnej wyziębione, umierające szczenię. Całe zdarzenie można teraz zobaczyć na nagraniu uchwyconym przez kamery monitoringu.

Przyniosła ledwo żywego szczeniaka pod drzwi kliniki. Pokazali nagranie

Przyniosła ledwo żywego szczeniaka pod drzwi kliniki. Pokazali nagranie

Źródło:
ENEX, bianet.org
Jak Donald Trump urządzi nam świat, cz. 1. Pieniądze są najważniejsze

Jak Donald Trump urządzi nam świat, cz. 1. Pieniądze są najważniejsze

Źródło:
tvn24.pl
Premium

Europa, idąc za przykładem USA, powinna rozważyć wprowadzenie zakazu działania TikToka - oświadczył w niedzielę szef estońskiej dyplomacji Margus Tsahkna. Aplikacja ta została wyłączona w Stanach Zjednoczonych, ale po kilkunastu godzinach przywrócono jej działanie po zapowiedzi Donalda Trumpa.

"Uzasadniona obawa" wobec TikToka. "To nie są media, to narzędzie wpływu"

"Uzasadniona obawa" wobec TikToka. "To nie są media, to narzędzie wpływu"

Źródło:
PAP
Będzie drugim najpotężniejszym człowiekiem w Ameryce. A niedługo może numerem jeden

Będzie drugim najpotężniejszym człowiekiem w Ameryce. A niedługo może numerem jeden

Źródło:
tvn24.pl
Premium

Trzy uwolnione przez Hamas zakładniczki wróciły już do Izraela. W ośrodku recepcyjnym w kibucu Reim czekały na nie matki, które po ponad roku wzięły swoje córki w ramiona. Bliscy Romi Gonen, Emily Damari i Doron Steinbrecher nie kryli wzruszenia. Siły Obronne Izraela udostępniły wideo, na którym widać emocjonalną reakcję ojca Gonen w oczekiwaniu na jej powrót.

Mówiła, że uwierzy dopiero, gdy zobaczy ją żywą

Mówiła, że uwierzy dopiero, gdy zobaczy ją żywą

Źródło:
Reuters, BBC

W ramach rozejmu w Strefie Gazy władze Izraela zwolniły z więzień 90 Palestyńczyków, głównie kobiet i dzieci – podała w nocy z niedzieli na poniedziałek izraelska służba więzienna. Wcześniej Hamas uwolnił trzy przetrzymywane od 15 miesięcy zakładniczki.

Władze Izraela zwolniły z więzień niemal 100 Palestyńczyków

Władze Izraela zwolniły z więzień niemal 100 Palestyńczyków

Źródło:
PAP

W nocy w bloku przy ulicy Tomaszowskiej w Rawie Mazowieckiej doszło do pożaru mieszkania. Z lokalu, w którym było źródło ognia, strażacy ewakuowali 78-letnią kobietę, niestety jej życia nie udało się uratować.

Pożar w bloku, nie żyje jedna z lokatorek

Pożar w bloku, nie żyje jedna z lokatorek

Źródło:
tvn24.pl

Kilkanaście dni temu odbyło się spotkanie Barbary Nowackiej, Władysława Kosiniaka-Kamysza, Tomasza Siemoniaka i Donalda Tuska, gdzie po raz pierwszy twardo zasygnalizowano, że edukacja zdrowotna to będzie przedmiot nieobowiązkowy - mówił w programie "W kuluarach" Konrad Piasecki. W ocenie Mai Wójcikowskiej sposób komunikowania tej decyzji "świadczy o pozycji politycznej Barbary Nowackiej" i jej relacjach z ludowcami.

"Jak Donald Tusk to powiedział, to właściwie już było po herbacie"

"Jak Donald Tusk to powiedział, to właściwie już było po herbacie"

Źródło:
TVN24
"Melania, ojej, co ona musi znosić!"

"Melania, ojej, co ona musi znosić!"

Źródło:
tvn24.pl
Premium

"Ministerstwo Finansów nie wprowadziło nowego podatku od ogrodzeń" - przekazał resort w niedzielnym komunikacie. Jak wyjaśniono, taka danina obowiązywała już wcześniej, a podlegają jej wyłącznie ogrodzenia związane z działalnością gospodarczą.

Podatek za płot. Resort finansów zabiera głos

Podatek za płot. Resort finansów zabiera głos

Źródło:
PAP, tvn24.pl

55. Światowe Forum Ekonomiczne w Davos (WEF) rozpoczyna się już w poniedziałek. Coroczne spotkanie liderów polityki i biznesu odbędzie się pod hasłem "Współpraca w inteligentnym wieku". Obrady i bardziej kuluarowe dyskusje zdominuje temat prezydentury Donalda Trumpa, a także sztucznej inteligencji.

Rusza Światowe Forum Ekonomiczne w Davos

Rusza Światowe Forum Ekonomiczne w Davos

Źródło:
PAP

W trakcie pożarów w Los Angeles uaktywnili się zwolennicy teorii spiskowych. Według jednej z nich w wywołanie pożarów zamieszane były "globalne elity", a ogień został podłożony celowo, aby w mieście zrealizować koncepcję smart city. Tłumaczymy, na czym polega ta teoria spiskowa.

"Teren Los Angeles jest 'resetowany'". Teoria spiskowa w obliczu pożarów w Kalifornii

"Teren Los Angeles jest 'resetowany'". Teoria spiskowa w obliczu pożarów w Kalifornii

Źródło:
Konkret24

To jest coś niesamowitego, jakie ogromne wsparcie od was otrzymaliśmy. Tak przeogromne, kiedy jest ten czas słów, które ranią, bardzo ranią - powiedział w "Faktach po Faktach" w TVN24 Jerzy Owsiak, szef Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W programie mówił między innymi o niedawnych groźbach wobec prezydentki Gdańska Aleksandry Dulkiewicz oraz zbliżających się 33. Finału WOŚP.

Owsiak: przeżywamy te rzeczy w sposób nieprawdopodobny

Owsiak: przeżywamy te rzeczy w sposób nieprawdopodobny

Źródło:
TVN24

Trudno wyobrazić sobie finały Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy bez charakterystycznej melodii wygrywanej przez orkiestrę dętą. Zespołowi Ochotniczej Straży Pożarnej w Nadarzynie - chociaż ma na swoim koncie liczne sukcesy i koncerty na wszystkich kontynentach - największą radość sprawiają coroczne występy w ramach najbardziej znanej polskiej kwesty.

Dla tej orkiestry największą radością jest występ na WOŚP

Dla tej orkiestry największą radością jest występ na WOŚP

Źródło:
TVN24

Z wyjątkiem niektórych nocy mrozu prawie w ogóle nie będzie. Co przyniesie końcówka stycznia oraz początek lutego? Czy widać powrót zimy? Sprawdź 16-dniową prognozę temperatury, przygotowaną przez prezentera i synoptyka tvnmeteo.pl Tomasza Wasilewskiego.

Pogoda na 16 dni: przed nami kolejne fale ciepła

Pogoda na 16 dni: przed nami kolejne fale ciepła

Źródło:
tvnmeteo.pl

W sobotę bieg, a w niedzielę pierogi, koncerty i atrakcje dla dzieci – tak mieszkańcy brytyjskiego Southampton planują świętować 33. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Lepią trzy tysiące pierogów na finał WOŚP w Southampton

Lepią trzy tysiące pierogów na finał WOŚP w Southampton

Źródło:
tvn24.pl