TVN24 | Polska

Dwóch pracowników Ministerstwa Sprawiedliwości zakażonych

TVN24 | Polska

Autor:
akw
Źródło:
tvn24.pl
Minister Zdrowia apeluje o nieukrywanie faktu zachorowania
Minister Zdrowia apeluje o nieukrywanie faktu zachorowaniaTVN24
wideo 2/21
TVN24Minister Zdrowia apeluje o nieukrywanie faktu zachorowania

U dwóch pracowników Ministerstwa Sprawiedliwości potwierdzono zakażenie koronawirusem. Jak poinformowała rzeczniczka resortu, jeden z pracowników gabinetu politycznego miał kontakt z leśnikiem z Lasów Państwowych, który zachorował na COVID-19, drugi z doradców również ma wynik pozytywny - podała Agnieszka Borowska.

NAJWAŻNIEJSZE INFORMACJE O KORONAWIRUSIE. RAPORT TVN24.PL

W poniedziałek późnym popołudniem minister środowiska Michał Woś poinformował na Twitterze, że jego test na obecność koronawirusa dał wynik pozytywny. "Po stwierdzeniu wczoraj koronawirusa u pracownika Lasów Państwowych, z którym miałem kontakt, poddałem się kwarantannie i wykonałem badanie" - napisał.

CZYTAJ WIĘCEJ: Koronawirus u ministra środowiska

Po informacji, że minister Woś jest zakażony koronawirusem, prezydent Andrzej Duda odwołał wtorkową Radę Gabinetową ze względów bezpieczeństwa. Grupa osób, która była na posiedzeniu Rady Ministrów, na którym obecny był też minister Woś, została przebadana.

Minister Łukasz Szumowski przekazał we wtorek, że u żadnego z przebadanych ministrów, którzy mieli bezpośredni kontakt z ministrem Wosiem, nie stwierdzono przypadku koronawirusa.

Szumowski: Grupa z posiedzenia Rady Ministrów została przebadana. Wyniki są ujemne
Szumowski: Grupa z posiedzenia Rady Ministrów została przebadana. Wyniki są ujemneTVN24

Pozytywne testy dwóch pracowników Ministerstwa Sprawiedliwości

Jak poinformowała w czwartek rzeczniczka prasowa resortu sprawiedliwości Agnieszka Borowska, jeden z pracowników gabinetu politycznego, pracujący wcześniej zdalnie, miał kontakt z leśnikiem z Lasów Państwowych, który zachorował.

"Wykonał następnie test, który potwierdził zakażenie koronawirusem" - przekazała Borowska, która dodała, że pracownik przebywa pod opieką lekarzy w domu, zgodnie z procedurą dla osób, które chorobę przechodzą łagodnie.

Pozytywny wynik dał test u drugiego z doradców, który także jest pod opieką lekarzy. - Życzymy naszym współpracownikom szybkiego powrotu do zdrowia - dodała rzeczniczka.  

Minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro został przebadany w związku z koronawirusem. Jest zdrowy.

W sumie w Polsce potwierdzono 355 zakażeń. Pięć osób zmarło.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE NA TVN24 GO

Autor:akw

Źródło: tvn24.pl

Źródło zdjęcia głównego: PAP / Radek Pietruszka

Tagi:
Raporty:
Pozostałe wiadomości