Grzesiowski: taką szczepionkę, jeśli okaże się skuteczna, można produkować szybko i w nieograniczonych ilościach

Źródło:
TVN24
Grzesiowski: szczepionkę można produkować - jeśli okaże się skuteczna i bezpieczna - właściwie w nieograniczonych ilościach w bardzo szybkim tempie
Grzesiowski: szczepionkę można produkować - jeśli okaże się skuteczna i bezpieczna - właściwie w nieograniczonych ilościach w bardzo szybkim tempieTVN24
wideo 2/23
"Szczepionkę można produkować właściwie w nieograniczonych ilościach w bardzo szybkim tempie"

To jest bardzo dobra wiadomość, ale to pierwszy krok - tak w "Faktach po Faktach" doktor Paweł Grzesiowski, immunolog z Naczelnej Rady Lekarskiej komentował informację Pfizera o stworzeniu szczepionki przeciwko koronawirusowi, według koncernu skutecznej w ponad 90 procentach. - Można ją produkować, jeśli tylko okaże się, że jest skuteczna i bezpieczna, właściwie w nieograniczonych ilościach w bardzo szybkim tempie - dodał. Dyrektor Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie Marcin Jędrychowski ocenił zaś, że możliwość zaszczepienia się będziemy mieli za "kilka, kilkanaście miesięcy".

Amerykański koncern farmaceutyczny Pfizer poinformował w poniedziałek, że rozwijany przez niego projekt szczepionki przeciwko COVID-19 ma ponad 90 procent skuteczności. Firma ogłosiła, że do końca 2020 roku jest w stanie wyprodukować 50 milionów dawek szczepionki, a w 2021 roku liczba ta może wzrosnąć do 1,3 miliarda dawek. Projekt szczepionki jest rozwijany we współpracy z niemiecką firmą biotechnologiczną BioNTech SE.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE

Grzesiowski: szczepionkę można produkować, jeśli tylko okażę się, że jest skuteczna i bezpieczna, właściwie w nieograniczonych ilościach w bardzo szybkim tempie

Pojawienie się potencjalnej szczepionki komentowali w "Faktach po Faktach" w TVN24 doktor Paweł Grzesiowski, immunolog z Naczelnej Rady Lekarskiej oraz Marcin Jędrychowski, dyrektor Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie.

Prezes NRL podkreślił, że po tej informacji na jego twarzy jest "zdecydowanie więcej" uśmiechu. Jego zdaniem "to jest bardzo dobra wiadomość".

- To jest pierwszy krok do pozyskania szczepionki, która notabene jest szczepionką syntezy chemicznej. Czyli nie potrzebujemy do jej wyprodukowania żadnych hodowli, co zawsze opóźnia i utrudnia cały proces. W związku z tym można ją produkować, jeśli tylko okaże się, że jest skuteczna i bezpieczna, właściwie w nieograniczonych ilościach w bardzo szybkim tempie - mówił Grzesiowski.

CZYTAJ TAKŻE: "Chcemy mieć co najmniej dwadzieścia kilka milionów szczepionek" >>>

Grzesiowski: szczepionkę można produkować - jeśli okaże się skuteczna i bezpieczna - właściwie w nieograniczonych ilościach w bardzo szybkim tempie
Grzesiowski: szczepionkę można produkować - jeśli okaże się skuteczna i bezpieczna - właściwie w nieograniczonych ilościach w bardzo szybkim tempieTVN24

"Szybko w przypadku nowej szczepionki to oznacza kilka, kilkanaście miesięcy"

Jędrychowski mówił natomiast o tym, kiedy możemy mieć możliwość zaszczepienia się. - Musimy mieć świadomość jednej rzeczy, szybko w przypadku nowej szczepionki to oznacza kilka, kilkanaście miesięcy. A my musimy poradzić sobie z sytuacją, z którą mamy do czynienia tu i teraz - powiedział.

- Nawet jeżeli ta szczepionka przejdzie ostateczne testy i zacznie się jej produkcja, to sam moment dystrybucji tej szczepionki, a następnie podania poszczególnym grupom (…), to tak naprawdę prawie cały następny rok i to przy bardzo dobrych rokowaniach - mówił dyrektor Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie.

Jędrychowski: szybko w przypadku nowej szczepionki to oznacza kilka, kilkanaście miesięcy
Jędrychowski: szybko w przypadku nowej szczepionki to oznacza kilka, kilkanaście miesięcyTVN24

Immunolog o mechanizmie działania szczepionki

Na kwestię oczekiwania na szczepionkę wskazywał także Grzesiowski. - Ja powiedziałem o pierwszym roku, a tych kroków jest jeszcze niemało - zaznaczył. Zwrócił uwagę, że "muszą najpierw zostać ostatecznie zakończone badania trzeciej fazy, to ma nastąpić do końca roku, i złożone dokumenty do rejestracji".

Immunolog podkreślił, że "tu rozmawiamy o szczepionce, której jeszcze nigdy nie było na świecie". - To jest technologia oparta o kwas rybonukleinowy, czyli o kawałki genów wirusa, która mają w naszym organizmie wniknąć do naszych komórek – trochę tak, jak to wirus robi – i wyprodukować białka – wyjaśniał.

Według niego "to jest bardzo złożona technologia, która wymaga naprawdę wielkiej precyzji i oceny przede wszystkim bezpieczeństwa".

- Bo ludzkość boi się nowego i może pojawić się mnóstwo jakichś ostrzeżeń, czy wręcz mogą nas straszyć antyszczepionkowcy, że ta szczepionka jest niebezpieczna i efekty tej szczepionki poznamy za kilka bądź kilkanaście lat na podstawie jakichś strasznych działań niepożądanych. Więc my musimy mieć pewność, że ta szczepionka jest bezpieczna, a tę pewność można uzyskać tylko analizując bardzo drobiazgowo i przy pełnej transparentności wyniki badań trzeciej fazy - mówił.

Zdaniem eksperta z NRL "to nie będzie kwestia kilku dni". - Nie robi się takich analiz przez kilka dni - podkreślił.

"Obserwujemy od dłuższego czasu pewnego rodzaju zniechęcenie"

Resort zdrowia potwierdził w poniedziałek 21 713 nowych przypadków zakażenia koronawirusem. Przekazano też informację o śmierci 173 osób, u których stwierdzono infekcję SARS-CoV-2. Łącznie w Polsce zakażenie potwierdzono u ponad 568 tysięcy osób. Jednak przez kilka dni, do soboty, odnotowywano dobowe bilanse powyżej 27 tysięcy zakażeń.

Jak ocenił dyrektor krakowskiego szpitala, "trend, który obserwujemy, czyli trend mówiący o tym, że po weekendzie tych zachorowań jest zdecydowanie mniej, jest trendem, który wynika z prostego faktu".

- Mianowicie z faktu, że w weekendy możliwość skonsultowania się i dostania zlecenia od lekarza rodzinnego (…) na wymaz jest mocno ograniczona - zauważył.

- Poza tym dodatkowo obserwujemy od dłuższego czasu pewnego rodzaju zniechęcenie. Ludzie, którzy do tej pory stali czasami w kilkugodzinnych w kolejkach, a potem przez kilka dni, prawie do połowy okresu kwarantanny, w izolacji oczekiwali na wyniki badań, mówią wprost: ja prawdopodobnie mam koronawirusa, ale nie badam się – dodał Jędrychowski.

Według niego "jakimś światełkiem w tunelu" w tej sytuacji jest wykonywanie testów antygenowych. Podkreślił jednak, że "niezależnie, czy będziemy wykonywać testy PCR, czy antygenowe, każdy z tych testów ma pewnego rodzaju okienko diagnostyczne". - Okienko, które powoduje, że w specyficznych warunkach ten wirus może, ale nie musi być wykryty – mówił gość TVN24.

Grzesiowski: przegrywamy z pandemią wtedy, kiedy szpitale są zablokowane pacjentami covidowymi

- Może powiem coś, co jest bardzo kontrowersyjne, ale mnie naprawdę nie interesuje, czy jest 100 tysięcy chorych, czy jest 120. Mnie interesuje, ile osób spośród tych chorych trafi do szpitali - komentował natomiast Grzesiowski.

- My przegrywamy z pandemią nie dlatego, że ktoś w domu przeżywa lekką postać COVID-19, tylko my przegrywamy z pandemią wtedy, kiedy szpitale są zablokowane pacjentami covidowymi i nie ma już więcej miejsca dla pacjentów covidowych i niecovidowych - wskazywał.

Jak mówił immunolog, wtedy "zaczyna się tragedia ludzi, którzy nie mogą dzisiaj uzyskać pomocy na czas". - To już widzimy w niektórych szpitalach w niektórych regionach, gdzie pacjenci czekają kilka, kilkanaście godzin w karetkach, zanim zostaną przyjęci do szpitala. To jest niestety dowód na zablokowanie systemu i bardzo się niepokoję, bo akurat tu nie widzimy spadku - kontynuował gość TVN24.

CZYTAJ O DRAMATYCZNYCH NAGRANIACH Z KARETEK: "No to trudno. Pacjentka umrze, bo szpital nie ma tlenu" >>>

- To, czy będzie 20, czy 30 tysięcy (zakażonych – red.) jutro, moim zdaniem nie ma znaczenia. Najważniejsze jest, ile ludzi trafi do szpitala jutro, ilu będzie wymagało respiratorów - mówił Grzesiowski. Według niego, "jeśli ta liczba będzie dalej rosła w takim tempie, to nam zagraża blokada ochrony zdrowia".

- I będą dziać się rzeczy niedobre, takie jak chociażby w Hiszpanii czy we Włoszech w marcu, gdzie pacjenci nie mogli znaleźć miejsca w szpitalu i musieli czekać na karetki wiele godzin w domach i też nie było gwarancji, że zostaną przyjęci - dodał.

Grzesiowski: przegrywamy z pandemią wtedy, kiedy szpitale są zablokowane pacjentami covidowymi
Grzesiowski: przegrywamy z pandemią wtedy, kiedy szpitale są zablokowane pacjentami covidowymiTVN24

Autorka/Autor:akr/dap

Źródło: TVN24

Źródło zdjęcia głównego: TVN24

Tagi:
Magazyny:
Raporty:
Pozostałe wiadomości

W przededniu trzeciej rocznicy inwazji zbrojnej, w nocy z soboty na niedzielę, armia rosyjska użyła do ataku na Ukrainę 267 dronów - poinformowały ukraińskie siły powietrzne. Takiej liczby wrogich bezzałogowców wojsko ukraińskie nie odnotowało od początku agresji.  

Największy atak od początku agresji. Rosja wysłała ponad 250 dronów

Największy atak od początku agresji. Rosja wysłała ponad 250 dronów

Źródło:
PAP, Suspilne, NV

Papież Franciszek w oświadczeniu, przygotowanym wcześniej i opublikowanym w niedzielę przez służby prasowe Watykanu, przekazał, że z "ufnością kontynuuje kurację". W najnowszym komunikacie o jego stanie zdrowia poinformowano, że miał "spokojną noc" i odpoczął". Dzień wcześniej doszło do pogorszenia stanu 88-letniego Franciszka.

Papież z "ufnością kontynuuje kurację"

Papież z "ufnością kontynuuje kurację"

Aktualizacja:
Źródło:
Reuters, PAP

Kobieta jest w ósmym miesiącu ciąży, ale nie chciała korzystać z noclegowni, bo musiałaby się rozdzielić ze swoim mężem. Dlatego rozbili namiot w jednym z łódzkich parków. Tam mieszkali, nawet podczas mrozów. Dzięki strażnikom miejskim, urzędnikom i wolontariuszom mają już dach nad głową.

Jest w ósmym miesiącu ciąży, mieszkała z mężem w namiocie w miejskim parku

Jest w ósmym miesiącu ciąży, mieszkała z mężem w namiocie w miejskim parku

Źródło:
tvn24.pl

Psychiatra, profesor Tadeusz Pietras powiedział w TVN24, że co piąty senior w Polsce "cierpi na zaburzenia nastroju o charakterze depresji". To - jak wskazał - dużo większy odsetek niż w państwach zachodnich. - Na depresję składa się pewien komplet objawów. Nigdy wszystkie objawy nie występują u wszystkich osób. Czasami depresja może mieć charakter maskowany - wyjaśnił.

Choruje co piąty senior. "Nigdy wszystkie objawy nie występują u wszystkich osób"

Choruje co piąty senior. "Nigdy wszystkie objawy nie występują u wszystkich osób"

Źródło:
TVN24

Doradca prezydenta Andrzeja Dudy prof. Andrzej Zybertowicz ocenił w "Kawie na ławę" w TVN24, że format spotkania głowy polskiego państwa z Donaldem Trumpem był rozczarowujący. Europoseł KO Bartosz Arłukowicz powiedział, że odczuwał "dość spory dyskomfort" śledząc wczorajszą relację ze spotkania prezydentów. Zdaniem posłanki Lewicy Anny Marii Żukowskiej obwiniać za to, że spotkanie trwało około dziesięciu minut, należy amerykańskiego prezydenta. Wiceministra edukacji z Polski 2050 Joanna Mucha oceniła natomiast, iż "iluzja o przyjaźni" Dudy z Trumpem upadła.

Po rozmowie Dudy z Trumpem. "Rozczarowanie", "dyskomfort" i "kwestia nie przyjaźni, a interesów"

Po rozmowie Dudy z Trumpem. "Rozczarowanie", "dyskomfort" i "kwestia nie przyjaźni, a interesów"

Źródło:
TVN24

Pomimo zaangażowania wielu osób i prowadzonej ponad półtorej godziny resuscytacji, nie udało się uratować życia turysty w Beskidach. Mężczyzna został znaleziony przez postronne osoby około 100 metrów od szczytu Klimczoka (Śląskie).

100 metrów od szczytu znaleźli nieprzytomnego turystę. Nie udało się go uratować

100 metrów od szczytu znaleźli nieprzytomnego turystę. Nie udało się go uratować

Źródło:
PAP

Bomba ekologiczna - tak mówi się o skażonych terenach po dawnych zakładach chemicznych Zachem w Bydgoszczy. Miasto nie jest w stanie wziąć na siebie kosztów oszyszczenia, które są szacowane na kilka miliardów złotych. Bez pomocy państwa lub Unii Europejskiej jest to niemożliwe. Hydrogeolog dr hab. inż. Mariusz Czop, profesor Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie mówi wprost o "gigantycznej porażce naszego państwa".

To tykająca bomba ekologiczna. "Gigantyczna porażka naszego państwa"

To tykająca bomba ekologiczna. "Gigantyczna porażka naszego państwa"

Źródło:
tvn24.pl

Wyszli do lasu w miejscowości Rzeczków (Łódzkie), żeby ściąć drzewa. Znaleziono ich przygniecionych. 68-letni mężczyzna zginął na miejscu, 41-latek zmarł w szpitalu.

Tragedia podczas wycinki drzew. Nie żyją dwaj mężczyźni

Tragedia podczas wycinki drzew. Nie żyją dwaj mężczyźni

Źródło:
tvn24.pl

Miliarder, 94-letni Warren Buffet, sprzedał pod koniec 2024 roku akcje o wartości ponad 134 miliardów dolarów. Zwiększył tym samym zapas gotówki firmy Berkshire, w której jest prezesem, do rekordowej sumy 334 miliardów dolarów - wynika z rocznego raportu. Nie wyjaśnia jednak powodów swojej decyzji.

Warren Buffet pozbywa się kolejnej puli akcji. Analitycy spekulują dlaczego

Warren Buffet pozbywa się kolejnej puli akcji. Analitycy spekulują dlaczego

Źródło:
PAP

Kanclerz Niemiec Olaf Scholz oddał głos w wyborach do Bundestagu. "Decydujący dzień dla swojej kariery politycznej" - informują niemieckie media - rozpoczął od joggingu. Lokal wyborczy w rodzinnym mieście odwiedził już także jego polityczny rywal, Friedrich Merz, kandydat CDU na kanclerza. Przedterminowe wybory parlamentarne są konsekwencją rozpadu koalicji rządowej SPD, Zielonych i liberałów (FDP) w listopadzie 2024 roku. Lokale wyborcze są czynne od godziny 8 do 18.

Tak Scholz "rozpoczął decydujący dzień dla swojej kariery politycznej"

Tak Scholz "rozpoczął decydujący dzień dla swojej kariery politycznej"

Aktualizacja:
Źródło:
PAP

Warunki proponowanej nowej umowy o amerykańskim udziale w przychodach z minerałów i złóż naturalnych Ukrainy wydają się jeszcze surowsze dla Kijowa, niż pierwotna, odrzucona przez Ukraińców wersja - pisze "New York Times". Projekt zakłada przekazanie USA 500 miliardów dolarów dochodów z eksploatacji surowców. Amerykański sekretarz skarbu Scott Bessent stwierdził, że ta umowa będzie "jasnym sygnałem dla Rosji".

"Szereg zobowiązań" i potężne kwoty. Media: warunki nowej wersji umowy jeszcze cięższe dla Ukrainy

"Szereg zobowiązań" i potężne kwoty. Media: warunki nowej wersji umowy jeszcze cięższe dla Ukrainy

Źródło:
New York Times, PAP

Hunter Schafer, transpłciowa gwiazda popularnego serialu młodzieżowego HBO "Euforia", oznajmiła, że ​​w jej nowym paszporcie amerykańskim widnieje informacja o niej jako o mężczyźnie. Schafer przekazała, że przy wypełnianiu dokumentów zaznaczyła płeć żeńską - podała BBC.

Nowy paszport zszokował gwiazdę "Euforii". "Nie wierzyłam, że to się naprawdę wydarzy"

Nowy paszport zszokował gwiazdę "Euforii". "Nie wierzyłam, że to się naprawdę wydarzy"

Źródło:
BBC

W miejscowości Wał (Lubelskie) 40-letni kierowca busa nie zastosował się do znaku STOP, wjechał na przejazd kolejowy i zderzył się z szynobusem. Jeden z trójki pasażerów podróżujących autem trafił do szpitala.

Nie zatrzymał się przed przejazdem i zderzył się z szynobusem. Jedna osoba ranna

Nie zatrzymał się przed przejazdem i zderzył się z szynobusem. Jedna osoba ranna

Źródło:
tvn24.pl

W mieście Trujillo na północy Peru zawalił się dach w części restauracyjnej tamtejszego centrum handlowego. Lokalne media przekazały, że co najmniej sześć osób zginęło, a 82 zostały ranne. W całym regionie La Libertad ogłoszono dwa dni żałoby.

Zawalił się dach centrum handlowego. Dwa dni żałoby

Zawalił się dach centrum handlowego. Dwa dni żałoby

Źródło:
PAP

Rozmowa prezydenta Andrzeja Dudy z Donaldem Trumpem trwała zaledwie dziesięć minut, choć oczekiwano, że może potrwać godzinę. - Powinniśmy się cieszyć, że na omówienie spraw fundamentalnie ważnych dla Polski, państwa, nie tylko frontowego, ale także państwa sąsiadującego z Ukrainą, Donald Trump znalazł "pięć minut" - komentowała w TVN24 dr Agnieszka Bryc z Uniwersytetu Mikołaja Kopernika.

"Dziesięć minut" Dudy z Trumpem. "Oczekiwania były duże, ale stawka jest podniesiona bardzo wysoko"

"Dziesięć minut" Dudy z Trumpem. "Oczekiwania były duże, ale stawka jest podniesiona bardzo wysoko"

Źródło:
Reuters, CNN, TVN24, PAP

W sobotę wieczorem pracownicy rządu federalnego USA otrzymali e-maile z działu kadr Biura Zarządzania Personelem Stanów Zjednoczonych (OPM), z prośbą o przesłanie informacji co udało się im zrobić w pracy w minionym tygodniu - donosi Reuters. Brak odpowiedzi ma być podstawą do zwolnienia z pracy. Chwilę wcześniej Musk zapowiedział takie działanie w serwisie X.

"Co robiłeś w zeszłym tygodniu?" Musk przepytuje urzędników, za brak odpowiedzi grozi zwolnieniami

"Co robiłeś w zeszłym tygodniu?" Musk przepytuje urzędników, za brak odpowiedzi grozi zwolnieniami

Źródło:
Reuters, X, PAP, tvn24.pl

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej ostrzega przed marznącymi opadami, które mogą doprowadzić do powstania gołoledzi. Na drogach i chodnikach zrobi się ślisko. Sprawdź, gdzie wydano alarmy.

Gołoledź. Gdzie trzeba na nią uważać

Gołoledź. Gdzie trzeba na nią uważać

Aktualizacja:
Źródło:
IMGW

Ceny pączków w zbliżający się tłusty czwartek powinny zostać na stabilnym poziomie, pomimo, że koszty podstawowych produktów wykorzystywanych do ich smażenia, takich jak jaja, masło i mąka, wzrosły - ocenił BNP Paribas. Z kolei za cukier i olej piekarnie zapłacą mniej. Ile trzeba będzie zapłacić za pączki w zbliżający się Tłusty Czwartek?

Z lukrem, z konfiturą i te dietetyczne. Ile zapłacimy za pączki w Tłusty Czwartek?

Z lukrem, z konfiturą i te dietetyczne. Ile zapłacimy za pączki w Tłusty Czwartek?

Źródło:
PAP

Sąd utrzymał w mocy decyzję prokuratury o umorzeniu śledztwa w sprawie wypadku drogowego z udziałem byłego zastępcy dyrektora Służby Więziennej Artura Dziadosza. Podstawą były opinie biegłych, którzy ocenili, że do śmiertelnego potrącenia pieszej na pasach nie doszło z winy kierowcy.

Były wiceszef Służby Więziennej śmiertelnie potrącił kobietę. Sąd zajął się decyzją o umorzeniu śledztwa

Były wiceszef Służby Więziennej śmiertelnie potrącił kobietę. Sąd zajął się decyzją o umorzeniu śledztwa

Źródło:
PAP

Kolejna fala obfitych opadów śniegu nawiedziła wybrzeże Morza Japońskiego. Miejscami grubość pokrywy śnieżnej przekracza pięć metrów.

Miejscami leży ponad pięć metrów śniegu

Miejscami leży ponad pięć metrów śniegu

Źródło:
Reuters, NHK

- Przyszłość jest naturalną konsekwencją naszych działań tu i teraz. Tylko na nią jeszcze mamy wpływ. Dlatego tak ważne, żeby dobrze się do niej przygotować - mówi Natalia Hatalska, założycielka i dyrektorka infuture.institute – instytutu badań nad przyszłością. W rozmowie z tvn24.pl wskazuje, że kolejnym obszarem, który ludzkość będzie próbować cyfryzować są zmysły. -Doświadczenia cyfrowe mają w ten sposób stać się pełniejsze - wyjaśnia.

Po cyfryzacji informacji i relacji czas na zmysły. "Czy w przyszłości nie będą nam potrzebne ciała?"

Po cyfryzacji informacji i relacji czas na zmysły. "Czy w przyszłości nie będą nam potrzebne ciała?"

Źródło:
tvn24.pl

Nie ma się z czego śmiać. Bądźmy poważni, bo sytuacja robi się naprawdę poważna - napisał na platformie X premier Donald Tusk. Nastąpiło to krótko po spotkaniu prezydenta Andrzeja Dudy z prezydentem USA Donaldem Trumpem.

"Sytuacja robi się naprawdę poważna". Wpis premiera

"Sytuacja robi się naprawdę poważna". Wpis premiera

Źródło:
PAP

Skute lodem o tej porze roku jezioro White Bear Lake w stanie Minnesota to zwyczajny widok. Ale uwięziony w nim samochód marki Buick to, zdaniem miejscowych, "coś niezwykłego".

Auto uwięzione w zamarzniętym jeziorze. Właściciel zwleka, policjanci apelują

Auto uwięzione w zamarzniętym jeziorze. Właściciel zwleka, policjanci apelują

Źródło:
CBS News

Spotkanie z Donaldem Trumpem traktuję jako dopełnienie procesu po tym, jak wcześniej rozmawiałem z sekretarzem obrony USA i generałem Keithem Kelloggiem - powiedział prezydent Andrzej Duda w rozmowie z korespondentem "Faktów" TVN w Waszyngtonie Marcinem Wroną. Mówił także o "sprytnym planie" dotyczącym amerykańskiego zaangażowania w rozmowy o zakończeniu wojny między Ukrainą a Rosją, który jednocześnie byłby "swoistą gwarancją bezpieczeństwa dla Ukrainy".

Prezydent Andrzej Duda o "sprytnym planie" w rozmowie z Marcinem Wroną po spotkaniu z Donaldem Trumpem

Prezydent Andrzej Duda o "sprytnym planie" w rozmowie z Marcinem Wroną po spotkaniu z Donaldem Trumpem

Źródło:
TVN24, PAP
Leki, psychodeliki i elektrowstrząsy. Jak naukowcy szukają źródła depresji

Leki, psychodeliki i elektrowstrząsy. Jak naukowcy szukają źródła depresji

Źródło:
tvn24.pl
Premium
Tak wytrenowano chińską AI

Tak wytrenowano chińską AI

Źródło:
tvn24.pl
Premium
Pan Schmidt daje żółtą kartkę, "księgowy" może stracić stołek. Dokąd zmierzają Niemcy?

Pan Schmidt daje żółtą kartkę, "księgowy" może stracić stołek. Dokąd zmierzają Niemcy?

Źródło:
tvn24.pl
Premium

W najnowszym "Kadrze na kino" Ewelina Witenberg podsumowała najważniejsze wydarzenia ze świata filmu i muzyki w mijającym tygodniu. W programie między innymi o remake'u klasycznego horroru "Nosferatu", wyczekiwanym powrocie serialu "Biały Lotos", nowej roli Cezarego Pazury i planowanym występie AC/DC tego lata w Polsce.

"Nosferatu" w nowej odsłonie, powraca "Biały Lotos", AC/DC zagra w Polsce

"Nosferatu" w nowej odsłonie, powraca "Biały Lotos", AC/DC zagra w Polsce

Źródło:
tvn24.pl