Ministerstwo Zdrowia: 311 nowych przypadków zakażenia w poniedziałek. 13 osób zmarło

TVN24 | Polska

Autor:
js, akw
Źródło:
tvn24.pl
Grzesiowski: izolacja społeczna jest skuteczna; nowych zachorowań nie przybywa lawinowoTVN24
wideo 2/36
TVN24Grzesiowski: izolacja społeczna jest skuteczna; nowych zachorowań nie przybywa lawinowo

Ministerstwo Zdrowia poinformowało w poniedziałek po południu o 212 nowych potwierdzonych przypadkach zakażenia koronawirusem oraz o śmierci dziewięciorga kolejnych pacjentów. Rano resort informował o 99 nowych potwierdzonych przypadkach oraz o śmierci czterech osób. Łącznie do tej pory w naszym kraju zdiagnozowano 4413 przypadków zakażenia, a 107 osób zmarło.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE NA TVN24 GO

Po godzinie 17.30 Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 212 nowych przypadkach zakażenia koronawirusem, potwierdzonych pozytywnymi wynikami testów.

Raport tvn24.pl: Koronawirus - najważniejsze informacje

Nowe przypadki dotyczą: 98 osób z województwa mazowieckiego, 42 osób z woj. wielkopolskiego, 14 osób z woj. łódzkiego, 12 osób z woj. podlaskiego, 11 osób z woj. dolnośląskiego, ośmiu osób z woj. małopolskiego, siedmiu osób z woj. śląskiego, siedmiu osób z woj. zachodniopomorskiego, czterech osób z woj. podkarpackiego, czterech osób z woj. kujawsko-pomorskiego, trzech osób z woj. lubuskiego, jednej osoby z woj. lubelskiego oraz jednej osoby z woj. opolskiego.

Resort poinformował też o śmierci dziewięciorga kolejnych pacjentów. To: 88-letni mężczyzna hospitalizowany w Puławach, 80-letni mężczyzna hospitalizowany w Raciborzu, 82-letnia kobieta hospitalizowana w Częstochowie, 70-letni mężczyzna i 74-letnia kobieta hospitalizowani w Bolesławcu, 65-letni mężczyzna i 97-letnia kobieta hospitalizowani w Warszawie, 68-letni mężczyzna z domu pomocy społecznej w Niedabylu na Mazowszu, a także 87-letnia kobieta hospitalizowana w Kędzierzynie-Koźlu. Według resortu wszyscy mieli choroby współistniejące.

Wcześniej w poniedziałek po godzinie 10, resort przekazał informację o 99 nowych potwierdzonych przypadkach zakażenia.

Dotyczyły one: 18 osób z woj. śląskiego, 14 osób z woj. małopolskiego, 12 osób z woj. wielkopolskiego, 10 osób z woj. świętokrzyskiego, dziewięciu osób z woj. dolnośląskiego, ośmiu osób z woj. pomorskiego, sześciu osób z woj. podlaskiego, sześciu osób z woj. opolskiego, sześciu osób z woj. lubelskiego, czterech osób z woj. zachodniopomorskiego, trzech osób z woj. podkarpackiego, trzech osób z woj. warmińsko-mazurskiego.

"Jednocześnie z przykrością informujemy o śmierci czterech kolejnych osób zakażonych koronawirusem. Są to: 40-letnia kobieta hospitalizowana w Krotoszynie, 87-letni mężczyzna hospitalizowany w Tychach, 61-letni mężczyzna hospitalizowany we Wrocławiu i 75-letni mężczyzna hospitalizowany w Łańcucie - poinformował resort zdrowia.

W sumie w poniedziałek Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 311 nowych przypadkach zakażenia oraz o śmierci 13 osób.

Łącznie od początku epidemii liczba potwierdzonych przypadków zakażenia w naszych kraju wynosi 4413. Nie żyje 107 osób.

Obostrzenia

Od 1 kwietnia obowiązują dodatkowe obostrzenia wprowadzone przez rząd w związku z epidemią Covid-19. Jest to między innymi ograniczenie liczby osób w sklepach, zamknięcie zakładów fryzjerskich, a także zakaz wychodzenia z domu bez opieki dla nieletnich. Nowe ograniczenia dotyczą także liczby klientów w sklepach, na targach czy na poczcie. W godzinach 10-12 placówki takie są otwarte tylko dla osób powyżej 65. roku życia. Za złamanie zasad grozi grzywna w wysokości od 5 do 30 tysięcy złotych.

NOWE OBOSTRZENIA. CZYTAJ WIĘCEJ >>>

Rząd rekomenduje rezygnację z podróży na święta

Szef kancelarii premiera Michał Dworczyk w sobotę na konferencji prasowej powiedział, że w związku z epidemią koronawirusa rekomendacja rządu jest jednoznaczna, aby w te Święta Wielkanocne zrezygnować z podróży i pozostać w domach.

Minister zdrowia Łukasz Szumowski dodał, że kontakt przy świątecznym stole jest w tym roku, w tym trudnym okresie epidemii, ogromnym zagrożeniem.

Testy na koronawirusa dla każdego szpitala

W sobotę Narodowy Fundusz Zdrowia poinformował, że pacjenci i personel medyczny wszystkich szpitali będą mieli zagwarantowany dostęp do testów na obecność koronawirusa SARS-CoV-2. Minister zdrowia Łukasz Szumowski mówił, że dostęp otrzymają "nie tylko szpitale zakaźne, nie tylko sanepidy, ale wszystkie jednostki w Polsce".

Dotychczasowe przepisy przewidywały, że NFZ rozlicza wykonanie testów na obecność koronawirusa w laboratoriach szpitali umieszczonych na wykazie prowadzonym przez dyrektora oddziału wojewódzkiego NFZ w porozumieniu z wojewodą.

Narodowy Fundusz Zdrowia prowadzi całodobową infolinię (tel. 800 190 590) udzielającą informacji o postępowaniu w sytuacji podejrzenia zakażenia koronawirusem.

Infolinia działa całodobowoInfolinia działa całodobowo

Autor:js, akw

Źródło: tvn24.pl

Tagi:
Raporty: