Minister zdrowia: tygodniowa średnia nowych zakażeń spadła poniżej minimum między drugą a trzecią falą

Autor:
akw\mtom
Źródło:
tvn24.pl
15 maja zniesiony został nakaz noszenia maseczek na świeżym powietrzu
15 maja zniesiony został nakaz noszenia maseczek na świeżym powietrzuTVN24
wideo 2/21
TVN2415 maja zniesiony zostanie nakaz noszenia maseczek na świeżym powietrzu

Wskaźnik nowych zakażeń na 100 tysięcy mieszkańców zmniejszył się do 11,4 - poinformował szef resortu zdrowia Adam Niedzielski. Potwierdził tym samym trend spadkowy, który pozwala na zdjęcie maseczek na świeżym powietrzu od 15 maja.

Od 15 maja zniesiony zostanie obowiązek noszenia maseczek na świeżym powietrzu. Warunkiem było to, aby wskaźnik zakażeń na 100 tysięcy osób spadł poniżej 15. Zniesienie tej zasady zostało już zapisane w rozporządzeniu. Pozytywne dane na temat wskaźnika zakażeń na 100 tysięcy osób przekazał w sobotę minister zdrowia Adam Niedzielski. Poinformował, że spadł on i wynosi on 11,4.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNCIE

Podał także, że tygodniowa średnia nowych zakażeń spadła do około czterech tysięcy przypadków. To - jak napisał - "poniżej minimum między II a III falą" zakażeń, które wynosiło około 5 tysięcy. "Od kolejnej soboty będziemy mogli zdjąć już maseczki na zewnątrz" - potwierdził minister.

Raport tvn24.pl: Koronawirus - najważniejsze informacje

Obowiązek noszenia maseczek będzie nadal obowiązywał między innymi w transporcie publicznym i miejscach publicznych, takie jak sklepy.

Zobacz dane dotyczące zakażeń z soboty

Autor:akw\mtom

Źródło: tvn24.pl

Pozostałe wiadomości