TVN24 | Polska

Koronawirus w Polsce. Minister zdrowia zapowiada zmniejszenie liczby łóżek dla pacjentów z COVID-19

TVN24 | Polska

Autor:
js
Źródło:
PAP
Franciszek Rakowski o rzeczywistej liczbie zakażeń w Polsce
Franciszek Rakowski o rzeczywistej liczbie zakażeń w PolsceTVN24
wideo 2/21
TVN24Franciszek Rakowski o rzeczywistej liczbie zakażeń w Polsce

Minister zdrowia Adam Niedzielski zapowiedział, że w zbliżającym się tygodniu zostanie podjęta decyzja o redukowaniu infrastruktury szpitalnej przeznaczonej do walki z COVID-19. "Obłożenie łóżek wzrasta o wiele wolniej niż tempo wzrostu zakażeń w ostatnich tygodniach" - przekazał.

W szpitalach przebywa 17 661 pacjentów z COVID-19, w tym 1 115 chorych wymaga leczenia respiratorowego – podało w niedzielę Ministerstwo Zdrowia. Dla pacjentów z COVID-19 przygotowano 30 877 łóżek i 2 688 respiratorów. Tydzień temu, 30 stycznia, w szpitalach przebywało 15 029 pacjentów z COVID-19, w tym 1056 chorych podłączonych do respiratorów.

"Obłożenie łóżek wzrasta o wiele wolniej niż tempo wzrostu zakażeń w ostatnich tygodniach. Dlatego w zbliżającym się tygodniu będziemy podejmować decyzje o redukowaniu infrastruktury szpitalnej przeznaczonej do walki z COVID-19 przywracając ją do leczenia innych chorób" - przekazał w niedzielę na Twitterze szef resortu zdrowia Adam Niedzielski.

Koronawirus w Polsce

W niedzielę resort zdrowia podał, że badania potwierdziły 34 703 nowe przypadki zakażenia koronawirusem. Zmarło 19 osób z COVID-19. Liczba zakażeń od początku epidemii wynosi ponad 5,16 miliona, zmarło ponad 106,5 tysięcy chorych.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE W TVN24 GO

Kiedy szczyt piątej fali pandemii COVID-19?

W czwartek dr Franciszek Rakowski z Centrum Modelowania Matematycznego i Komputerowego Uniwersytetu Warszawskiego powiedział, że liczby odnoszące się do zakażeń podawane przez Ministerstwo Zdrowia nie oddają realnej liczby zakażeń, bo dużo osób nie chce się testować, albo robi to poza oficjalnym systemem. Z prognozy ekspertów wynika, że za kilka dni będziemy mieli do czynienia ze szczytem piątej fali pandemii COVID-19 w Polsce. Wówczas - według badaczy - codziennie zakażać się będzie nawet 800 tysięcy osób.

Autor:js

Źródło: PAP

Tagi:
Raporty:
Pozostałe wiadomości