TVN24 | Polska

Wiceminister zdrowia: prawdopodobnie będą zawieszone loty w związku z nowym wariantem wirusa

TVN24 | Polska

Autor:
mjz//now
Źródło:
TVN24
Waldemar Kraska o afrykańskim wariancie wirusa
TVN24Waldemar Kraska o afrykańskim wariancie wirusa

W związku z wykryciem nowego wariatu koronawirusa, nazwanego B.1.1.529, prawdopodobnie zdecydujemy się na zawieszenie lotów - przekazał wiceminister zdrowia Waldemar Kraska w Sejmie po spotkaniu z politykami dotyczącym walki z epidemią COVID-19. Dopytywany, kiedy to może nastąpić, odparł, że "niedługo". Nie sprecyzował jednak, z jakimi konkretnie krajami Polska miałaby zawiesić połączenia lotnicze.

Wiceminister zdrowia Waldemar Kraska spotkał się w piątek z przedstawicielami klubów i kół w Sejmie. Spotkanie dotyczyło walki z pandemią COVID-19. Podczas spotkania uzgodniono decyzje w sprawie ustawy o funduszu kompensacyjnym, o darmowych testach dla grup zawodowych mających kontakt z dużą grupą ludzi oraz o dodatkach dla zawodów niemedycznych, zatrudnionych przy walce z pandemią.

OGLĄDAJ TVN24 NA ŻYWO W TVN24 GO

Kraska: prawdopodobnie będą zawieszone loty w związku z nowym wariantem wirusa

Kraska był pytany przez reporterkę TVN24 o to, jakie rząd zamierza podjąć działania w sprawie nowego wariatu koronawirusa, nazwanego B.1.1.529. Infekcja została potwierdzona u kobiety w Belgii. 

Zapytany, czy władze zdecydują o zawieszeniu lotów, tak jak zrobiły to już niektóre europejskie kraje, wiceminister zdrowia odparł: - Prawdopodobnie tak.

Waldemar Kraska o afrykańskim wariancie wirusa
Waldemar Kraska o afrykańskim wariancie wirusaTVN24

Kraska nie sprecyzował jednak, z jakich konkretnie krajów lub do jakich loty mogłyby zostać zawieszone. Dopytywany, kiedy można spodziewać się, że to nastąpi, odparł: - Myślę, że niedługo.

CZYTAJ WIĘCEJ: Kolejne kraje zawieszają loty z południa Afryki, gdzie wykryto nowy wariant koronawirusa B.1.1.529

Po wykryciu nowego, bardziej zaraźliwego wariantu koronawirusa na południu Afryki na zawieszenie połączeń lotniczych z tego regionu zdecydowały się między innymi Wielka Brytania, Czechy, Austria i Holandia. Decyzję w tej sprawie rozważa również Komisja Europejska. W rzymskim szpitalu powstaje specjalny zespół, który zbada nowy wariant wirusa. Jak powiedział rzecznik Światowej Organizacji Zdrowia, wariant ten ma "być może dwukrotnie wyższą liczbę mutacji niż widzieliśmy w wariancie Delta".

Autor:mjz//now

Źródło: TVN24

Tagi:
Raporty:
Pozostałe wiadomości