Spotkanie w Sejmie w sprawie walki z pandemią. Waldemar Kraska i przedstawiciele opozycji komentują

Źródło:
TVN24, PAP
Kraska: projekt ustawy o funduszu kompensacyjnym w poniedziałek zostanie skierowany do Sejmu
Kraska: projekt ustawy o funduszu kompensacyjnym w poniedziałek zostanie skierowany do SejmuTVN24
wideo 2/3
Kraska: projekt ustawy o funduszu kompensacyjnym w poniedziałek zostanie skierowany do SejmuTVN24

W piątek po południu w Sejmie odbyło się spotkanie wiceministra zdrowia Waldemara Kraski z przedstawicielami klubów i kół parlamentarnych w sprawie walki z pandemią. Po spotkaniu Kraska przekazał, że wszyscy zgodzili się co do projektu ustawy o funduszu kompensacyjnym i że w poniedziałek zostanie on skierowany do Sejmu. Jednak zdaniem opozycji rządzący nie przyszli na rozmowy z konkretami. Katarzyna Lubnauer z Koalicji Obywatelskiej powiedziała, że "na razie jest podstawowy problem polegający na tym, że rządzący grają na przeczekanie". - W Czechach wprowadzają godzinę policyjną, a my się zastanawiamy, czy przed wejściem do teatru pokazywać certyfikat, to jest jak najbardziej za późno - mówił senator Lewicy Wojciech Konieczny.

Poprzednie spotkanie w tej sprawie, zorganizowane przez marszałek Elżbietę Witek, odbyło się w środę.

W piątkowym spotkaniu udział brali przedstawiciele Prawa i Sprawiedliwości (szef sejmowej komisji zdrowia Tomasz Latos), Koalicji Obywatelskiej (Katarzyna Lubnauer, Marek Hok), Lewicy (Marcelina Zawisza, Wojciech Konieczny), Koalicji Polskiej-PSL (Dariusz Klimczak, Władysław T. Bartoszewski), a także kół: Polski 2050 (Mirosław Suchoń), Porozumienia (Jan Strzeżek) i Kukiz'15 (Jarosław Sachajko). Nie wiadomo, czy jest reprezentant Konfederacji. Przybył także główny doradca premiera do spraw pandemii profesor Andrzej Horban, a także doktor Artur Zaczyński, członek Rady Medycznej przy premierze.

Kraska: projekt ustawy o funduszu kompensacyjnym w poniedziałek zostanie skierowany do Sejmu

Rozmowy zakończyły się przed godziną 17. - Spotkanie było dość długie, ale myślę, że owocne, czasem dość burzliwe i kontrowersyjne, ale myślę, że taka burza mózgów jest w tej chwili bardzo potrzebna - mówił Kraska.

- Była zgoda wszystkich, abyśmy wprowadzili ustawę o funduszu kompensacyjnym, ta ustawa zostanie w poniedziałek skierowana do Sejmu. Ustawa, która będzie ustawą tylko i wyłącznie o tym funduszu. Nie będą w tej ustawie zamieszczone inne dodatkowe rzeczy, taki był wymóg stron parlamentarnych - przekazał.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE W TVN24 GO

Świadczenia z funduszu kompensacyjnego, w myśl uzgadnianych propozycji, miałby przysługiwać osobom, które będą miały negatywne odczyny poszczepienne.

Kraska: jest zgoda w sprawie testów dla osób mających duży kontakt z innymi ludźmi

Wiceminister zdrowia przekazał także, że wszystkie partie zgodziły się w sprawie wprowadzenia bezpłatnych, dobrowolnych testów na obecność koronawirusa dla osób, które mają duży kontakt z innymi ludźmi, między innymi pracowników służby zdrowia, oświaty, administracji i komunikacji.

- To będzie w formie rozporządzenia, aby taki pracownik mógł wykonać bezpłatnie, na swoją prośbę taki test, tak że nie będzie od razu włączany w kwarantannę. Bo widzimy, że w tej chwili ten mechanizm, że kiedy mamy skierowanie na test i wchodzimy w okres kwarantanny, odstrasza Polaków od robienia tych testów - mówił Kraska. Dlatego - jak dodał - "chcemy, aby właśnie w tych grupach, które mają dość duży kontakt z ludźmi, można było taki test wykonać". - Tu była pełna zgodność - podkreślił Kraska.

Zaznaczył, że dyskusja polityków dotyczyła tego, czy to ma być test genetyczny, czy antygenowy. - Zostawimy to ekspertom i myślę, że tutaj konsultanci się w tej kwestii wypowiedzą, jakie testy powinny być wykonywane, żeby one miały jakąś wartość medyczną - powiedział Kraska.

Będą dodatki finansowe dla pracowników niemedycznych, którzy pracują w oddziałach covidowych

Trzecie uzgodnienie to dodatki finansowe dla pracowników niemedycznych, którzy pracują w oddziałach covidowych. - Chodzi o personel, który uczestniczy w procesie terapeutycznym, czyli panie salowe, administracja, sekretarki - mówił Kraska.

- To były trzy kwestie, które zgłosiłem na początku, bo sądziłem, że będzie tutaj konsensus i zgoda - dodał.

Kraska: na następnym spotkaniu przedstawimy nasze propozycje w sprawie walki z COVID-19

- Wysłuchaliśmy wszystkich kół parlamentarnych. Na następnym spotkaniu przedstawimy nasze propozycje, co ewentualnie w tym kierunku powinniśmy zrobić - poinformował Waldemar Kraska.

Wiceszef resortu zdrowia powiedział, że były tematy, w których "nie było jednomyślności". - To jest temat obostrzeń certyfikatu covidowego, jak go wprowadzić, gdzie go respektować, kto to ma przestrzegać - wskazał.

- Koła miały różne na to poglądy. Także pojawił się z Koalicji Polskiej, aby zapłacić za wykonanie szczepionki, czyli kto się zdecyduje na wykonanie szczepionki, żeby dostał za to pieniądze. Też nie było jednomyślności - dodał.

W jego ocenie wspólny sygnał, który wypłynął po tym spotkaniu to, że "powinniśmy w dalszym ciągu zdecydowanie przestrzegać, ale także egzekwować obostrzenia, które już w tej chwili obowiązują". - Jesteśmy w tej chwili prawdopodobniej na szczycie, ewentualnie w okolicach szczytu czwartej fali, więc myślę, że to jest bardzo ważne, abyśmy przerwali ten łańcuch epidemiologiczny właśnie tymi prostymi i bardzo tanimi metodami. Czyli maseczką, dystansem czy też dezynfekcją. Dlatego w dalszym ciągu będziemy rozmawiać ze służbami, aby zdecydowanie zwiększyły działania kontrolne - przekazał Kraska.

Lubnauer: rządzący grają na przeczekanie

Katarzyna Lubnauer z Koalicji Obywatelskiej powiedziała, że "na razie jest podstawowy problem polegający na tym, że rządzący grają na przeczekanie". Jej zdaniem rządzący myślą, że "jak nie będą robić nic, to może ta czwarta fala minie". - A tak się nie da - dodała. - Chcemy być odpowiedzialną, konstruktywną opozycją, ale niech nam rządzący dadzą szansę - mówiła. - Mam nadzieję, że po tym spotkaniu rządzący zrozumieją, że kolejnym krokiem powinno być wyjęcie kart na stół - powiedziała.

Katarzyna LubnuaerTVN24

- Jest wiele rzeczy, w których się zgadzamy: w kwestii bezpłatnego testowania pracowników między innymi służby zdrowia, oświaty, w kwestiach związanych z dodatkami covidowymi, w kwestii funduszu kompensacyjnego, który już dawno powinien funkcjonować, tutaj nie ma między nami sporu. Dlatego ciekawe było to, że rządzący bardzo chętnie rozmawiali o rzeczach, w których nie ma sporu między nami, natomiast cały czas nie chcą przejść do tych rzeczy, które są kontrowersyjne i które trzeba podjąć, jeśli taka jest wola ze strony rządzących, jeżeli są takie wskazania ze strony Rady Medycznej - powiedziała posłanka.

Jeśli chodzi o kwestię wykorzystania certyfikatów covidowych - relacjonowała - poza Konfederacją posłowie "nie mówią nie", ale nadal nie ma konkretnych, wspólnych propozycji.

Konieczny: nie było żadnych konkretów, rząd nie ma żadnych rozwiązań

Senator Lewicy Wojciech Konieczny mówił, że "najważniejsza kwestia", jaką miałoby być okazywanie certyfikatów covidowych czy też wprowadzanie ewentualnych obostrzeń, "została tylko zasygnalizowana". - Bez żadnych konkretów, rząd nie ma żadnych rozwiązań - stwierdził.

- W Czechach wprowadzają godzinę policyjną, a my się zastanawiamy, czy przed wejściem do teatru pokazywać certyfikat, to jest jak najbardziej za późno - dodał senator.

Posłanka Marcelina Zawisza, równiez reprezentująca Lewicę, przekazała, że przedstawiciele jej klubu przyjdą na kolejne spotkanie z wiceministrem zdrowia, "jeśli będą tam konkrety: projekty rozporządzeń, projekt ustawy i będziemy przechodzić punkty po punkcie mówiąc, na co się zgadzamy, a na co nie".

Konieczny: nie było żadnych konkretów, rząd nie ma żadnych rozwiązań
Konieczny: nie było żadnych konkretów, rząd nie ma żadnych rozwiązań TVN24

Suchoń: oczekujemy, że rząd zapomni o polityce i będzie kierował się rozsądkiem

W spotkaniu ze strony koła Polska 2050 uczestniczył poseł Mirosław Suchoń. Jego zdaniem na spotkaniu panował swoisty dwugłos ze strony przedstawicieli Prawa i Sprawiedliwości. - Najpierw muszą poukładać swoje szeregi, a potem pracować nad zdrowiem Polaków - stwierdził poseł Polski 2050.

Poseł wyraził zadowolenie, że rząd w końcu zauważył, że sytuacja jest trudna - wiele osób choruje, wiele umiera. - Rząd do tej pory nie robił za wiele - ocenił. Dlatego, jak akcentował Suchoń, Polska 2050 wezwała rząd, by przedstawił konkretny projekt ustawy, który będzie reakcją na obecną sytuację.

- Dobrze by było, żeby takie spotkanie przestały przypominać jakąś rozmowę u cioci na imieninach, tylko żebyśmy rozmawiali na temat konkretnych propozycji przedstawionych przez rząd. Mamy nadzieję, że oprócz ustawy, która przewiduje fundusz kompensacyjny - o którego uchwalenie wnosiła Polska 2050 i który jest bardzo ważnym elementem proszczepionkowym - rząd przedstawi przynajmniej szkielet ustawy, która byłaby reakcją na dzisiejszą trudną sytuację - powiedział poseł.

Suchoń poinformował, że podczas piątkowego spotkania z wiceministrem Kraską Polska 2050 przedstawiła po raz kolejny propozycje między innymi dotyczące uprawnienia pracodawcy do kontrolowania paszportu covidowego.

- Ponowiliśmy także propozycję, by ten paszport obejmował sytuację, w których ktoś ma wynik negatywny lub jest ozdrowieńcem - wskazał. - Nie jesteśmy za tym, by to powodowało jakąś segregację, ale jesteśmy za tym, by możliwa była organizacja pracy - zaznaczył. - Oczekujemy od rządu, że zapomni na chwilę o polityce i w działaniach będzie kierował się zdrowym rozsądkiem - kontynuował.

Poseł wyraził pogląd, że "rząd unika konkretnych deklaracji". - Myślę, że na to ma też wpływ sytuacja w samym PiS-ie, w Zjednoczonej Prawicy, bo nawet tutaj na spotkaniu panował swoisty dwugłos ze strony przedstawicieli PiS. Najpierw muszą poukładać swoje szeregi, a potem pracować nad zdrowiem Polaków - ocenił.

Kraska przed spotkaniem: mam nadzieję, że wyjdziemy z niego z konkretnymi ustaleniami

Jeszcze przed spotkaniem Waldemar Kraska był pytany przez dziennikarzy, czego spodziewa się po piątkowych rozmowach.

- Wiele propozycji jest wspólnych. Myślę, że wypracujemy dzisiaj przynajmniej kilka punktów do uzgodnienia między wszystkimi siłami politycznymi. Mam nadzieję, że wyjdziemy ze spotkania z konkretnymi ustaleniami - mówił.

Kraska: mam nadzieję, że wyjdziemy ze spotkania z konkretnymi ustaleniami
Kraska: mam nadzieję, że wyjdziemy ze spotkania z konkretnymi ustaleniami

Porozumienie chciało, by w spotkaniu wziął udział doktor Grzesiowski. Ministerstwo się nie zgodziło

Porozumienie na spotkaniu reprezentował rzecznik tego koła Jan Strzeżek, który chciał, by podczas narady towarzyszył mu ekspert Naczelnej Rady Lekarskiej do spraw walki z COVID-19 doktor Paweł Grzesiowski. - Zaprosiliśmy pana doktora Grzesiowskiego, żeby powiedział nie tylko rządzącym, ale również pozostałej części opozycji, jak należy walczyć z pandemią i jak tę pandemią można pokonać. Niestety Ministerstwo Zdrowia odmówiło nam jego udziału - przekazał Strzeżek na briefingu w Sejmie. Według niego, resort zdrowia swą decyzję odmowną tłumaczył tym, że doktor Grzesiowski nie jest politykiem. - To oznacza, że na to spotkanie może wejść Janusz Kowalski, Anna Maria Siarkowska, mogą wejść antyszczepionkowcy, a nie może wejść ekspert Naczelnej Rady Lekarskiej - skomentował Strzeżek.

Strzeżek: Chcieliśmy, by w spotkaniu wziął udział dr Grzesiowski. Ministerstwo się nie zgodziło
Strzeżek: Chcieliśmy, by w spotkaniu wziął udział dr Grzesiowski. Ministerstwo się nie zgodziłoTVN24

W spotkaniu nie wzięli udziału posłowie koła Polskie Sprawy. Andrzej Sośnierz zapowiedział, że wyśle w imieniu swojego ugrupowania pismo do marszałek Sejmu i wiceministra zdrowia, w którym przedstawi propozycje koła, czyli między innymi masowe i darmowe testy dla wszystkich czy większe zaangażowanie sanepidu.

Autorka/Autor:ads, mjz //now

Źródło: TVN24, PAP

Źródło zdjęcia głównego: TVN24

Tagi:
Raporty:
Pozostałe wiadomości

Szef MSZ Francji Jean-Noel Barrot potwierdził, że w poniedziałek w Paryżu odbędzie się szczyt z udziałem partnerów europejskich poświęcony bezpieczeństwu europejskiemu. Barrot nazwał to "spotkaniem roboczym". Nie wymienił krajów, które wezmą w nim udział.

Szef MSZ Francji potwierdza. "Główne kraje europejskie" zaproszone do Paryża

Szef MSZ Francji potwierdza. "Główne kraje europejskie" zaproszone do Paryża

Aktualizacja:
Źródło:
PAP

W latach 60. w Ozieranach Małych (Podlaskie) mieszkało 200 osób, teraz zostało dwóch rolników i muzyk. Sołtys Leszek Skrodzki marzy o tym, żeby ponownie zaludnić wieś i proponuje, że wydzierżawi swoje działki oraz będzie pośredniczył w znalezieniu spadkobierców pustych domów we wsi.

Są puste domy, rośnie topinambur, spotkać można Wyrdasa i Ąpija. Sołtys chce odrodzić opustoszałą wieś 

Są puste domy, rośnie topinambur, spotkać można Wyrdasa i Ąpija. Sołtys chce odrodzić opustoszałą wieś 

Źródło:
tvn24.pl

Z tego spotkania będą wyciągnięte wnioski dla polityki europejskiej. Po pierwsze, mam nadzieję, takie, że Europa wreszcie zacznie wydawać więcej na obronność - mówił o konkluzjach Monachijskiej Konferencji Bezpieczeństwa Radosław Sikorski. - Są powody zarówno do nadziei, jak i do niepokoju - mówił o zapowiedzi rozmów pokojowych w sprawie Ukrainy. Premier Donald Tusk skomentował z kolei, że Wołodymyr Zełenski rozumie, że jak nie będzie Brukseli, to przyjdzie Moskwa. "PiS i Konfederacja nie" - ocenił na portalu X.

"Ukraiński prezydent to rozumie, a PiS i Konfederacja nie"

"Ukraiński prezydent to rozumie, a PiS i Konfederacja nie"

Aktualizacja:
Źródło:
TVN24, PAP

Dwie osoby zostały ranne, a jedna zginęła – to tragiczny bilans wypadku, do którego doszło w nocy z soboty na niedzielę pod Kutnem. Poszkodowani to obywatele Kolumbii. 

Uderzyli w drzewo, mężczyzna zmarł w szpitalu

Uderzyli w drzewo, mężczyzna zmarł w szpitalu

Źródło:
tvn24.pl

Czeska turystka wyszła w Karkonosze ze swoimi psami, ale na trasie uległa wypadkowi. Suczka Lucy, nie chciała opuszczać swojej właścicielki i weszła do śpiwora termicznego, w którym ta została umieszczona na czas transportu.

Lucy nie opuściła swojej rannej w górach właścicielki. "Była bardzo współpracująca"

Lucy nie opuściła swojej rannej w górach właścicielki. "Była bardzo współpracująca"

Źródło:
tvn24.pl / karkonoszego.pl

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej ostrzega przed silnym mrozem. Żółte alarmy wydano na terenie 12 województw. Lokalnie temperatura minimalna może spaść nawet do -19 stopni Celsjusza. Sprawdź szczegóły. 

Potężny spadek temperatury. Ostrzeżenia IMGW w 12 województwach

Potężny spadek temperatury. Ostrzeżenia IMGW w 12 województwach

Aktualizacja:
Źródło:
IMGW

39-latek usłyszał zarzuty usiłowania zabójstwa dwóch osób w kryzysie bezdomności w Malborku (Pomorskie). Jak ustalili śledczy, oblał kobietę i mężczyznę benzyną, kiedy spali koło schodów jednego ze sklepów.

"Spali przy schodach sklepu, oblał ich benzyną i podpalił"

"Spali przy schodach sklepu, oblał ich benzyną i podpalił"

Aktualizacja:
Źródło:
KPP Malbork, PO Gdańsk

Dzieci rosną szybko w stosunku do dorosłych i tak samo nowotwory dziecięce. Dynamika nowotworów dziecięcych potrafi być zaskakująca nawet dla lekarzy. Są takie nowotwory dziecięce, które w ciągu jednej doby potrafią podwoić swoją objętość. To znaczy, że coś, co trzy dni temu w ogóle nie istniało, dzisiaj może być stanem zagrożenia życia - wskazywał w TVN24 profesor Jan Styczyński, konsultant krajowy w dziedzinie onkologii i hematologii dziecięcej. W sobotę obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Onkologii Dziecięcej.

"Jeżeli występuje więcej niż jeden z tych objawów, może być to wczesna oznaka nowotworu"

"Jeżeli występuje więcej niż jeden z tych objawów, może być to wczesna oznaka nowotworu"

Źródło:
TVN24

Banki powinny wypełniać obowiązek informacyjny, czyli dokładnie tłumaczyć, z jakimi kosztami w momencie pozyskiwania kredytu i na przyszłość, muszą liczyć się klienci, a nie zawsze robią to w pełni - zauważyła na antenie TVN24 ekonomistka Joanna Hołub-Iwan. Jej zdaniem ostatni wyrok Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej w tej sprawie wydaje się jednak zbyt surowy.

Ważny wyrok w sprawie kredytów. "Kara wydaje mi się niewspółmierna"

Ważny wyrok w sprawie kredytów. "Kara wydaje mi się niewspółmierna"

Źródło:
tvn24.pl, PAP

W sobotę zostało uwolnionych trzech kolejnych izraelskich zakładników. Dwóch z nich przebywało w niewoli Hamasu, a jeden - Islamskiego Dżihadu. Lokalne media informują, co spotkało ich, kiedy byli przetrzymywani w Gazie.

Niemal 500 dni w niewoli. Zakładnicy Hamasu opowiedzieli, co ich spotkało

Niemal 500 dni w niewoli. Zakładnicy Hamasu opowiedzieli, co ich spotkało

Źródło:
PAP, Times of Israel

Wspierani przez Rwandę rebelianci M23 zajęli w niedzielę Bukavu, drugie największe miasto na wschodzie Demokratycznej Republiki Konga - podał Reuters, powołując się na relacje świadków i komunikat M23.

Rebelianci zajęli stolicę kolejnej prowincji 

Rebelianci zajęli stolicę kolejnej prowincji 

Źródło:
PAP

Albo to jest zaplanowany chaos, albo Amerykanie naprawdę nie mają pomysłu - powiedział w "Kawie na ławę" europoseł Lewicy Krzysztof Śmiszek, odnosząc się do kwestii negocjacji pokojowych w sprawie zakończenia wojny w Ukrainie. Mówił, że jest zwolennikiem tego, żeby "nie oglądać się na Trumpa", tylko "integrować się w ramach Unii Europejskiej". Posłanka KO Agnieszka Pomaska mówiła, że jeżeli mówimy o polskim bezpieczeństwie, to ono ma "trzy wymiary". Poseł PiS Marcin Horała ocenił, że Polska nie powinna ulegać pokusie tego, żeby "być takim prymusikiem wobec tych elit europejskich, które chcą wbijać klin w porozumienie transatlantyckie".

"Trzy wymiary" bezpieczeństwa Polski 

"Trzy wymiary" bezpieczeństwa Polski 

Źródło:
TVN24

Prokuratura trzykrotnie umarzała śledztwo w sprawie bloku komunalnego na Piaskowej. Biegłym nie udało się jednoznacznie ocenić, czy uszkodzenia ścian i konstrukcji mogły doprowadzić do katastrofy budowlanej. Dotychczas nie wskazano odpowiedzialnych za to, że budynek niszczeje. Według urzędników powodem są błędy projektowe.

Blok nie miał nawet kilku lat, gdy zaczęły pękać ściany i uginać się stropy. Winnych brak

Blok nie miał nawet kilku lat, gdy zaczęły pękać ściany i uginać się stropy. Winnych brak

Źródło:
tvnwarszawa.pl

Na większe ocieplenie poczekamy do przełomu lutego i marca. Sprawdź długoterminową, 16-dniową prognozę temperatury, przygotowaną przez prezentera i synoptyka tvnmeteo.pl Tomasza Wasilewskiego.

Pogoda na 16 dni: mróz jeszcze trochę potrzyma

Pogoda na 16 dni: mróz jeszcze trochę potrzyma

Źródło:
tvnmeteo.pl

Stołeczne pogotowie poinformowało o tragicznych wydarzeniach w Rembertowie. Przed jednym z bloków znaleziono kobietę z ranami postrzałowymi. Poszkodowana 27-latka trafiła do szpitala, gdzie trwa walka o jej życie. W mieszkaniu z kolei znaleziono ciało 30-letniego mężczyzny.

Kobieta z ranami postrzałowymi przed budynkiem, ciało mężczyzny w mieszkaniu

Kobieta z ranami postrzałowymi przed budynkiem, ciało mężczyzny w mieszkaniu

Źródło:
tvnwarszawa.pl

- Często start-upy tworzą ludzie, którzy nie mają pojęcia o programowaniu. Wymyślają rewelacyjne, ale tylko teoretycznie pomysły - twierdzi Artur Majtczak, programista, twórca popularnych Super Kulek i ALLPlayera. - Znam takie, które zdobyły i po dwadzieścia milionów złotych od inwestorów, ale wiem, że nie zbudują rozwiązania - dodaje w rozmowie z redakcją biznesową tvn24.pl.

"Wiele start-upów się w tym miejscu wykłada"

"Wiele start-upów się w tym miejscu wykłada"

Źródło:
tvn24.pl

Technologiczny gigant Google, na prośbę rządów między innymi Rosji i Chin, usuwał treści, które mogą być niewygodne dla tamtejszych władz. Sprawę opisuje brytyjski Guardian, przywołując ustalenia dziennikarskiego śledztwa tygodnika "Observer".

"Zabawa w Boga". Jak gigant usuwa treści

"Zabawa w Boga". Jak gigant usuwa treści

Źródło:
Guardian, Observer

39-latka z powiatu białostockiego dostała na komunikatorze internetowym wiadomość od osoby, która podawała się za znanego polskiego wokalistę. W zamian za wpłaty miała dostać między innymi kartę VIP, uprawniającą do wchodzenia na wszystkie koncerty i eventy. Straciła w sumie 21 tysięcy złotych.

Napisał do niej "znany wokalista" z ofertą karty VIP. Zrobiła 10 przelewów

Napisał do niej "znany wokalista" z ofertą karty VIP. Zrobiła 10 przelewów

Źródło:
tvn24.pl

Mam ciekawe informacje na temat tego, co dzieje się wokół walki o prezesurę NIK dla Mariana Banasia - powiedział dziennikarz TVN24 Konrad Piasecki, zapowiadając program "W kuluarach". - Mam wrażenie, że i to wejście do gry prezydenckiej i kontrole mają być jakimś argumentem, nie tyle w sporze o prezydenturę, ile w zabiegach Mariana Banasia o drugą kadencję - mówił.

"Marian Banaś zaczął wielką grę"

"Marian Banaś zaczął wielką grę"

Źródło:
TVN24

Postępowanie dowodowe będzie w większym stopniu koncentrowało się na osobie pokrzywdzonej, a nie na tym, czy sprawca miał świadomość podjęcia aktywności seksualnej bez zgody drugiej osoby - mówiła w TVN24 doktor Dominika Czerniak, prawniczka z Katedry Postępowania Karnego Uniwersytetu Wrocławskiego. Komentowała zmiany w przepisach dotyczących definicji gwałtu. Jej zdaniem hasło "tylko tak oznacza zgodę" nie zostało de facto wprowadzone.

"'Tylko tak oznacza zgodę' nie zostało w pełni implementowane do naszego porządku prawnego"

"'Tylko tak oznacza zgodę' nie zostało w pełni implementowane do naszego porządku prawnego"

Źródło:
TVN24

Odebrał paczki, w domu je otworzył i od razu powiadomił policję. Zaniepokoiła go ich zawartość. Dopiero wtedy zauważył też, że nie należały do niego. Właściwy odbiorca został zatrzymany, gdy tylko pojawił się w punkcie kurierskim. Grozi mu nawet 20 lat więzienia. Paczki nadane zostały w Hiszpanii.

Otworzył odebrane paczki i od razu wezwał policję

Otworzył odebrane paczki i od razu wezwał policję

Źródło:
tvnwarszawa.pl
Pan Schmidt daje żółtą kartkę, "księgowy" może stracić stołek. Dokąd zmierzają Niemcy?

Pan Schmidt daje żółtą kartkę, "księgowy" może stracić stołek. Dokąd zmierzają Niemcy?

Źródło:
tvn24.pl
Premium

Reporter TVN24 Artur Molęda został nagrodzony na dziesiątej gali finałowego plebiscytu lotniczego "Cumulusy" na Stadionie Narodowym. Statuetkę w kategorii film otrzymał za reportaż "Strażnicy nieba". Można go zobaczyć w TVN24 GO. Jak mówił nasz dziennikarz, najtrudniejszym zadaniem w pracy nad reportażem było przekonanie wojska, że warto go zrealizować.

Reporter TVN24 Artur Molęda nagrodzony. "Najtrudniej było przekonać wojsko"

Reporter TVN24 Artur Molęda nagrodzony. "Najtrudniej było przekonać wojsko"

Źródło:
TVN24
"Codziennie dźgano kogoś nożem". Polski podróżnik o "piekle" w kongijskim więzieniu

"Codziennie dźgano kogoś nożem". Polski podróżnik o "piekle" w kongijskim więzieniu

Źródło:
tvn24.pl
Premium

Zagrożenia są na coraz większą skalę i potrafią być znacznie bardziej groźne i dotkliwe. To już nie jednostki, ale prawdziwa zorganizowana przestępczość - mówi w rozmowie z redakcją biznesową tvn24.pl Derek Manky, Global VP Threat Intelligence w firmie Fortinet zajmującej się cyberbezpieczeństwem.

Działają "jak zorganizowana przestępczość", "zarabiają miliardy". Ekspert ostrzega

Działają "jak zorganizowana przestępczość", "zarabiają miliardy". Ekspert ostrzega

Źródło:
tvn24.pl

W najnowszym "Kadrze na kino" Ewelina Witenberg podsumowała najważniejsze wydarzenia ze świata filmu i muzyki w mijającym tygodniu. W programie między innymi o najnowszym filmie o Bridget Jones, Harrisonie Fordzie w filmie Marvela, rozdaniu Orłów, Berlinale oraz nowym festiwalu Dawida Podsiadło.

Kolejny film o Bridget Jones w kinach, nowy festiwal, nominacje do Orłów

Kolejny film o Bridget Jones w kinach, nowy festiwal, nominacje do Orłów

Źródło:
tvn24.pl