Błażej Spychalski zakażony koronawirusem. "Niestety COVID-19 przebiega u mnie w sposób objawowy"

TVN24 | Polska

Autor:
akw, kab
Źródło:
tvn24.pl
Prezydent Andrzej Duda zakażony koronawirusem. Opublikował nagranie
wideo 2/35
Prezydent Andrzej Duda zakażony koronawirusem. Opublikował nagranie

"Pamiętajcie proszę - maseczka, dystans, dezynfekcja" - napisał rzecznik prezydenta Andrzeja Dudy Błażej Spychalski, który jest zakażony koronawirusem. Dodał, że zakażenie przebiega u niego objawowo. Dzień wcześniej SARS-CoV-2 potwierdzono u prezydenta.

Prezydent Andrzej Duda jest zakażony koronawirusem. Informację o tym przekazał w sobotę rano jego rzecznik Błażej Spychalski, który tego dnia udał się na kwarantannę. Po południu prezydent opublikował na Twitterze nagranie, w którym mówi, że nie ma żadnych objawów choroby, czuje się dobrze, a najbliższe dni spędzi w samoizolacji i będzie pracował zdalnie.

W poniedziałek sam Spychalski przekazał, że jest zakażony, a przebieg choroby jest objawowy. "Proszę także o zrozumienie, że przez najbliższe kilka dni mogę nie odpowiadać na telefony bądź SMS-y" - napisał. Przypomniał przy okazji o głównych zasadach reżimu sanitarnego, które mogą ograniczyć rozprzestrzenianie się epidemii, czyli o zasłanianiu ust i nosa, dystansie społecznym i dezynfekcji rąk.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE

W niedzielę natomiast o pozytywnym teście na koronawirusa informował szef resortu obrony Mariusz Błaszczak. Dodał tego dnia, że czuje się dobrze.

Dotychczas w Polsce potwierdzono ponad 253 tysiące zakażeń, zmarło 4438 chorych. Od soboty cały kraj jest czerwoną strefą, w związku z tym w życie weszły nowe obostrzenia. Restrykcje dotyczą działalności szkół, restauracji, sanatoriów, sklepów, siłowni, transportu, zgromadzeń.

>> Polska w czerwonej strefie: lista obostrzeń

Autor:akw, kab

Źródło: tvn24.pl

Tagi:
Raporty: