TVN24 | Polska

Kaczyński na TikToku zachęca do poparcia "piątki dla zwierząt". "To jest naprawdę potrzebne"

TVN24 | Polska

Autor:
mart\mtom
Źródło:
PAP, tvn24.pl
Kaczyński wziął udział w akcji na TikToku. Do poparcia "piątki dla zwierząt" nominował też premiera
Kaczyński wziął udział w akcji na TikToku. Do poparcia "piątki dla zwierząt" nominował też premieraTikTok @forummlodychpis
wideo 2/4
TikTok @forummlodychpisKaczyński wziął udział w akcji na TikToku. Do poparcia "piątki dla zwierząt" nominował też premiera

Prezes PiS Jarosław Kaczyński pojawił się na TikToku. W filmiku Forum Młodych PiS namawia do poparcia projektu ustawy w sprawie zakazu hodowli zwierząt na futra.

Filmikiem z Kaczyńskim w sobotę Prawo i Sprawiedliwość rozpoczęło w mediach społecznościowych akcję #StopFurChallenge, której uczestnicy mają w założeniu wyrażać poparcie dla tak zwanej "piątki dla zwierząt". To projekt ustawy, który przewiduje m.in. zakaz hodowli zwierząt na futra i wzmocnienie społecznej kontroli warunków, w jakich zwierzęta są przetrzymywane.

- To jest naprawdę potrzebne. Tutaj dzieje się bardzo wiele złego i musimy temu złu zapobiec. Każdy dobry człowiek powinien poprzeć tę ustawę. Ja ją popieram z całego serca - zachęca prezes PiS w filmiku zamieszczonym na profilu Forum Młodych PiS na TikToku.

W akcji, podobnie jak w innych tego typu inicjatywach, uczestnicy nominują do wzięcia w niej udziału kolejne osoby. - Chciałbym nominować dwie osoby: pana premiera Mateusza Morawieckiego i pana posła, przewodniczącego zarządu naszej partii Krzysztofa Sobolewskiego do tego, by dalej w tym kierunku działali, żeby ta akcja się udała, bo naprawdę jest potrzebna zwierzętom, ale jest przede wszystkim potrzebna ludziom, szczególnie dobrym ludziom - podkreśla prezes PiS.

Projekt ustawy w sprawie ochrony zwierząt

We wtorek prezes PiS Jarosław Kaczyński oświadczył, że w Polsce trzeba wprowadzić nowy porządek prawny dotyczący ochrony zwierząt i poinformował, że gotowy jest projekt ustawy. - Liczymy na ponadpartyjne poparcie w tej sprawie - zaznaczył.

Kaczyński: mamy gotowy projekt ustawy o ochronie zwierząt
Kaczyński: mamy gotowy projekt ustawy o ochronie zwierzątTVN24

Projekt, który został w piątek złożony w Sejmie, dotyczy ochrony zwierząt. Zakłada m.in. humanitarne traktowanie zwierząt, zakaz hodowli zwierząt futerkowych, zakaz wykorzystywania zwierząt w celach rozrywkowych i widowiskowych, ubój rytualny tylko na potrzeby krajowych związków wyznaniowych, kontrolę społeczną ochrony zwierząt, bezpieczne schroniska, koniec z łańcuchami dla psów oraz utworzenie rady ds. zwierząt przy ministerstwie rolnictwa.

Autor:mart\mtom

Źródło: PAP, tvn24.pl

Źródło zdjęcia głównego: PiS Forum Młodych

Pozostałe wiadomości