Kim jest generał Tomasz Piotrowski? Rezygnacja dowódcy operacyjnego rodzajów sił zbrojnych

Źródło:
tvn24.pl
Szef BBN, Jacek Siewiera, o rezygnacji najważniejszych polskich dowódców
Szef BBN, Jacek Siewiera, o rezygnacji najważniejszych polskich dowódcówTVN24
wideo 2/15
Szef BBN, Jacek Siewiera, o rezygnacji najważniejszych polskich dowódcówTVN24

Generał broni Tomasz Piotrowski, dowódca operacyjny rodzajów sił zbrojnych, stał się szeroko znany, gdy pod Bydgoszczą znaleziono rozbity rosyjski pocisk rakietowy. Wówczas minister obrony Mariusz Błaszczak obciążył generała odpowiedzialnością za incydent. Piotrowski nagrał zaś "orędzie", w którym apelował o rozsądek i wyważenie emocji. Kim jest generał Tomasz Piotrowski, który teraz złożył rezygnację i został zwolniony ze stanowiska?

Dwaj wysocy rangą dowódcy Wojska Polskiego przesłali prezydentowi Andrzejowi Dudzie rezygnacje z zajmowanych stanowisk. Chodzi o szefa Sztabu Generalnego Wojska Polskiego generała Rajmunda T. Andrzejczaka oraz dowódcę operacyjnego rodzajów sił zbrojnych generała broni Tomasza Piotrowskiego. To dwaj z czterech najważniejszych oficerów w wojsku, przy nominowaniu których decyzję podejmuje prezydent, który jest zwierzchnikiem Sił Zbrojnych, na wniosek ministra obrony i przy kontrasygnacie premiera. Pozostałymi są dowódca generalny oraz dowódca Wojsk Obrony Terytorialnej. Informację o rezygnacji Andrzejczaka i Piotrowskiego jako pierwsza podała "Rzeczpospolita".

We wtorek obaj generałowie zostali zwolnieni z zajmowanych stanowisk.

Generał Rajmund Andrzejczak odchodzi ze stanowiska szefa Sztabu Generalnego Wojska Polskiego. Kim jest generał? >>>

O generale Piotrowskim głośno zrobiło się 11 maja tego roku, gdy minister obrony Mariusz Błaszczak publicznie wypowiedział się na temat obiektu, który w kwietniu został znaleziony w Zamościu pod Bydgoszczą, a który wleciał do Polski jeszcze w grudniu 2022 r. Po tym wydarzeniu resort obrony przeprowadził kontrolę w Dowództwie Operacyjnym Rodzajów Sił Zbrojnych, które odpowiada między innymi za ochronę granicy państwowej w przestrzeni powietrznej.

- Zgodnie z ustaleniami kontroli dowódca operacyjny zaniechał swoich instrukcyjnych obowiązków, nie informując mnie o obiekcie, który pojawił się w polskiej przestrzeni powietrznej ani nie informując Rządowego Centrum Bezpieczeństwa i innych przewidzianych w procedurach służb - oświadczył szef MON.

Dzień później Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych opublikowało apel generała Piotrowskiego - zarówno w formie pisemnej, jak i nagrania wideo przypominającego orędzie. - Mówię do Państwa w istotnym dla Polski i Sił Zbrojnych momencie określonej sytuacji bezpieczeństwa. Za wschodnią granicą mamy wojnę w Ukrainie, która nie wiadomo, ile czasu jeszcze będzie trwała, i w jaki sposób będzie się toczyć. Mamy cały czas zdeterminowanego przeciwnika, który podsyła nam migrantów. Mamy cały czas dużą aktywność Sił Zbrojnych, wiele ćwiczeń i realizujemy wiele dla poprawy bezpieczeństwa Polski - powiedział Piotrowski.

- Mówię do Państwa, bo chciałem zwrócić się z apelem o rozsądek, o to, abyśmy w nadchodzących dniach bardzo ważyli emocje, abyśmy byli rozsądni w tym, co robimy, abyśmy bardzo ambitnemu i agresywnemu przeciwnikowi nie dawali pożywki, nie dawali się dzielić na grupy. Bo ten przeciwnik już tylko na to czeka. Apeluję do Państwa, abyśmy byli silni i skonsolidowani. Abyśmy się nawzajem wspierali, aby nigdy więcej nie dochodziło do sytuacji, które pomagają przeciwnikowi, a szkodzą nam - mówił wtedy generał.

W maju minister Błaszczak zapowiadał, że będzie konsultował z prezydentem Andrzejem Dudą ewentualne decyzje personalne w stosunku do Dowództwa Operacyjnego RSZ. Mimo to nie doszło wtedy do dymisji generała Piotrowskiego. Dopiero w październiku generał sam zrezygnował.

Dowódca operacyjny generał broni Tomasz Piotrowski

Generał broni Tomasz Piotrowski został dowódcą operacyjnym rodzajów sił zbrojnych we wrześniu 2018 roku. W 2021 roku został wyznaczony na drugą trzyletnią kadencję na tym stanowisku. W obu przypadkach nominację podpisał prezydent Andrzej Duda na wniosek szefa MON Mariusza Błaszczaka.

Gen. Tomasz Piotrowski podczas ćwiczenia Anakonda'23sierż. Rafał Samluk / DO RSZ

Piotrowski przez lata piął się po szczeblach wojskowej kariery. Przed objęciem stanowiska dowódcy operacyjnego rodzajów sił zbrojnych przez rok był szefem sztabu w Dowództwie Operacyjnym RSZ. Wcześniej służył głównie w jednostkach na Pomorzu Zachodnim. W 12. Dywizji Zmechanizowanej w Szczecinie był kolejno szefem wojsk rakietowych i artylerii (2010-14), zastępcą szefa sztabu do spraw operacyjnych (2015-16), wreszcie szefem sztabu i zastępcą dowódcy dywizji (2016-17).

W tym okresie, w stopniu pułkownika, wziął udział także w misji wojskowej w Afganistanie. Od października 2012 roku do maja 2013 roku był zastępcą dowódcy całego polskiego kontyngentu, który składał się wówczas głównie z żołnierzy ze Szczecina.

Z wykształcenia jest artylerzystą po nieistniejącej już wyższej szkole oficerskiej w Toruniu, którą ukończył w 1991 roku. Przez pierwsze dwie dekady służby był dowódcą na kolejnych szczeblach w jednostkach zmechanizowanych oraz artylerii i wojsk rakietowych. Od 2008 roku przez dwa lata dowodził 2. Pułkiem Artylerii w Choszcznie na Pomorzu Zachodnim.

W trakcie kariery kilkukrotnie uczestniczył w wyższych kursach na Akademii Obrony Narodowej. Na tej uczelni ukończył także w 2014 roku tak zwane studia generalskie.

Piotrowski ma 55 lat. Pierwszy awans generalski - do stopnia generała brygady - otrzymał w 2016 roku. Dwa lata później został generałem dywizji, a w 2020 roku generałem broni.

Generał broni Tomasz Piotrowski, dowódca operacyjny rodzajów sił zbrojnychCO MON

Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych

Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych w Warszawie zaczęło działać z początkiem 2014 roku na bazie instytucji o podobnej nazwie istniejącej od 2003 roku. Pierwsze dowództwo operacyjne zostało powołane do kierowania polskimi żołnierzami na misjach zagranicznych, najpierw przede wszystkim w Iraku, później w Afganistanie.

Obecnie DORSZ nadal odpowiada za misje zagraniczne, ale również za wszystkie bieżące operacje wykraczające poza zwykłe szkolenie żołnierzy. Na przykład dowodzi wojskowym wsparciem dla pograniczników w województwach podlaskim i lubelskim, a w przeszłości odpowiadało za żołnierzy pomagających innym służbom podczas Euro 2012. Poza tym cyklicznie organizuje największe ćwiczenia Wojska Polskiego pod kryptonimem Anakonda, które odbyły się także w tym roku.

Do zadań Dowództwa Operacyjnego Rodzajów Sił Zbrojnych należy także ochrona granicy państwowej w przestrzeni powietrznej. To jedyna forma, w jakiej wojsko jest siłą wiodącą przy ochronie granic - na lądzie i na morzu odpowiada za to Straż Graniczna. W sytuacji nadzwyczajnej może ona zostać wsparta przez inne służby, w tym wojsko.

Tak stało się, gdy od drugiej połowy 2021 roku do Polski od strony Białorusi zaczęli drogą lądową napływać migranci, zachęcani do przekraczania granicy przez reżim w Mińsku. Żołnierze, których do dziś można spotkać na Podlasiu i nad Bugiem, są właśnie pod komendą dowództwa operacyjnego.

W ostatnich latach skala zadań wykonywanych przez żołnierzy pod komendą Dowództwa Operacyjnego RSZ systematycznie rosła. Skokowo zwiększyła się w ostatnich kilkunastu miesiącach po tym, jak Rosja Władimira Putina rozpętała na pełną skalę wojnę przeciwko Ukrainie. W sytuacjach kryzysowych, jak w połowie listopada 2022 roku, gdy po polskiej stronie granicy spadł pocisk ukraińskiej obrony przeciwlotniczej i zabił dwóch ludzi, dowódca operacyjny uczestniczył w naradach z udziałem prezydenta, premiera, szefa MON i szefa Sztabu Generalnego Wojska Polskiego.

Dowództwu operacyjnemu podlegają trzy centra operacji - dowództwa komponentu, które odpowiadają za to, co żołnierze robią na lądzie, morzu i w powietrzu. Wśród nich za Centrum Operacji Powietrznych - Dowództwo Komponentu Powietrznego, które w Warszawie na bieżąco dowodzi lotnictwem i obroną powietrzną. W systemie obrony powietrznej NATO nadzoruje dyżurujące samoloty i pilotów, kieruje realizacją misji nadzoru polskiej przestrzeni powietrznej oraz odpowiada za tworzenie, jakość i dystrybucję zintegrowanej informacji o sytuacji w powietrzu.

Autorka/Autor:Rafał Lesiecki

Źródło: tvn24.pl

Źródło zdjęcia głównego: CO MON

Pozostałe wiadomości

W jednym z najsuchszych i jałowych miejsc na świecie - Maroku - spadł deszcz. Doszło tam do pierwszej od dziesięcioleci powodzi. Między wydmami pojawiły się gigantyczne jeziora.

Sahara pod wodą. Zobacz, jak wygląda

Sahara pod wodą. Zobacz, jak wygląda

Źródło:
CNN, AP

O "faktycznym włączeniu się Korei Północnej do wojny Rosji przeciwko Ukrainie" mówił w poniedziałek wieczorem prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski. Był to jeden z tematów narady z ukraińskimi dowódcami oraz szefami wywiadu.

Zełenski o kraju, który "faktycznie włączył się do wojny"

Zełenski o kraju, który "faktycznie włączył się do wojny"

Źródło:
PAP

Wątroba to jedyny organ w ludzkim ciele, który ma zdolność do regeneracji - może odrosnąć z pojedynczego płata. W Polsce właśnie przeprowadzono pierwszy przeszczep wątroby od dorosłego dawcy dla dorosłego biorcy. Jak wielki to przełom?

Nowy rozdział w polskiej transplantologii. "Pula narządów praktycznie nieograniczona"

Nowy rozdział w polskiej transplantologii. "Pula narządów praktycznie nieograniczona"

Źródło:
Fakty TVN

- Zbigniew Ziobro, zamiast publikować zdjęcia, mógł wysłać zaświadczenie lekarskie, że nie może stawić się przed komisją - mówiła w "Kropce nad i" w TVN24 Magdalena Sroka, szefowa sejmowej komisji śledczej do spraw inwigilacji Pegasusem. Poseł PiS Michał Wójcik powiedział, iż Ziobro "nie przyszedł nie dlatego, że jest bardzo ciężko chory, tylko dlatego, że to jest nielegalna komisja".

Wójcik: Ziobro nie przyszedł nie dlatego, że jest chory

Wójcik: Ziobro nie przyszedł nie dlatego, że jest chory

Źródło:
TVN24

"Wierzę, że Putin sam podejmuje wszystkie ważne decyzje, dlatego uważam, że musiał przynajmniej wyrazić zgodę na atak na Julię i na mnie" - napisał w oficjalnym oświadczeniu były rosyjski podwójny agent Siergiej Skripal. Pierwszy raz od ataku zabrał głos w ramach śledztwa dotyczącego śmierci kobiety zatrutej nowiczokiem w Wielkiej Brytanii. Była przypadkową ofiarą, która otrzymała w prezencie flakon podrobionych perfum, w którym - według policji - wcześniej przemycano śmiertelnie niebezpieczną substancję.

Sergiej Skripal zabrał głos pierwszy raz od ataku. "Putin musiał wyrazić zgodę"

Sergiej Skripal zabrał głos pierwszy raz od ataku. "Putin musiał wyrazić zgodę"

Źródło:
Reuters, Independent

Szybkie i ekstrawaganckie samochody, mała fortuna rozdana fanom i potrzebującym, otwierane i zamykane biznesy. Prawdopodobnie każdy, kto choć trochę interesuje się polską stroną internetu, wie, kim jest Budda. Teraz w mediach znów jest o nim głośno. Tym razem za sprawą zatrzymania, dokonanego przez Centralne Biuro Śledcze Policji. W tle jest nielegalny hazard.

Trudne dorastanie i pomoc w świetle reflektorów. Kim jest zatrzymany przez CBŚP youtuber?

Trudne dorastanie i pomoc w świetle reflektorów. Kim jest zatrzymany przez CBŚP youtuber?

Źródło:
tvn24.pl

26-letni Brytyjczyk zginął w hiszpańskim mieście Talavera de la Reina. Spadł z mostu Kastylia-La Mancha, na który wspinał się, by nagrać treści na portale społecznościowe. Według doniesień lokalnych mediów, wysoka na 192 metry przeprawa nad rzeką Tag od dawna przyciąga wspinaczy i influencerów. Wchodzą na nią pomimo zakazu.

Wspiął się mimo zakazu i zginął. Władze apelują od dawna

Wspiął się mimo zakazu i zginął. Władze apelują od dawna

Źródło:
BBC

Opakowania alkoholi o pojemności do 300 ml powinny być wykonane ze szkła lub metalu - wynika z projektu nowelizacji przepisów autorstwa Ministerstwa Zdrowia, który znalazł się w wykazie prac legislacyjnych rządu. W dokumencie zaproponowano również wprowadzenie przepisu zakazującego wprowadzania do obrotu alkoholu w postaci innej niż płynna. W wykazie brak informacji o zapowiadanym wcześniej zakazie promocji cenowych.

Nowe zasady sprzedaży alkoholu. Jest projekt

Nowe zasady sprzedaży alkoholu. Jest projekt

Źródło:
PAP

Rząd pracuje nad zniesieniem obowiązku budowy określonej liczby miejsc parkingowych towarzyszących budowie nowych mieszkań - wynika z opublikowanego w poniedziałek projektu zmiany ustawy o szczególnych rozwiązaniach związanych z usuwaniem skutków powodzi. Jednak zmiany w regulacjach dotyczą nie tylko terenów powodziowych, ale całego kraju i wszystkich nowych inwestycji. Teraz limity mają określać gminy.

Mieszkania bez parkingów. Rząd planuje zniesienie limitów

Mieszkania bez parkingów. Rząd planuje zniesienie limitów

Źródło:
PAP, tvn24.pl

Na jednej z ulic Szczecina między samochodami biegał siedmiolatek. Interweniowali policjanci patrolujący ten rejon miasta. Matka chłopca przebywała u sąsiadki. Jak poinformowała rzeczniczka szczecińskiej policji nadkomisarz Anna Gembala, sprawa została skierowana do Sądu Rodzinnego i Nieletnich.

Dziecko biegało między autami. Matka była u sąsiadki     

Dziecko biegało między autami. Matka była u sąsiadki     

Źródło:
PAP

Ratusz nie wydał stowarzyszeniu Marsz Niepodległości pozwoleń na zorganizowanie 11 listopada zgromadzeń na trasie od ronda Dmowskiego do Stadionu Narodowego. Jak wynika z zawiadomień składanych przez stowarzyszenie, jedno zgromadzenie miałoby trwać kilkanaście dni - informują urzędnicy.

Zakaz dla marszu 11 listopada. Zgodnie ze zgłoszeniem zgromadzenie miało trwać kilkanaście dni

Zakaz dla marszu 11 listopada. Zgodnie ze zgłoszeniem zgromadzenie miało trwać kilkanaście dni

Źródło:
PAP

Australijscy monarchiści oskarżyli premierów stanowych o zlekceważenie króla Karola III, ponieważ nie pojawią się w Canberze na przyjęciu powitalnym brytyjskiego, a zarazem australijskiego monarchy. Wśród rojalistów są głosy, że nieobecność "jest całkowicie nie do obrony". Znów pojawiły się pytania, czy Australia powinna zostać republiką.

"​​Król został zlekceważony". Wizyta Karola ze sporem w tle

"​​Król został zlekceważony". Wizyta Karola ze sporem w tle

Źródło:
BBC

Hiszpanie protestują, bo nie stać ich na mieszkania. Najem krótkoterminowy wysysa lokale z rynku i podbija ich ceny. W weekend młodzi ludzie wyszli na ulice Madrytu, by oprotestować dotychczasową politykę rządu. Ten sprzeciw w Hiszpanii jest powszechny, dlatego Barcelona już podjęła decyzję - ma cofnąć pozwolenia na wynajem turystyczny, ale dopiero za cztery lata.

Hiszpanie protestują przeciwko wysokim cenom mieszkań. "Musimy coś z tym zrobić"

Hiszpanie protestują przeciwko wysokim cenom mieszkań. "Musimy coś z tym zrobić"

Źródło:
Fakty o Świecie TVN24 BiS

- Elementy bezpieczeństwa są jak najbardziej dla nas wszystkich istotne, ale szukajmy takich rozwiązań, które będą zdecydowanie mniej drastyczne - mówił w TVN24 wicemarszałek Senatu Maciej Żywno (Polska 2050), odnosząc się do przedstawionej przez premiera Donalda Tuska strategii migracyjnej. Poseł Koalicji Obywatelskiej Marcin Bosacki wyjaśniał, że zawieszenie prawa do azylu będzie stosowane na przykład w sytuacji, kiedy znów pojawi się wiadomość od wywiadu o "kilkusetosobowej uzbrojonej w kije i noże grupie".

Kiedy miałoby być zawieszane prawo do azylu? Bosacki o przykładowej sytuacji

Kiedy miałoby być zawieszane prawo do azylu? Bosacki o przykładowej sytuacji

Źródło:
TVN24

Premier Donald Tusk, proponując zawieszenie prawa do azylu, utrudnił życie przewodniczącej Komisji Europejskiej Ursuli von der Leyen, ale zrobił to we właściwym momencie - ocenia Matthew Karnitschnig, korespondent Politico w Berlinie. Jego zdaniem von der Leyen nie może ostro zareagować, gdy skrajna prawica rośnie w siłę.

"Tusk utrudnił życie Ursuli von der Leyen, ale zrobił to we właściwym momencie"

"Tusk utrudnił życie Ursuli von der Leyen, ale zrobił to we właściwym momencie"

Źródło:
PAP

"W cywilnych procesach dotyczących Pegasusa w Sądzie Okręgowym w Bydgoszczy 'trafialiśmy' na neosędziów. Dzięki temu odkryliśmy z Dorotą Brejzą magię Ziobrolotka" - napisał w mediach społecznościowych europoseł Krzysztof Brejza. - Jeżeli losuje się jedną z czterech osób, to nie można wprowadzać do systemu trzech takich samych osób, bo to nie jest losowanie, tylko to jest fikcja zupełnie - wyjaśnił w rozmowie z reporterem TVN24.

Brejza o "Ziobrolotku" i sposobie losowania sędziów w Bydgoszczy

Brejza o "Ziobrolotku" i sposobie losowania sędziów w Bydgoszczy

Źródło:
TVN24

- Martwię się, że rozwój sztucznej inteligencji może mieć też negatywne konsekwencje, w szczególności gdy zyskamy dostęp do rzeczy bardziej inteligentnych niż my sami. Nikt tak naprawdę nie wie, czy będziemy w stanie je kontrolować - stwierdził brytyjsko-kanadyjski naukowiec Geoffrey E. Hinton krótko po tym, jak przyznano mu Nagrodę Nobla w dziedzinie fizyki. Nazywany ojcem sztucznej inteligencji badacz ocenił, że branża nie wie jeszcze, jak uniknąć "katastrofalnych scenariuszy".

Dostał Nobla, ostrzega przed swoimi odkryciami. Mówi o "katastrofalnych scenariuszach" 

Dostał Nobla, ostrzega przed swoimi odkryciami. Mówi o "katastrofalnych scenariuszach" 

Źródło:
Reuters, tvn24.pl

42-letni Polak zaginął u brzegów wyspy Madera na Atlantyku po tym, jak wypłynął na snorkeling. Służby zaalarmowała małżonka mężczyzny. Po kilku godzin poszukiwań turystę udało się odnaleźć. Śmigłowcem portugalskiej marynarki wojennej przetransportowano go do szpitala.

Polak zaginął na Maderze. Kilka godzin poszukiwań, w akcji dron i śmigłowiec marynarki wojennej

Polak zaginął na Maderze. Kilka godzin poszukiwań, w akcji dron i śmigłowiec marynarki wojennej

Źródło:
PAP

Kontrowersyjny plan Rzymu wobec radzenia sobie z napływem migrantów właśnie ruszył. Pierwsza grupa migrantów, która chciała dostać się do Włoch, przewożona jest do nowych ośrodków przejściowych w Albanii. Założeniem inicjatywy jest to, by migranci byli przejmowani już na morzu i trafiali do placówek na czas rozpatrywania ich wniosków o azyl.

Plan Meloni wszedł w życie. Pierwsi migranci popłynęli do Albanii

Plan Meloni wszedł w życie. Pierwsi migranci popłynęli do Albanii

Źródło:
PAP, Reuters

W Londynie ruszył proces ojca, macochy i wujka Sary, 10-latki, której ciało znaleziono w zeszłym roku w jej domu w hrabstwie Surrey. Jak pierwszego dnia rozprawy ujawnił prokurator, ojciec dziewczynki wcześniej dwukrotnie przyznał się do zabójstwa, jednak przed sądem obwinia swoją żonę.

Ojciec powiedział policji, że zabił 10-letnią Sarę. Ale przed sądem obwinia żonę

Ojciec powiedział policji, że zabił 10-letnią Sarę. Ale przed sądem obwinia żonę

Źródło:
Reuters, BBC, tvn24.pl

Węgierski rząd rozważa zamrożenie wydawania nowych licencji Airbnb w Budapeszcie i podniesienie podatków od krótkoterminowego wynajmu mieszkań w stolicy - przekazał minister gospodarki Marton Nagy, cytowany przez Reutersa.

Węgry rozważają zamrożenie licencji Airbnb w Budapeszcie

Węgry rozważają zamrożenie licencji Airbnb w Budapeszcie

Źródło:
Reuters

Donald Tusk zapowiedział, że częścią rządowej strategii migracyjnej będzie "czasowe, terytorialne zawieszenie prawa do azylu". Premier przywołał rozwiązania przyjęte w Finlandii. Wyjaśniamy, co dokładnie tam wprowadzono.

Tusk o "zawieszeniu wniosków azylowych" w Finlandii. Co jest w fińskiej ustawie

Tusk o "zawieszeniu wniosków azylowych" w Finlandii. Co jest w fińskiej ustawie

Źródło:
Konkret24

Władze małych greckich wysp obawiają się konsekwencji kryzysu demograficznego, pogłębiającego się w całym kraju. - Na wyspie nie ma żadnych dziewcząt, a przynajmniej nie ma więcej niż dwóch kobiet poniżej 30. roku życia. Tak samo jest z chłopcami. Musimy szukać zachęt, które sprowadzą młodych chłopców i dziewczęta z powrotem na wyspę - mówi burmistrz wyspy Ajos Efstratios.

Problem z dziewczętami i chłopcami na greckich wyspach. "Musimy szukać zachęt"

Problem z dziewczętami i chłopcami na greckich wyspach. "Musimy szukać zachęt"

Źródło:
Euronews

Pogoda na zimę 2024. Z wyliczeń NOAA, opublikowanych przez Instytut Meteorologii i Gospodarki wodnej, wynika, że w Polsce zimą ma panować dodatnia anomalia temperatury, a więc będzie cieplej niż zwykle. Jak skomentował te przewidywania Tomasz Wasilewski, prezenter tvnmeteo.pl, może nas czekać kolejna zima bez zimy.

Kolejna zima bez zimy? Tomasz Wasilewski komentuje najnowsze prognozy

Kolejna zima bez zimy? Tomasz Wasilewski komentuje najnowsze prognozy

Źródło:
IMGW, TVN24, NOAA, tvnmeteo.pl
Na widok "baby od angola" nie odwracają głowy. "Chciałabym więcej życzliwości w szkołach"

Na widok "baby od angola" nie odwracają głowy. "Chciałabym więcej życzliwości w szkołach"

Źródło:
tvn24.pl
Premium

- Szkoła jest miejscem, gdzie jak w soczewce widać, jak jesteśmy nieufnym narodem. A zaufanie jest nam koniecznie potrzebne, żeby budować dobrą przyszłość naszego państwa - mówi Justyna Suchecka, dziennikarka tvn24.pl. Właśnie ukazała się jej najnowsza książka "Cała nadzieja w szkole".

Jak budować dobrą szkołę i społeczeństwo? Wywiad z Justyną Suchecką

Jak budować dobrą szkołę i społeczeństwo? Wywiad z Justyną Suchecką

Źródło:
tvn24.pl

MSZ Ukrainy odniosło do słów Jareda Leto, aktora i wokalisty zespołu Thirty Seconds to Mars, które wypowiedział w czasie koncertu w Serbii. "Nie może być żadnych ustępstw wobec Rosji, kiedy próbuje ona rozwiązać 'problem' istnienia Ukrainy" - napisano.

Ukraińskie MSZ reaguje na słowa Jareda Leto. "Obraza"

Ukraińskie MSZ reaguje na słowa Jareda Leto. "Obraza"

Źródło:
PAP, Ukraińska Prawda

Od powodzi minął już miesiąc, ale zniszczenia były tak wielkie, że nadal trwa wielki sprzątanie. Głuchołazy zostały niemal całkowicie zniszczone. Potrzebne są lata na ich odbudowę. Straty szacowane są na ponad miliard złotych - ta kwota zapewne będzie jeszcze wyższa, bo inżynierowie nadal oceniają stan techniczny budynków i infrastruktury.

Głuchołazy wciąż walczą ze skutkami powodzi. "Chcemy uciec przed zimą"

Głuchołazy wciąż walczą ze skutkami powodzi. "Chcemy uciec przed zimą"

Źródło:
Fakty po Południu TVN24