Kim jest generał Tomasz Piotrowski? Rezygnacja dowódcy operacyjnego rodzajów sił zbrojnych

Źródło:
tvn24.pl
Szef BBN, Jacek Siewiera, o rezygnacji najważniejszych polskich dowódców
Szef BBN, Jacek Siewiera, o rezygnacji najważniejszych polskich dowódcówTVN24
wideo 2/15
Szef BBN, Jacek Siewiera, o rezygnacji najważniejszych polskich dowódcówTVN24

Generał broni Tomasz Piotrowski, dowódca operacyjny rodzajów sił zbrojnych, stał się szeroko znany, gdy pod Bydgoszczą znaleziono rozbity rosyjski pocisk rakietowy. Wówczas minister obrony Mariusz Błaszczak obciążył generała odpowiedzialnością za incydent. Piotrowski nagrał zaś "orędzie", w którym apelował o rozsądek i wyważenie emocji. Kim jest generał Tomasz Piotrowski, który teraz złożył rezygnację i został zwolniony ze stanowiska?

Dwaj wysocy rangą dowódcy Wojska Polskiego przesłali prezydentowi Andrzejowi Dudzie rezygnacje z zajmowanych stanowisk. Chodzi o szefa Sztabu Generalnego Wojska Polskiego generała Rajmunda T. Andrzejczaka oraz dowódcę operacyjnego rodzajów sił zbrojnych generała broni Tomasza Piotrowskiego. To dwaj z czterech najważniejszych oficerów w wojsku, przy nominowaniu których decyzję podejmuje prezydent, który jest zwierzchnikiem Sił Zbrojnych, na wniosek ministra obrony i przy kontrasygnacie premiera. Pozostałymi są dowódca generalny oraz dowódca Wojsk Obrony Terytorialnej. Informację o rezygnacji Andrzejczaka i Piotrowskiego jako pierwsza podała "Rzeczpospolita".

We wtorek obaj generałowie zostali zwolnieni z zajmowanych stanowisk.

Generał Rajmund Andrzejczak odchodzi ze stanowiska szefa Sztabu Generalnego Wojska Polskiego. Kim jest generał? >>>

O generale Piotrowskim głośno zrobiło się 11 maja tego roku, gdy minister obrony Mariusz Błaszczak publicznie wypowiedział się na temat obiektu, który w kwietniu został znaleziony w Zamościu pod Bydgoszczą, a który wleciał do Polski jeszcze w grudniu 2022 r. Po tym wydarzeniu resort obrony przeprowadził kontrolę w Dowództwie Operacyjnym Rodzajów Sił Zbrojnych, które odpowiada między innymi za ochronę granicy państwowej w przestrzeni powietrznej.

- Zgodnie z ustaleniami kontroli dowódca operacyjny zaniechał swoich instrukcyjnych obowiązków, nie informując mnie o obiekcie, który pojawił się w polskiej przestrzeni powietrznej ani nie informując Rządowego Centrum Bezpieczeństwa i innych przewidzianych w procedurach służb - oświadczył szef MON.

Dzień później Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych opublikowało apel generała Piotrowskiego - zarówno w formie pisemnej, jak i nagrania wideo przypominającego orędzie. - Mówię do Państwa w istotnym dla Polski i Sił Zbrojnych momencie określonej sytuacji bezpieczeństwa. Za wschodnią granicą mamy wojnę w Ukrainie, która nie wiadomo, ile czasu jeszcze będzie trwała, i w jaki sposób będzie się toczyć. Mamy cały czas zdeterminowanego przeciwnika, który podsyła nam migrantów. Mamy cały czas dużą aktywność Sił Zbrojnych, wiele ćwiczeń i realizujemy wiele dla poprawy bezpieczeństwa Polski - powiedział Piotrowski.

- Mówię do Państwa, bo chciałem zwrócić się z apelem o rozsądek, o to, abyśmy w nadchodzących dniach bardzo ważyli emocje, abyśmy byli rozsądni w tym, co robimy, abyśmy bardzo ambitnemu i agresywnemu przeciwnikowi nie dawali pożywki, nie dawali się dzielić na grupy. Bo ten przeciwnik już tylko na to czeka. Apeluję do Państwa, abyśmy byli silni i skonsolidowani. Abyśmy się nawzajem wspierali, aby nigdy więcej nie dochodziło do sytuacji, które pomagają przeciwnikowi, a szkodzą nam - mówił wtedy generał.

W maju minister Błaszczak zapowiadał, że będzie konsultował z prezydentem Andrzejem Dudą ewentualne decyzje personalne w stosunku do Dowództwa Operacyjnego RSZ. Mimo to nie doszło wtedy do dymisji generała Piotrowskiego. Dopiero w październiku generał sam zrezygnował.

Dowódca operacyjny generał broni Tomasz Piotrowski

Generał broni Tomasz Piotrowski został dowódcą operacyjnym rodzajów sił zbrojnych we wrześniu 2018 roku. W 2021 roku został wyznaczony na drugą trzyletnią kadencję na tym stanowisku. W obu przypadkach nominację podpisał prezydent Andrzej Duda na wniosek szefa MON Mariusza Błaszczaka.

Gen. Tomasz Piotrowski podczas ćwiczenia Anakonda'23sierż. Rafał Samluk / DO RSZ

Piotrowski przez lata piął się po szczeblach wojskowej kariery. Przed objęciem stanowiska dowódcy operacyjnego rodzajów sił zbrojnych przez rok był szefem sztabu w Dowództwie Operacyjnym RSZ. Wcześniej służył głównie w jednostkach na Pomorzu Zachodnim. W 12. Dywizji Zmechanizowanej w Szczecinie był kolejno szefem wojsk rakietowych i artylerii (2010-14), zastępcą szefa sztabu do spraw operacyjnych (2015-16), wreszcie szefem sztabu i zastępcą dowódcy dywizji (2016-17).

W tym okresie, w stopniu pułkownika, wziął udział także w misji wojskowej w Afganistanie. Od października 2012 roku do maja 2013 roku był zastępcą dowódcy całego polskiego kontyngentu, który składał się wówczas głównie z żołnierzy ze Szczecina.

Z wykształcenia jest artylerzystą po nieistniejącej już wyższej szkole oficerskiej w Toruniu, którą ukończył w 1991 roku. Przez pierwsze dwie dekady służby był dowódcą na kolejnych szczeblach w jednostkach zmechanizowanych oraz artylerii i wojsk rakietowych. Od 2008 roku przez dwa lata dowodził 2. Pułkiem Artylerii w Choszcznie na Pomorzu Zachodnim.

W trakcie kariery kilkukrotnie uczestniczył w wyższych kursach na Akademii Obrony Narodowej. Na tej uczelni ukończył także w 2014 roku tak zwane studia generalskie.

Piotrowski ma 55 lat. Pierwszy awans generalski - do stopnia generała brygady - otrzymał w 2016 roku. Dwa lata później został generałem dywizji, a w 2020 roku generałem broni.

Generał broni Tomasz Piotrowski, dowódca operacyjny rodzajów sił zbrojnychCO MON

Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych

Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych w Warszawie zaczęło działać z początkiem 2014 roku na bazie instytucji o podobnej nazwie istniejącej od 2003 roku. Pierwsze dowództwo operacyjne zostało powołane do kierowania polskimi żołnierzami na misjach zagranicznych, najpierw przede wszystkim w Iraku, później w Afganistanie.

Obecnie DORSZ nadal odpowiada za misje zagraniczne, ale również za wszystkie bieżące operacje wykraczające poza zwykłe szkolenie żołnierzy. Na przykład dowodzi wojskowym wsparciem dla pograniczników w województwach podlaskim i lubelskim, a w przeszłości odpowiadało za żołnierzy pomagających innym służbom podczas Euro 2012. Poza tym cyklicznie organizuje największe ćwiczenia Wojska Polskiego pod kryptonimem Anakonda, które odbyły się także w tym roku.

Do zadań Dowództwa Operacyjnego Rodzajów Sił Zbrojnych należy także ochrona granicy państwowej w przestrzeni powietrznej. To jedyna forma, w jakiej wojsko jest siłą wiodącą przy ochronie granic - na lądzie i na morzu odpowiada za to Straż Graniczna. W sytuacji nadzwyczajnej może ona zostać wsparta przez inne służby, w tym wojsko.

Tak stało się, gdy od drugiej połowy 2021 roku do Polski od strony Białorusi zaczęli drogą lądową napływać migranci, zachęcani do przekraczania granicy przez reżim w Mińsku. Żołnierze, których do dziś można spotkać na Podlasiu i nad Bugiem, są właśnie pod komendą dowództwa operacyjnego.

W ostatnich latach skala zadań wykonywanych przez żołnierzy pod komendą Dowództwa Operacyjnego RSZ systematycznie rosła. Skokowo zwiększyła się w ostatnich kilkunastu miesiącach po tym, jak Rosja Władimira Putina rozpętała na pełną skalę wojnę przeciwko Ukrainie. W sytuacjach kryzysowych, jak w połowie listopada 2022 roku, gdy po polskiej stronie granicy spadł pocisk ukraińskiej obrony przeciwlotniczej i zabił dwóch ludzi, dowódca operacyjny uczestniczył w naradach z udziałem prezydenta, premiera, szefa MON i szefa Sztabu Generalnego Wojska Polskiego.

Dowództwu operacyjnemu podlegają trzy centra operacji - dowództwa komponentu, które odpowiadają za to, co żołnierze robią na lądzie, morzu i w powietrzu. Wśród nich za Centrum Operacji Powietrznych - Dowództwo Komponentu Powietrznego, które w Warszawie na bieżąco dowodzi lotnictwem i obroną powietrzną. W systemie obrony powietrznej NATO nadzoruje dyżurujące samoloty i pilotów, kieruje realizacją misji nadzoru polskiej przestrzeni powietrznej oraz odpowiada za tworzenie, jakość i dystrybucję zintegrowanej informacji o sytuacji w powietrzu.

Autorka/Autor:Rafał Lesiecki

Źródło: tvn24.pl

Źródło zdjęcia głównego: CO MON

Pozostałe wiadomości

Prawo i Sprawiedliwość, to jest partia prywatna prezesa Kaczyńskiego. To prezes Kaczyński ją stworzył i on jest kimś więcej dla tego całego obozu niż tylko i wyłącznie prezesem partii - powiedział w "Kawie na Ławę" sekretarz stanu w kancelarii prezydenta Wojciech Kolarski. Joanna Scheuring Wielgus z Lewicy oceniła, że Kaczyński "jest takim politykiem, który nie ucieka jako kapitan z tonącego statku". - On nie wie, czy ten statek zatonie, ale jeżeli ma zatonąć, to niech zatonie razem z nim - stwierdziła, komentując jego deklaracje o chęci dalszego przewodzenia partii.

"On nie wie, czy ten statek zatonie, ale jeżeli ma zatonąć, to niech zatonie razem z nim"

"On nie wie, czy ten statek zatonie, ale jeżeli ma zatonąć, to niech zatonie razem z nim"

Źródło:
TVN24

W marcu czasami będzie chłodniej niż w lutym. Jakiej temperatury możemy się spodziewać w najbliższych dniach? Czy ciepło powróci? Sprawdź długoterminową prognozę pogody na 16 dni.

Pogoda na 16 dni: na północy rodzi się mroźny wyż

Pogoda na 16 dni: na północy rodzi się mroźny wyż

Źródło:
tvnmeteo.pl

- Spojrzałem w prawo i zobaczyłem, jak ludzie odbijają się od tego forda. Tragiczne przeżycie. Strasznie dużo krwi, ludzie krzyczeli. Najbardziej utkwił mi w głowie krzyk dwójki dzieci. Nie mogłem się otrząsnąć przez pierwsze kilka godzin - opisuje jeden ze świadków wypadku na placu Rodła w Szczecinie (woj. zachodniopomorskie). Igor i Mikołaj opowiedzieli o tym, co widzieli oraz emocjach, jakie towarzyszyły im w momencie, gdy auto wjechało w grupę pieszych.

"Najbardziej utkwił mi w głowie krzyk dwójki dzieci. Nie mogłem się otrząsnąć". Świadkowie o wypadku w Szczecinie

"Najbardziej utkwił mi w głowie krzyk dwójki dzieci. Nie mogłem się otrząsnąć". Świadkowie o wypadku w Szczecinie

Źródło:
tvn24.pl, TVN24

Trwa dogaszanie czterech hal produkcyjnych fabryki w Kaninie koło Lęborka, w województwie pomorskim. Na obszarze około 4,5 tysiąca metrów kwadratowych od wczesnego rana pracuje ponad stu strażaków, działania mogą potrwać jeszcze do wieczora. Ratownicy apelują o niewychodzenie na zewnątrz.

Pożar hal produkcyjnych w Kaninie koło Lęborka. Mieszkańcy piszą o "wielkiej tragedii" dla gminy

Pożar hal produkcyjnych w Kaninie koło Lęborka. Mieszkańcy piszą o "wielkiej tragedii" dla gminy

Aktualizacja:
Źródło:
tvn24.pl, PAP

W sobotę o północy zakończyły się tymczasowe kontrole na granicy ze Słowacją. Taką decyzję podjął wcześniej minister spraw wewnętrznych i administracji Marcin Kierwiński. Resort przekazał, że była ona spowodowana "ustabilizowaniem się sytuacji migracyjnej na tak zwanym szlaku bałkańskim i ustąpieniem zagrożenia nielegalną migracją na polsko-słowackim odcinku granicy państwowej".

Zmiany na granicy z sąsiadem. Od dzisiaj

Zmiany na granicy z sąsiadem. Od dzisiaj

Źródło:
tvn24.pl, PAP

Przez całą noc z soboty na niedzielę w Inguszetii na północnym Kaukazie trwały gwałtowne starcia rosyjskich sił bezpieczeństwa z lokalnymi bojownikami. W związku z walkami władze wprowadziły w regionie stan wyjątkowy - donosi agencja Reutera, powołując się na lokalne media. W niedzielę rano rosyjska agencja informacyjna TASS podała, że bojownicy zostali zastrzeleni przez rosyjskie służby.

Gwałtowne starcia rosyjskich sił bezpieczeństwa z bojownikami na Kaukazie zakończone

Gwałtowne starcia rosyjskich sił bezpieczeństwa z bojownikami na Kaukazie zakończone

Źródło:
Reuters

Niemiecka policja poinformowała w niedzielę, że poszukiwania dwóch osób podejrzewanych o udział w niemieckiej grupie terrorystycznej Frakcji Czerwonej Armii (RAF) zakończyły się niepowodzeniem. W ostatni poniedziałek aresztowano już jedną z członkiń tej organizacji - Danieli Klette, która ukrywała się w Berlinie przez ostatnie kilkadziesiąt lat.

Poszukiwania terrorystów RAF w Berlinie zakończone niepowodzeniem

Poszukiwania terrorystów RAF w Berlinie zakończone niepowodzeniem

Aktualizacja:
Źródło:
Reuters, PAP
Chiński Big Tech i "miliard smartfonów". Kim jest nowy doradca rządu od sztucznej inteligencji?

Chiński Big Tech i "miliard smartfonów". Kim jest nowy doradca rządu od sztucznej inteligencji?

Źródło:
tvn24.pl
Premium

Z ustaleń policji wynika, że dwaj obywatele Słowacji przewrócili na drodze w Zastawiu (woj. lubelskie) 70-latka i zabrali mu portfel, po czym odjechali. Gdy zatrzymała ich policja, zarzekali się, że nie mają z tym nic wspólnego. Znaleziono przy nich jednak dokładnie tyle pieniędzy, ile wskazał 70-latek.

Policja: przewrócili 70-latka na drodze, zabrali portfel i odjechali  

Policja: przewrócili 70-latka na drodze, zabrali portfel i odjechali  

Źródło:
tvn24.pl

"Rzeczpospolita" ustaliła, że tuż przed wyborami parlamentarnymi w 2023 roku wojsko dowoziło paliwo na stacje Orlenu. Ta operacje kosztowała armię kilkaset tysięcy złotych. Państwowa spółka nie zapłaciła za nią złotówki. Jak podaje dziennik, taką decyzję podjął ówczesny minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak.

Wojsko zaopatrywało stacje Orlenu w paliwo. Duży koszt dla armii

Wojsko zaopatrywało stacje Orlenu w paliwo. Duży koszt dla armii

Źródło:
Rzeczpospolita

Prawo i Sprawiedliwość może mieć ogromne problemy z utrzymaniem władzy na poziomie sejmików, a to wizerunkowo będzie naprawdę duża porażka - oceniła profesor Małgorzata Myśliwiec, politolożka z Uniwersytetu Śląskiego. W TVN24 odniosła się też do deklaracji prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego.

Deklaracja prezesa PiS. "Chyba nikt nie spodziewał się, że tak łatwo ustąpi"

Deklaracja prezesa PiS. "Chyba nikt nie spodziewał się, że tak łatwo ustąpi"

Źródło:
TVN24

Zambia i sąsiednie Zimbabwe zmagają się z niespotykaną od dekad suszą. Wodospady Wiktorii, uznawane za jeden z siedmiu naturalnych cudów świata, po wielu tygodniach suszy, zamiast kaskad wody pokazują turystom skalne ściany. Prezydent Zambii ogłosił stan wyjątkowy.

Jeden z naturalnych cudów świata wysycha. Ogłoszono stan wyjątkowy

Jeden z naturalnych cudów świata wysycha. Ogłoszono stan wyjątkowy

Źródło:
PAP, Reuters, AP

740 dni temu rozpoczęła się rosyjska pełnoskalowa inwazja na Ukrainę. Ratownicy w Odessie pod gruzami odkryli zwłoki kobiety która własnym ciałem próbowała ochronić ośmiomiesięczne dziecko. Wcześniej odnaleźli w gruzach ciało trzymiesięcznego dziecka, które zginęło w nocnym ataku rosyjskich dronów bojowych na osiedle mieszkaniowe w tym ukraińskim mieście. Liczba ofiar śmiertelnych sobotniego ataku Rosji wzrosła do dziesięciu. Oto najważniejsze wydarzenia ostatnich godzin z i wokół Ukrainy.

Ukraina. Najważniejsze wydarzenia ostatnich godzin

Ukraina. Najważniejsze wydarzenia ostatnich godzin

Aktualizacja:
Źródło:
PAP

Ministerstwo Infrastruktury przekazało, że analizuje temat wysokości opłat za badania techniczne pojazdów. - Resort stara się znaleźć rozwiązanie, które nie uderzy po kieszeni właścicieli samochodów, ale jednocześnie wyjdzie naprzeciw oczekiwaniom przedsiębiorców prowadzących stacje kontroli pojazdów - zapewnił rzecznik prasowy resortu Rafał Jaśkowski.

Te opłaty nie zmieniły się przez dwadzieścia lat. Resort szuka rozwiązania

Te opłaty nie zmieniły się przez dwadzieścia lat. Resort szuka rozwiązania

Źródło:
PAP

Pożar taksówki z napędem hybrydowym w Toruniu (woj. kujawsko-pomorskie). Auto stanęło w płomieniach po kolizji z dwoma innymi pojazdami. Na szczęście w zdarzeniu nikt nie ucierpiał.

Taksówka z napędem hybrydowym stanęła w płomieniach. Na środku skrzyżowania

Taksówka z napędem hybrydowym stanęła w płomieniach. Na środku skrzyżowania

Źródło:
tvn24.pl

Opóźnia się remont domków fińskich na Polu Mokotowskim. Urzędnicy informują, że byli zmuszeni do zmiany koncepcji odbudowy, która pierwotnie zakładała wykorzystanie oryginalnych fragmentów. Po rozbiórce okazało się, że wszystkie elementy budynków są w bardzo złym stanie technicznym i nie nadają się do ponownego użycia. 

Z domku Ryszarda Kapuścińskiego została tylko smutna ściana. Miasto zmienia plany

Z domku Ryszarda Kapuścińskiego została tylko smutna ściana. Miasto zmienia plany

Źródło:
tvnwarszawa.pl

Przed nami spore ochłodzenie, które spowodowane będzie zmianą cyrkulacji z południowej na północną. W połowie tygodnia temperatura w nocy może spaść miejscami do -5 stopni Celsjusza. - Czeka nas zasadnicza zmiana pogody, zastopowanie falstartu wiosny, który nastąpił w lutym - powiedział we "Wstajesz i weekend" Tomasz Wasilewski, prezenter tvnmeteo.pl.

Czeka nas "zastopowanie falstartu wiosny". Jak zimno się zrobi?

Czeka nas "zastopowanie falstartu wiosny". Jak zimno się zrobi?

Źródło:
tvnmeteo.pl

Minister spraw zagranicznych Słowacji Juraj Blanar spotkał się na forum dyplomatycznym w Antalayi w Turcji ze swoim odpowiednikiem z Rosji, ministrem Siergiejem Ławrowem. Szef słowackiego MSZ przedstawił mu między innymi stanowisko na temat wojny na Ukrainie. W opinii Słowaków konflikt nie ma rozwiązania militarnego, a konieczne są rozmowy pokojowe. Rosja z kolei wyraziła gotowość do współpracy "na poziomie parlamentarnym".

Szefowie MSZ Słowacji i Węgier spotkali się z Ławrowem

Szefowie MSZ Słowacji i Węgier spotkali się z Ławrowem

Źródło:
PAP

Tragiczny wypadek w jednym z gospodarstw w Olesznie (woj. wielkopolskie). Mężczyzna podłączał siewnik do traktora, który go przygniótł. 42-latek zmarł na miejscu na skutek odniesionych obrażeń.

Tragiczny wypadek w gospodarstwie, nie żyje 42-latek

Tragiczny wypadek w gospodarstwie, nie żyje 42-latek

Źródło:
PAP

Nasz obóz polityczny potrzebuje teraz jedności, zdecydowanego przywództwa, szybkiego przejścia do ofensywy. Dlatego zmieniłem swoje polityczne plany - powiedział prezes PiS Jarosław Kaczyński w rozmowie z braćmi Karnowskimi. - Zostaję, walczymy dalej - oświadczył. Wypowiedź skomentował w mediach społecznościowych premier Donald Tusk. "Dobra wiadomość" - napisał.

Kaczyński: zmieniłem swoje polityczne plany. Tusk komentuje

Kaczyński: zmieniłem swoje polityczne plany. Tusk komentuje

Aktualizacja:
Źródło:
wPolityce.pl

Sprawa jest wyjaśniana bardzo dokładnie, bardzo intensywnie i bardzo szybko. Jest to konieczne – oznajmił kanclerz Niemiec Olaf Scholz. Chodzi o opublikowanie przez Rosję podsłuchanej rozmowy oficerów Luftwaffe, niemieckich sił powietrznych, dotyczącej użycia niemieckich rakiet w Ukrainie.

Rosjanie opublikowali rozmowę oficerów Luftwaffe. Scholz: sprawa jest wyjaśniana

Rosjanie opublikowali rozmowę oficerów Luftwaffe. Scholz: sprawa jest wyjaśniana

Źródło:
PAP

Wrocławscy policjanci odebrali w sobotę zgłoszenie o nielegalnej rozbiórce zabytkowej willi na Karłowicach. Gdy patrol dotarł na miejsce, po budynku niemal nie było już śladu. Dolnośląski wojewódzki konserwator zabytków zapowiada skierowanie sprawy do prokuratury.

Dostali zgłoszenie o rozbiórce zabytkowej willi. Gdy przyjechali, już jej nie było

Dostali zgłoszenie o rozbiórce zabytkowej willi. Gdy przyjechali, już jej nie było

Źródło:
PAP, tvn24.pl

Internet jest pełen mitów dotyczących klimatu. Niektórzy powielają je, nie mając zupełnie świadomości. Inni zaś, także politycy, świadomie kłamią. W "Rozmowach o końcu świata" w TVN24 GO i w TVN24 co miesiąc będziemy obalać te największe manipulacje. W pierwszym odcinku tego minicyklu sprawdzamy, jak ludzkość wpływa na obecną zmianę klimatu.

Ludzkość nie ma żadnego wpływu na zmianę klimatu? Obalamy mity

Ludzkość nie ma żadnego wpływu na zmianę klimatu? Obalamy mity

Źródło:
TVN24 GO, "Rozmowy o końcu świata"

Stacja TVN24 w lutym była najchętniej oglądanym kanałem w kraju, osiągając 6,96 procent udziału w widowni w grupie ogólnej (widzowie powyżej 4. roku życia) - wynika z danych Nielsen TV Audience Measurement. Konkurencję pozostawiły w tyle także "Fakty" TVN oraz portal tvn24.pl. TVN24 była również najbardziej opiniotwórczym medium w styczniu według rankingu Instytutu Monitorowania Mediów.

Doskonałe wyniki TVN24, "Faktów" TVN i tvn24.pl. Dziękujemy widzom i czytelnikom!

Doskonałe wyniki TVN24, "Faktów" TVN i tvn24.pl. Dziękujemy widzom i czytelnikom!

Źródło:
tvn24.pl

Oscary 2024. Doroczna ceremonia wręczenia Nagród Akademii Sztuki i Wiedzy Filmowej coraz bliżej. Po raz czwarty w swojej karierze i drugi rok z rzędu galę poprowadzi Jimmy Kimmel. Kto znalazł się w gronie nominowanych? Kto ma największe szanse na wygraną? Kiedy i gdzie odbędzie się 96. gala wręczenia Oscarów? Prezentujemy wszystko, co warto wiedzieć przed hollywoodzkim świętem kina.

Oscary 2024. Wszystko, co warto wiedzieć o 96. gali wręczenia Nagród Akademii

Oscary 2024. Wszystko, co warto wiedzieć o 96. gali wręczenia Nagród Akademii

Źródło:
tvn24.pl

Wystartowała wiosenna ramówka TVN. Stacja przygotowała niespodzianki. - Zawsze staramy się podążać za naszym widzem, a on dziś potrzebuje emocji, inspiracji i przede wszystkim autentyzmu - mówi dyrektorka programowa TVN Lidia Kazen. Wszystkie programy i seriale można oglądać na antenie TVN i w Playerze.

Wiosna w TVN. "Emocje, inspiracje i autentyzm"

Wiosna w TVN. "Emocje, inspiracje i autentyzm"

Źródło:
TVN

Niewątpliwy pożytek ze zmiany władzy w naszym kraju widzę w tym, że przez kilka ostatnich lat z góry wiedziałem, co kto powie, co kto napisze, która gazeta albo która telewizja kogo pochwali, a komu przywali.

Nareszcie

Nareszcie

Źródło:
tvn24.pl

Średnio 877 tysięcy widzów przyciągnął do TVN pierwszy odcinek "The Traitors. Zdrajcy". Program zadebiutował w środę o godzinie 21.35. Branżowy portal Press pisze o "dobrym starcie". Holenderski format, który spodobał się widzom na całym świecie, jest zainspirowany grą "Mafia". Wygrać można nawet pół miliona złotych.

"Dobry start" programu "The Traitors. Zdrajcy" w TVN

"Dobry start" programu "The Traitors. Zdrajcy" w TVN

Źródło:
tvn24.pl