Tusk: nie możemy dopuścić do tego, by dobre relacje polsko-ukraińskie zależały od chaosu tworzonego przez rząd

Źródło:
TVN24
Tusk: nie możemy dopuścić do tego, żeby dobre relacje polsko-ukraińskie zależały od zaniechań i chaosu rządu
Tusk: nie możemy dopuścić do tego, żeby dobre relacje polsko-ukraińskie zależały od zaniechań i chaosu rząduTVN24
wideo 2/7
Tusk: nie możemy dopuścić do tego, żeby dobre relacje polsko-ukraińskie zależały od zaniechań i chaosu rząduTVN24

Musimy podjąć wspólnie wysiłek, taki kompleksowy, dotyczący obronności, bezpieczeństwa obrotu handlowego i polskich rolników, uczestnictwa Polski także w odbudowie Ukrainy - mówił szef Platformy Obywatelskiej Donald Tusk na spotkaniu dotyczącym planu stabilizacji relacji z Ukrainą. Podkreślał, że "nie możemy dopuścić do tego, żeby dobre relacje polsko-ukraińskie zależały od zaniechań i chaosu, jaki wytwarza polski rząd".

Donald Tusk uczestniczył we wtorek w spotkaniu na temat planu stabilizacji relacji polsko-ukraińskich z udziałem między innymi gen. Mieczysława Gocuła, gen. Jarosława Stróżyka, gen. Jana Rajchela i gen. Radosława Kujawy. W spotkaniu uczestniczyli również Radosław Sikorski, Michał Kołodziejczak, Paweł Kowal, Jakub Karnowski i prof. Maciej Duszczyk.

- Mamy takie dzisiaj bardzo dojmujące przekonanie, że władze w Polsce jakby straciły trochę sterowność i mamy poczucie, że jeśli w ogóle jest jakaś strategia dotycząca teraźniejszości i przyszłości relacji polsko-ukraińskich i działań polskiego państwa w związku z konsekwencjami wojny rosyjsko-ukraińskiej, że jakby te działania są od ściany do ściany, są podbudowane albo jakimiś emocjami, albo partyjnym interesem - mówił Tusk.

Tusk: władza chce wyborczo zagrać na negatywnych emocjach

- Jesteśmy chyba wszyscy tutaj przekonani co do oczywistych kwestii, celów, interesów Polski. One się przecież nie zmieniły od momentu wybuchu tej wojny. W interesie Polski, co oczywiste, jest zwycięstwo Ukrainy w tej wojnie. To będzie miało także swoje konsekwencje w odniesieniu do kwestii gospodarczych i uchodźczych, ale tu nasza postawa państwa polskiego nie powinna się zmienić ani na jotę. Wsparcie dla Ukrainy w jej wojennym wysiłku nie powinno podlegać dyskusji - podkreślał.

Szef PO mówił, że "mamy w Polsce poczucie i to nie dotyczy polityków, ale przede wszystkim milionów obywateli, że zaniechania czy brak strategii, brak przygotowania państwa polskiego do tej sytuacji powoduje, że bardzo często działania na rzecz Ukrainy są ze szkodą czy ze stratami dla polskich obywateli albo z poczuciem niepewności". - I co wyjątkowo groźne dzisiaj, wytwarza to emocje negatywne, na których - takie odnosimy wrażenie - władza chce dzisiaj wyborczo zagrać - dodał

- Nie muszę nikogo przekonywać, jak wielkim kapitałem było to, co udało się zbudować w pierwszych miesiącach wojny, poprzez tę masową, obejmującą miliony polskich rodzin, akcję solidarności z uchodźcami z Ukrainy i to jest kapitał, który jest absolutnie bezcenny - powiedział.

Dodał, że "nikt także nie chce i nie powinien kwestionować naszych wysiłków na rzecz wsparcia Ukrainy w wojnie, jeśli chodzi o uzbrojenie". - Natomiast wszyscy chcielibyśmy mieć pewność, stąd obecność na naszym spotkaniu dzisiaj także panów generałów, że nasze wsparcie dla Ukrainy musi zawierać w sobie te dwa cele, to znaczy efektywne wsparcie Ukrainy na rzecz zwycięstwa w wojnie z Rosją i równocześnie zwiększenie bezpieczeństwa Polski, a nie zmniejszenie. I także zwiększenie możliwości obronnych Polski - mówił Tusk.

Spotkanie na temat relacji z UkrainąTVN24

Tusk: chcielibyśmy, aby pomoc dla Ukrainy była dla Polski opłacalna

Wskazał także na kwestię rolnictwa. - Kilka państw europejskich, mam taki przykład choćby rumuński, potrafiło tak zorganizować tranzyt zboża ukraińskiego, zdobyć na to zarówno i środki europejskie, aby przygotować infrastrukturę do tego tranzytu, a następnie także na tym zarobić - powiedział szef PO.

- Chcielibyśmy, aby w Polsce także zapanował ten rozsądny porządek w tej kwestii i chcielibyśmy umieć zagwarantować, i jestem przekonany, że to jest możliwe także w naszym wypadku, aby pomoc dla Ukrainy, także w kwestii eksportu produktów rolnych, była dla Polski opłacalna, a nie stwarzała tylko zagrożenie dla polskich producentów rolnych, dla polskich rolników - mówił.

Dodał, że słowo porządek narzuca się samo. - Jesteśmy krajem, do którego wlała się rzeka uchodźców, także migrantów. To jest zawsze wyzwanie. Dzisiaj z panem ministrem (Radosławem - red.) Sikorskim chwilę rozmawialiśmy o analogiach. Na przykład jednym z powodów, dla których Wielka Brytania wystąpiła z Unii Europejskiej, było nieprzygotowanie i chaos związany z nadmiernym napływem osób na terytorium Wielkiej Brytanii, gdzie okazało się, że zarówno ochrona zdrowia, jak i system socjalny nie były przygotowane do takiego napływu - mówił.

- My nie możemy dopuścić do tego, żeby dobre relacje polsko-ukraińskie i ten wielki kapitał i przyszłość i Ukrainy i Polski zależała od zaniechań i chaosu, jaki wytwarza polski rząd. Kompletny brak przygotowania, zarówno jeśli chodzi o ochronę zdrowia, jak i szkoły jest widoczny gołym okiem i może zacząć budzić też taki resentyment, negatywne emocje - podkreślił.

- Dlatego dzisiaj musimy podjąć wspólnie wysiłek, taki kompleksowy, dotyczący i obronności, i bezpieczeństwa obrotu handlowego i polskich rolników, uczestnictwa Polski także w odbudowie Ukrainy - powiedział Tusk.

Dodał, że "mówimy o dziesiątkach, a w perspektywie setkach miliardów euro, które świat Zachodu, w tym Unia Europejska, będą chciały wydać na odbudowę Ukrainy".

- W tej chwili przygotowany jest fundusz na poziomie 50 miliardów euro. Polska musi stać się nie jakąś częścią, na razie w ogóle ten rząd nic kompletnie z tym nie robi, ale tu nie chodzi o to, żeby Polska dostała fragment tych pieniędzy, bo Polska siłą rzeczy będzie i powinna być państwem najbardziej zaangażowanym w odbudowę Ukrainy, począwszy od dróg. Przecież ten tranzyt w czasie odbudowy Ukrainy będzie biegł przez nasze terytoria, już w tej chwili powinny rozpocząć się inwestycje - mówił Tusk.

Dodał, że "są na to środki".

- Generalnie nieudolność i konfliktowość tej ekipy spowodowała, że Polska nie jest w stanie wykorzystać, ani sięgnąć po nowe środki, a mówimy tutaj o kwotach gigantycznych, tych, które są związane zarówno z pomocą dla państw przyfrontowych, tak jak Polska, jak i z tą perspektywą odbudowy Ukrainy - ocenił.

Tusk o działaniach rządzących: to jest wymierzone w nasze strategiczne bezpieczeństwo

Po zakończeniu dyskusji Tusk powiedział dziennikarzom, że "stoimy przed wielkimi szansami i równocześnie przed wielkimi zagrożeniami". - One są związane bardzo mocno z naszymi relacjami z Ukrainą. Nie można mieć strategii od ściany do ściany - podkreślał Tusk.

Prezydent Duda o Ukrainie: jak tonący nas utopi, to nie dostanie pomocy
Prezydent Duda o Ukrainie: jak tonący nas utopi, to nie dostanie pomocyTVN24

- Dzisiejsze rozmowy też przypomniały nam to, co robili przed wybuchem wojny, same głupoty. Mówię o Morawieckim, Kaczyńskim - powiedział. Dodał, że "wiedzieli od Amerykanów, że będzie wojna na wiele tygodni przed jej wybuchem".

- Pamiętacie te spotkania z putinowskimi politykami. Zero przygotowań do przyjęcia fali uchodźców. Jak się zaczęło wlewać zboże ukraińskie, przez wiele miesięcy udawali, że nic się nie dzieje. Byli najczęściej fotografującymi się politykami na świecie z prezydentem Zełenskim, wtedy, kiedy była ogólnoświatowa euforia, że Ukraina daje radę - mówił szef PO.

- Teraz, kiedy ludzie w Polsce są trochę zmęczeni tą wojną i problemami, czy wyzwaniami wynikającymi z tysięcy uchodźców u nas, wyczuli, że być może wyborczo im się opłaci konfliktować nas z Ukrainą. To jest tak niepoważne. To jest wymierzone tak wprost w nasze strategiczne bezpieczeństwo i naszą przyszłość. I to jest marnowanie tego, co Polacy wypracowali przez te miesiące - ocenił.

- My chcemy mieć tę naszą polską politykę wobec Ukrainy stabilną, mądrą strategicznie, budującą dobre relacje i nie kosztem Polski - oświadczył Tusk.

Tusk o działaniach rządzących: to jest wymierzone w nasze strategiczne bezpieczeństwo
Tusk o działaniach rządzących: to jest wymierzone w nasze strategiczne bezpieczeństwoTVN24

Autorka/Autor:js/adso

Źródło: TVN24

Źródło zdjęcia głównego: TVN24

Pozostałe wiadomości

PiS popłynie, z PiS-u nic nie zostanie, jeżeli nie będzie uderzenia się w piersi i rozliczenia, a także zaplanowania i zaprogramowania zmian personalnych - powiedział poseł tej partii Jan Krzysztof Ardanowski. Były minister rolnictwa w rządzie Prawa i Sprawiedliwości mówił, że Jarosław Kaczyński "jest osobą wybitną", ale ocenił przy tym, że z nim na czele PiS "nie podniesie się".

Jan Krzysztof Ardanowski: z Jarosławem Kaczyńskim na czele PiS się nie podniesie

Jan Krzysztof Ardanowski: z Jarosławem Kaczyńskim na czele PiS się nie podniesie

Źródło:
Radio Plus, TVN24, tvn24.pl

Podczas szczytu Grupy Wyszehradzkiej w Pradze doszło do nietypowej sytuacji. Premier Donald Tusk zwrócił się do szefa słowackiego rządu z uwagą do jego wystąpienia, ale mikrofon nie zarejestrował tych słów. Reporter TVN24 zapytał Tuska, co powiedział do Roberta Fico.

Wyłączony mikrofon na szczycie. Co Tusk powiedział słowackiemu premierowi?

Wyłączony mikrofon na szczycie. Co Tusk powiedział słowackiemu premierowi?

Źródło:
tvn24.pl

"Z przykrością muszę zrobić przerwę i wstrzymać moje występy" - napisała w mediach społecznościowych Adele, informując o przełożeniu dziesięciu nadchodzących koncertów, które miały odbyć się w marcu w Las Vegas. Powodem jest stan zdrowia artystki, który "niestety odbija się na jej głosie".  

Adele zawiesza występy. Chodzi o stan zdrowia 

Adele zawiesza występy. Chodzi o stan zdrowia 

Źródło:
CNN, BBC, TVN24.pl

22-latek, oskarżony o śmiertelne potrącenie na pasach dwóch osób, został wypuszczony na wolność. Wpłacił jedynie 10 procent kaucji - informują amerykańskie media. Do wypadku doszło w Saint Louis, gdy mężczyzna z ogromną prędkością przejechał przez skrzyżowanie na czerwonym świetle. Nagranie z ulicznego monitoringu zbulwersowało opinię publiczną.

Z ogromną prędkością uderzył na pasach w matkę i córkę

Z ogromną prędkością uderzył na pasach w matkę i córkę

Źródło:
CBS Austin, STL Today, tvn24.pl

Podczas lekcji na uczniów Zespołu Szkół Energetycznych w Lublinie runął tynk z sufitu. - Oderwany fragment spadł między innymi tam, gdzie siedziało dwóch uczniów klasy czwartej. Jeden z nich został uderzony w głowę i plecy - przekazuje Anna Smolińska, dyrektorka placówki. Kontrolę w szkole ma przeprowadzić przedstawiciel urzędu miasta. Zdjęcia z miejsca zdarzenia otrzymaliśmy na Kontakt 24.

Tynk runął na uczniów. "Jeden zdążył odskoczyć, drugi nie"

Tynk runął na uczniów. "Jeden zdążył odskoczyć, drugi nie"

Źródło:
Kontakt24, tvn24.pl

Późnym wieczorem dyspozytor 112 odebrał telefon od siedmioletniej dziewczynki. - Przedstawiła się, powiedziała, gdzie mieszka. Mówiła dokładnie, co się dzieje, że rodzice się biją, że mama wybiegła z domu, a tata pobiegł za nią i że zostały same z siostrą. Dyspozytor kazał im się schować - opisuje policjantka. Funkcjonariusze zatrzymali 41-letniego mieszkańca powiatu raciborskiego (woj. śląskie), który następnie został aresztowany pod zarzutem znęcania się nad rodziną.

Siedmiolatka dzwoni na 112. "Rodzice się biją, mama wybiegła z domu, a tata za nią"

Siedmiolatka dzwoni na 112. "Rodzice się biją, mama wybiegła z domu, a tata za nią"

Źródło:
tvn24.pl

Biuro Spraw Wewnętrznych Policji oraz Prokuratura Okręgowa w Gliwicach prowadzą śledztwo przeciwko funkcjonariuszom gliwickiej komendy. Ruszyła procedura wydalenia ich ze służby. Chodzi prawdopodobnie o okradanie starszych ludzi. Śledczy nie chcą ujawniać żadnych szczegółów.

Policjanci mieli odwiedzać starsze osoby pod pozorem pomocy i je okradać

Policjanci mieli odwiedzać starsze osoby pod pozorem pomocy i je okradać

Źródło:
tvn24.pl

Ponad 130 milionów złotych wydało w sumie na kampanię pięć komitetów wyborczych, które w wyborach parlamentarnych w 2023 roku wprowadziły posłów do Sejmu. Blisko jedną trzecią tej sumy stanowią wydatki Prawa i Sprawiedliwości. Z analizy kosztów promocyjnych wynika, że spośród mediów najważniejszym kanałem komunikacji dla wszystkich głównych partii był internet.

Miliony złotych na kampanię wyborczą 2023. Kto ile wydał?

Miliony złotych na kampanię wyborczą 2023. Kto ile wydał?

Źródło:
Konkret24

Władimir Putin jest szefem zorganizowanej bandy przestępczej - mówiła w Parlamencie Europejskim Julia Nawalna, żona zmarłego rosyjskiego opozycjonisty Aleksieja Nawalnego. Oskarżała rosyjskiego przywódcę o zabicie jej męża. - To publiczne zabójstwo pokazało po raz kolejny, że Putin jest zdolny do wszystkiego i że nie można z nim negocjować - mówiła.

Julia Nawalna: żeby pokonać Putina, musicie przestać być nudni

Julia Nawalna: żeby pokonać Putina, musicie przestać być nudni

Źródło:
TVN24

Pogrzeb Aleksieja Nawalnego odbędzie się 1 marca w Moskwie - poinformowała jego rzeczniczka Kira Jarmysz. Zorganizowana zostanie również uroczystość pożegnania opozycjonisty.

Pogrzeb Aleksieja Nawalnego. Rzeczniczka podała szczegóły

Pogrzeb Aleksieja Nawalnego. Rzeczniczka podała szczegóły

Źródło:
PAP, tvn.24.pl

We wtorek odbyło się kolejne posiedzenie komisji do spraw wyborów kopertowych. Przesłuchiwana była prokurator Ewa Wrzosek, która wszczęła śledztwo w sprawie organizacji wyborów prezydenckich w okresie pandemii. Później postępowanie w tej sprawie zostało jej odebrane i umorzone. Posiedzenie komisji zaczęło się od wniosku złożonego przez Wrzosek o wyłączenie z obrad Michała Wójcika. Po tym jak członkowie komisji go przegłosowali, politycy PiS opuścili salę na znak protestu.

Ewa Wrzosek: jestem zdeterminowana, aby te osoby poniosły odpowiedzialność karną

Ewa Wrzosek: jestem zdeterminowana, aby te osoby poniosły odpowiedzialność karną

Źródło:
TVN24

Nie byłoby tej bezstronności, która powinna być zachowana. To jest oczywiste - powiedział przewodniczący komisji śledczej do spraw wyborów kopertowych Dariusz Joński, odnosząc się do wyłączenia Michała Wójcika z przesłuchania prokurator Ewy Wrzosek. Polityk PiS odniósł się do tej sytuacji i stwierdził, że był to "kuriozalny i skandaliczny wniosek". Na konferencji prasowej przedstawił swój zestaw pytań do świadka.

Wójcik wyłączony z przesłuchania Wrzosek. "Nie byłoby tej bezstronności, która powinna być"

Wójcik wyłączony z przesłuchania Wrzosek. "Nie byłoby tej bezstronności, która powinna być"

Źródło:
TVN24, PAP

Rolnicy nie protestują, nie blokują ulic, autostrad, bez powodu. Śmiem twierdzić, że to jest problem niebezpieczeństwa egzystencjalnych wartości. Boją się o swoje życie społeczne, mają zagrożony byt ekonomiczny - powiedział na antenie TVN24 dr hab. Piotr Nowak, profesor Uniwersytetu Jagiellońskiego, socjolog. - Oni domagają się zasad, dzięki którym będą mogli utrzymać rodzinę - tłumaczył.

Dlaczego rolnicy protestują? "To jest problem niebezpieczeństwa egzystencjalnych wartości"

Dlaczego rolnicy protestują? "To jest problem niebezpieczeństwa egzystencjalnych wartości"

Źródło:
tvn24.pl

Rolnicy zablokowali w środę S7 przy wiadukcie w miejscowości Kmiecin (woj. pomorskie). Jak informuje policja, protest będzie prowadzony całodobowo i może potrwać do 10 marca. Podobna sytuacja występuje na drodze ekspresowej S3 w okolicach Myśliborza (woj. zachodniopomorskie). Tam protest może potrwać nawet do 20 marca.

Protest rolników. Zablokowane drogi ekspresowe

Protest rolników. Zablokowane drogi ekspresowe

Źródło:
tvn24.pl
"Przykro mi, nie ma już dla was świata"
 

"Przykro mi, nie ma już dla was świata"  

Źródło:
tvn24.pl
Premium

Autokar wiozący wycieczkę szkolną uderzył w tył ciężarówki z naczepą. Do szpitala trafiło dwoje dzieci. Do zderzenia doszło na trasie S8 pod Nadarzynem. Są utrudnienia.

Autokar z dziećmi uderzył w ciężarówkę. Dwie osoby w szpitalu

Autokar z dziećmi uderzył w ciężarówkę. Dwie osoby w szpitalu

Źródło:
tvnwarszawa.pl

Najnowszy sondaż partyjny to badanie United Surveys dla Wirtualnej Polski, którego wyniki opublikowano w środę. Na czele znalazła się Koalicja Obywatelska. Nie wszystkie sondażownie dają jednak zwycięstwo największej partii koalicji rządzącej. Poniżej publikujemy kolejne badania poparcia dla ugrupowań politycznych w tym roku.

KO wyraźnie nad PiS. Ale nie we wszystkich sondażach 

KO wyraźnie nad PiS. Ale nie we wszystkich sondażach 

Źródło:
tvn24.pl, PAP

Akcje Pepco Group spadają w środę przed południem o prawie 4 procent. To reakcja na informację o utracie środków o wartości około 15,5 miliona euro w wyniku ataku phishingowego na Węgrzech.

Pepco po ataku hakerskim. Silna reakcja inwestorów

Pepco po ataku hakerskim. Silna reakcja inwestorów

Źródło:
PAP

IMGW ostrzega przed oblodzeniem. W nocy w części północnej Polski spodziewane jest zamarzanie nawierzchni dróg. Niebezpiecznie może być do rana.

Alerty IMGW. Tu chwyci mróz, a lód pokryje drogi

Alerty IMGW. Tu chwyci mróz, a lód pokryje drogi

Aktualizacja:
Źródło:
IMGW

Sąd zdecydował o areszcie dla mężczyzny, który miał brutalnie zaatakować kobietę w warszawskim Śródmieściu. 23-latek jest podejrzany między innymi o usiłowanie zabójstwa na tle rabunkowym i seksualnym.

Brutalnie zaatakował młodą kobietę na Żurawiej. Jest areszt

Brutalnie zaatakował młodą kobietę na Żurawiej. Jest areszt

Źródło:
tvnwarszawa.pl

Silny boczny wiatr uniemożliwił w poniedziałek lądowanie na lotnisku Heathrow w Londynie. Na nagraniu widać, jak podmuchy miotają samolotem linii British Airways, a pilot decyduje się na przerwanie próby lądowania.

Wiatr miotał samolotem, pilot przerwał lądowanie. Nagranie

Wiatr miotał samolotem, pilot przerwał lądowanie. Nagranie

Źródło:
BBC, Reuters, FlightRadar 24

Marcowa waloryzacja obejmie nie tylko emerytury i renty. Zwiększone zostaną także kwoty dodatków i świadczeń pieniężnych. Przykładowo, dodatek pielęgnacyjny wzrośnie z 294,39 złotych do 330,07 złotych.

Podwyżki dla emerytów i rencistów. Tyle wyniosą świadczenia od marca

Podwyżki dla emerytów i rencistów. Tyle wyniosą świadczenia od marca

Źródło:
PAP

O 70 procent rok do roku wzrosła w 2023 roku liczba niewypłacalnych firm w Polsce - wynika z Globalnego Raportu Niewypłacalności. W opracowaniu wskazano jednak, że spodziewana jest normalizacja w związku z wysoką bazą odniesienia i poprawą krajowych fundamentów gospodarczych.

Polska w niechlubnej czołówce, wyprzedzają nas tylko Węgry

Polska w niechlubnej czołówce, wyprzedzają nas tylko Węgry

Źródło:
PAP

Śledczy z Prokuratury Krajowej przedstawili byłemu opozycjoniście z czasów PRL oraz byłemu senatorowi Józefowi Piniorowi zarzuty powoływania się na wpływy wśród urzędników państwowych w zamian za korzyści majątkowe. W sprawie podejrzane są jeszcze trzy inne osoby, w tym asystent byłego senatora, którego aresztowania chce prokuratura.

Zarzuty dla byłego senatora PO Józefa Piniora

Zarzuty dla byłego senatora PO Józefa Piniora

Źródło:
tvn24.pl
Z rozpaczy tracą pamięć albo chcą zniknąć. Piszą SMS do mamy: "Niehce mi się rzyć" 

Z rozpaczy tracą pamięć albo chcą zniknąć. Piszą SMS do mamy: "Niehce mi się rzyć" 

Źródło:
tvn24.pl
Premium

Zwierzę płakało nad jej ciałem, a nawet ją przytuliło.

Samiec koali opłakuje zmarłą samicę

Samiec koali opłakuje zmarłą samicę

Źródło:
Koala Rescue

Najpierw nie chciał okazać biletu, a następnie wypchnął kontrolerkę z autobusu i uciekł. Teraz policja namierzyła 16-letniego pasażera. Pomógł jej w tym plecak z dokumentami, który chłopak zostawił na miejscu zdarzenia.

Wypchnął kontrolerkę z autobusu i uciekł. Stanie przed sądem

Wypchnął kontrolerkę z autobusu i uciekł. Stanie przed sądem

Źródło:
PAP

Do tragicznego wypadku doszło na jednej z siłowni w Grudziądzu (woj. kujawsko-pomorskie). Podczas wykonywania ćwiczeń na 29-latka spadła najprawdopodobniej sztanga. Obrażenia były tak poważne, że mężczyzny nie udało się uratować. Dokładne okoliczności tej tragedii wyjaśni prokuratorskie śledztwo.

Tragedia na siłowni. Nie żyje 29-latek

Tragedia na siłowni. Nie żyje 29-latek

Źródło:
tvn24.pl

Rada nadzorcza Zakładu Ubezpieczeń Społecznych (ZUS) pozytywnie zaopiniowała Dorotę Bieniasz na stanowisko prezesa - poinformował przewodniczący rady Liwiusz Laska. O powołaniu jej na stanowisko szefa Zakładu zdecyduje premier Donald Tusk.

To ma być nowa szefowa ZUS. Jest opinia rady nadzorczej

To ma być nowa szefowa ZUS. Jest opinia rady nadzorczej

Źródło:
PAP

Trzydniowy strajk ostrzegawczy personelu naziemnego działu technicznego niemieckiej Lufthansy rozpoczął się w środę rano i ma potrwać do piątku wieczorem. Do środy w południe akcja protestacyjna nie wpłynęła na loty pasażerskie - poinformowali przedstawiciele związku zawodowego Verdi.

Rozpoczął się trzydniowy strajk pracowników Lufthansy

Rozpoczął się trzydniowy strajk pracowników Lufthansy

Źródło:
PAP

Pożar szaleje w północnym Teksasie. Jak przekazali strażacy, od poniedziałku spłonęło ponad 121 tysięcy hektarów terenów zielonych, a ogień nie został opanowany. W wielu hrabstwach wydano nakazy ewakuacji, jednak miejscami płomienie podeszły tak blisko zabudowań, że władze nakazały mieszkańcom natychmiastowe poszukanie schronienia.

Jest za późno na ewakuację. "Domy płoną właściwie z każdej strony"

Jest za późno na ewakuację. "Domy płoną właściwie z każdej strony"

Źródło:
Reuters, CNN

Rafał Trzaskowski zapowiedział w radiu ZET konsultacje społeczne dotyczące ograniczenia nocnej sprzedaży alkoholu w stolicy. Odbędą się one po wyborach samorządowych. Prezydent stolicy wyliczył także, iloma schronami dysponuje Warszawa.

Ograniczenie nocnej sprzedaży alkoholu, marihuana na własny użytek, przyszłość Pałacu Saskiego

Ograniczenie nocnej sprzedaży alkoholu, marihuana na własny użytek, przyszłość Pałacu Saskiego

Źródło:
PAP, Radio Zet

Powrót do stanu sprzed orzeczenia TK w 2020 roku, legalizacja aborcji do 12. tygodnia, dekryminalizacja przerywania ciąży, referendum - do Sejmu wpłynęło kilka projektów w sprawie dopuszczalności terminacji ciąży. Jakie stanowisko prezentują poszczególne partie?

Zmiany w prawie aborcyjnym. Co jest w projektach KO, Lewicy i Trzeciej Drogi

Zmiany w prawie aborcyjnym. Co jest w projektach KO, Lewicy i Trzeciej Drogi

Źródło:
tvn24.pl

Resort klimatu chce do połowy roku przedstawić projekt zmiany tak zwanej ustawy odległościowej - przekazał wiceminister klimatu Miłosz Motyka. Według Ministerstwa Klimatu i Środowiska (MKiŚ) jest zgoda wokół 500 metrów jako minimalnej odległości turbin wiatrowych od zabudowań.

Wraca ustawa wiatrakowa. "Mamy już zgodę wokół odległości"

Wraca ustawa wiatrakowa. "Mamy już zgodę wokół odległości"

Źródło:
PAP

Biorąca udział w unijnej misji na Morzu Czerwonym niemiecka fregata "Hessen" odparła atak milicji Huti działającej z Jemenu. Okręt skutecznie walczył we wtorek wieczorem z dwoma dronami wroga - poinformowała Bundeswehra.

Media: pierwsze użycie broni przez niemiecką fregatę na Morzu Czerwonym zakończyło się sukcesem

Media: pierwsze użycie broni przez niemiecką fregatę na Morzu Czerwonym zakończyło się sukcesem

Źródło:
PAP

Prezydent Joe Biden zdecydowanie wygrał prawybory Partii Demokratycznej w stanie Michigan. Znacząca liczba wyborców nie wskazała jednak na żadnego kandydata za sprawą kampanii społeczności muzułmańskiej. Kolejne pewne zwycięstwo w republikańskich prawyborach odniósł Donald Trump.

Joe Biden i Donald Trump zdecydowanie wygrali prawybory w Michigan

Joe Biden i Donald Trump zdecydowanie wygrali prawybory w Michigan

Źródło:
PAP, Reuters, CNN

Wiosną poznamy nowego milionera! - zapowiadają producenci "Milionerów". W tym sezonie teleturnieju będzie można skorzystać z czwartego koła ratunkowego. "Milionerzy" od poniedziałku, 4 marca, o godz. 20.55 w TVN i w Playerze. 

Nowe koło i nowy milioner

Nowe koło i nowy milioner

Źródło:
TVN24

Dziś premiera jednego z nowych wiosennych programów telewizji TVN. Do wygrania nawet pół miliona złotych. "The Traitors. Zdrajcy" w środę, 28 lutego, o godz. 21.35 na antenie TVN i w Playerze.  

Krańcowe emocje i pół miliona złotych do wygrania

Krańcowe emocje i pół miliona złotych do wygrania

Źródło:
TVN, Variety"