TVN24 | Polska

Premier zapowiada dodatkowe środki na psychiatrię. "Zdajemy sobie sprawę z tego, jak bardzo jest to dominujące"

TVN24 | Polska

Autor:
akw/adso
Źródło:
TVN24
Premier: wdrażamy potężny program wsparcia psychologicznego, psychiatrycznego
Premier: wdrażamy potężny program wsparcia psychologicznego, psychiatrycznegoTVN24
wideo 2/10
TVN24Premier: wdrażamy potężny program wsparcia psychologicznego, psychiatrycznego

Mateusz Morawiecki zapowiedział wsparcie dla obszaru psychiatrii, także dziecięcej. - Niepewność, oczekiwanie jutra, niepewnego jutra, było czymś tak przytłaczającym psychicznie, że dziś zdajemy sobie sprawę z tego, jak to jest bardzo dominujące, jak częste jest to w społeczeństwie - przyznał, mówiąc o doświadczeniach pandemii COVID-19.

Jeśli doświadczasz problemów emocjonalnych i chciałbyś uzyskać poradę lub wsparcie, tutaj znajdziesz listę organizacji oferujących profesjonalną pomoc. W sytuacji bezpośredniego zagrożenia życia, zadzwoń na numer 997 lub 112.

Na początku czerwca premier Mateusz Morawiecki przedstawił 10 projektów w proponowanym przez rząd Polskim Ładzie, które miały być przeprowadzone w ciągu najbliższych stu dni. W piątek na konferencji w Warszawie podsumował ich realizację.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE W TVN24 GO

Premier: potężne wsparcie dla psychologii i psychiatrii

Jednym z programów, na których - jak przekazał premier - koncentruje się rząd jest program "potężnego" wsparcia psychologicznego i psychiatrycznego, przygotowany razem z ministrem zdrowia oraz ministrem edukacji i nauki. Program ma związek z epidemią COVID-19.

- Dla wielu dzieci, młodych ludzi, ale także dla starszych, to siedzenie w domu, ta niepewność, to oczekiwanie jutra, niepewnego jutra, było czymś tak przytłaczającym psychicznie, że dziś zdajemy sobie sprawę z tego, jak bardzo jest to dominujące, jak częste jest to w społeczeństwie - mówił szef rządu.

KPRM

CZYTAJ WIĘCEJ: Choroby otępienne, zaburzenia świadomości. Psychiatra o tym, co dzieje się z Polką i Polakiem po COVID-19

CZYTAJ WIĘCEJ: Boimy się, jesteśmy samotni, chorujemy na COVID-19. Ekspert: tak silny stres może mieć konsekwencje także w przyszłości

Morawiecki mówił przy tym, że spotkał się "ze środowiskiem, które jest reprezentantem środowisk medycznych w obszarze psychologii, psychiatrii, także dziecięcej". Zapowiedział przy tym przekazanie na ten cel "dodatkowych środków" i finansowanie nowych ośrodków doradztwa leczniczego. - Po to, żeby pomóc ludziom poradzić sobie z tymi dolegliwościami, kłopotami w naszej psychice, w naszych sercach, w naszej psychologii, z którymi niestety tak wielu z nas się spotkało - powiedział.

>> Problemy z dostępem do psychiatrów i psychologów

Profesor Gałecki: spotykamy się z trzema grupami zjawisk medycznych związanych z przechorowaniem COVID-19
Profesor Gałecki: spotykamy się z trzema grupami zjawisk medycznych związanych z przechorowaniem COVID-19TVN24

Autor:akw/adso

Źródło: TVN24

Źródło zdjęcia głównego: Kancelaria Premiera

Pozostałe wiadomości